Energetyczne różnice między Mężczyzną i Kobietą.

wtorek, 23 grudnia 2014

Artykuł zapewne wzbudzi sporo emocji. Sądzę tak po ostatnich publikacjach kilku ostatnich filmów i rozmów w komentarzach.
Proszę spokojnie doczytać do końca – tekst chyba nie łatwy. Jest to kolejne tłumaczenie
tekstu pani Olgi Waliajewej (było już kilka jej prac).

Co to znaczy Kobieta, kim jest Kobieta i czym się różni od Mężczyzny? Bóg nie stworzył ot -tak, po prostu kobiety i mężczyzny. Między nimi są różnice. Oprócz tego, że każde ma swoje funkcje to i energia przepływa w inny sposób.

   Wedy powiadają, że każdy człowiek posiada 7 najbardziej aktywnych centrów energetycznych nazywanych często czakrami. Tak naprawdę jest ich więcej ale głównych jest 7. Jesteśmy tak zbudowani,że w tych centrach energia u mężczyzny i u kobiety krąży w inny sposób. U jednej płci zgodnie ze wskazówkami zegara a u drugiej odwrotnie. To powoduje aktywność bądź pasywność czakry i sprawia, że w pełni uzupełniamy się wzajemnie.

BEZPIECZEŃSTWO

  Zaczniemy od dołu- najniższa czakra to Muladhara. Odpowiada ona za przetrwanie i potomstwo i zbudowana jest tak, że u mężczyzny jest ona aktywna a u kobiety pasywna. Mężczyzna daje energię a kobieta ją przyjmuje.

   Oznacza to, że jest to funkcja męska- dawanie obrony, bezpieczeństwa dla przeżycia kobiety. On daje podstawowe bezpieczeństwo. Zadaniem naszym jest skupić uwagę na swoich powinnościach. Obowiązkiem kobiety w tym zakresie jest nauczyć się przyjmować. Większość z nas ma z tym problem. Zgodnie z planem powinnyśmy w pełni zaufać mężczyźnie, polegać na nim, że będzie w stanie zadbać o nas.

    Wszak wszyscy mamy jakieś rodowe scenariusze i inne traumy. Bardzo często nie pozwalamy mężczyźnie troszczyć się o nas w ogóle. Bardzo często kobiety mówią: „tak bym chciała silnych pleców”. Ale w praktyce to wydaje się tak straszne, że lepiej wszystko zrobić samej.

    Jeśli kobieta zaczyna sama się martwić o przeżycie, zarówno swoje jak i na przykład swoich dzieci to czakra zaczyna działać po męsku – zaczyna być aktywną. Jeśli przy kobiecie jest mąż to nie pozostaje mu nic innego i jego czakra staje się pasywną. On zaczyna przyjmować a kobieta oddawać. Zmienić taką sytuacje jest potem bardzo trudno.

      A to dlatego, że kobieta aby cokolwiek zmienić musiałaby zrezygnować i uczynić coś porównywalnego do skoku bez spadochronu z wysokiej góry. Trzeba rozumieć, że jeśli masz męża lub na razie tylko młodego przyjaciela a przy tym wolisz o swoje bezpieczeństwo troszczyć się sama to tym samym bierzesz na siebie męską funkcję a to przynosi szkody Twojej kobiecości i Jego męskości.

PRZYJEMNOŚĆ

  Następną jest druga czakra – Swadhisthana. Odpowiada ona za przyjemność i życzenia i pracuje już inaczej. U kobiety jest aktywna a mężczyzny pasywna. My dajemy a mężczyzna przyjmuje. Nawet Wedy mówią, że mężczyzna jest tym który się rozkoszuje a kobieta jest tą przez którą płynie rozkosz. Mówią to o tym, że naszym zadaniem jako kobiet jest stworzyć mężczyźnie komfortową i przytulną przestrzeń. Bardzo często kobiety silnie protestują przeciw temu punktowi. Powiadają: „jak to tak? Dlaczego my mamy im usługiwać? Dlaczego mamy dawać im rozkosz i spełniać wszystkie ich życzenia? Cóż to za niesprawiedliwość losu?”

