Takiej koncentracji wrogich sił u granic Rosji nie było od czasów II wojny światowej

Posted by Marucha w dniu 2016-05-21 (sobota)

„Takiej koncentracji wrogich wojsk u rosyjskich granic nie było od czasu agresji nazistowskich Niemiec w 1941 roku” – oświadczył amerykański politolog, ekspert ds. Rosji, prof. Stephen Cohen, zabierając głos w programie Johna Batchelora.

Jego komentarz padł w kontekście ostatnich działań NATO, które umacnia swoje pozycje w Europie Wschodniej, zwłaszcza w kontekście uruchomienia w Rumunii bazy naziemnej NATO, będącej elementem amerykańskiego systemu przeciwrakietowego.

„Mam pytanie do Waszyngtonu, bo to właśnie Waszyngton kontroluje NATO: czy my naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zdążamy w kierunku wojny z Rosją? Czy może Waszyngton chce właśnie sprowokować Rosję do działań?” — pyta retorycznie profesor.

Cohen zauważa, że od miesiąca NATO konsekwentnie rozbudowuje swoje siły wzdłuż rosyjskich granic, na lądzie, morzu i w powietrzu. Jak powiedział analityk, taka koncentracja wrogich sił u granic z Rosją nie miała miejsca od czasu wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Amerykański profesor zwraca uwagę na to, że USA i NATO tworzą sztuczny powód, dla którego muszą wzmacniać swoje pozycje w Europie. Cohen przywołuje słowa szefa Pentagonu Ashtona Cartera, który mówił o rosyjskiej agresji w Europie Wschodniej.

„Nie bardzo rozumiem, co Carter rozumie pod pojęciem „agresji”. Nie ma on chyba na myśli sukcesów Rosji w walce z terrorystami „Państwa Islamskiego” — rozważa profesor.

Analityk podkreśla, że działania Rosji są tylko reakcją na działania NATO i że ma ona do tego pełne prawo. Przypomniał słowa Władimira Putina, który powiedział bez ogródek, że działania NATO zagrażają bezpieczeństwu jego państwa.

„Sojusz ma przy tym czelność uskarżać się na to, że Rosja „przesuwa swoje wojska ku granicom NATO. Nic dziwnego, jeśli NATO znajduje się dzisiaj u rosyjskich granic” — wyjaśnia Cohen.

Jak powiedział ekspert, Rosja ma pełne prawo do tego, by przemieszczać wojska na swoim terytorium w dowolnym kierunku, nie wyłączając terytorium Krymu i Kaliningradu.

Dzisiejszy kryzys między Rosją i NATO ekspert porównuje z kryzysem kubańskim, który miał miejsce w 1962 roku. Jednak, jak powiedział, dziś sytuacja przedstawia się poważniej. Jeśli w czasie kryzysu kubańskiego, radzieckie rakiety znajdowały się jakoby „w odległości 90 mil od amerykańskich wybrzeży”, to dziś rakiety NATO znajdują się bardzo blisko rosyjskich granic — w zasadzie w odległości kilku kroków.

Ponadto, w 1962 roku kryzys geopolityczny skoncentrował się tylko w jednym miejscu. A dziś rozlał się od razu na kilka krajów: kraje bałtyckie, Ukrainę, Turcję i Syrię.

http://pl.sputniknews.com

Rosja nie tylko bezczelnie przesuwa swoje wojska wewnątrz swych granic – ale nawet ulokowała swoje państwo pośrodku wojskowych baz amerykańskich, co jest oczywistą prowokacją.
Admin

za: http://marucha.wordpress.com/2016/05/21/takiej-koncentracji-wrogich-sil-u-granic-rosji-nie-bylo-od-czasow-ii-wojny-swiatowej/

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Takiej koncentracji wrogich sił u granic Rosji nie było od czasów II wojny światowej”

 1. mgrabas Says:

  „@ dr nowopolski

  „W najgorszym przypadku rosyjskie rakiety z ładunkami jądrowymi przemienią nasz piękny kraj w radioaktywna pustynię. Bez ogródek wspomniał o tym Putin podczas swej niedawnej wizyty w Grecji, stwierdzając, że Rumunia, gdzie systemy rakietowe są już ukończone, znalazła się „na rosyjskim celowniku”, a Polska dostąpi tego samego „zaszczytu” z chwilą instalacji amerykańskich rakiet na Pomorzu.”


  Ten fragment Autora uzupełnię źródłowo . Zobacz 6:50 tego filmu :

  Przy czym , co bardzo istotne Prezydent Putin cytuję tytuł video :

  „Путин пообещал ничего не делать, пока не увидит ракет в Румынии и Польше ” / tłumaczenie własne : Putin obiecał niczego nie robić , póki nie zobaczy rakiet w Rumunii i Polsce / , dając tym samym czas społeczności rumuńskiej i polskiej na otrzeźwienie z samobójstwa, które samo sobie przygotowuje.

  Odpowiedź Rosji na amerykańskie PRO w Rumunii i Polsce :

  http://3mv.ru/51293-yadernoe-vozmezdie-kakim-budet-otvet-rossii-na-amerikanskoe-pro.html

  detektywmjarzynski 01.06.2016 07:27:51″

  źródło: http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/131972,perspektywy-iii-rp-w-sojuszu-ze-stanami-zjednoczonymi#comment_1309765

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s