Arianie wierzyli w Jezusa?

Wolni Słowianie
Opublikowano 30 maja 2022

Interesującą informację znalazłem dziś na Facebooku, gdzie Paweł Majcherzak napisał:

Arianie wierzyli w Jeszu (prawdziwe imię Chrystusa). Pisało się Jaszu, ale zmieniono brzmienie literek a na e, czyli pisząc e wymaniano a i odwrotnie. Arianie byli przodkami Lechitów od Leszka 1, a właściwie Lasaka (piszą Lesek 1) – od lasu.

Jest trochę źródeł w tym Artur Lalak i inne (nie mogę na szybko znaleźć) którzy potwierdzają, że pisano Jaszu. Królowa Lechii – Wanda (zapis oryginalny VEnda) – zmieniona a na e, Lechia Gdańsk i Lech Poznań, ale mówimy Lachowie a nie Lechowie. Na jednej z map Lechii – mapa umieszczona w którymś ze znanych uczelni z Wielkiej Brytanii widziałem nazwę Lechii – Lachie. Anglosaskie pejsy (manchester a czytamy menczester) zamienili nam a na e gdy przejęli kontrolę nad tymi terenami. Aria to była prawdopodobnie kraina jezior Eirie, ciągnąca się od dzisiejszej Portugal do Kijowa, a na tym obszarze jest ewidentnie wiele jezior.

Polacy pochodzą od Polan, a o tym fakcie i o Wandzie królowej Polski mówiło się jeszcze w PRLowskich szkołach. Polanie to ludzie pola – potęga gospodarcza wśród Lachów, produkowali miód który wtedy był hitem eksportowym, służył do słodzenia, produkcji napojów w tym wyskokowych, do lamp i produkcji żywności, zbierali bursztyn, mieli dobre piwo i świetne płody roli, eksportowali to na zachód na wielką skalę bogacąc się.

Nasi przodkowie nie wierzyli więc w żadnego Światowida, Swaroga, Ziemowita czy Peruna (od boga piorunów – Zeusa – szatana), ale w Jeszu. Warto wrócić do wiary naszych przodków – przekazujmy to innym.

Coś mi tu nie pasuje. Jezus (Jeszu) przecież według Biblii urodził się około 2000 lat temu, a Ariowie jako przodkowie Lechitów żyli znacznie wcześniej. Jak więc mogli wierzyć w kogoś kto wtedy nie istniał?! Możliwe to jest tylko jeśli Jeszu urodził się o kilka tysięcy lat wcześniej, a Biblia kłamie. Jest to możliwe, ale czy są na to jakieś dowody? Ja o takich nie słyszałem.

 

źródło: https://wolnislowianie.wordpress.com/2022/05/30/arianie-wierzyli-w-jezusa/


mgrabas

książeczka poświęcona imieniu prawdziwego Mesjasza

http://sklep.irdpoland.pl/produkt/p,104/Jeszu.+Imi%C4%99+kt%C3%B3re+zbawia/

wykład Krzysztofa Króla na temat imienia Chrystusa:


adres komentarza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s