Czy Polska to [od mg: prywatna] FIRMA zarejestrowana na giełdzie w USA?

BY PAZIEM | 6 CZERWCA 2022 · 00:02

Nazwa spółki „Polska”: POLAND REPUBLIC OF CIK#: 0000079312

_____________

(Na zdjęciach: 1. min. skarbu państwa, H.Kowalczyk (PiS), 2. trzeci od lewej Jonny Daniels – nie wiadomo kto to i co tu robi, ale jest z Izraela)

_____________

Nazwa spółki „Polska”: POLAND REPUBLIC OF CIK#: 0000079312

_____________

(Na zdjęciach: 1. min. skarbu państwa, H.Kowalczyk (PiS), 2. trzeci od lewej Jonny Daniels – nie wiadomo kto to i co tu robi, ale jest z Izraela)

_____________

Polski minister finansów zarejestrował w amerykańskim rejestrze firm handlowych w systemie EDGAR spółkę o nazwie POLAND REPUBLIC OF CIK#: 0000079312. Podmiot ten ma wszystkie dane identyczne z danymi przysługującymi państwu polskiemu. Identyczne jest logo, godło a siedziba rejestrującego zlokalizowana jest w siedzibie Ministerstwa Finansów.

Firma REPUBLIC OF POLAND dla której pracujemy ma siedzibę pod adresem 233 MADISON AVENUE NEW YORK NY 10016, adres korespondencyjny do departamentu HR to MINISTRY OF FINANCE, UL. SWIETOKRZYSKA 12, WARSAW POLAND R9 00916.

Z dokumentów rejestracyjnych wynika, że sprzedano nas już w 2002 roku za rządów SLD – PSL. Wtedy to zawiązano spółkę pod adresem Polskiego Konsulatu w Nowym Yorku, która ma prawo sprzedawać Polskie zadłużenie. Żaden z późniejszych zdradzieckich rządów postępowego PO jak i „patriotycznego” PiS-u nie zakwestionowali i nie podważali tego haniebnego czynu.  Teraz bomba: najnowszy dokument z 2018 roku mówi o tym, że spółka ma prawo sprzedawać zadłużenie Polski do wysokości 400 miliardów dolarów. Każdy, kto kupi, może stać się właścicielem kawałka Polski. Na gruncie prawa handlowego nabywać prawo własności można za długi, poprzez zamianę długów na akcje. Czy teraz rozumiecie dlaczego wszystkie kolejne polskie rządy z zamkniętymi oczyma zadłużały Polskę? Dlaczego premier Morawiecki bierze kolejne kredyty na tzw tarcze ochronne dla przedsiębiorstw? Bo taki jest plan. Trzeba maksymalnie zadłużyć kraj aby ogłosił niewypłacalność a później przejąć jego aktywa właśnie za długi. Do przejęcia są olbrzymie złoża surowców i np. lasy – czyli terytorium.

Jeden z zaniepokojonych obywateli państwa polskiego złożył kilka miesięcy temu zapytanie do Rzecznika Praw Obywatelskich czy taka rejestracja rzeczywiście miała miejsce. Rzecznik zwrócił się w tej sprawie z oficjalnym pismem do Ministerstwa Finansów a instytucja ta potwierdziła, że istotnie minister finansów zarejestrował Polskę jako firmę. Polski resort finansów poinformował że rejestracja jest wymogiem związanym z możliwością emisji obligacji skarbowych na rynku amerykańskim.

Odpowiedź ministerstwa jest tylko częściowo prawdziwa a można wręcz powiedzieć, że jest manipulacją i wprowadza Polaków w błąd. Jeśli rzeczywiście rejestracja miałaby być tylko dlatego żeby sprzedać polskie obligacje na rynku amerykańskim to powstaje zasadnicze pytanie.

Dlaczego zarejestrowano jako firmy praktycznie każdą polską instytucje publiczną na amerykańskiej giełdzie?  Jeśli poszperamy trochę na stronach amerykańskiej giełdy to zobaczymy, że status prywatnych firm mają w Polsce np. sady, urzędy skarbowe, policja, ministerstwa, urząd prezydenta RP, kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Ministerstwo Finansów zmanipulowało Polaków udzielając cząstkowej tylko odpowiedzi i w ogóle nie wyjaśnia prawdziwego ukrytego celu rejestracji państwa polskiego jako firmy prawa handlowego. Ponadto co roku w marcu minister finansów robi sprawozdanie finansowe dla tej spółki bo wtedy właśnie kończy się jej rok rozrachunkowy.

W konsekwencji powyższych dokonań okazuje się, że urzędnicy wielu instytucji publicznych w Polsce nie reprezentują już państwa polskiego tylko reprezentują spółki prawa handlowego i mają obowiązek prawny dbać o interesy właściciela danej spółki. Nie ma już czegoś takiego jak interes publiczny. Zgodnie z prawem policjant, urzędnik skarbowy czy sędzia nie ma już obowiązku dbać o interes obywatela czy państwa ale ma obowiązek dbania o interes właściciela spółki i jest to usankcjonowane prawnie.

Zainteresowanym zweryfikowaniem tego polecam poprosić np. sędziego o okazanie legitymacji potwierdzającej, że jest sędzią państwowym. Będziecie zaskoczeni. Policjant też nie okaże legitymacji, że jest policjantem państwowym. Także urzędnik sanepidu nie jest urzędnikiem państwa polskiego i nie ujawni nam takiej legitymacji gdyż jest urzędnikiem prywatnej korporacji o numerze rejestracyjnym D-U-N-S  424099648.

