Komentarz polityczny. „Kontrowersyjne” wypowiedzi Ławrowa i Bergoglio, skandaliczne słowa A. Dudy. – Michał Mikłaszewski

środa, 4 maja 2022

Niedawno świat obiegło kilka opinii, które od razu media okrzyknęły mianem „kontrowersyjnych”, czy wręcz oburzających, skandalicznych itp. Pierwszą z nich była wypowiedź rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa w wywiadzie telewizyjnym. Szef rosyjskiej dyplomacji w czasie rozmowy nazwał Żydów „największymi antysemitami”. Ławrow w udzielonym w niedzielę wywiadzie dla włoskiej telewizji został zapytany, jak Rosjanie mogą „denazyfikować” Ukrainę – kraj, którego przywódca jest Żydem. Ławrow odparł, że „to, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski miałby być Żydem, nie ma żadnego znaczenia”. – Według mnie także Hitler miał żydowskie pochodzenie – stwierdził. Podsumował swoją wypowiedź, nazywając Żydów największymi antysemitami. Ławrow powiedział więc  po prostu prawdę, że Zełenski, podobnie jak Adolf Hitler, ma żydowską krew, oraz że największymi antysemitami są sami Żydzi. Nie jest to nic odkrywczego.

Oczywiście nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony państwa (a właściwie to organizacji terrorystycznej), które leży w Palestynie, i które od kilkudziesięciu lat prowadzi zorganizowane ludobójstwo na narodzie palestyńskim (który zalicza się do Semitów). „Słowa rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa są niewybaczalne, to najniższy poziom rasizmu wobec Żydów” – napisał w poniedziałek na Twitterze izraelski szef dyplomacji Jair Lapid w odpowiedzi na uwagi wygłoszone przez Ławrowa. „Uwagi ministra spraw zagranicznych Ławrowa prezentują zarówno niewybaczalne, jak i skandaliczne stanowisko i ukazują okropną historyczną pomyłkę. Żydzi nie mordowali samych siebie w Holokauście. Oskarżanie samych Żydów o antysemityzm to najniższy poziom rasizmu” – dodał Lapid. Doprawdy? 

Jak widać Żydzi potrafią świetnie kłamać i manipulować aby wybielić się i pisać historię po swojemu, a każdy kto ośmieli się zanegować ich wersję lub obalić mit i nową religię „Holocaustu” (który ma zastąpić Ofiarę Krzyżową Jezusa Chrystusa) jest wg. nich „rasistą”, i „antysemitą”. Jeśli ktoś chce jednak zobaczyć prawdziwy rasizm, niech zajrzy do talmudu… W artykule analitycznym w Jerusalem Post napisano, że oznacza to, że Izrael nie może dłużej być neutralny w sprawie wojny na Ukrainie, a plany Jerozolimy, aby pozostać neutralnym, zostały zniweczone.

Być może? To raczej jest oczywiste i nie podlega dyskusji.

Drugą, podobną wypowiedzią są słowa Jerzego Bergoglio, ps. „Papież Franciszek”. W rozmowie z dziennikarzem Bergoglio miał się zastanawiać, czy wojna na Ukrainie była sprowokowana „szczekaniem NATO pod drzwiami Rosji”. – To złość, nie wiem, czy została sprowokowana, ale może tak ułatwiona – dodał. „Upadek”, „niewybaczalne słowa” – to dominujące komentarze medialne i polityczne po wywiadzie, którego „Franciszek” udzielił włoskiemu dziennikowi „Corriere della Sera”. Wychodzi na to, że z pana Bergoglio jest dużo lepszy geopolityk niż teolog. Nie spodziewałem się tego, pozytywnie mnie zaskoczył! Po raz pierwszy od 2013 r. W sprawach geopolitycznych jak widać, Bergoglio w przeciwieństwie do „naszych” polityków nie kieruje się głupotą, naiwnością i całkowitą nieznajomością świata. 
 
