W tym roku, z okazji Świąt tzw. „władza” postanowiła zrobić Polakom aż co najmniej 5 „bogatych” prezentów.

miziaforum, 2022/12/24 13:05:18

Z tych 5 prezentów, 4 „władza” zamierza dać Polakom już w przyszłym roku, a jeden wręczyć w 2027.

1. Sejm przyjął, a 22 grudnia (…) Duda podpisał ustawę, która zabierze Polakom 13 miliardów na leczenie, czyli ok. 10 % wszystkich nakładów na „służbę zdrowia”. Zabrane zostaną pieniądze na zakup „leków” dla kobiet w ciąży i seniorów, „leki” wysokospecjalistyczne, na HIV, hemofilię, na ratownictwo medyczne. W związku z powyższym średni czas oczekiwania na karetkę prawdopodobnie się sporo wydłuży, co z kolei na 100% przełoży się na „przedwczesne zejścia” wielu osób, głównie w podeszłym wieku. Z powodu ograniczeń środków na „leki” wysokospecjalistyczne, czyli drogie terapie wzrośnie również prawdopodobnie liczba Polaków, zmuszonych do żebrania o pieniądze na leczenie po radiach, telewizjach i internetach. Zabranie Polakom 13 miliardów złotych na leczenie, czyli ok. 10% wszystkich środków NFZ „władza” tłumaczy oficjalnie, cytat „optymalizacją wydatkowania środków publicznych”. Jednakże dobrze poinformowane „wiewiórki” donoszą, że mniej więcej tyle kosztowało w 2022 i będzie kosztować w 2023 leczenie 3 milionów „gości” z Ukrainy. A ponieważ – jak to politycy z partii PiS poinformowali Polaków, że, cytaty : ,„jesteśmy sługami Ukrainy” i „mamy drugi naród na utrzymaniu”, więc, ponieważ nawet Salomon z pustego nie naleje, pieniędzy na leczenie dla Polaków będzie mniej.

2 Drugi prezent, to pomysł opodatkowania „nieużywanych” mieszkań własnościowych. Jak Polak za swoje opodatkowane pieniądze sobie kupi mieszkanie i go nie wynajmie, to „władza” mu taki zakup jeszcze raz dodatkowo opodatkuje.

3. Trzeci prezent, to zgoda Morawieckiego na wprowadzenie przez Unię podatku od „śladu węglowego” od importu na teren Unii energii elektrycznej, nawozów, aluminium, cementu, żelaza i stali. Spowoduje to olbrzymi wzrost cen importowanych spoza Unii w/w towarów. Dodatkowo należy się spodziewać odwetowych działań fiskalnych ze strony państw dotkniętych regulacjami. Dla Polaków oznacza to po prostu inflację i utratę pracy w takich sektorach jak np. hutnictwo.

4. Czwarty prezent, to wprowadzenie na żądanie Unii „obowiązku” certyfikatu energetycznego budynków. Nowe „prawo” obejmie wszystkie budynki mieszkalne, także wielorodzinne. Koszt 400-1000 zł. Kara za brak – kilka tysięcy.

5. Piąty prezent, w 2027 roku to zgoda z 18 grudnia Morawieckiego na nałożenie przez Unię podatków w Polsce na benzynę, diesla i paliwa służące do ogrzewania np. domów od emisji CO2. W związku z powyższym już od 2027 roku każdy Polak, tankujący paliwo, albo kupujący węgiel, gaz czy drewno do ogrzewania domu zapłaci do Brukseli dodatkowy podatek. Według szacunków, w przypadku benzyny czy diesla będzie to ok. 50 groszy na litrze.

na podstawie: https://miziaforum.com/2022/12/w-tym-roku-z-okazji-swiat-tzw-wladza-postanowila-zrobic-polakom-az-co-najmniej-5-bogatych-prezentow/


od mg: świadomi Polacy nie zgodzą się na bezprawne przepisy mafii trzymającej władzę i ich nie będą respektować w żadnym stopniu, nieświadomi „obywatele” i „osoby fizyczne” zgodzą się na wszystko i jeszcze znów pobiegną na następne „wybory” organizowane przez okupanta by siebie ubezwłasnowolnić na kolejne 4 lata i swoją obecnością na „wyborach” legitymizować władzę i bezprawie okupanta nad sobą!

2 myśli w temacie “W tym roku, z okazji Świąt tzw. „władza” postanowiła zrobić Polakom aż co najmniej 5 „bogatych” prezentów.

  1. „(…) w 2023 r. składka do Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych wyniesie (nie licząc składki zdrowotnej) 1418,48 zł miesięcznie, czyli o 207,2 zł więcej niż w 2022 r.

   Podwyżki będą odczuwalne także dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej. (…)”

   źródło: https://www.money.pl/gospodarka/zbliza-sie-historyczna-podwyzka-skladki-zus-tyle-beda-placic-przedsiebiorcy-6849921696029536a.html

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s