Dla potwierdzenia tego co piszę każdy może sam sobie wejść sobie na stronę Bisnode która skupia wszystkie zarejestrowane na świecie podmioty gospodarcze, potwierdza prowadzenie przez nie działalności gospodarczej i oznacza je unikalnym dziewięciocyfrowym numerem identyfikacyjnym. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce małymi literami jakąś instytucje lub urząd i pojawi się unikalny numer identyfikacyjny takiej firmy, jej pełna nazwa handlowa i siedziba.

Podsumowując, Polska od wielu lat posiada rządy okupacyjne a Polacy nie są właścicielami swojego kraju. Zostało to usankcjonowane prawnie. Czynności nadzorcze i zarządzające nad Polakami (np. najważniejsze to zbieranie i redystrybucja podatków) pełnią zarządzający spółką w osobach Prezesa Rady Ministrów oraz Prezydenta RP. Do tego służy im aparat represji w postaci prywatnej policji, prywatnych sądów, poborców podatkowych itd. Dla utrwalenia tej dominacji nad narodem tubylczym mamy też od niedawna wojska okupacyjne na naszym terenie. Nie posiadamy też suwerenności pieniądza.

Z perspektywy czasu min Sienkiewicz miał racje mówiąc, że Polska nie istnieje, że polski nie ma, jest tylko h..d.. i kamieni kupa. Ma racje też bardzo dobrze poinformowany premier Morawiecki który mówił: „Polska jest kolonią. Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy… „

Poniżej dla przykładu wypisy z kilku ważniejszych zarejestrowanych instytucji: 

Numer D-U-N-S 522895457  pod tym numerem zarejestrowana jest prywatna polska firma prawa handlowego pod nazwą: KOMENDA GLOWNA POLICJI, ul. Puławska 148-150 Warszawa, POLAND, kod kraju 597

za: https://www.amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=77

Dodatek:

Polska zarejestrowana jako firma w USA?
RPO prosi MSZ o zbadanie skargi obywatela

Data:

2020-02-24

  • W rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych jako podmiot zarejestrowany przez polskie Ministerstwo Finansów figuruje POLAND REPUBLIC OF
  • Skargę obywatela w takiej sprawie RPO przekazał do MSZ

Obywatel zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich o zajęcie się sprawą rejestru firm prowadzonym przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission, strona sec.gov) (rejestr EDGAR).

Znajduje się w nim bowiem podmiot o nazwie: „POLAND REPUBLIC OF”, którego logo jest tożsame z godłem Polski. Jak napisał skarżący, opis i dalsze informacje wskazują, że Ministerstwo Finansów zarejestrowało Polskę jako korporację (firmę).

Obywatel podkreśla, że art. 1 Konstytucji głosi, iż Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

Z uwagi na zakres skargi RPO przekazał ją ministrowi spraw zagranicznych  Jackowi Czaputowiczowi, z prośbą o jej rozpatrzenie i udzielenie odpowiedzi skarżącemu oraz samemu Rzecznikowi.

VII.600.8.2020

Ważne linki:

za: https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/polska-jako-firma-w-usa-rpo-pyta-msz


Interpelacja nr 5712

Do ministra finansów

w sprawie zarejestrowania firmy POLAND REPUBLIC OF w rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych

Zgłaszający: Jarosław Sachajko

Data wpływu: 07-05-2020

Szanowny Panie Ministrze,

w rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission, strona sec.gov) (rejestr EDGAR) jako podmiot zarejestrowany przez polskie Ministerstwo Finansów figuruje „POLAND REPUBLIC OF”. Wykrył to i napisał do Rzecznika Praw Obywatelskich pewien obywatel, a rzecznik prosi ministra spraw zagranicznych o wyjaśnienie sprawy.[i]

Na stronie internetowej sec.gov możemy sprawdzić, że doszło do rejestracji Polski jako zagranicznej firmy emitującej obligacje. Państwo polskie zarejestrowane zostało w stanie Nowy Jork jako korporacja o nazwie “POLAND REPUBLIC OF” działająca w siedzibie Ambasady RP. Firma posługuje się logiem tożsamym z godłem Polski[ii]. Jeden z ostatnich listów rządu RP do Komisji został podpisany jest przez Piotra Nowaka podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Rzeczypospolitej Polski.

W szczegółowych dokumentach możemy jednak przeczytać, że po rejestracji Skarb Państwa RP będzie mógł sprzedawać dowolne dłużne papiery wartościowe, a więc można wywnioskować, że nie chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej przez ministerstwo na terenie Stanów Zjednoczonych.

W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:

  1. Dlaczego do opinii publicznej nie została podana informacja co zamierza ministerstwo?
  2. Jakie obligacje będzie sprzedawał Skarb Państwa?
  3. Jakie obligacje i o jakiej wartości zostały sprzedane od momentu rejestracji?
  4. Czemu ma służyć sprzedaż polskich obligacji na amerykańskiej giełdzie?
  5. Dlaczego podmiot ten został zarejestrowany w siedzibie ambasady, a nie jak w przypadku innych państw, na terenie państwa emitującego obligacje?

[i] https://www.rpo.gov.pl/pl/content/polska-jako-firma-w-usa-rpo-pyta-msz

[ii] https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/79312/000095012711000182/logo.jpg

Odpowiedź Ministerstwa Finansów na interpelację:

Click to access i05712-o1.pdf

źródło: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=5712

Linki powiązane:

https://www.dnb.com/pl-pl/

https://rejestr.io/krs/228478/dun-bradstreet-poland

za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/06/06/czy-polska-to-firma-zarejestrowana-na-gieldzie-w-usa/


„mgrabas

gratuluję bardzo dobrego pytania w temacie tego artykułu
cieszę się, że świadomość WPS1 rośnie :)

adres komentarza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s