Oczywiście w tej wypowiedzi pana Bergoglio nie ma nic odkrywczego, ani nadzwyczajnego. Po prostu powiedział on (a raczej zasugerował, w formie otwartego pytania) prawdę. Nawet największemu kłamcy czasem się to zdarza. Chyba pierwszy raz w swoim życiu coś mądrego powiedział… No, może nie pierwszy, bo w sumie ciężko w kółko gadać fałsz, ale chyba pierwszy raz tak wkurzył przedstawicieli establishmentowej narracji, którzy dotąd wyjątkowo się nim zachwycali.
 
Jednak słowa naprawdę skandaliczne, niewybaczalne i po prostu obrzydliwe, padły wczoraj w Warszawie, na Zamku Królewskim, u ust osoby przedstawiającej się jako „Prezydent RP”. Andrzej Duda powiedział 3 maja podczas uroczystości upamiętniających rocznicę uchwalenia konstytucji majowej: – Otwierając swoje domy, rodziny i serca na przyjęcie naszych sąsiadów z Ukrainy, a ściślej mówiąc, tego co dla nich najcenniejsze, ich dzieci, żon, matek, sióstr, dziadków, przyjęliście do siebie naszych sąsiadów z Ukrainy, uchodźców chroniących się w naszym kraju przed wojną. Że oni nam zaufali, że przybyli do nas i że stało się coś, o czym powiedział ostatnio prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, że „wobec tego, co zrobili Polacy cała historia jest nieważna” – mówił Duda. W ocenie Dudy, „w jakimś sensie można powiedzieć, że tak, że w całym ogromie tej historii, przecież w ostatnich stuleciach tak trudnej, gdzie na wspólnym stole między Polakami, a Ukraińcami tak często leżał karabin, topór, broń, został położony chleb. Została położona dłoń na dłoń”. „Dziękuję wam za to” – podkreślił Duda.
 
To chyba najbardziej skandaliczne słowa tego człowieka, przez niektórych nazywanego „prezydentem Polski” wypowiedziane w ciągu ostatnich 7 lat… 
 
Nie zgadzamy się! Historia zawsze będzie ważna dla nas Polaków!!! Bez przyznania się Ukraińców do ludobójstwa na polskim narodzie nigdy nie będzie między nami porozumienia!
 
 

Źródło: Fundacja „Wołyń Pamiętamy”

Wycięty fragment przemówienia prezydenta tzw. III RP z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Historia stała się nieważna??? – Nie ma na to MOJEJ zgody!!! „…Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie….”. Pamiętajmy: „Historia magistra vitae est – Historia jest nauczycielką życia”.

Michał Mikłaszewski, redaktor naczelny
Dodane przez: Michał Mikłaszewski o 04:00 

źródło: https://tenetetraditiones.blogspot.com/2022/05/komentarz-polityczny-kontrowersyjne.html#moreod mg: to nie są żydzi tylko chazarzy, których Jezus nazwał plemieniem żmijowym
chazarzy semitom zrobili depopulację shoah, którą nazwają holocaustem i nie semitom, czyli nam słowianom robią holokaust czyli depopulację! to oni trzymają władzę w Polsce i udają nas Polaków, ale czyny, a nawet słowa ich zdradzają

4 myśli w temacie “Komentarz polityczny. „Kontrowersyjne” wypowiedzi Ławrowa i Bergoglio, skandaliczne słowa A. Dudy. – Michał Mikłaszewski

 1. „Wolni Słowianie Opublikowano 6 Maja 2022

  Mieszkańcy Mariupola: „ludobójcy z Azowa strzelali do cywili”

  Mieszkańcy mówią o tym jak naprawdę wyglądały walki w Mariupolu. Delikatnie rzecz ujmując jest to obraz znacznie różniący się od przekazu z reżimowych telewizji, radia i gazet.

