Stop unijnemu Ministerstwu Prawdy – NIE dla ustawy o usługach cyfrowych!

10 maja 2022 7:42

Poprzez nową ustawę o cenzurze UE chce wyrównać szanse w Internecie w Europie i poza nią. Wzorem chińskim, brukselscy władcy chcą zakazać w Internecie wszystkich faktów i opinii, które im się nie podobają. UE chce jednak nie tylko móc wydawać nakazy usunięcia danych, ale także przejąć wszystkie ważne platformy internetowe „w razie kryzysu”. Jeśli ustawa zostanie przyjęta, będzie to oznaczało koniec wolności słowa i informacji, jak również wolnego Internetu.

Tak zwana „ustawa o usługach cyfrowych” (DSA) jest kolejnym biurokratycznym potworem z Brukseli. Oprócz niezliczonych nowych przepisów, które mają na celu nękanie i monitorowanie reklamodawców internetowych, UE chce uzyskać dostęp do algorytmów platform internetowych i promować donosicielstwo. Głównym punktem jest jednak ogólnounijne ujednolicenie cenzury na wzór niemieckiej „Ustawy o ochronie sieci”, która nawet według ONZ jest niezgodna z międzynarodowymi deklaracjami dotyczącymi praw człowieka.

Szczególnie niepokojące jest to, że nowa ustawa o cenzurze nie będzie dotyczyć tylko takich platform jak Facebook i YouTube, ale zaczyna obowiązywać już na poziomie dostawców Internetu, rejestratorów domen i usług hostingowych, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie mają siedzibę. Na przykład operatorzy sieci telefonicznych mogą zostać zobowiązani do nieprzekazywania pewnych informacji swoim użytkownikom Internetu w UE (art. 10-13). Ponadto dostawcy usług hostingowych będą zobowiązani do utworzenia infolinii dla „indywidualnych informacji”, a następnie do ich usunięcia lub zablokowania na stronach internetowych, które hostują (art. 14 i 15).

Na tym się nie kończy. „W przypadku wystąpienia wyjątkowych okoliczności mających wpływ na bezpieczeństwo publiczne lub zdrowie publiczne” Komisja Europejska chce przejąć kontrolę nad wszystkimi ważnymi platformami internetowymi poprzez protokoły kryzysowe „w celu skoordynowania szybkiej, zbiorowej i transgranicznej reakcji w środowisku online” (art. 37, jak również pkt 71 w uzasadnieniu). I dalej: „Wyjątkowe okoliczności mogą obejmować wszelkie nieprzewidywalne wydarzenia, takie jak trzęsienia ziemi, huragany, pandemie i inne poważne transgraniczne zagrożenia dla zdrowia publicznego, a także wojny i akty terroryzmu, w przypadku których platformy internetowe mogą być niewłaściwie wykorzystywane, na przykład do szybkiego rozpowszechniania nielegalnych treści lub dezinformacji, lub gdy wymagane jest szybkie rozpowszechnianie wiarygodnych informacji.”

Innymi słowy, przy następnej „pandemii korony”, „kryzysie uchodźczym”, „kryzysie klimatycznym” lub niekończących się wojnach globalistycznego establishmentu, tylko UE chce decydować o tym, co obywatele w Europie będą mogli usłyszeć i zobaczyć. Nawet zagraniczne źródła informacji byłyby wtedy blokowane na poziomie operatorów sieci. Krytyczne strony internetowe musiałyby zostać usunięte z serwerów przez ich dostawców usług hostingowych. Usługodawcy tacy jak Telegram byliby zmuszeni do usuwania wszystkiego, co nie odpowiada UE, pod groźbą kar, które mogłyby wynosić od 20 procent rocznego światowego obrotu do rozpadu firmy. Wolność informacji i słowa w Europie nie różniłaby się wtedy od tej, która jest teraz w czerwonych Chinach, Korei Północnej czy Iranie. Wolny Internet przeszedłby wreszcie do historii.

Ustawa o usługach cyfrowych (DSA) musi jeszcze przejść przez proces legislacyjny w Parlamencie UE i Radzie Ministrów UE. To musi zostać powstrzymane za wszelką cenę! Zniesienie wolności słowa i informacji jest równoznaczne z likwidacją samej demokracji. Dlatego prosimy o podpisanie załączonej petycji do Parlamentu UE w dniu dzisiejszym, apelując do posłów do PE o głosowanie za wszelką cenę przeciwko Digital Services Act (DSA). Proszę również poinformować swoich przyjaciół i znajomych o tej ważnej petycji, abyśmy mogli wspólnie bronić wolnego Internetu.

Bardzo dziękuję! https://www.patriotpetition.org/2022/05/05/eu-wahrheitsministerium-stoppen-nein-zum-digital-services-act/

źródło: signal

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s