      Tak naprawdę wszystko tutaj jest sprawiedliwie gdyż z siedmiu czakr 3 są aktywne u mężczyzny i 3 aktywne u kobiety a ostatnia najwyższa pracuje jednakowo u wszystkich. Dlatego nie ma tu żadnej niesprawiedliwości – jest tylko podział ról. Ważne byśmy zrozumiały, że mężczyzna także coś daje a naszym zadaniem jest sprawić mu przyjemność i spełnić życzenia – wtedy wszystko nie wygląda już tak źle.

   Zawierają się tu wszelakie rozkosze włącznie z seksualnymi, żywieniowymi i porządkiem w domu. Idealna kobieta powinna stworzyć mężczyźnie taki świat w którym on lekko będzie mógł się odnaleźć, będzie miał komfort i jego podstawowe życzenia będą zaspokojone – nie tylko zaspokojone ale będzie czerpał z tego rozkosz, to jest znacząca różnica.

  Podam prosty przykład – ja z mężem mamy ulubioną restauracyjkę i tam bardzo smacznie gotują to znaczy za tą samą cenę nawet frytki są niesamowite. No i dokładnie wczoraj przyjechaliśmy a ona była zamknięta. Była za to otwarta restauracja obok i zdecydowaliśmy się tam wejść. Okazało się, że ceny mają podobne i jedzenie smaczne ale czegoś w nim brak – jakiejś cząstki duszy. Niby smacznie zjadłeś ale już nie było tej rozkoszy.

  Bardzo podobnie można postępować na przykład w relacjach seksualnych – można spełniać „powinność małżeńską” i zastanawiać się jednocześnie: „kiedy to wszystko się skończy?”. Można też sprawić tak, że mężczyzna będzie naprawdę rozkoszował się zdarzeniem. Niech to nie będzie każdego dnia – nawet nie każdego tygodnia. Niech to będzie karnawał raz na miesiąc ale za to jaki!

PIENIĄDZE

  Następnie przechodzimy do czakry trzeciej – Manipura. To pieniądze, siła życiowa i osiągnięcia. Ona jest aktywna u mężczyzn i odpowiednio – pasywna u kobiet czyli mężczyzna daje kobiecie a kobieta przyjmuje. I tu znów kobiety mają problem.

      Często dostaję listy w których kobiety piszą, że nie mogą brać pieniędzy od mężczyzn albo wstydzą się poprosić go o pieniądze na jakąś bluzeczkę. Zazwyczaj ma to miejsce gdy kobieta pracowała i sama siebie utrzymywała a potem wyszła za mąż i wzięła urlop macierzyński. I jest sytuacja, że chce coś kupić a poprosić męża się wstydzi.

   I oto w tym miejscu pojawia się bardzo poważny konflikt bo jeśli kobieta odmawia przyjmowania pieniędzy i tej energii życiowej to mężczyzna albo przestaje je dawać, albo przechodzi na nieco inną pozycję, albo zaczyna mieć tego mniej. Czyli jeszcze jedna przyczyna tego, że mężczyźni mniej zarabiają bo kobieta o nic nie prosi. Kobieta mówi, że nic nie potrzebuje („butów nie potrzebuję, jeszcze nie znosiłam pantofli”).

     Jeśli kobieta ma taki stosunek do siebie, do pieniędzy i do mężczyzny to mężczyzna nie będzie dużo zarabiał bo po prostu nie ma po co. Mężczyźni są z natury bardzo ascetyczni. Na pewno widziałyście mieszkania kawalerów – oni w ogóle mało co potrzebują. Tam jest łóżko, piec i jedna patelnia – jajecznica na śniadanie i wszystko. Nic więcej nie potrzeba.

   Bywa czasem, że w takiej sytuacji mężczyzna przestaje zarabiać i staje się utrzymankiem albo też znajduje taką, która będzie go zachęcać do spełnienia jej życzeń.

   Dlatego naszym obowiązkiem jako kobiet jest nauczyć się przyjmować od mężczyzn pieniądze, podarunki, przyjmować jakieś osiągnięcia i  dokonania które czynią w nasze imię.

     Bywa też inny wariant gdy nagle kobieta zaczyna zarabiać dużo i zaczyna myśleć, że to jest jej główne zadanie i cel – utrzymywać rodzinę, karmić ją („ten słabeusz niczego nie potrafi” itd.). 

