„Amerykańsko”-ukraińskie LUDOBÓJSTWO na Rosjanach maskowane „obroną” Ukrainy – relacje mieszkańców Mariupola [wideo PL]

Opublikowane

Ten tekst powstawał bardzo długo. Przede wszystkim z powodu ogromnej ilości materiału wideo do przetłumaczenia. W miarę opracowywania jednego filmiku okazywało się, że pojawiło się kilka innych. Ale w jakimś momencie należy uznać, że nowe relacje niczego więcej już nam nie powiedzą, że dotarliśmy do prawdy.

Po opracowaniu tych wszystkich materiałów, wielokrotnym poprawianiu błędów przyszła pora na zaprezentowanie tego czytelnikom w jakiś sensowny sposób. To nie może się udać bez jakiegoś umieszczenia relacji świadków w szerszym kontekście historycznym, który doprowadził do tego, że tragedia Mariupola mogła w ogóle się zdarzyć. Zacznijmy może od tego, że relacje Ukraińców z Rosjanami zamieszkującymi teren Ukrainy nie są normalne. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że Ukraina z „etnicznymi” Ukraińcami to tak naprawdę tylko część Galicji, fragment dawnego zaboru austriackiego. Południe i wschód Ukrainy to ziemie ruskie, zamieszkane w większości przez Rosjan, uważających się za przedstawicieli narodu rosyjskiego – a nie – ukraińskiego. Jako państwo wielonarodowe Ukraina mogła pójść drogą ułożenia relacji z ludnością rosyjską, zamieszkującą nie – ukraińskie ziemie – tylko odwiecznie rosyjskie, włączone do państwa ukraińskiego bez pytania mieszkańców o zgodę. Z większymi lub mniejszymi potknięciami kohabitacja w państwie ukraińskim obu narodów układała się w sposób akceptowalny. W 2014 r., po zamachu stanu zorganizowanym przez USA i inne państwa zachodnie, rozpoczęła się tragedia Rosjan. Do władzy doszły siły, które do rosyjskojęzycznych obywateli mają stosunek białych kolonizatorów do Indian. Uważają, że Rosjan na Ukrainie trzeba eksploatować i tępić, unicestwić ich tożsamość. I to nie są żadne żarty, proszę sobie w tej chwili obejrzeć pierwszy materiał wideo:


Bohdan Boutkevitch, Hromadske TV 08.2014: „Na Donbasie 1,5 mln zbędnych ludzi. Trzeba ich wybić.” Pamiętajmy – 02.05.2014 w Odessie neobanderowskie bojówki dokonały rzezi Rosjan, oficjalnie zginęło 48 osób a 116 zostało ciężko rannych … Policja stojąca na miejscu zbrodni nie zrobiła absolutnie nic. Jak to świadczy o sytuacji na Ukrainie? Jak taką wypowiedź, jak to wideo należy rozumieć w kontekście zdarzeń z Odessy?

Warto pamiętać, że wg ostatniego w miarę wiarygodnego spisu ludności Ukrainy, przeprowadzonego w 2001 r. język rosyjski jako język natywny (czyli narodowość rosyjską) zadeklarowało 29,6% obywateli. W samym Kijowie – 25,4 (Źródło: wikipedia, https://en.wikipedia.org/wiki/Language_policy_in_Ukraine, sugeruję przejrzenie hasła po polsku (brak wersji polskojęzycznej, bo kogo w Polin by tam obchodził los jakichś tam „ruskich” na Ukrainie – więc oto link do tłumaczenia google), data dostępu 29.03.2022). Przepisy językowe przyjęte po przewrocie pozbawiały Rosjan prawa używania języka rosyjskiego i zmuszały ich do posyłania dzieci do szkół i przedszkoli ukraińskojęzycznych – czyli de facto prowadziły do zatarcia tożsamości narodowej, dokładnie takiego, jak to, przeciw któremu walczyli Polacy w zaborze pruskim w najczarniejszych latach „Kulturkampf”-u. Ale na walce o pozbawienie Rosjan prawa posługiwania się językiem ojczystym się nie skończyło. Politycy związani z mniejszością rosyjską, opozycyjni względem waszyngtońskich pomazańców na Ukrainie po 2014 marli dziesiątkami, jak muchy (link 1, link 2), co nie budziło oburzenia „demokratów” z zachodu, drących włosy z głów nad losami Chodorkowskiego, Nawalnego czy Niemcowa. Wskutek terroru stosowanego na wschodzie wobec rosyjskojęzycznych działaczy politycznych i społecznych oraz działań legislacyjnych doszło do faktycznego pozbawienia ludności rosyjskojęzycznej politycznej reprezentacji politycznej (link). Nie, żeby ludności ukraińskojęzycznej reprezentacji nie pozbawiono (Nadia Sawczenko (29.03.2017): „Żydzi stanowią tu 2 proc. społeczeństwa, a zajmują około 80 proc. stanowisk w rządzie”link … a w Polin?).

