Fotowoltaika niczym Bioferm

Posted by Marucha w dniu 2021-10-05 (Wtorek)

Blisko 30 lat temu grupa oszustów wmówiła naiwnym ludziom, że daje im cudowną formułę do zarabiania.

Za niemałe pieniądze otrzymywali preparat, który przyspieszał produkcję (bodaj) kazeiny z mleka.
Ten produkt Bioferm miał odkupywać za dużo większą kwotę.
Czytaj: Magiczny serek

Tłumaczyłem wtedy znajomym, że gdybym ja posiadał formułę na łatwy zarobek – to strzegł bym jej i SAM z niej – w tajemnicy korzystał.
Kiedyś usłyszałem absurdalną odpowiedź, że w „przeciwieństwie do mnie – są tacy – którzy się z innym podzielą”.

Okazało się, że to znajomi podzielili się własnymi pieniędzmi z oszustami.

Do tej pory bardzo oględnie poznałem temat OSZUSTWA pod szyldem „fotowoltaika”. Dlaczego uważam to z oszustwo?

Ani przeciętny obywatel, ani wielkie firmy – nie dysponują jeszcze skutecznymi narzędziami magazynowania energii. A wyprodukowany z paneli prąd – konkuruje z nadmiarem energii ze źródeł tradycyjnych – w ciągu dnia.

Wykorzystanie potencjału fotowoltaiki to przyszłość. Tylko, że za 10 lat trzeba będzie wymienić panele – z powodu znacznego obniżenia ich sprawności (nie wspominając o dużym ryzyku pożarów).

Gdyby fotowoltaika rzeczywiście była takim dobrym interesem – to wiele wielkich firm by założyło na nieużytkach swoje „farmy”.

Czekam więc: kiedy pęknie bańka fotowoltaiczna i „i po szkodzie Polak będzie głupi”.

5 październik 2021
Artur Łoboda
http://zaprasza.net

Jeśli wierzyć mieszkańcom różnych wsi karpackich, instalowanie fotowoltaiki to ekstrawagancja, dobra dla ludzi, którzy mają nadmiar gotówki – ponieważ jej koszt zwraca się dopiero po wielu latach użytkowania.
Admin

źródło: http://marucha.wordpress.com/2021/10/05/fotowoltaika-niczym-bioferm/


„Kwal said

Zgadzam się z Panem Arturem Łobodą w stu procentach. Fotowoltaika to jeden wielki pic jakich już wiele wciśnięto Polakom. Nie wiem jak to jest u innych narodów ale że Polak szczególnie w ostatnich czasach jest wyjątkowym głupcem to tym łatwiej mu te herezje wcisnąć. Fotowoltaika jest to taki sam pic jak foteliki dla dzieci w samochodach, cyrk przez całe lata z oponami letnimi i zimowymi, wiatraki… i wiele wiele innych herezji!
Najpierw zaniża się poziom edukacji i pozbawia się w ten sposób człowieka wiedzy i samodzielnego myślenia, następnie jako ograniczonemu i pozbawionemu logicznego myślenia, wmawia się różne rzeczy bo człowiek wyzuty z wartości nadrzędnych łyka wszytko co mu się powie bo to na czasie i jakie nowoczesne… a żydowska lichwiarska międzynarodówka się cieszy…
adres komentarza

„Gd-Ap said

Ad KwalFoteliki dla dzieci to zły pomysł???
Opony zimowe i letnie to zły pomysł???”
ädres komentarza

