Warto rozmawiać – audycja Jana Pospieszalskiego – w TVP!

06.07.2020 – „Czy pandemia przyspieszyła globalny kryzys tożsamości? Czy lewicowa anarchia to zapowiedź nowego porządku rzeczy? W programie także o tym, jaki wpływ na swobody demokratyczne, wolność słowa i nasze życie społeczne ma koncepcja Państwa bez wspólnej historii i wartości, za to z małżeństwami dla wszystkich i aborcją na życzenie. Czy zatem walka kultury życia z kulturą śmierci to temat zastępczy?

Gośćmi programu są prof. Grzegorz Kucharczyk (historyk), prof. Aleksander Nalaskowski (pedagog), Rafał Ziemkiewicz (publicysta, „Do Rzeczy”) i prof. Andrzej Zybertowicz (socjolog, Kancelaria Prezydenta).”

link do nagrania: https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,06072020,48614156

 

31.08.2020 – „Mamy coraz więcej zakażeń i obawy przed drugą falą pandemii, a z drugiej strony – co to za choroba, która najczęściej nie daje objawów, a zmarli na ogół cierpieli na inne przewlekłe schorzenia? Czy mamy do czynienia z fałszywą pandemią? Jakie są koszty reżimu sanitarnego i drastycznych ograniczeń? Gośćmi w pierwszej części są: prof. Jacek Koronacki – statystyk i Maciej Pawlicki – publicysta „Sieci”.

W drugiej części programu o spuściźnie i duchowych korzeniach „Solidarności” w 40. rocznicę jej powstania mówią Adrian Kaczmarkiewicz – Obóz Narodowo-Radykalny, ks. Stanisław Małkowski – duszpasterz środowisk opozycyjnych w PRL, Krzysztof Nowak – reżyser, działacz opozycji w PRL oraz Danuta Regulska – siostra ks. Sylwestra Zycha.”

link do nagrania: https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,31082020,49675649

 

07.09.2020 – „W Europie rośnie opór wobec restrykcji sanitarnych. Krytyka poważnych naukowców, którzy kwestionują ograniczenia zalecane przez WHO, jest nadal ignorowana. Czy ogłoszona właśnie w Polsce nowa strategia walki z wirusem ochroni nasze zdrowie, respektując wolność i szacunek dla prywatności?

Gośćmi programu są dr Mariusz Błochowiak (fizyk, autor książki „Fałszywa Pandemia”), dr Franciszek Rakowski (kognitywista, Centrum Modelowania UW), prof. Włodzimierz Gut (wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego) i Maciej Pawlicki (publicysta „Sieci”).”

link do nagrania: https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,07092020,49753158

 

14.09.2020 – „Ogłoszenie pandemii sparaliżowało nasze życie skuteczniej niż działania zbrojne. Lęk przed zarazą zamknął granice, gospodarkę, szkoły i kościoły. Dlaczego tak łatwo daliśmy sobie odebrać wolność? Kto okaże się ofiarą tej niewypowiedzianej wojny? Czy troska o zdrowie jest ważniejsza niż bezpieczeństwo narodowe i ekonomiczne? Jak ma wyglądać zapowiadana geopolityczna przebudowa świata? Gośćmi programu są Jacek Bartosiak (prawnik), Marek Budzisz (historyk i ekspert ds. wschodnich).

W drugiej części programu o społecznych skutkach walki z pandemią dyskutują Grzegorz Górny (publicysta „Sieci”) i Maciej Gurtowski (socjolog, Klub Jagielloński).”

link do nagrania: https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,14092020,49700259

 

21.09.2020 – „Niszczenie plakatów i samochodów, ataki na wolontariuszy obrońców życia, zmuszanie firm reklamowych do usuwania billboardów. Dlaczego prawda o skutkach aborcji budzi taką agresję? Czy troska o życie usprawiedliwia ekspozycję w przestrzeni publicznej bardzo drastycznych treści? Jak długo będziemy jeszcze odwracać wzrok od dramatu aborcji? Gośćmi programu są dr Bawer Aondo-Akaa (etyk) i Łukasz Wantuch (krakowski radny i prawnik).

W programie również na pytanie o zdolność Kościoła do samooczyszczenia po skandalach obyczajowych spróbują odpowiedzieć ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i prof. Grzegorz Kucharczyk.”

link do nagrania: https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,21092020,49700958

 

29.09.2020 – „Dwa tysiące ofiar COVID-u od marca kontra dwa tysiące ofiar nowotworów… tygodniowo. Jak skupienie sił lekarzy na walce z wirusem wpływa na sytuację w innych obszarach służby zdrowia? Czy raka albo złamaną nogę da się wyleczyć przez tzw. teleporadę? Odpowiadając na prośby widzów i zarzuty krytyków – rozmawiamy z wybitnymi klinicystami – prof. Ryszardem Rutkowskim i dr. Zbigniewem Martyką.

Gośćmi w studiu są: dr Paweł Basiukiewicz – kardiolog, dr Agata Migalska – statystyk MOCOS, Maciej Pawlicki – publicysta „Sieci” i dr Agnieszka Szarowska – lekarz chorób zakaźnych.”

link do nagrania: https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,29092020,49759703

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s