Dobrze, mamy więc ogląd sytuacji, ale to jest dopiero wstęp. To, co się działo po „Majdanie” na południu i wschodzie Ukrainy, o czym nas w Polsce nikt nie informował – to był masowy bunt ludności, żądającej autentycznej demokracji, autentycznego prawa do samookreślenia, suwerenności regionalnej – i rzecz jasna – prawa do używania mowy ojczystej (nie uwierzycie jakiej … – ROSYJSKIEJ!). Po będącej lustrzanym odbiciem popieranej przez „zachód” „demokracji majdanowej” fali demonstracji i bezkrwawych (w odróżnieniu od Majdanu) przejęć władzy w różnych obwodach, zaczęła się kampania terroru i pacyfikacji. Od rzezi w Odessie (popatrzcie sobie, jak „zachodnia demokratka” Żulia Tymoszenko komentuje masowy mord w Odessie [link jewtube – w skrócie – nazywa pokojowych demonstrantów z Odessy „terrorystami”, a ich zdegenerowanych morderców – „stróżami porządku i spokoju na ulicach Ukrainy” … i im dziękuje] – mogę przetłumaczyć całość, jeśli poprosi ze 3 osoby …). I trzeba podkreślić jeszcze jedno. Te wszystkie ruchy zostały całkowicie porzucone przez Putina na pastwę ukraińskich zwyrodnialców z Azowa i „Prawego Sektora”, a potem – ukraińskiej armii. Armii, która od 02.05.2014 (tak, od tego samego dnia co mord w Odessie – co jasno wskazuje, że był on aktem polityki państwa ukraińskiego wobec mniejszości rosyjskiej – aktem w pełni zaakceptowanym przez „społeczność międzynarodową”) zaczęła strzelać do protestujących w Donbasie – nie ostrzegawczo, tylko tak, by zabić (te zdarzenia są przedstawione w filmie poniżej, od 44 minuty). To Ukraińcy jako pierwsi zaczęli bombardować miasta Noworosji przy użyciu lotnictwa, prowadzić zmasowany ostrzał artyleryjski dzielnic mieszkaniowych (pierwszy był Sławiańsk). Prezydent Poroszenko, po tych aktach terroru noszących znamiona ludobójstwa nie został objęty żadnymi sankcjami, podobnie jak nikt z pomajdanowego rządu. Oczywiście – o żadnych sankcjach na Ukrainę również nie było mowy. Postawa władz rosyjskich (czyli wiadomo kogo) wobec ludności rosyjskojęzycznej Noworosji w tych dniach nosiła znamiona zdrady narodowej – i tak została tam zapamiętana. Cokolwiek otrzymali z Rosji separatyści – było to za mało i za późno. W sam raz tyle, by krew rosyjskich patriotów płynęła wartkim strumieniem bez żadnych szans na pomoc Rosjanom na terenach, gdzie „Azow” i „Ajdar” oraz inne oddziały neobanderowskie dopuszczały się aktów terroru, okaleczeń i zabójstw. Godzinny film, który zamieszczam poniżej wyjaśnia całe tło tamtych krwawych i tragicznych zdarzeń. Ten film pokazuje, skąd wzięła się tragedia Rosjan z Mariupola i innych „bronionych” dziś przez Ukraińców miast. I dlaczego tak ochoczo bronią się oni właśnie z miast, dzielnic mieszkaniowych … Zapraszam do obejrzenia filmu:


Majdan: Droga do Wojny, dokument produkcji Russia Today, Tłumaczenie i dubbing Max Kolonko, MaxTV.

