List otwarty do Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina

blog polski

.

Władimir-Putin.-Źródło-wikimedia.org_1-800x689

.

(Poniższy list otwarty otrzymałem pocztą elektroniczną. Przetłumaczony jest na prawie dwadzieścia języków. Nie wiem kto jest jego autorem ale pod listem tym podpisuję się obiema rękami – opolczyk)

.

Szanowny Panie Prezydencie

Jako członkowie ogólnoświatowej społeczności, rozumiejący prawdziwą naturę wydarzeń, chcielibyśmy wyrazić nasze uznanie i poparcie dla podjętej przez Federację Rosyjską decyzji udzielenia pomocy humanitarnej i wojskowej Syrii, jej siłom zbrojnym i jej demokratycznie wybranemu przywódcy, prezydentowi Baszarowi al-Asadowi, w ich walce z międzynarodowymi terrorystami, wspieranymi przez Stany Zjednoczone.

Tak jak w 2013 roku Rosja odegrała kluczową w zażegnaniu niebezpieczeństwa zachodniej interwencji militarnej w Syrii, tak i obecnie, w krytycznym momencie1 rozpoczęła ataki powietrzne wymierzone przeciwko terrorystom ISIL w Syrii. Jako głos rozsądku i siła stojąca po stronie sprawiedliwości, cieszy się Pan wdzięcznością i poparciem Syryjczyków, Rosjan i wszystkich świadomych ludzi na całym świecie.

Począwszy od 2011 roku, zachodni przywódcy z determinacją dążyli do zrobienia z…

View original post 908 słów więcej

Reklamy

Komentarzy 5 to “List otwarty do Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina”

 1. mgrabas Says:

  od mg: poniżej dalsza część powyższego artykułu

  „(…)

  Począwszy od 2011 roku, zachodni przywódcy z determinacją dążyli do zrobienia z Syrii państwa upadłego. Posunęli się nawet do finansowania, szkolenia i zbrojenia zagranicznych najemników, którzy następnie prowadzili brutalną kampanię terroru przeciwko syryjskiemu narodowi i jego legalnemu rządowi.2 Siły terrorystyczne i religijni fanatycy nie reprezentują woli narodu syryjskiego, który w większości wspiera prezydenta Asada. Jak słusznie powiedział Pan w swoim przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, to naród syryjski i tylko on może decydować, kto będzie jego przywódcą.

  W 2013 roku, kiedy Zachód był gotów rozpocząć kampanię wojskową w Syrii, w sytuację ingerowała Rosja i zaproponowała pokojowe, dyplomatyczne rozwiązanie. W rozsądnym świecie byłaby to naturalna odpowiedź na problemy międzynarodowe i Rosja nie byłaby osamotniona w swojej postawie. Niestety Zachód trwa przy swojej polityce impasu, na którą składają się wspieranie przemocy, przymus i bezprawna ingerencja w sprawy suwerennych państw.

  Podczas gdy Zachód dąży do destabilizacji, wojen i chaosu, Rosja stanowczo opowiada się za dialogiem, współpracą oraz przestrzeganiem prawa międzynarodowego i porządku. Pańska reakcja na kryzys w Syrii doskonale to potwierdza.

  Podobnie jak Pan, prezydent Asad dowiódł, że jest człowiekiem inteligentnym, odważnym i ma dobrą wolę. I podobnie jak większość osób publicznych wyposażonych w takie cechy, jest nieustannie dyskredytowany i oczerniany przez zachodnie rządy i media. Jednym z tego przykładów jest masakra w Huli w maju 2012 roku, kiedy to zginęło 108 Syryjczyków, w tym 49 dzieci. O tę zbrodnię oskarżone zostało syryjskie wojsko, jednak później okazało się, że została ona popełniona przez siły zaangażowane po stronie „Wolnej Armii Syrii” (WAS), wspieranej przez USA, a ofiarami byli zwolennicy syryjskiego rządu.3 Później tego samego roku WAS była przyłapana na zabijaniu uprowadzonych cywilów i żołnierzy na przepustkach.4