„Kwal said

Ad.2. Oczywiście, że jest to zły pomysł. Szanowny Panie należy pogłębiać przede wszystkim wykształcenie i to w każdej dziedzinie. Należy pogłębiać wiedzę, bo to są składniki powagi i odpowiedzialności dorosłego człowieka a nie zakazywać czegoś albo coś nakazywać. Człowiek musi być świadomy i odpowiedzialny a tym samym jest dojrzały, że wiezie dziecko w samochodzie i za to dziecko odpowiada…ja nigdy nie miałem fotelika dla dziecka w swoim samochodzie a kiedyś z synem a obecnie z wnuczką przejechaliśmy wiele set kilometrów.
Jak Pan poczyta na temat opon to dzisiaj nawet dawne autorytety w tej sprawie poddają w wątpliwość podział opon na zimowe i letnie. Już powoli zanika taki podział i nawet w Polsce w niektórych serwisach mówi się że to pic… W niektórych serwisach będzie się można już w tym sezonie o tym przekonać.
I jeszcze przy okazji! Picem kolejnym wmówionym już nie tylko Polakom jest czas letni i zimowy…”
adres komentarza

„JMP said

Ad #3 (Kwal) Zgadzam się całkowicie jeśli chodzi o czas letni i zimowy. Kompletny idiotyzm. Zakłócenia, które wprowadza w funkcjonowaniu gospodarki i jego negatywny wpływ na ludzkie życie i zdrowie nie dadzą się w żadnym wypadku usprawiedliwić wątpliwymi oszczędnościami, które podobno przynosi. Natomiast foteliki dla dzieci uważam za bardzo wartościową innowacje, gdyż sam znam przypadek, gdy dzięki takim fotelikom dwoje dzieci przeżyło straszny wypadek absolutnie nie spowodowany przez kierującego samochodem ich ojca, lecz pędzącego z naprzeciwka pijaka. Ojciec tamtych dzieci niestety zginął.”
adres komentarza

Bryś said

Cały czas są jeszcze dostępne wywiady z Św.P. Markiem Zadrożniakiem. Polecam.


adres komentarza

„Bryś said

Naprawdę zimówki nie działają? Ale jaja. Kiedyś na gołoledź miałem jeszcze z Norwegii komplet z kolcami. Te to dopiero nie działały. :))))))
adres komentarza

„Bryś said

Admin – „ponieważ jej koszt zwraca się dopiero po wielu latach użytkowania.” – jak zaczną ściągać opłaty przesyłowe – a już mogą – nigdy się nie zwróci. Oglądał Pan te wywiady z Zadrożniakiem? Tam też opisuje ten problem.”
adres komentarza

„Bardzo said

Sposoby magazynowania energii elektrycznej pochodzącej z wiatru, wody, albo fotopaneli, istnieją od dawna. najprymitywniejszym sposobem jest bateria ołowiowych akumulatorów (z przetwornikiem rzecz jasna). To może być tańsze niż się wydaje, ponieważ można użyć urządzeń z cmentarzysk samochodowych, które to akumulatory dość łatwo się regeneruje. (nie pamiętam szczegółów tej procedury). Jednak taka bateria zajmuje dużo miejsca i wymaga sporo troski. Drugim sposobem jest nabycie zestawu do magazynowania energii. To kosztuje poniżej tysiąca dolarów, do podstawowych domowych celów wystarcza jeden zestaw, jeśli posiadamy klimę, dwa zestawy. O ile mi wiadomo, urządzenie bazuje na innych bateriach niż ołowiowe. Trzecim sposobem jest nabycie kompletnego systemu magazynowania energii, to kosztuje około 10 tys dolarów za 50 kWh ( ile to będzie na amperogodziny, to już niech ktoś inny obliczy). To już jest dużo i wystarcza na dwa dni zasilania domu na pełen gwizdek. Jeśli coś źle mówię, miech pan Bydar, jako ekspert, sprostuje. Fotoelektryka może się zwrócić szybciej niż się uważa, a to z uwagi na rosnące ceny prądu. Ale jak znamy życie, zaraz wlezie fiskus w ubłoconych gumofilcach i nic się nie będzie już opłacało, jak mój szanowny przedmówca zechciał zauważyć. W niektórych stanach rząd stanowy dotuje indywidualne systemy słoneczne sumami dość istotnymi. Osobiście znam użytkowników i są zadowoleni.”
adres komentarza