  Czyli jeśli kobieta bierze na siebie aktywność na tym poziomie to mężczyźnie nie zostaje nic. Kobieta wzięła wszystko. Jemu pozostaje tylko brać. On wtedy staje się domatorem, pantoflarzem itp. I za taki stan odpowiada kobieta bo wzięła na siebie nie swoje obowiązki.

MIŁOŚĆ

   Następną jest czakra serca – Anahata. Odpowiada ona za miłość i sympatię. Jest to nasza – kobieca czakra czyli jako kobiety powinnyśmy dawać a mężczyzna przyjmować. Jeśli jest odwrotnie to sytuacja staje się niekomfortowa.

  Większość z Was na pewno miała takiego wielbiciela, który spełniał wszystkie zachcianki, który wykonywał wszystko co zechcesz – i kwiatki dla Ciebie, i to i tamto. No i puka do drzwi taka miłość – spotyka się wieczorem, i rankiem odprowadzi a Ty patrzysz na Niego i rozumiesz, dobry człowiek, dobry chłopak ale kochać Go nie mogę. I jeszcze sama siebie rugam za to, że nie kocham takiego dobrego.

    A to wszystko dlatego, że mężczyzna wziął na siebie aktywność tej czakry – tego centrum. On zaczął dawać a kobieta nie ma innych wariantów. Ona nie jest w stanie kochać – a kochanie to nasza, kobieca sprawa.

    Jeśli kobieta nie może kochać i realizować się na tym polu to jest jej bardzo ciężko i dlatego takie relacje najczęściej się nie układają. Bo to po prostu piękny obrazek: „ja chcę aby mąż o mnie romantycznie zabiegał, żeby robił to i tamto, żeby mnie kochał tak i tak”. Gdyby takie coś się wydarzyło naprawdę to zupełnie by Was to nie cieszyło.

   Zatem cieszcie się, jeśli Wasi mężczyźni nie biorą odpowiedzialności za to centrum i pozwalają Wam na realizację w Nim. Wtedy możecie w pełni się w Wim otworzyć – robić jakieś niespodzianki swojemu ukochanemu i w jakiś sposób Go rozpieszczać. 

   To wcale nie znaczy, że on całe życie będzie tylko przyjmował i nic nie dawał w zamian. Najprawdopodobniej On dla Was też coś będzie czynił ale nie na tym poziomie. Będzie to na przykład na poziomie  3-ciej czakry czyli będzie Wam robił jakieś prezenty albo na poziomie pierwszej czakry zacznie się o Was troszczyć na planie mieszkalnym czy w jakichś innych podstawowych sprawach.

   Dlatego nie oczekujcie od mężczyzny nieziemskiej romantyki i spełnienia Waszych kaprysów bo to jest nasza odpowiedzialność – spełnianie życzeń, dawanie rozkoszy i kochanie. Mężczyzna odpłaci Wam czymś innym – podarunkami i poczuciem bezpieczeństwa.

AUTOEKSPRESJA

   Piąta czakra Vishuddha – komunikacja, wyrażanie siebie. Mężczyzna daje – kobieta przyjmuje. Mężczyzna jest aktywny. 

  Dla mężczyzny bardzo ważne jest aby wyrazić siebie, realizować się. Dla kobiety główną realizacją jest rodzina. Realizacja poza rodziną jest wtórna.

  Jeśli kobieta nauczyła się obdarowywać miłością z poziomu 4-tego centrum to ta energia podnosi się w mężczyźnie wyżej i chce on już nie tylko zarobić pieniądze – nie tylko zapewnić rodzinie wszystkie podstawy. On chce już zostawić w historii jakiś swój ślad, jakieś dziedzictwo – chce w jakiś sposób ulepszyć ten świat. Na tym poziomie mężczyźni często zaczynają dokonywać wielkich czynów, ogromnych dokonań.

   A wszystkie one czynione są w imię kobiety. Naszym zadaniem w tym punkcie jest przyjmować z radością i miłością. Tak jak księżniczki i królowe przyjmują nagrody od walczących rycerzy aby mieli dla kogo dokonywać wielkich wypraw, bronić ojczyzny albo ratować planetę przed katastrofą ekologiczną. 

  Dlatego jeśli chcecie aby Wasz mężczyzna nie tylko – ot tak po prostu pracował i egzystował a naprawdę się realizował i zmieniał świat to uczcie się Go kochać. Energia Waszej miłości jest w stanie podnieść w Nim energie do piątego centrum.

