Potworna trucizna w polskich sklepach. Deformuje płody i wywołuje raka.

Opublikowany 21 sie 2018

Roundup to preparat ostateczny. Mordercy zwani „rolnikami” stosują go na polach, np. do oprysku zboża przed żniwami. Dzięki takim procederom rodzą się dzieci chore genetycznie, a mafia onkologiczna i farmaceutyczna świetnie prosperują.

Jedna myśl w temacie “Potworna trucizna w polskich sklepach. Deformuje płody i wywołuje raka.

  1. „2018/08/26

    Kalifornijski sąd potwierdził, że nowotwór u szkolnego ogrodnika wywołał Roundup. A co się wydarzyło na świecie po werdykcie?

    Ogłoszony 10 sierpnia br. wyrok z w sprawie kalifornijskiego ogrodnika chorującego na nieuleczalny nowotwór znów wzniecił dyskusję wokół najpopularniejszego na świecie środka chwastobójczego: glifosatu. Sędziowie z San Francisco stwierdzili, że przyczyną raka (chłoniaka nieziarniczego) u Dawayne Lee Johnson’a był częsty kontakt z flagowym produktem Monsanto: Roundupem i zasądzili wypłatę odszkodowania w wysokości 289 miliona dolarów.

    Werdykt to szansa dla kolejnych ponad 4 tysięcy osób z całego świata, procesujących się z koncernem w podobnych sprawach.

    Europa

    Koszty związane z ewentualnymi odszkodowaniami dla tych osób spadną na niemiecką firmę Bayer, która w tym roku kupiła Monsanto za kwotę 63 miliardów dolarów. To jednak nie jedyne kłopoty niemieckiego koncernu. Sędziowie ogłosili wyrok w San Francisco w piątek, zaś w poniedziałek wartość jego akcji spadła aż o 14%, co oznacza 14 miliardów dolarów straty na wartości rynkowej w ciągu zaledwie trzech dni!
    Bayer jednak uważa, że glifosat jest bezpieczny i będzie się odwoływać:
    „Werdykt sędziów stoi w opozycji do wyników badań naukowych, dekad doświadczeń oraz decyzji władz na całym świecie, które wyraziłyby przecież zgody na stosowanie środka wywołującego raka.” – napisano w oświadczeniu koncernu dla Agencji Reutera.

    W Unii Europejskiej od lat trwa dyskusja dotycząca bezpieczeństwa najpopularniejszego tu herbicydu: glifosatu. W zeszłym roku Komisja Europejska przedłużyła licencję na jego stosowanie o kolejne pięć lat, ale wyrok z San Francisco ponownie przechylił szalę na rzecz domagających się zakazu jego stosowania.
    „Musimy skończyć z inwazją tej substancji na nasz rynek, zagrożenia, które istnieje tylko dlatego, że podpisano jakieś umowy przynoszące zyski wybranym.” – napisał na facebook’u włoski premier Luigi Di Maio.
    Francuski minister środowiska, Nicolas Hulot, uważa, że werdykt daje możliwość wypowiedzenia wojny glifosatowi w Europie. „Jeśli nadal będziemy czekać, ta trucizna będzie zabijać, a ofiar będzie przybywać.” – powiedział w wywiadzie dla stacji radiowej BFM.

    Włochy i Francja już poczyniły kroki do stopniowego wycofywania tej substancji z terenów ich państw. Niemcy chcą by całkowity zakaz wprowadzić w ciągu trzech lat. W kwietniu tamtejsza minister rolnictwa, Julia Kloeckner, zapowiedziała przygotowanie rozporządzenia zabraniającego stosowania glifosatu w przydomowych ogrodach, parkach i terenach przeznaczonych pod rekreację sportową.

    Indie

    Gazeta „Times of India” napisała, że werdykt sędziów z Kalifornii powinien przyspieszyć wprowadzenie zakazu stosowania glifosatu na terenie całego kraju.
    „Nasza organizacja już dostarczyła petycję do ministra rolnictwa podpisaną przez tysiące ludzi domagających wprowadzenia zakazu stosowania glifosatu. Niestety, jak dotąd nie podjęto żadnych działań w tej sprawie.” – twierdzi Kathiva Kuruganti z organizacji Alliance for Sustainable and Holistic Agriculture.

    W Indiach glifosat jest stosowany głównie na uprawach genetycznie modyfikowanej bawełny. Monsanto po raz pierwszy sprzedało jej nasiona w tym kraju w 1995. Dziś, ponad 90% tamtejszych upraw tej rośliny stanowią odmiany GMO.

    Australia

    Po ogłoszeniu werdyktu Greenpeace ponownie zwrócił się do tamtejszego rządu o ograniczenie sprzedaży herbicydu Monsanto, dostępnego na terenie całego kraju.
    „Stosowanie tego niebezpiecznego produktu powinno zostać bardzo ograniczone.” – powiedziała w w wywiadzie dla Guardian Australia Jamie Hanson, kierowniczka ds. Kampanii tamtejszego oddziału Greenpeace’u.
    Hanson dodaje: „Roundup jest łatwo dostępny w Australii, przez co potencjalnie niebezpieczny dla wielu naszych obywateli. Ta sprawa jest pierwszą z setek, które wytoczono w Stanach Zjednoczonych, a które dotyczą potwierdzenia związku między glifosatem a chłoniakiem nieziarnistym. Tak naprawdę nie wiemy, jak wielu ludzi dotknęła ta choroba z powodu kontaktu z tym herbicydem i ilu z nas jeszcze zachoruje.”

    W odpowiedzi na te zarzuty rzecznik oddziału Monsanto w Australii stwierdził, że: „Amerykańska Agencja ds. Ochrony Środowiska, podobnie jak wiele innych instytucji na całym świecie, w tym w Australii, stoi na stanowisku, że glifosat nie powoduje raka.”

    Tekst źródłowy: http://www.ecowatch.com/
    z dn. 14.08.2018″

    źródło: http://xebola.wordpress.com/2018/08/26/sad-potwierdzil-ze-nowotwor-u-szkolnego-ogrodnika-wywolal-roundup-sprawa-odbila-sie-echem-na-calym-swiecie/

    Polubienie

Dodaj komentarz