Marsz i Apel Wołyński jednocześnie w Moskwie i Warszawie

Marsz i Apel Wołyński w Warszawie w rocznicę ludobójstwa dokonanego przez UPA i OUN na Polakach w 1943 roku na Podolu i Wołyniu stratuje 11 lipca o godz.16.00 na Placu Trzech Krzyży.

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Braterstwo

Rocznica ludobójstwa dokonanego przez UPA i OUN na Polakach w 1943 roku na Podolu i Wołyniu

View original post 369 słów więcej

Jedna myśl w temacie “Marsz i Apel Wołyński jednocześnie w Moskwie i Warszawie

  1. Marsz Wołyński zero ekscesów pod siedzibą ukraińskich organizacji

    Opublikowany 11.07.2016

    11.07.2012 WARSZAWA: MARSZ WOŁYŃSKI – PAMIĘĆ O BEZBRONNYCH OFIARACH ZBRODNIARZY Z UPA.

    Opublikowany 21.07.2012
    W dniu 11 lipca 2012 roku w Warszawie odbył się marsz upamiętniający ofiary potwornych mordów dokonywanych na Polakach, przez szowinistycznych bandytów z UPA, w czasie II wojny światowej, na polskich Kresach Wschodnich.

    W niedzielę 11 lipca 1943 roku zbrodnicze oddziały UPA, współpracujące z niemieckim SS, rozpoczęły akcję eksterminacji polskiej ludności, na terenie okupowanego województwa wołyńskiego.

    W dzień ten zaatakowano 167 polskich kościołów na Wołyniu, mordując tysiące bezbronnych ludzi modlących się w świątyniach – został on nazwany Krwawą Niedzielą.

    To była najkrwawsza niedziela w dziejach Narodu Polskiego.

    W trwających od początku wojny do roku 1947 zbrodniach szowinistów ukraińskich na Polakach – bez wątpienia aktach ludobójstwa – zginęło męczeńską śmiercią ok. 150 tys. Polaków z Kresów Wschodnich.

    Organizatorem Marszu Wołyńskiego w Warszawie było Stowarzyszenie Memoriae Fidelis, które zapewniło nagłośnienie, odpowiedni transparent oraz którego członkowie dbali o właściwą formę przemarszu.

    Uderzał jednak fakt zupełnego braku obecności flag narodowych ze strony Organizatora (większe flagi narodowe, w liczbie około siedmiu, przynieśli ze sobą indywidualni uczestnicy Marszu).

    Nie zaintonowano również, tak na początku jak i na końcu Marszu hymnu narodowego, ani jakiejkolwiek innej pieśni patriotycznej.

    W przypadku Stowarzyszenia Memoriae Fidelis jest to niestety smutną tradycją, co można sprawdzić, oglądając film z innego wydarzenia – obrony Polaków na Litwie prześladowanych w czasach współczesnych: http://tinyurl.com/c969zml

    Uczestnicy Marszu Wołyńskiego przeszli spod gmachu dawnej „PAST-y”, przy ulicy Zielnej 39 – następnie doszli do Parku Saskiego i idąc przez plac Piłsudskiego skierowali się do ulicy Krakowskie Przedmieście, gdzie pod numerem 64 znajduje się punkt docelowy Marszu: Dom Polonii.

    Tam przy wmurowanej w ścianę budynku pamiątkowej płycie poświęconej ofiarom zbrodni na Kresach Wschodnich, wygłoszono mowy związane z rocznicą tego tragicznego wydarzenia w historii Polski.

    Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze w hołdzie ofiarom zbrodni.

    W filmie poruszony jest też przykład relatywizowania zbrodniczości bandytów z UPA.

    Magister nauk medycznych Eugeniusz Sendecki w filmie Telewizji Narodowej, umieszczonym w internecie mówi o rzekomym istnieniu dwóch formacji UPA: jednej złej mordującej Polaków w czasie wojny i drugiej „dobrej” walczącej ze Związkiem Sowieckim.

    Film ten można obejrzeć wchodząc pod adres: http://tinyurl.com/cgoe3ws

    Do tej sprawy odnosi się w zakończeniu filmu pani Ewa Siemaszko – współautorka monografii: „Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939 – 1945” przygotowaną wraz z ojcem Władysławem.

    Jeszcze szerzej sprawę tą pani Ewa Siemaszko porusza w wywiadzie udzielonym portalowi zawszepolska.eu.

    Tekst wywiadu można znaleźć pod adresem: http://tinyurl.com/cazxqcj

    Nie można jednocześnie zapaliwszy świecę ofiarom zbrodni, będących członkami własnego narodu, jednocześnie zapalać ogarka satanistycznym katom, tylko dlatego że później walczyli oni z następnymi diabłami terroryzującymi pół Europy.

    WIS TV – Krwawy Marsz Wrocław 2016-07-11

    Opublikowany 11.07.2016
    Obchody 73. Rocznicy „Krwawej Niedzieli” we Wrocławiu.
    Inicjatywa Historyczna wraz z organizacjami patriotycznymi, wolnościowymi i
    młodzieżowymi zorganizowała Obchody 73. Rocznicy „Krwawej Niedzieli”
    To apogeum ludobójczej działalności band UPA na Wołyniu. Przyjmujemy ten symboliczny termin, jako datę czczenia pamięci ofiar ukraińskiej zbrodni.
    „Banderowcy” mordowali Polaków przez 6 lat; od 1939 r. do 1945, a nawet do 1947. Mordy te objęły siedem kresowych województw. 11 Lipca 1943 r. została zgładzona ludność polska w 99 miejscowościach na Wołyniu.

    Wydarzenia:

    „Przelej krew za Polskę”. Zbiórka krwi.

    Projekcja filmu dokumentalnego „Ludobójstwo” reż. i autor Arek Olszewski,

    „Wołyń: ludzie, pejzaż, zagłada, groby”. Świadectwa, historia, pamięć- dyskusja.
    Dwór Polski, wejście od Rynku. Sala na I piętrze.

    Stanisław Srokowski, poeta, prozaik, krytyk literacki, publicysta.

    Feliks Trusiewicz (ur.1921 na Wołyniu), cudem ocalał z dokonanej przez policję ukraińską i
    Niemców krwawej pacyfikacji polskiego osiedla Obórki. Stracił wtedy całą swoją rodzinę, inżynier,
    autor książek o tematyce kresowej.

    Marsz pamięci.

    Organizatorzy: Inicjatywa Historyczna

    Partnerzy: Akademia Patriotów, Młodzież Wszechpolska, Narodowcy RP, Pobudka – Klucz Oława, Stowarzyszenie „KoLiber”, Stowarzyszenie Solidarność Walcząca.

    Patronat medialny: Radio Rodzina, Gość Niedzielny, Polonia Christiana, PCH24

    Polubienie

Dodaj komentarz