  To jest ta sama „umiarkowana opozycja”, której nielegalną walkę przeciwko Asadowi wspierają przedstawiciele zachodnich rządów i w którą według tychże rządów wymierzone są ataki rosyjskich sił powietrznych. Te i inne fakty jednoznacznie wskazują, że rząd USA i jego sojusznicy jedynie utrzymują, że walczą z terroryzmem, podczas gdy w rzeczywistości bezpośrednio go tworzą i wspierają w daremnej próbie zapewnienia USA globalnej hegemonii. Robią to bez aprobaty Organizacji Narodów Zjednoczonych i bez zgody prawowitych rządów atakowanych krajów.

  Drugi Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Dag Hammarskjold, którego John F. Kennedy uważał za największego współczesnego mu męża stanu, wyraźnie widział problemy, przed którymi stoi nie tylko ONZ, ale i cały świat. W roku 1958 napisał:

  „Istnieje trwały konflikt między różnymi podejściami do wolności człowieka i wolności myśli, czy też konflikt pomiędzy odmiennymi interpretacjami ludzkiej godności i praw jednostki. Linia rozgraniczająca przebiega wewnątrz nas samych, w obrębie naszego własnego narodu, a także w obrębie innych krajów. Nie pokrywa się ona z żadnymi granicami politycznymi ani geograficznymi. Ostateczna walka to walka pomiędzy tym, co ludzkie, i tym, co nieludzkie. Wstępujemy na niebezpieczny grunt wierząc, że którakolwiek jednostka, kraj czy ideologia ma monopol na słuszność, wolność i godność ludzką”.5

  Znajdujemy się na niebezpiecznym gruncie. Przyznany sobie przez Stany Zjednoczone monopol na posiadanie racji, na wolność i na godność ludzką prowadził do nieprawości, ucisku i cierpienia na globalną skalę. Zachodnia mentalność, jaka przejawia się w Libii i Syrii, jest naprawdę nieludzka6 – psychopatyczna7 – i ucieleśnia najniższe, najpodlejsze aspekty ludzkiej natury.8

  Wyraźnie widać tę nieludzkość w efektach polityki USA na Ukrainie i w Syrii. Na Ukrainie neonaziści są członkami parlamentu i tworzą bataliony, które w Donbasie torturowały i mordowały mężczyzn, kobiety i dzieci, przy aprobacie rządu w Kijowie. W Syrii zachodnia polityka destrukcji i wsparcia dla terroryzmu doprowadziła do powstania ISIL i innych ugrupowań terrorystycznych, których metody są publicznie potępiane przez zachodnich przywódców, jednak po cichu przez nich wspierane.9 Nie takiej postawy oczekuje ludzkość. I my nie popieramy takiej postawy.

  Jak długo światowi przywódcy będą wciąż podporządkowywać się woli politycznych psychopatów, ludzkość nie osiągnie pokoju na świecie.10 Ufamy, że więcej ludzi pójdzie za Pana przykładem i zacznie mówić językiem prawdy, postępować zgodnie ze swoimi silnymi przekonaniami i nie będzie kierować się strachem i ignorancją. Mamy nadzieję, że w ten sposób każdy z nas zdoła przyczynić się do stworzenia prawdziwie wielobiegunowego świata, wolnego od destrukcyjnego wpływu psychopatów i fanatyków oraz tworzonych przez nich niszczących struktur politycznych, uniemożliwiających utrzymanie pokoju.

  Z poważaniem,

  Źródła:

  1. 1.

  2. Rosja ustanawia nad Syrią strefę zakazu lotów dla NATO i rusza rozgromić „ISIS”, a Pentagon wpada w popłoch (eng.), (po polsku)

  3. 2.

  4. Film dokumentalny „The Syrian Diary”. Kto jest odpowiedzialny za obrócenie raju w piekło? (eng.)

  5. 3.

  6. Masakra w Huli dziełem Wolnej Armii Syrii zdaniem Frankfurter Allgemeine Zeitung (eng.)

  7. 4.