   Ponadto jest to także centrum komunikacji i więzi ze społeczeństwem. Na przykład dobrze jest jeśli przyjaciele rodziny sa przyjaciółmi męża. To nie Wy wprowadzacie Go do swojej kompanii i zmuszacie do spotkań z Waszymi przyjaciółmi lecz to On wprowadza Was do swojego kręgu, stwarza Wam jakąś komunikację i buduje więzi między rodzinami.

  JASNOWIDZENIE

   Szósta czakra Adżnia – kobieta daje a mężczyzna przyjmuje.

    Teoretycznie każda żona powinna być głównym pomocnikiem swojego męża ale jej głównym zadaniem nie jest to aby wykonywanie rzeczy, których On nie lubi lecz danie Mu to czego On ze swej natury nie posiada czyli jasnowidzenie.

   Przypuśćmy, że kobieta zawsze daje dobre rady mężowi. Ona ma intuicję i często wyczuwa mówiąc: „ten typ z którym chcesz podpisać kontrakt jakoś mi się nie podoba”.
 W idealnej sytuacji mężczyzna słucha jej odczuć. Jeśli nie brakuje mu niczego w trzech ośrodkach – jest zrealizowany jako głowa rodziny, jako jej żywiciel, ma swoją misję – to z łatwością zapozna się z zaleceniami żony.

   Kobieta często czuje różne sprawy i mówi: „słuchaj – nie podoba mi się ten człowiek. Nie podejmujmy z nim żadnej pracy bo nie skończy się to niczym dobrym”. Mija jakiś czas i tak właśnie się dzieje.

   Ja mam tak bardzo często, że człowiek mi się nie podoba choć widocznych przyczyn ku temu brak. Dawniej nie mówiłam o tym mężowi a potem przychodziła sytuacja gdy człowiek pokazywał nie najlepszą swoją stronę.

    Zrozumiała, że moim zadaniem jest chronić męża i zaczęłam mu o tym mówić. Początkowo machał ręką ale po kilku poważnych sytuacjach zaczął pytać o moje zdanie odnośnie ludzi – w szczególności w sprawach współpracy i spółek z kimkolwiek. 

    JESTEŚMY DUSZAMI

    Siódma czakra Sahasrara działa u wszystkich jednakowo – jest to nasza relacja z Bogiem. Nie ma znaczenia czy jesteś mężczyzną czy kobietą, wszyscy jesteśmy duszami a dusza nie ma płci.

   (* UWAGA: zgodnie z Wedami dusza ma naturę żeńską. Jako forma „Shakti” (energii) wszystkie „Ziwy” [dusze] mają naturę „żeńską” [ naturę dającej rozkosz]. Lecz zgodnie z „bhawie” (nastrojem) nastrojeniu Bhakti -„żiwa” może przybierać zarówno żeńskie jak i męskie ciało duchowe – takie, które najbardziej się nadaje dla przejawienia relacji w swojej „bhawie”.
   W świecie duchowym istnieje nieograniczona liczba tych ciał duchowych „sidha-deh” znajdujących się w potencjalnym stanie. Prim D. Łaptiew)

    Różnice płci są ważne tutaj na Ziemi aby wypełnić misję dla której się urodziliśmy. Przynależność płciowa tworzy nam ramy, które już możemy zapełnić tak jak nam się podoba. Można powiedzieć, że dając nam kobiece ciało Bóg zawęził krąg naszego „miotania się” i dużo ściślej wyznaczył rolę, którą powinnyśmy tu odegrać. 

  A JAK TO JEST U WAS?

    Największe zakłócenia zazwyczaj istnieją w czterech pierwszych – najniższych czakrach. One tworzą bazę dla harmonii na wyższych poziomach. Dlatego też wielkim naszym zadaniem jest nauczyć się przyjmować od mężczyzn na poziomie pierwszej i trzeciej czakry. Ponadto nauczyć się oddawać na poziomie drugiej i czwartej czakry. Zazwyczaj tego właśnie nie potrafimy.

   Olga Waliajewa. źródło http://www.valyaeva.ru/karta-sajta/


za: https://michalxl600.blogspot.com/2014/12/energetyczne-roznice-miedzy-mezczyzna-i.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s