Szydło, Tusk, Komorowski, Kwaśniewski po tej samej stronie. Polityka to teatrzyk dla ubogich

Reklamy

Komentarzy 6 to “Szydło, Tusk, Komorowski, Kwaśniewski po tej samej stronie. Polityka to teatrzyk dla ubogich”

 1. mgrabas Says:

  c.d. powyższego artykułu

  „(…)

  Uczestnicy szkolenia z Polski:

  Mieczysław Rakowski szkolony w 1978, polski premier w latach 1988-89.

  Hanna Suchocka, szkolona w 1988. W latach 1992–1993 premier Polski, w latach 1997–2000 minister sprawiedliwości i prokurator generalny, w latach 2001–2013 ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim, w latach 2015–2016 pierwsza wiceprzewodnicząca komisji weneckiej.

  Aleksander Kwaśniewski szkolony w 1994, polski prezydent 1995-2005.

  Donald Tusk szkolony w 1995, polski premier 2007–2014, obecnie przewodniczący Rady Europejskiej (od grudnia 2014).

  Kazimierz Marcinkiewicz szkolony 2000, polski premier od 31 października 2005 do 14 lipca 2006, w 2006 pełniący obowiązki prezydenta m.st. Warszawy, dyrektor w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie (2007–2008).

  Bronisław Komorowski szkolony 2006, polski prezydent 2010-2015.

  Beata Szydło szkolona w 2004, polski premier aktualnie urzędujący (2016).

  A Polacy śledzą kolejne „starcia” między PiS a PO. Brak słów.”

  źródło: http://uderzwfalsz.wordpress.com/2016/05/21/szydlo-tusk-komorowski-kwasniewski-po-tej-samej-stronie-polityka-to-teatrzyk-dla-ubogich/

  • mgrabas Says:

   „by paziem | 21 Maj 2016 · 10:11

   Szczyt hipokryzji, pełny teatr w sejmie!

   W dniu wczorajszym dwie mafijne grupy rządzące Polską od 10 lat, a w innych konfiguracjach od lat 26, dały pełen hipokryzji spektakl teatralny w polskim sejmie.

   Dwie partie, które głosowały za wejściem Polski do Unii Europejskiej, które gorliwie głosowały za przyjęciem Traktatu Lizbońskiego, które w zgodnym, poddańczym otumanieniu dążą do zainstalowania w Polsce baz imperialnych sił USA – te dwie mafijne grupy, które już bez żadnego skrępowania łamią konstytucję i prawa człowieka, mają czelność powoływać się na suwerenność?! Gonić kłamców, hipokrytów i antyPolaków!

    

   źródło: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/21/szczyt-hipokryzji-pelny-teatr-w-sejmie/

 2. mgrabas Says:

  od mg:

  oto dobitne dowody obnażające agentów obcego mocarstwa wrogiego Polsce, udających patriotów, a w rzeczywistości niszczących naszą Ojczyznę!

  chyba nie muszę dodawać, że tym mocarstwem jest Izrael wspierany przez pieniądze żydowskich bankierów i podatki USraela

 3. Emilian Majchrowski Says:

  To wiemy już dawno, tylko jakoś ludzie w to nie wierzą, a jak im powiesz że żyją w matrixie, to pukają się w czoło, więc powiedz jak ich przekonać?

  od mg: jeśli coś miałoby ludzi przekonać to uświadomienie sobie faktów; może poprzez zapoznanie się z prawdziwymi informacjami np. czytając takie blogi jak ten?

  • mgrabas Says:

   Fundacja Sorosa, Caritas i rząd we wspólnych programach dla uchodźców!!!

    Jest o co się bić, bowiem dofinansowanie w ramach tego projektu z budżetu państwa to suma 2 000 000 EUR czyli wg. strony Ministerstwa 8 636 200 PLN.

   ***

   Polska jako członek Unii Europejskiej działa w ramach Funduszu FAMI (Fundusz Azylu, Migracji i Integracji). 

   Jest to nowy fundusz UE powołany do życia na lata 2014-2020 i zastąpił on trzy dotychczasowe fundusze z Programu ogólnego SOLID – Solidarność i zarządzanie przepływami migracyjnymi:

   — Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich (EFIOPT), Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców (EFU) oraz Europejski Fundusz Powrotów Imigrantów (EFPI).

   Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach tego funduszu można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. — Szkolenie dla wnioskodawców odbyło się 24 maja 2016 r. w MSWiA. Szkolenie dla wnioskodawców w ramach FAMI

   FAMI-fundusz-544x360 2http://udsc.gov.pl/trwa-realizacja-9-projektow-w-partnerstwie-z-ngos/

   Jest o co się bić, bowiem dofinansowanie w ramach tego projektu z budżetu państwa to suma 2 000 000 EUR czyli wg. strony Ministerstwa 8 636 200 PLN. Otwarty konkurs w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji MSWiA

   Urząd ds. cudzoziemców natomiast informuje na swoich stronach, że trwa realizacja 9 projektów FAMI w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi.

   Jakie to organizacje?