Tak więc, mądrzejsi o tą garść faktów możemy kontynuować nasze rozważania. Armia ukraińska i siły neobanderowskie (przypominające tak naprawdę bardziej Waffen SS, jeśli wziąć pod uwagę sprzęt i wyszkolenie bojowe … oraz doświadczenie w terroryzowaniu i eksterminacji ludności cywilnej) zaczęły tą wojnę z jasną doktryną „obronną”, opracowaną zapewne w Waszyngtonie. Dla Ukraińców miasta na południu i wschodzie – tam, gdzie obecnie toczą się główne walki – to miasta zamieszkane przez tą „zbędną ludność, którą trzeba wymordować” (jak tłumaczył pan Bohdan Boutkevitch w filmie powyżej). I ta polityka jest konsekwentnie realizowana. Byłaby to jedna z najbardziej perwersyjnych w powojennej historii zbrodni popełnionych przez państwo na własnych obywatelach (przeznaczonych do likwidacji) – gdyby za nią (na szczeblu decyzyjnym) faktycznie stały elity ukraińskie, a nie – ich waszyngtońscy mocodawcy i lokalni współplemieńcy tychże. Celem Waszyngtonu, sterującego działaniami armii ukraińskiej i neobanderowców jest zniszczenie miast i doprowadzenie do śmierci jak największej części ich populacji, tylko po to, by mieć paliwo dla machiny propagandowej demonizującej Rosję i Rosjan (oczywiście ten cel ładnie się zgrywa z neobanderowskimi koncepcjami czystek etnicznych w Noworosji …) oraz – doprowadzić do załamania morale armii rosyjskiej i społeczeństwa rosyjskiego (poprzez wywołanie u nich poczucia klęski i winy – oto operacja narodowowyzwoleńcza kończy się niezamierzoną rzezią Rosjan, wziętych przez oddziały ukraińskie pod dowództwem USA – na zakładników – „żywe tarcze”), „kolorowej rewolucji” i upadku Putina – i Rosji w ogóle – bo „zachód” chce upadku Putina po to, by mu nikt nie przeszkadzał w planowanym od wielu dekad zniszczeniu Rosji wg planu opisanego w „Globalnej Szachownicy” Brzezińskiego. Działania władców USA są więc cynicznym, perfidnym i planowym ludobójstwem, wykorzystywanym nie jako cel, a narzędzie polityki – co stawia ich moralnie poza gatunkiem ludzkim, obok największych hitlerowskich ludobójców i … elit Imperium Brytyjskiego. Zebrane poniżej relacje ofiar Waszyngtonu w pełni potwierdzają zasadność powyższej oceny sytuacji.

Chciałbym jeszcze w tym miejscu zwrócić uwagę czytelników na pewne wątki związane z rosyjską operacją specjalną. Analiza dotychczasowego przebiegu działań wskazuje na to, że Rosja została wmanewrowana w tą wojnę przez Waszyngton. Nie jakimiś ogólnymi, strategicznymi przesunięciami (rozszerzenie NATO, zapowiedzi Zełenskiego o budowie broni atomowej, tajemnicze biolaboratoria, rozwinięcie wojsk ukraińskich do ataku na DRL i ŁRL i rozpocęcie przez nie już 16.02.2022 natarcia artyleryjskiego), choć one stworzyły presję na Putina, tylko poprzez prowokację wywiadowczą. Dla każdego, kto choć trochę orientuje się w metodach prowadzenia działań wojennych jest jasne, że siły wkraczające na Ukrainę od północy i północnego wschodu (cała „operacja kijowska”) nie były siłami wkraczającymi jako wojska inwazyjne, tylko jako wsparcie dla antyrządowego przewrotu, w który musiałaby być zaangażowana armia ukraińska. To tłumaczy, dlaczego kolumny jechały na złamanie karku, bez żadnej asekuracji, bez żadnego zwiadu. To tłumaczy szalony desant na Hostomel, który w warunkach prawdziwej nowoczesnej wojny nie miał ani sensu militarnego ani szans powodzenia. Ruchy wojsk rosyjskich to ruchy armii, która nie spodziewa się żadnego poważniejszego, zorganizowanego oporu. Oczekiwano, że walki ograniczą się do pacyfikacji oddziałów neobanderowskich przy współpracy armii Ukrainy albo minimum – przy jej bierności. Destrukcja systemów komunikacyjnych, radarowych i obrony przeciwlotniczej była jedynie zabezpieczeniem, na wypadek, gdyby ktoś w armii ukraińskiej zbuntował się przeciw puczystom wspieranym przez Rosję. Rozwój wydarzeń okazał się dla Rosjan katastrofalny, zostali wciągnięci przez Waszyngton w pułapkę. To klęska i kompromitacja (albo zdrada na najwyższych szczeblach) rosyjskiego wywiadu, na wszystkich możliwych płaszczyznach. Od rozpoznania i zabezpieczenia taktycznego trasy przejazdu kolumn, po weryfikację intencji rzekomych puczystów i zagwarantowanie, że w godzinę „Z” nie „Z”dradzą. Zaskoczenie operacyjne Rosjanie uzyskali tylko na południu, bo nikt w Waszyngtonie nie spodziewał się, że przejmując (w swoich marzeniach) wystawiony na „wabia” Kijów – będą jeszcze próbować zajmować zbrojnie cokolwiek na Ukrainie (bo i po co, skoro przejmują całość, poprzez nowy rząd). Tak, wojna za naszą wschodnią granicą to wojna rozpętana od początku do końca przez Waszyngton (czyli tych „bezimiennych”, co tam naprawdę rządzą). Krew Rosjan, krew Ukraińców, krew kobiet i dzieci – to krew na ICH rękach. To oni, przez 8 ostatnich lat odczłowieczali Rosjan z południowego wschodu, to oni szkolili zdegenerowanych neobanderowskich morderców tych taktyk walki, które miały owocować maksymalnym ludobójstwem. To oni postawili Rosję przed koniecznością wojny, zbrojąc Ukrainę i rozkazując jej rządowi zmasowanie wojsk do rozprawy z DRL i ŁRL. To zgrupowanie w przeddzień wojny było już na pozycjach wyjściowych i rozpoczynało zmasowany ostrzał separatystycznych republik. Przeprowadzona przez USA prowokacja miała dwa cele naraz – po pierwsze maksymalnie okaleczyć armię rosyjską, wciągniętą w zasadzkę (i NIE JADĄCĄ NA WOJNĘ – tak się nie jedzie na wojnę!). To miała być totalna katastrofa, która miała – w połączeniu z zaplanowanymi sankcjami i demonstracjami „opozycji demokratycznej” w Rosji doprowadzić do totalnego buntu społeczeństwa rosyjskiego i upadku Putina (to po drugie). Ten plan się nie powiódł, ale plan wyniszczenia ludności Noworosji jest kontynuowany.