  8. Jeszcze raz o masakrze w Huli: „Oficjalna prawda” w brudnej wojnie przeciwko Syrii (eng.)

  9. 5.

  10. “„The Walls of Distrust” (Mur nieufności) – Przemówienie wygłoszone w Cambridge University 5 czerwca 1958 r. (eng.)

  11. 6.

  12. Natowskie ludobójstwo: James i Joanne Moriarty ujawniają prawdę o wydarzeniach w Libii (eng.), (podobny po polsku)

  13. 7.

  14. Internetowa strona poświęcona Ponerologii politycznej (eng.)

  15. 8.

  16. Globalna patokracja, osobowość autorytarna i nadzieja dla świata (eng.)

  17. 9.

  18. Raport Pentagonu: Urząd Obrony przewidział, że zachodnie wsparcie dla grup islamistycznych doprowadzi do powstania ISIS (eng.)

  19. 10.

  20. Strona internetowa poświęcona (prawicowemu) autorytaryzmowi (eng.)

  .
  .

  Za:http://dearputin.com/pl/

  .

  .

  **********

  .

  Jak widzimy, list powyższy napisany jest spokojnie i rzeczowo. Nie zawiera ani jednego kłamstwa czy dezinformacji i obiektywnie opisuje to co dzieje się w Syrii i na świecie. Prawidłowo ocenia postawę prezydenta Putina oraz bandyckie działania marionetek politycznych żydo-banksterskiego zachodu. Cieszy to, że pod listem podpisują się mieszkańcy wielu krajów z Europy i innych kontynentów. Podpisy te pokazują, że propagandowa nagonka na Rosję i prezydenta Putina rozszyfrowana została prawidłowo przez wielu ludzi na całym świecie. A to daje nadzieję, że bandycki globalizm zostanie dobity.

  opolczyk”

  źródło: http://opolczykpl.wordpress.com/2015/10/14/list-otwarty-do-prezydenta-federacji-rosyjskiej-wladimira-putina/

 2. mgrabas Says:

  „BY PAZIEM 11 PAŹDZIERNIK 2015 · 15:18

  Aktualna polityka zagraniczna Rosji-wywiad Władimira Sołowiowa z prezydentem Władimirem Putinem

  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że rosyjska polityka zagraniczna jest pokojowa bez jakiegokolwiek wyolbrzymiania, Rosja nie potrzebuje nowych terytoriów i nie ma potrzeby konfrontacji z kimkolwiek.

  — Polityka zagraniczna Rosji jest pokojowa bez jakiegokolwiek wyolbrzymiania. Jeśli spojrzymy na mapę polityczną świata, to nie jest trudno zobaczyć, co przedstawia sobą Rosja. Stanie się wtedy oczywiste, że nie potrzebujemy obcych terytoriów, ani cudzych bogactw naturalnych. Mamy wszystkiego pod dostatkiem, jesteśmy samodzielnym krajem, nie mamy potrzeby walczenia i wchodzenia w konflikty z kimkolwiek – powiedział Putin w wywiadzie dla telewizji „Rossija 1”.

  Ponadto Putin podkreślił, że Rosja nie chce odbudowywać imperium, ale najważniejsza jest obrona niepodległości i suwerenności.

  — Nie mamy potrzeby odbudowywania imperium, odradzania Związku Radzieckiego, ale powinniśmy bronić swojej niepodległości i suwerenności, rosyjskość. Oczywiście, robiliśmy i będziemy to robić w przyszłości – podkreślił rosyjski prezydent.

  Jego zdaniem Rosja wykazała się dobrą wolą pozwalając byłym republikom Związku Radzieckiego na ogłoszenie niepodległości. Putin podkreślił, że odbyło się to bezkonfliktowo.