2 myśli w temacie “Fotowoltaika niczym Bioferm

 1. FOTOWOLTAIKA o czym nie mówią monterzy? Wysokie napięcie 253V, falownik się wyłącza, rachunki rosną.

  ForumWiedzy
  Opublikowany 19 mar 2021

  W filmie omawiam różne negatywne skutki, jakie występują lub mogą występować, gdy posiadamy instalację fotowoltaiczną lub też jesteśmy sąsiadami osób (korzystamy z tej samej linii energetycznej z tego samego transformatora), które takie instalacje posiadają.
  Szczególny problem jaki dotyczy właścicieli instalacji fotowoltaicznych jest taki, że na falowniku (inwerterze) pojawiają się błędy, kody błędów, falowniki się resetują, wyłączają, ograniczają moc produkcji w godzinach szczytu produkcji, co jest negatywne dla efektywności instalacji dla właściciela.
  Warto też zwrócić uwagę, że niektóre odbiorniki elektryczne pracując na wyższym (dopuszczalnym do 253V) napięciu, niż nominalne (230V) w instalacji jednofazowej, pracują z wyższą mocą, co ma odzwierciedlenie, w delikatnie wyższych rachunków za prąd (np. żarówka, grzałka, klimatyzator), gdy istotny jest czas pracy, a nie efektywność urządzeń (np. czajnik, bojler). Zauważyć też można, że niektóre urządzenia wykazują skrócony czas żywotności przy pracy z wyższym napięciem, np. częściej wymieniamy żarówki, grzałki, starsze urządzenia częściej się psują, itp. bo pracują wydajniej niż powinny, co z jednej strony może cieszyć (bo wydajniej, bo jaśniej), ale z drugiej strony tworzy nam dodatkowe wydatki (serwis, wymiany, naprawy).

  Najważniejszym jest, by firma przed montażem instalacji dokonała szczegółowych pomiarów napięcia, impedancji pętli zwarcia i przeliczyła maksymalną moc, jaką można zainstalować dla danej lokalizacji, by nie występowały problemy z pracą falownika/instalacji. Oczywiście pomiary będą aktualne na dany dzień, a gdy powstanie w okolicy więcej instalacji, to problemy z wyłączaniem falowników mogą się nasilić i bez wsparcia zakładu energetycznego, który będzie musiał zmodernizować sieć energetyczną, zmienić napięcie na transformatorze, zainstalować urządzenia automatycznie reagujące na zmiany napięcia i je dostosowując do warunków sieci na bieżąco, się po prostu nie obejdzie.

  Warto zauważyć, że dostawca energii celowo ustawia wyższe napięcie na transformatorze niż znamionowe 230V, by napięcie w granicy dopuszczalnej od 207-253V trafiło w całym obszarze do każdego klienta. Najwyższe jest najbliżej transformatora, najniższe jest najdalej transformatora. Instalacja fotowoltaiczne, czyli falowniki podbijają te napięcie, by móc „wpompować” wyprodukowany prąd do instalacji dostawcy prądu. Niestety te zwiększanie napięcia przez coraz większe ilości instalacji fotowoltaicznych stają się powoli problemem dla samych inwestorów, bo instalacja bezobsługowa zaczyna zajmować ich czas i rozważanie, które można zauważyć w wielu pytaniach, komentarzach w serwisach internetowych.