Z ostatniej chwili – na terenach opuszczonych przez Rosjan rzekomo (o czym trąbią wszystkie media „wolnego świata”) znajdowane są ciała ofiar masowych mordów, rzekomo rosyjskiego ludobójstwa na ludności cywilnej. Dwa dni temu Ukraina odmówiła Czerwonemu Krzyżowi dostępu do miejsc przetrzymywania jeńców rosyjskich, odmówiła przestrzegania Konwencji Genewskiej. Można tylko się zastanawiać, ilu jeńców rosyjskich właśnie jest „odnajdywanych” w cywilnych przebraniach – po tym, jak ich pomordowano (sprawą traktowania jeńców zajmę się w kolejnym tekście … i, moi drodzy – ta sprawa może mieć dla wszystkich Polaków kapitalne znaczenie jeszcze w tym pokoleniu …). I jaka część innych odnalezionych pomordowanych – to uchodźcy z Noworosji, którzy uwierzyli w humanitarną pomoc państwa ukraińskiego. Rzeczywistość na naszych oczach zmienia się w koszmar, prawdziwy horror, w którym zdegenerowany ludobójca oskarża państwo i naród ofiar o własne na nich zbrodnie. Jakże to zgodne z duchem i naturą władców USA – i ich neobanderowskich „młodszych braci w wierze”. Na SouthFront.org pojawił się tekst, w którym pada stwierdzenie, że masowe mordy to inscenizacja SBU, ale część ludności cywilnej faktycznie została pomordowana przez wkraczające samoobronę i SBU – 4 dni po opuszczeniu przez Rosjan tego rejonu (Buczy).

Tymczasem oddajmy głos ocalonym z Mariupola, którzy dają świadectwo tego, czym jest „obrona Ukrainy” w miastach zamieszkanych przez Rosjan …

Mariupol, relacje mieszkańców: „Azow, te pedały, rozstrzeliwali CYWILÓW, rozstrzeliwali całe autobusy usiłujące opuścić miasto na Wołodarsk.”


Mariupol, relacje mieszkańców: „Postrzelili moją córeczkę, synka, mamie przestrzelili obie nogi. Całe tylne drzwi samochodu postrzelali gdzie popadnie. Cały samochód był oklejony napisami DZIECI.”


Mariupol, relacje mieszkańców: „To PIEKŁO. Strzelali do nas, po nas. Azow. Azow strzelał, Prawy Sektor!”
„Zburzyli [Azow] wszystko na samym lewym brzegu! Nie da się tego odbudować!”


