Deklaracja i apel policjantów włoskich

12.05.2020 00:53 RAM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ

«Nie chcemy być państwem etycznym w stylu NRD-owskimi, nie chcemy być współodpowiedzialni za ruinę społeczną, jaką obserwujemy…»

«Czy chcemy być wspólnikami Państwa etycznego? Nie, odmawiamy!»

RAM          12 maj 2020

Deklaracja – apel policjantów włoskich zamieszczony 3 maja 2020, na stronie www.poliziotti.it:

Gdyby – w momencie, gdy zdecydowaliśmy się zaciągnąć do Policji –  powiedziano nam, że pewnego dnia staniemy się psami pasterskimi lub, co gorsza, strażnikami czegoś w rodzaju Muru Berlińskiego, zaczęlibyśmy śmiać się do rozpuku.

 

Natomiast, ponad trzydzieści lat później (jako że ten, kto pisze te słowa posiada solidny staż pracy w policji) – to jest dokładnie to, co odbywa się obecnie i wobec czego odczuwamy niesamowite zdumienie i zaskoczenie.

Oczywiście, bardzo dobrze wiedzieliśmy, że wykonywanie tego zawodu wiąże się (również) z byciem niepopularnymi, wiedzieliśmy, że nie będziemy zasypywani oklaskami jak dzieje się to z gwiazdami rocka; noszenie munduru policjanta nie jest wyborem dla każdego i nie jest zarezerwowane dla każdego; ma się częściej do czynienia z trudnościami niż z nagrodami przynoszącymi satysfakcję, ale byliśmy świadomi, że tak wygląda ta praca.

To, czego nie ma w „umowie” zawartej podczas składania przez nas przysięgi Państwu i Konstytucji, to działanie, czyli postępowanie wykraczające poza ramy ich norm (lub przeciwko nim).

Przez wiele miesięcy w trakcie szkolenia i kształcenia utrwalano w nas pewne zasady, które przyswoiliśmy sobie (…)

A dzisiaj?

Dzisiaj znajdujemy się w sytuacji, w której zostaliśmy przekształceni w rodzaj milicji; jesteśmy zmuszani do prześladowania naszych rodaków, gdy tylko odważą się wystawić nosy ze swoich domów; „prosić ich” o poświadczenie legalności ich przemieszczeń oraz decydować, czy są one wiarygodne, czy też nie; wreszcie dokonywać także oceny, czy i kto jest ich krewnym (którego mają prawo odwiedzić)! (…)

Czy do tego sprowadza się rola naszej instytucji?

Nasza osławiona Granatowa Kurtka stała się szmatą, znieważoną i upokorzoną i nikt nie śmie sprzeciwić się owej hańbie.

To dotyczy naszej Policji, która w ciągu ostatnich 30 lat (od lat 90-tych), oparła się presji maniaków federalizmu, którzy chcieli ją zdemontować i podporządkować burmistrzom.

Nie! Nie zgadzamy się! To nam nie odpowiada! Dosyć tego!

Nie zamierzamy wystawiać się na sprzedaż, Granatowa Kurtka nie jest ozdobą, posiada wrodzoną wartość, nie może być sprzedana ani wyprzedana.

Jeśli tak miałoby by być, postawcie sprawę jasno – jeśli stać was na to.

Jesteśmy zmęczeni koniecznością codziennego „ścierania się” z ludźmi, którzy stracili pracę, nie mają środków do życia ale mają rodzinę na utrzymaniu, którą nie wiedzą jak wyżywić.

Zdajemy sobie sprawę z sytuacji kryzysowej z powodu Covid-19, ale jeszcze bardziej świadomi jesteśmy  absurdalności niektórych środków administracyjnych i niektórych (urojeniowych) nakazów wydawanych przez władze lokalne.

Wyraziliśmy nasz sprzeciw odnośnie używania dronów (co jest szaleństwem) do obławy na obywateli – urządzeń przydatnych tylko i wyłącznie maniom protagonizmu niektórych burmistrzów, biorących udział w rywalizacji o to, kto jest bardziej papieski od papieża (kolejny produkt głupiej i bezsensownej polityki zarządzania bezpieczeństwem publicznym).

 

Jesteśmy mężczyznami, kobietami, mężami, żonami, ojcami, matkami, wielu z nas przeżywa dramat zamknięcia małych przedsiębiorstw, które pomagały nam przeżyć do końca miesiąca bez zbytniego cierpienia.

I jesteśmy świadkami tego samego dramatu, który przeżywa wielu naszych rodaków, łez, które wylewają i udręki, jaka ogarnia ich za każdym razem, gdy przystępujemy do zwykłej kontroli.

Czy to wszystko wydaje się wam normalne?

Nie chcemy być państwem etycznym w stylu NRD-owskimi, nie chcemy być współodpowiedzialni za ruinę społeczną, jaką obserwujemy.

Niech ci, którzy mieszkają w swych wieżach z kości słoniowej, wezmą to pod uwagę.

Wasza bezczynność stanowi poważne zagrożenie dla spójności społecznej.

 

IoNonSanziono #FedeleAllaCostituzione

Nie będę wypisywał mandatów, pozostaję wierny Konstytucji!

Zespół witryny Poliziotti.it

http://www.poliziotti.it/2020/05/03/congiunti-di-uno-stato-etico-no-grazie/

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

źródło: http://ram.neon24.pl/post/155225,deklaracja-i-apel-policjantow-wloskich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s