Komentarz Programu7-NTI do wydarzeń: orędzie REZYDENTA „RP”, orędzie rezydenta „ChRL” i „sylwester marzeń”

PROGRAM7 – NTI
Opublikowany 3 sty 2023

Jedna myśl w temacie “Komentarz Programu7-NTI do wydarzeń: orędzie REZYDENTA „RP”, orędzie rezydenta „ChRL” i „sylwester marzeń”

 1. „Date: 26 dicembre 2022
  Author: Uczta Baltazara

  Rządy kupują oprogramowanie szpiegowskie modyfikujące zdjęcia z kamer monitoringu

  Po przypadku Pegasusa https://en.wikipedia.org/wiki/Pegasus_(spyware), pojawia się nowe oprogramowanie szpiegowskie – kolejny raz made in Izrael. Przy jego pomocy, spółka Toka, będąca jego właścicielem, umożliwia jego nabywcom dostęp do wszelkich kamer monitoringu, modyfikację zdjęć wykonywanych w czasie rzeczywistym, a nawet przerabianie nagrań zawartych w archiwum.

  Mowa o narzędziu, które nie pozostawia śladów i które – według śledztwa dziennika Haaretz – jest w stanie pokonać każdą barierę: jest to prawdopodobnie pierwsze tego typu oprogramowanie na świecie. Firma Toka została założona przez byłego premiera Izraela Ehuda Baraka we współpracy z byłym szefem działu informatycznego armii izraelskiej, Yaronem Rosenem.

  Wśród sprzedawanych przez firmę pakietów jest ponoć również taki, który pozwala śledzić przemieszczanie się dowolnego samochodu w czasie rzeczywistym, przy czym nikt nie jest w stanie tego zauważyć. Jak podaje sam start-up na swojej stronie internetowej, usługi te sprzedawane są wyłącznie organizacjom rządowym, służbom wywiadowczym, organom ścigania i armiom zagranicznym.

  Głównym partnerem biznesowym firmy Toka ma być Washington, ale jak podaje Haaretz, wśród klientów są także Izrael, Niemcy, Australia i Singapur. Przeglądając strony serwisu, można jednak odnieść wrażenie, że start-up ma również powiązania z Włochami, Hiszpanią, Portugalią, Francją, Wielką Brytanią, Grecją i Kanadą.

  Co konkretnie umożliwia program firmy Toka?

  Jego główne funkcje polegają na włamywaniu się do dowolnego obwodu monitoringu wizyjnego. Wystarczy wybrać interesujący użytkownika obszar geograficzny, aby spenetrować system CCTV budynku instytucjonalnego, hotelu czy domów prywatnych. Oprogramowanie, o którym mowa jest w stanie również «współpracować» z kamerami internetowymi.

  Po wejściu do systemu użytkownik oprogramowania może zobaczyć na żywo, co jest filmowane przez “zhakowane” kamery, ale także pokazać właścicielom systemu wideomonitoringu, to co będzie chciał.

  Według dokumentów skonsultowanych przez Haaretz, osoby używające owego oprogramowania mogą uzyskać dostęp do archiwum wideo, zidentyfikować konkretne sekwencje i zmienić je – zarówno wideo, jak i audio – tak, aby “ukryć działania wywiadowcze” służb podczas przeprowadzanych przez nie “operacji”.

  https://www.tokagroup.com/company https://www.haaretz.com/israel-news/security-aviation/2022-12-26/ty-article-magazine/this-dystopian-cyber-firm-could-have-saved-mossad-assassins-from-exposure/00000185-0bc6-d26d-a1b7-dbd739100000

  NA PODSTAWIE: https://www.corriere.it/cronache/22_dicembre_25/software-spia-che-cambia-immagini-telecamere-sorveglianza-usato-anche-italia-761dd4f2-8445-11ed-8dc9-98dfbf9090ba.shtml

  źródło: https://babylonianempire.wordpress.com/2022/12/26/rzady-kupuja-oprogramowanie-szpiegowskie-modyfikujace-zdjecia-z-kamer-monitoringu/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s