Mariupol, relacje mieszkańców cz. 1, 01.04.2022, southfront.org link do w. oryginalnej


Kobieta z Mariupola: „Za co nas tak skrzywdziliście [wy z USA i Europy]? My tylko chcemy żyć. Ocalcie nas [od tego]”
Mariupol, relacje mieszkańców cz. 2, 01.04.2022, southfront.org, link do w. oryginalnej


Mariupol, relacja kobiety: „Azow, armia ukraińska, strzelali do małych dzieci dla zabawy”


Mariupol, relacje mieszkańców 29.04.2022, napisy PL – co naprawdę myślą mieszkańcy o wydarzeniach w mieście, roli wojsk ukraińskich i neobanderowców z Azowa w katastrofie humanitarnej i cierpieniach ludności. Źródło: https://southfront.org/in-video-testimonies-of-civilians-in-mariupol/

Z góry dziękuję za rozesłanie odnośnika do tekstu znajomym i zamieszczenie w Internecie tylu odsyłaczy, ile zdołacie. Nawet jeden może zrobić ogromną różnicę! Dziękuję!

Zobacz wpisy

źródło: https://swiatowid.video.blog/2022/04/03/amerykansko-ukrainskie-ludobojstwo-na-rosjanach-maskowane-obrona-ukrainy-relacje-mieszkancow-mariupola/


od mg:

Światowid pisze:

2 myśli w temacie “„Amerykańsko”-ukraińskie LUDOBÓJSTWO na Rosjanach maskowane „obroną” Ukrainy – relacje mieszkańców Mariupola [wideo PL]

 1. Putin wyjaśnia atak na Ukrainę

  Nwk24plPortal Published April 12, 2022

  Kijów otwarcie odrzucił porozumienie pokojowe z republikami Donbasu, więc Moskwa musiała je chronić – powiedział rosyjski prezydent. Putin wygłosił swoje uwagi podczas wizyty w rosyjskiej stacji kosmicznej Wostocznyj. Wtorek to Międzynarodowy Dzień Kosmiczny, obchodzony w dniu, w którym ZSRR wykonał pierwszą na świecie załogową misję w kosmos w 1961 roku. Putin zauważył, że sowieckie osiągnięcia w dziedzinie wyścigów kosmicznych powstały pomimo ich izolacji technologicznej od Zachodu, co było dobrym wskaźnikiem że nowoczesna Rosja również nie potrzebuje zachodnich technologii, aby odnieść sukces.
  Link: https://www.rt.com/russia/553738-putin-cosmodrome-ukraine-donbass/

  https://sp.rmbl.ws/s8/2/N/F/k/R/NFkRd.caa.mp4

  źródło: https://rumble.com/v10pazr-putin-wyjania-atak-na-ukrain.html


  od mg: Przesłanie prezydenta Władimira Putina do świata

  TRINITY 13 kwietnia 2022

  Drodzy mieszkańcy naszej wspaniałej planety Ziemi!
  Ja, prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin, postanowiłem zwrócić się do was wszystkich bezpośrednio, pomijając dyplomatów, waszych władców i dziennikarzy. W Rosji istnieje coś takiego jak “słowo z ust”, gdzie nie można kłamać, oszukiwać i udawać. Dlatego będę mówił całkiem otwarcie, aby każdy mógł sprawdzić, czy to, co mówię, jest prawdziwe.

  https://sp.rmbl.ws/s8/2/V/-/3/R/V-3Rd.caa.mp4

  za: https://nwk24.pl/2022/04/13/przeslanie-prezydenta-wladimira-putina-do-swiata/

  Polubienie

  1. Przetłumaczono z http://www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa):

   „(…) W tym roku Rosja stworzyła system kontroli broni jądrowej, który będzie w stanie obsłużyć 30 wojskowych żołnierzy. Nazywa się on „Martwa ręka” lub „Tangan Kematian” Putina. System ten został stworzony w oparciu o nazwę „Martwa Ręka” lub „Taniec Kematian”, a jego granice zostały wyznaczone przez Perimeter. Zgodnie z informacjami Expressu, system ten ma za zadanie pomóc w utrzymaniu równowagi w kraju, w którym nie ma już nikogo w Rosji. (…) System zarządzania energią może zostać uruchomiony w momencie, gdy drużyna nie będzie mogła pracować przez cały rok. (…)”

   źródło: https://www.youtube.com/watch?v=t2TnC5zSSmg

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s