  Ogólnie idealnym rozwiązaniem dla każdego klienta dostawcy energetyki jest posiadanie w gniazdku nominalnego napięcia na poziomie 230V, a już kilkugodzinne napięcie w dniu na poziomie 250V nie jest pozytywnym zjawiskiem długoterminowym dla urządzeń oraz w mało, ale zauważalny sposób dla portfela klienta, który więcej płaci za prąd, bo część mocy energii marnuje się jako strata, tj. przegrzewanie niektórych podzespołów różnych odbiorników elektrycznych, które poprzez zastosowane podzespoły stabilizują/obniżają napięcie do wymaganych, a to wymaga zmarnowania energii. Jeden przykład z klimatyzatorem 1500kW omówiłem na filmie, tutaj szczegółowy opis przykładu przedstawionego:
  https://www.w-energy.pl/pl/rozwiazania/optymalizacja-sieci-elektrycznej-nn

  Niestety problemy z pojawiającymi się stale nowymi instalacjami fotowoltaicznymi są wyzwaniem dla dostawców energii, którzy otrzymują częściej zgłoszenia, że napięcie w sieci energetycznej nadmiernie wzrasta i graniczy z maksimum dla normy, czyli jest bliskie 253V w momencie produkcji prądu przez instalacje fotowoltaiczne, głównie w słoneczne dni w godzinach 11-15.

  Energetycy reagują, czasem skutecznie, czasem informując, że z ich strony jest wszystko ok, a problem pojawia się po stronie mikro instalacji, stąd też różnie bywa, a problem jest lub nawet jeśli w stacji transformatorowej energetyka zmniejszy napięcie na odczepach, to za jakiś czas, gdy powstaną kolejne instalacje fotowoltaiczne, problem się może ponowić.

  Czyli tworzą się problemy, o których sprzedawcy, monterzy instalacji fotowoltaicznych nie informują klientów przed montażem/sprzedażą, a potem zrzucają winę na występujące problemy na zakład energetyczny.

  Mam nadzieję, że mój film minimalnie pomoże i w jakimś aspekcie okaże się przydatny dla potencjalnego inwestora, który mając świadomość, będzie mógł odpowiednio zweryfikować możliwości, skutki, czy też dopytać firmę o dodatkowe informacje, efekty, skutki uboczne które mogą się pojawić w niedługim czasie po montażu PV.

  Jeżeli chcesz coś dodać do wątku problemów, o których się nie mówi przed montażem, a co jest bardzo ważne, proszę udziel komentarza pod filmem.

  Dziękuję za każdy komentarz w temacie potencjalnych problemów z PV.

  👊 SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔

  #Fotowoltaika #Problemy #Napięcie

  „ForumWiedzy

  Zapraszam na test, gdzie sprawdzam zużycie energii (prądu, mocy) różnych typów żarówek względem zwiększania napięcia w zakresie od 207V do 253V (dopuszczalny zakres w Polsce).

  https://youtu.be/bTYwiSTfhO8
  adres komentarza

  Polubienie

 2. FOTOWOLTAIKA – to tykająca BOMBA…?? – ani EKO ani opłacalna?

  HOLIBOOD – Zdrowy Dom
  Opublikowany 1 miesiąc temu

  Czy panele fotowoltaiczne to stabilne i pewne zabezpieczenie przed rachunkami za prąd? Większość osób koncentruje się na omawianiu parametrów technicznych i uzyskach konkretnych instalacji.
  NIESTETY to wszystko wisi na włosku przepisów – bez których było/będzie to niewiele warte…

  W tym filmie chce pokazać tą szeroką perspektywę i zależności od których jesteśmy tu uzależnieni.
  A co możemy zrobić żeby się od tych przepisów uniezależnić ?
  -są inne źródła energii w które możemy inwestować. Takie Jak turbiny wodne i wiatrowe, oraz kolektory słoneczne.
  Ten film to uproszczone streszczenie wad, zalet – szans i zagrożeń każdego rozwiązania.