  — To była wspólna decyzja. A wśród tej ogólnej decyzji najważniejsza była decyzja samej Rosji – zaznaczył rosyjski prezydenta.
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20151011/1198018.html#ixzz3oGTchpdi

  Jak powiedział Władimir Putin, nie jest jasne, dlaczego Stany Zjednoczone odmówiły Rosji podzielenia się danymi na temat celów ugrupowania terrorystycznego Państwo Islamskie w Syrii. – Powiedzieliśmy, dajcie nam cele. Odmówili. Powiedzieli: na takim poziomie nie będziemy współpracować. Nie wiadomo dlaczego, jeśli rzeczywiście lepiej wiedzą i chcą walczyć z terroryzmem – powiedział Putin w wywiadzie dla telewizji „Rossija 1”.

  Prezydent Rosji wyraził nadzieję, że zachodnie kraje jeszcze przyłączą się do operacji rosyjskich sił powietrznych w Syrii, którą zatwierdził syryjski rząd.

  — Najprościej byłoby przyłączyć się do naszych wysiłków i w ten sposób zalegalizować swoje własne działania na terytorium Syrii, bo jeśli my posiadamy mandat oficjalnych władz, to najprościej jest przyłączyć się do nas i działać w ramach tego mandatu. Ale, niestety, na razie nie porozumieliśmy się w tej sprawie z naszymi partnerami i kolegami. Jednak nie tracimy nadziei na to, że można to zrobić – powiedział Putin.
  Władimir Putin dodał, że Amerykanie przedstawili Rosji swoje wnioski i propozycje co do walki z terrorystami w Syrii i wysłali swoją ofertę do Pentagonu. – Nasi specjaliści otrzymali wnioski i propozycje od strony amerykańskiej, nakreślili swoją wizję współpracy i wysłali ją do Pentagonu – wyjaśnił rosyjski prezydent.

  Komentując operację rosyjskich sił powietrznych w Syrii, Putin podkreślił, że zanim ją rozpoczęto 11 krajów już uczestniczyło w nalotach w Syrii. W związku z tym Rosja wcześniej poinformowała swoich partnerów o przygotowywanej w Syrii operacji. Rosja działa w ramach prawa międzynarodowego na wniosek syryjskich władz. – Zrobiliśmy to (poinformowaliśmy – przyp. red.). Z dobrej woli, kierując się konsekwencją i chęcią pokazania, że jesteśmy otwarci na współpracę – wyjaśnił.

  Putin opowiedział również o działaniach poprzedzających operację w Syrii. – Przeprowadzaliśmy prace przygotowawcze, które polegały na tym, że skoncentrowaliśmy w odpowiednim miejscu i w określonym czasie środki, siły i zapasy. Długo przeprowadzaliśmy rekonesans, a specjaliści ze Sztabu Generalnego w koordynacji z partnerami utworzyli centrum informacyjne w Bagdadzie – zaznaczył rosyjski prezydent.

  Ponadto Putin wykluczył możliwość wykorzystania rosyjskich sił lądowych w operacji w Syrii. Dodał, że termin zakończenia rosyjskiej operacji w tym kraju będzie zależał od przebiegu ofensywy syryjskiej armii.

  – Nie możemy wziąć na siebie zbędnych zobowiązań i nigdy tego nie robiliśmy. Na samym początku powiedziałem, że aktywna faza naszej pracy w Syrii będzie ograniczona ofensywą syryjskiej armii – wyjaśnił rosyjski prezydent.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20151011/1198502.html#ixzz3oGYXguIK

  Pełna treść wywiadu niżej:

  źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/10/11/aktualna-polityka-zagraniczna-rosji-wywiad-wladimira-solowiowa-z-prezydentem-wladimirem-putinem/

  • mgrabas Says:

   „Autor: Wiadomości Pikio – Cze 6, 2015

   Putin o obawach Polaków przed wojną: Nie bać się, to NATO się zbliża

   Prezydent Federacji Rosyjskiej wypowiedział się dla włoskiego dziennika Corriere della Sera, a jego słowa są szeroko komentowane. Odniósł się przede wszystkim do obaw Polaków przed wojną z Rosją. Władimir Putin zacytował Ottona Bismarcka (kanclerza Rzeszy) i powiedział, że „nie są ważne przemówienia, ale potencjał”.