   – „Refugee.pl 5” w partnerstwie z Fundacją Refugee.pl im. Małgorzaty Jasiczek – Gebert.  (jedna z fundacji G. Sorosa, nowość. przyp. red)

   — Projekt ma na celu wsparcie procesu preintegracji cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy ze społeczeństwem polskim, poprzez działania skierowane do cudzoziemców i społeczeństwa polskiego.

   Na stronie Refugee.pl 5 można znaleźć potwierdzenie w postaci noty, że czas realizacji projektu we współpracy z FAMI i wspierany z jego środków oraz z budżetu państwajest objęty czasem 1 stycznia 2016 do 31 grudnia 2017 Refugee.pl 5

   – „Polski na dobry start” – w partnerstwie z Fundacją Linguae Mundi.

   – „Daj im szansę – poprawa dostępu do poradnictwa prawnego dla osób szczególnej troski poszukujących ochrony w Polsce” w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć.

   – „Chronimy dzieci w ośrodkach dla uchodźców – kompleksowy system ochrony dzieci przed przemocą i wykorzystaniem” w partnerstwie z Fundacją Dzieci Niczyje.

   — Projekt zakłada stworzenie kompleksowego systemu ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Inicjatywa została objęta patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

   – „Dostrzegam, pomagam – integracja oraz rozwój działań i procedur Urzędu do Spraw Cudzoziemców i Straży Granicznej w zakresie kompleksowej identyfikacji grup wrażliwych wśród osób poszukujących ochrony na terytorium RP.” w partnerstwie z Fundacją Różnosfera oraz Strażą Graniczną.

   – „Lotni prawnicy – pomoc i informacja prawna” w partnerstwie z Fundacją Refugee.pl im. Małgorzaty Jasiczek-Gebert.

   — W ramach projektu będzie udzielana kompleksowa pomoc i informacja prawna osobom, które złożyły wniosek o nadanie statusu uchodźcy oraz uchodźcom. Pomoc będzie udzielana w dwóch ośrodkach dla cudzoziemców: w Lininie oraz Dębaku oraz w miejscach, w których przebywają cudzoziemcy mieszkający poza ośrodkami.

   – „Razem dla integracji” w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu  w Lublinie.

   – „Immigrants in Action – program wsparcia i integracji cudzoziemców w Polsce” w partnerstwie z Fundacją dla Somalii.

   oraz

   „Nowy Dom Polska” w partnerstwie z Caritas Polska.

   — Projekt przewiduje objęcie wsparciem preintegracyjnym cudzoziemców ubiegających się  w Polsce o udzielenie ochrony międzynarodowej poprzez m.in.: pomoc socjalną, pomoc psychologiczną oraz edukację wyrównawczą.

   Refugee.pl wraz z Refugee.pl 5 oraz Nowy Dom Polska realizują wsparcie w procesie preintegracji a więc zajmują się przygotowaniem do przyjazdu ludzi, których jeszcze nie ma na terenie naszego państwa.

   — Pełne omówienie działalności wymienionych organizacji i fundacji znajdzieszTUTAJ.

   Wszystkie zawarte w tekście linki zostały umieszczone na potrzeby artykułu. Nazwa w linkach stron nie została zmieniona, użyto oryginalnych stron rządowych.

   Za: http://znews.pl/2016/06/20/tylko-u-nas-fundacja-sorosa-caritas-i-rzad-we-wspolnych-programach-dla-uchodzcow/

   Zobacz: Uchodźcy z Bliskiego Wschodu jednak trafią do Polski… Zaprosili ich biskupi…

   źródło: http://forumdlazycia.wordpress.com/2016/06/21/fundacja-sorosa-caritas-i-rzad-we-wspolnych-programach-dla-uchodzcow/

   • mgrabas Says:

    „Opublikowane 2016/12/31 w III RP/Polska Ludowa

    Print FriendlyDrukuj | PDF

    Wielka Brytania odtajniła dokumenty o Polsce z lat 1988-89. Jest informacja o pomocy Sorosa i nieformalnych ustaleniach przy Okrągłym Stole

    W piątek opublikowano wewnętrzną korespondencję brytyjskiego rządu z lat 1988-89. Kilka faktów, które wynikają z odtajnionych dokumentów jest niezwykle ciekawych…

    Poniższy dokument pokazuje, że Bronisław Geremek był przekonany, iż najlepszym kandydatem na kluczowe stanowisko szefa MSZ jest Tadeusz Olechowski, pełniący tę funkcję w rządzie komunistów.

    Bronisław Geremek poszukiwał również rady, jak poradzić sobie ze zwolnieniami w przemyśle metalowym i górnictwie.

    Geremek przyznaje, że wybór Jaruzelskiego na prezydenta to jeden z elementów umowy okrągłostołowej, która nie znalazła odzwierciedlenia w oficjalnych dokumentach.

    p5

    źródło: Twitter / National Archives

    źródło: http://niezlomni.com/wielka-brytania-odtajnila-dokumenty-o-polsce-1988-89-informacja-o-pomocy-sorosa-nieformalnych-ustaleniach-przy-okraglym-stole/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s