  Zapraszam do zapoznania się z projektem testowania rozwiązań mających obniżyć lub nawet zlikwidować nasze rachunki za ogrzewanie, a może tez za prąd…:

  http://www.zrzutka.pl/z/ProjektOZE

  LISTA ODCINKÓW:
  ETAP I: TEORIA WYBORU – PRZYGOTOWANIE DO BUDOWY
  1. Jak ograniczyć koszty budowy? https://youtu.be/RL2m-ba2v00​
  2. Jak analizować porady ekspertów i fachowców?https://youtu.be/qZTwkUPiZKA​
  3. Porównywanie kosztów budowy i ogrzewania https://youtu.be/7znuzZu67X0​
  4. Dom: EKO vs PASYWNY vs NATURALNY vs ZDROWY https://youtu.be/FgM-3MVeSoE
  5. ZDROWY DOM https://youtu.be/D1–F5xhH3s
  6. Wybór działki https://youtu.be/RLiCeMV5nUg​
  7. Projekt i kształt Domu https://youtu.be/vYJ01iMUUDE​
  8. Fundamenty https://youtu.be/beOxlEvR-ag
  9. Ściany https://youtu.be/LkAhYD_WyMM
  10. Ocieplenie https://youtu.be/LS-aPZ1M5_4
  11. Tynki i płyty GK https://youtu.be/J2h1tPjJgVg
  12. Okna i ich montaż https://youtu.be/NO55cclDCi8
  13. Ogrzewanie 1- teoria https://youtu.be/kk0nHGGhpXU
  14. Ogrzewanie 2 – rozprowadzenie ciepła https://youtu.be/oQK8MXbT0-k
  15. Ogrzewanie 3 – źródło ciepła https://youtu.be/a69qyF4BMgk
  16. Wentylacja – rekuperacja – https://youtu.be/wupJSzElCWw
  17. GWC – Gruntowy Powietrzny Wymiennik Ciepła https://youtu.be/ip9e_GR6qps
  18. Dach
  19. Oczyszczalnia ścieków i własna studnia
  20. Fotowoltaika, turbiny wiatrowe i wodne https://youtu.be/4YjtoMpTnso

  ETAP II: RELACJA Z BUDOWY – ZASTOSOWANIA WYBRANYCH TECHNOLOGII
  ETAP III: TESTY I RAPORTY UŻYTKOWANIA – KOSZTY Z PODZIAŁEM NA KAŻDE URZĄDZENIE

  00:01 Wprowadzenie
  00:58 GREENWASHING
  01:40 ZALETY FOTOWOLTAIKI
  02:25 WADY FOTOWOLTAIKI / PV – PO CO TO?
  02:53 OPŁACALNOŚĆ FOTOWOLTAIKI / ZWROT Z INWESTYCJI
  03:41 ŻYWOTNOŚĆ FOTOVOLTAIKI
  05:11 WARUNKI DZIAŁANIA FOTOWOLTAIKI – ZAGROŻENIA DLA INSTALACJI PV
  06:15 WARUNEK PRAWNY DZIAŁANIA FOTOWOLTAIKI – SYSTEM ROZLICZEŃ
  08:01 SYSTEM ROZLICZEŃ Z PRODUKCJI PRADU Z FOTOWOLTAIKI
  09:04 UWAGA! WAŻNE!
  09:23 WYKRESY PRODUKCJI / ZUŻYCIA
  10:37 MAGAZYNY ENERGII
  12:13 ŁADOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH
  12:54 CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU ENERGETYCZNEGO VS FOTOVOLTAIKA
  14:12 KTO PŁACI ZA PRĄD Z PANELI SŁONECZNYCH?
  16:39 PORÓWNANIE FOTOWOLTAIKI DO KATERINGU
  17:39 OZE W SZWECJI I NIEMCZECH
  18:16 NIESTABILNOŚĆ OZE – FOTOWOLTAIKI I WIATRAKÓW
  22:42 TURBINY WIATROWE PRZYDOMOWE
  25:00 TURBINY WODNE
  25:26 KOLEKTORY SŁONECZNE
  27:23 DOMY SŁONECZNE / DOMY SOLARNE / SOLAR HOUSE
  29:51 MAGAZYN CIEPŁA
  30:17 PROJEKT: NIŻSZE RACHUNKI – ZRZUTKA.PL/z/ProjektOZE

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s