   Putin wyjaśniał w rozmowie, że to nie Rosja dąży do wojny z Polską i krajami bałtyckimi. Podkreślił, że to wydatki na wojsko Stanów Zjednoczonych są wyższe od innych krajów świata razem wziętych. Twierdzi, że Rosja nie prowadzi polityki ofensywnej ani globalnej, a to NATO wraz ze swoją infrastrukturą zbliża się do granic Federacji Rosyjskiej.

   Według Putina, Polacy nie powinni obawiać się Rosji, ponieważ jak twierdzi: „tylko ktoś chory na umyśle albo ktoś śniący może wyobrażać sobie, że Rosja zaatakuje NATO”.

   „Chcę wam powiedzieć; nie trzeba bać się Rosji. Świat się tak zmienił. Dzisiaj osoby rozsądne nie mogą sobie wyobrazić konfliktu zbrojnego na taką skalę. My mamy inne rzeczy do zrobienia” – dodał prezydent Federacji Rosyjskiej.

   – Dlaczego kiedy integrują się państwa europejskie uważa się to za normalne, ale jeśli my na terenie postsowieckim robimy to samo, stara się to zinterpretować jako pragnienie Rosji, by odbudować rodzaj imperium?- pyta Putin.

   źródło: bankier.pl”

   źródło: http://pikio.pl/putin-o-obawach-polakow-przed-wojna-nie-bac-sie-to-nato-sie-zbliza/

 3. mgrabas Says:

  „Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2015-10-13

  „To Ukraina jest wrogiem, nie Rosja”

  Janusz Korwin-Mikke znowu szokuje. – Zawsze nam mówiono, że jak powstanie Ukraina, to zmieni się geopolityka. Zmieniła się, a ludzie dalej uważają Rosję za wroga – mówił europoseł i prezes partii KORWIN w TVN24. W dalszej części programu przekonywał, że to Ukraina jest obecnie wrogiem naszego kraju. – To Ukraina jest wrogiem, nie Rosja. Tam w tej chwili głosują na banderowców – dodał I przekonywał, że Ukraina, ale także Niemcy, mają wobec Polski „pretensje terytorialne”.

  Lider partii KORWiN twierdził, że to nie Rosja jest dziś największym wrogiem Polski i zupełnie inaczej natomiast wyglądają dziś relacje na linii Warszawa-Moskwa.

  • Nie mamy żadnych pretensji terytorialnych do Rosji i odwrotnie – tłumaczył Korwin-Mikke.

  Jednocześnie Janusz Korwin Mikke stwierdził, że Putin nie ma w stosunku do polski żadnych pretensji terytorialnych.

  • Boję się Niemców i Ukrainy. Ukraina to jest pupil Niemców i Niemcy i Ukraina mają do nas pretensje terytorialne. Putin nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych i odwrotnie. Zawsze nam mówiono, że jak powstanie Ukraina, to zmieni się geopolityka. Zmieniła się, a ludzie dalej uważają Rosję za wroga. To Ukraina z nami graniczy. jest wrogiem, nie Rosja. Tam w tej chwili głosują na banderowców. To banderowcy rosną w siłę – dodał europoseł.

  Gdy prowadzący program Bogdan Rymanowski powiedział, że banderowcy mają zaledwie kilkuprocentwe poparcie Korwin-Mikke odparował:

  • To samo mówiono o Hitlerze – odpowiedział Korwin-Mikke

  Korwin-Mikke nie wycofał się z bardzo ostrych słów o uchodźcach, jakie padły z jego ust w Parlamencie Europejskim. Powiedział wówczas, że fala imigrantów to „zalew Europy ludzkim śmieciem, który nie chce pracować”.

  • Ci ludzie przecież wcale nie uchodzą z Syrii. Oni przyjeżdżają z Turcji, oni tam siedzą od dwóch lat, tylko w Niemczech są wyższe zasiłki […] Słowo „śmieć”, dla człowieka, który chce żyć z cudzej pracy, jest właściwe – tłumaczył.

  nizalezna.pl”

  źródło: http://wirtualnapolonia.com/2015/10/13/to-ukraina-jest-wrogiem-nie-rosja/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s