  https://gloria.tv/post/4ffAPemtMZwLBBb8wnrtTT24q#45

  A tu „miłość” Ukraińców z Mariupola do Zelenskego: https://gloria.tv/post/2S3Y2PxKybSzCCrTVPPzsrfZ4#15

  za: https://wolnislowianie.wordpress.com/2022/05/06/mieszkancy-mariupola-ludobojcy-z-azowa-strzelali-do-cywili/

  Polubienie

  1. 2014 r. Hipokryta, Marionetka

   Edward Sławianin Leh
   Opublikowany 5 maj 2022

   W 2014 roku, (w roku zamachu na Majdanie), Zełenski przyznał, że mieszkańcy Krymu i wschodniej Ukrainy woleli mówić po rosyjsku i że powinni zostać z tym sami. To powiedział zanim doszedł do władzy.

   Polubienie

 2. „BY RZECZPOSPOLITAPOLSKA | 6 MAJ 2022 · 21:08

  Co powiedział prezydent IIIRP/Polin, który nie nie „jest debilem”?

  3 maja 2022r., Duda: „złe karty historii są nieważne”, „pomiędzy Polską a Ukrainą nie będzie faktycznie granicy”

  Gdyby Duda był debilem, to ten jego przekaz nie miałby większego znaczenia, ale on nie „jest debilem” i dlatego jego przekaz winien dać mieszkańcom Polin do myślenia. Odnośnie pierwszego cytatu „złe karty historii są nieważne” odnoszę wrażenie, że zdecydowanie zabrakło tu poważnej konsultacji z Tel Avivem – bo czy Żydzi też gotowi byliby przyjąć takie stanowisko -? – bardzo w to wątpię. Owszem, żydowscy politycy uważają, że nie warto uczyć się historii, ale to nie to samo. Nie warto uczyć się historii, bo ta nader rzadko ukazuje Żydów w korzystnym świetle. Jednak jest też historia znana i opowiadana przez Żydów, która mówi o żydowskich dramatach i materialnych startach i co, te „złe karty historii są nieważne”? Panie Duda, kompletnie pan tego nie przemyślał, a jeżeli taką dialektykę uprawia lider Polin to zakrawa na skandal europejski, a może nawet światowy. Choć rozumiem, że brzemię wnuka ukraińskiego rezuna nosić łatwo nie jest.


  Na pomalowanym w geście solidarności z Ukraińcami w niebiesko-żółte barwy postumencie po pomniku marszałka Koniewa w Krakowie ktoś nielegalnie napisał „Wołyń 1943”, nawiązując do rzezi na Kresach podczas II wojny światowej

  Natomiast co do wizji likwidacji granicy między Polin a Ukrainą, to rzecz jest warta rozpatrzenia. Jeśli Rosja, tak jak zapowiadają jej władze, zamierza skutecznie zlikwidować żydowsko-banderowski nazizm na Ukrainie i daj Boże udałoby się przywróci na Ukrainie słowiańskie rządy, to likwidację granicy między Polin a Ukrainą możemy rozpatrywać, ale czy wszyscy w Polin rzeczywiście by tego chcieli, a już szczególnie demokratyczny poliński reżim? Mam co do tego poważne wątpliwości.

  Nie wiem jak to dobrze ująć, ale odnoszę wrażenie, że pan, panie Duda wbrew własnym deklaracjom jest prorosyjski, skoro marzy się panu likwidacja granicy między Polin a Ukrainą. Ale to dobrze, nigdy nie jest za późno próbować stać się przyzwoitym człowiekiem.

  Dariusz Kosiur”

  źródło: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/05/06/co-powiedzial-prezydent-iiirp-polin-ktory-nie-nie-jest-debilem/

  Polubienie

 3. Duda i Morawiecki już dawno odlecieli. Stali się popychadłami ukraińskimi. Komik siedzi w bunkrze i tylko wymaga i żąda. A ci dwaj jak pachołki wykonują jego rozkazy.


  od mg: komik nie rozkazuje, to taki sam pachołek tych samych mocodawców

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s