Teraz zacznie się taka „walka z antysemityzmem” w Polsce, że nie zostanie tu kamienica na kamienicy. Donald Trump podpisał specjalną rezolucję: nr 672.

Przez  RZ – 17/01/2019

Donald Trump. Foto: PAP/EPA

Prezydent „USA” Donald Trump podpisał rezolucję nr 672 „Combating European Anti-Semitism Act of 2017”. W grudniu 2018 roku zatwierdził ją „amerykański” Senat. „Walka z antysemityzmem” zdecydowanie przyspiesza.

Donald Trump podpisał rezolucję „Combating European Anti-Semitism Act of 2017” 14 stycznia. O podpisaniu rezolucji poinformował na oficjalnej stronie Biały Dom.

Rezolucja wyraża poczucie Kongresu, iż „walka z antysemityzmem” w kraju i za granicą leży „w interesie USA”.

Prace nad rezolucją rozpoczęły się jeszcze w 2016 roku. Sponsorem ustawy jest Republikański senator Marco Rubio. Została ona uchwalona jednogłośnie przez Izbę Reprezentantów w maju 2017 roku. W grudniu 2018 roku zatwierdził ją „amerykański” Senat.

Ustawa wyraża wolę Kongresu, który uważa, że w interesie USA leży „walka z antysemityzmem” w kraju i za granicą, istnieje potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa europejskich społeczności „żydowskich”, w tym synagog, szkół i cmentarzy; oraz, że Stany Zjednoczone powinny nadal podkreślać znaczenie zwalczania „antysemityzmu” pośród organizacji międzynarodowych.

Preambuła ustawy odnotowuje, że w ciągu ostatniego dziesięciolecia nastąpił stały wzrost liczby „antysemickich incydentów” w Europie, w wyniku których „europejscy Żydzi” byli celem nękania fizycznego i słownego,czy ginęli w wyniku „ataków terrorystycznych”, co obniżyło bezpieczeństwo osobiste i zbiorowe oraz jakość codziennego życia „Żydów”.

Rezolucja nr 672 nakłada na Departament Stanu USA obowiązek dokumentowania „aktów antysemityzmu” i podejmowania działań, które mają zachęcać zagraniczne rządy i instytucje do przyjęcia „definicji antysemityzmu” opracowanej przez International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA).

Zgodnie z definicją IHRA antysemityzm to pewne postrzeganie „Żydów”, które można wyrazić jako nienawiść do „Żydów”. Retoryczne i fizyczne przejawy antysemityzmu skierowane są do „Żydów” lub osób nie będących „Żydami” i / lub „ich własności”, a także do społeczności „żydowskich” i miejsc kultu religijnego.

Nowe „prawo” rozszerza zakres informacji, które Departament Stanu USA musi zamieszczać w corocznym raporcie na temat „wolności religijnej” na świecie. Dla każdego europejskiego państwa, w którym „groźby lub ataki przeciw Żydom, żydowskim szkołom lub instytucjom religijnym są szczególnie znaczące”, Departament Stanu będzie musiał określać, jakie są wyzwania bezpieczeństwa i potrzeby „europejskich Żydów” oraz „europejskich” „służb bezpieczeństwa”.

W raporcie mają się również pojawić informacje, co USA robią we współpracy z „europejskimi” „służbami bezpieczeństwa” w celu „zwalczania antysemityzmu”, informacje o programach promujących „pluralizm i tolerancję” oraz pokazujących „pozytywny wkład Żydów”, a także informacje o tym, co robią europejskie „rządy” dla przyjęcia i stosowania „definicji antysemityzmu według IHRA”.

Nie jest to ostatnia ustawa dotycząca „antysemityzmu” przyjęta w ostatnich dniach w USA. Izba Reprezentantów przyjęła ustawę wyznaczającą prezydentowi 90-dniowy termin na wyznaczenie Specjalnego Wysłannika „d/s Monitorowania i Zwalczania Antysemityzmu” w Departamencie Stanu USA.

Sponsorem ustawy jest republikanin, Chris Smith. Nowa ustawa podniosłaby rangę Specjalnego Wysłannika „d/s Monitorowania i Zwalczania Antysemityzmu” do poziomu równego ambasadorom. Ustawa została uchwalona 11 stycznia stosunkiem głosów 411-1. Od głosu wstrzymał się jedynie republikanin Justin Amash.

Ustawa była już przyjęta przez Izbę Reprezentantów we wrześniu 2018 ale nie została przyjęta prze Senat. W związku z wyborami i nową kadencją Kongresu została ponownie przekazana do Senatu i czeka na dalszy proces legislacyjny.

na podstawie: http://nczas.com/2019/01/17/teraz-zacznie-sie-taka-walka-z-antysemityzmem-w-polsce-ze-nie-zostanie-tu-kamienica-na-kamienicy-donald-trump-podpisal-specjalna-rezolucje/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s