Oliver Stone ostrzega: USA mogą zdetonować bombę atomową na Ukrainie i oskarżyć o to Rosję

Posted by Marucha w dniu 2022-05-06 (Piątek)

Oliver Stone, znany amerykański reżyser filmowy, producent, scenarzysta, montażysta, operator filmowy i aktor w jednej osobie, twórca wielu filmów, które przeszły już do klasyki kinematografii (m.in. Scarface, Platoon, Wall Street, JFK, Nixon, Snowden), jak również twórca filmów dokumentalnych (w tym Ukraina w ogniu), trzeźwo patrzy na politykę Stanów Zjednoczonych krytykując od lat jej militarne zapędy i wojenne kroki ku wznieceniu globalnego pożaru i kolejnej światowej wojny.

Stone opublikował 2 maja 2022 r na swoim koncie Twitterowym przemyślenia co do możliwości przeprowadzenia przez Stany Zjednoczonych operacji „fałszywej flagi” na Ukranie, z możliwością detonacji przez USA ładunku jądrowego i obciążenia tym Rosji.

„Sytuację na Ukrainie śledzę od 2014 roku, wraz Robertem Parry, który prowadził mnie jako mój mistrz [Robert Perry – amerykański dziennikarz śledczy]. Śledziłem pożary w Odessie, prześladowania i morderstwa dziennikarzy, burmistrzów, polityków i zwykłych obywateli. Śledziłem delegalizację głównej partii opozycyjnej, która miała wyższe sondaże niż rząd Zelenskiego. Byłem wstrząśnięty czystą nienawiścią wyrażaną wobec mniejszości rosyjsko-ukraińskiej.

Jest to długa i smutna historia, która rozpoczęła się od zamachu stanu w 2014 r., współinicjowanego przez USA, który pozbawił Ukrainę neutralności i uczynił ją zdecydowanie antyrosyjską; w ciągu ośmiu lat od zamachu na Ukrainie zginęło około 14 000 niewinnych ludzi, a nasze media nie informowały o tym.

W ostatnich tygodniach z rosnącym strachem obserwowałem, jak Victoria Nuland po raz kolejny pojawiła się znienacka, ostrzegając Rosjan i nas – docelowych odbiorców – że jeśli Rosjanie użyją jakiejkolwiek broni jądrowej, czeka ich piekło. W następnych dniach szybko podchwyciło to wielu urzędników administracji i kanałów telewizyjnych, wzmacniając ten sam przekaz: Rosja wkracza na drogę jądrową. Wszystko to z powodu potwierdzenia przez Putina rosyjskiej polityki nuklearnej, która – nawiasem mówiąc – nie jest tak agresywna jak nasza. Zastanawiałem się, dlaczego ciągle trzeba to powtarzać? Po pierwsze, szybko pojawiły się zarzuty o zbrodnie wojenne, które wymagają poważnego śledztwa i dowodów.

W związku z tym zastanawiam się, czy Stany Zjednoczone nie przygotowują sceny dla eksplozji nuklearnej o niskim natężeniu, nieznanego pochodzenia, gdzieś w rejonie Donbasu, która zabije tysiące Ukraińców? Oczywiście, gdyby do tego doszło, nie daj Boże, oczy całego świata byłyby wytresowane, jak pies Pawłowa, aby obwiniać Rosję. Ta wina została już z góry ustalona, niezależnie od tego, kto zdetonowałby ładunek. Takie wykorzystanie z pewnością wpłynęłoby na pozostałe 50% opinii światowej, która nie należy do obozu zachodniego. Rosja byłaby szatanem, Belzebubem.

Należy pamiętać, że trudno jest określić, skąd wystrzelono by ładunek jądrowy, zwłaszcza w tak szybko zmieniającej się sytuacji jak ta wojna, w której, jak się wydaje, Rosję można oskarżyć o każde, choćby najbardziej niedorzeczne zachowanie.

Ustalenie prawdy zajęłoby prawdopodobnie kilka dni, ale prawda nie jest ważna. Ważne jest postrzeganie, a Stany Zjednoczone prowadzą wojnę percepcyjną z wielką wprawą i bezceremonialnie, nasycając programy telewizyjne stacji CSS/Fox i naszych satelitów w Europie i Azji w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziałem.

W ten sposób będziemy o krok bliżej do stworzenia kolejnego Jelcyna, który stworzy dla naszego kraju kolejną ogromną szansę ideologiczną i biznesową. Ale, co ważniejsze, przy okazji odizolujemy Chiny od Rosji. Oczywiście Chiny byłyby kolejnym celem w przypadku upadku Rosji. Jest to, jak sądzę, wymarzony scenariusz neokonserwatywnych anarchistów w naszym rządzie, którzy chcą stworzyć coś, co uważają za lepszy ‚świat oparty na [ich] rządach’.”

https://www.bibula.com/?p=133868

za: https://marucha.wordpress.com/2022/05/06/oliver-stone-ostrzega-usa-moga-zdetonowac-bombe-atomowa-na-ukrainie-i-oskarzyc-o-to-rosje/


„Marcin said 2022-05-06 (Piątek) @ 20:03:05

Stone jest żydem.
Ale coś tam może wiedzieć.

adres komentarza


„Boydar said 2022-05-06 (Piątek) @ 20:17:22

„… trudno jest określić, skąd wystrzelono by ładunek jądrowy …”

Skoro Stone doszedł do wniosków po ośmiu latach obserwacji, to lepsi specjaliści od niego też pewnie doszli, zwłaszcza że mają kilka tysięcy lat doświadczeń. Ładunek wcale nie musi być wystrzelony, on może być już na miejscu, i tylko czeka na swój czerwony guzik. Myślę o Azowstalu.
adres komentarza

Jedna myśl w temacie “Oliver Stone ostrzega: USA mogą zdetonować bombę atomową na Ukrainie i oskarżyć o to Rosję

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s