Wypowiedź Putina, której nie publikują zachodnie media.

admin 17 marca 2022

Podobno Putin powiedział wiele słów prawdy, które nie zostały przedstawione światu:

___________________

„Szanowni obywatele Rosji! Drodzy przyjaciele!

Dziś ponownie uważam za konieczny powrót do tragicznych wydarzeń w Donbasie i kluczowej kwestii zapewnienia rosyjskiego bezpieczeństwa. Zacznę od tego, co powiedziałem w moim przemówieniu z 21 lutego. Mam na myśli to, co budzi w nas szczególny niepokój i niepokój – te fundamentalne groźby wobec naszego kraju, które rok po roku, krok po kroku, są obraźliwie i bezceremonialnie tworzone przez nieodpowiedzialnych polityków w zachód.

Od 30 lat wytrwale i cierpliwie staramy się osiągnąć porozumienie z wiodącymi państwami NATO w sprawie zasad równego i nienaruszalnego bezpieczeństwa w Europie.

W odpowiedzi na nasze propozycje nieustannie spotykaliśmy się albo z cynicznym oszustwem i kłamstwami, albo próbami nacisków i szantażu, podczas gdy NATO, pomimo wszystkich naszych protestów i obaw, stale się powiększało. Machina wojenna się porusza i, powtarzam, zbliża się do naszych granic.

Po rozpadzie ZSRR rozpoczęły się przebudowy świata i wypracowane normy prawa międzynarodowego – kluczowe, podstawowe przyjęta w następstwie II wojny światowej i w dużej mierze konsolidująca jej wynik – zaczęła przeszkadzać samozwańczemu zwycięzcy zimnej wojny.

…Euforia z powodu absolutnej wyższości, rodzaj współczesnego absolutyzmu oraz niski poziom kultury ogólnej i arogancja decydentów [doprowadziły] do tego, że przygotowywane, przyjmowane i forsowane decyzje były korzystne tylko dla nich samych. Sytuacja zaczęła się rozwijać według innego scenariusza.

Przykładów nie trzeba daleko szukać.”

Po pierwsze, bez zgody Rady Bezpieczeństwa ONZ, przeprowadzili krwawą operację wojskową przeciwko Belgradowi, używając samolotów i rakiet w samym centrum Europy. [Przeprowadzili] kilkutygodniowe ciągłe bombardowanie miast i infrastruktury krytycznej. Musimy o tych faktach przypominać, bo niektórzy zachodni koledzy nie lubią wspominać tamtych wydarzeń, a kiedy o tym mówimy, wolą wskazywać nie na normy prawa międzynarodowego, ale na okoliczności, które interpretują według własnego uznania.

Następnie przyszła kolej na Irak, Libię, Syrię. Bezprawne użycie siły militarnej przeciwko Libii, przekręcanie wszystkich decyzji podjętych przez Radę Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Libii doprowadziło do całkowitego zniszczenia państwa, powstania dużego ogniska międzynarodowego terroryzmu, katastrofy humanitarnej i katastrofy humanitarnej. wojna domowa, która nie zakończyła się do dziś. Tragedia, na którą skazały setki tysięcy, miliony ludzi nie tylko w Libii, ale w całym tym regionie, spowodowała masową falę migracji z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu do Europy.

Podobny los zapewnili Syrii. Działania militarne zachodniej koalicji na terytorium tego kraju bez zgody rządu syryjskiego czy zgody Rady Bezpieczeństwa ONZ to nic innego jak agresja, interwencja.

Jest jednak specjalne miejsce dla inwazji na Irak, która została przeprowadzona również bez podstaw prawnych. Jako pretekst podają rzekomo wiarygodne informacje ze Stanów Zjednoczonych o obecności broni masowego rażenia w Iraku. dowód na to publicznie na oczach całego świata sekretarz stanu USA potrząsnął czymś w rodzaju probówki z białym proszkiem, zapewniając wszystkich, że jest to broń chemiczna opracowywana w Iraku. że to wszystko było mistyfikacją, blefem: w Iraku nie było broni chemicznej.

W tym kontekście były obietnice dla naszego kraju, że nie rozszerzy NATO ani o cal na wschód. Powtarzam – oszukali nas, czyli po prostu oszukali. Tak, często można usłyszeć, że polityka to brudny biznes. Być może [tak], ale nie do tego stopnia. Przecież takie oszukańcze zachowanie jest sprzeczne nie tylko z zasadami stosunków międzynarodowych, ale przede wszystkim z ogólnie uznanymi normami moralności. Gdzie tu jest sprawiedliwość i prawda? Tylko totalne kłamstwa i hipokryzja…

Pomimo tego wszystkiego w grudniu 2021 roku po raz kolejny podjęliśmy próbę uzgodnienia ze Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami zasad zapewnienia bezpieczeństwa w Europie i nierozszerzania NATO. Wszystko na próżno. Stanowisko USA nie uległo zmianie. Nie uznali za konieczne negocjowania z Rosją w tej ważnej dla nas sprawie, kontynuując dążenie do własnych celów i lekceważąc nasze interesy.

Jeśli chodzi o sferę militarną, współczesna Rosja, nawet po rozpadzie ZSRR i utracie znacznej części swoich zdolności, jest dziś jednym z najpotężniejszych mocarstw jądrowych na świecie i posiada pewne zalety w niektórych najnowszych typach broni. W związku z tym nikt nie powinien mieć wątpliwości, że bezpośredni atak na nasz kraj doprowadzi do klęski i straszliwych konsekwencji dla potencjalnego agresora.

W miarę rozszerzania się NATO na wschód, z każdym rokiem sytuacja naszego kraju pogarsza się i staje się coraz bardziej niebezpieczna. Co więcej, w ostatnich dniach kierownictwo NATO otwarcie mówi o potrzebie przyspieszenia, wymuszenia postępu infrastruktury sojuszu do granic Rosji. Innymi słowy, podwajają swoją pozycję. Nie możemy już tylko patrzeć na to, co się dzieje. Byłoby to absolutnie nieodpowiedzialne z naszej strony.

Dalsza rozbudowa infrastruktury NATO i początek rozwoju militarnego na terytoriach Ukrainy są dla nas nie do przyjęcia. Problemem oczywiście nie jest samo NATO – to tylko instrument polityki zagranicznej USA. Problem w tym, że na terytoriach sąsiadujących nam (tj. Ukrainie) – terytoria, które historycznie były nasze, podkreślam – tworzy się wrogie nam „antyrosyjskie”, znajdujące się pod pełną kontrolą zewnętrzną, [jest] intensywnie zasiedlane przez siły zbrojne państw NATO i jest dostarczane z najnowocześniejszą bronią.

Dla Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników jest to tak zwana polityka powstrzymywania Rosji, która [przynosi] oczywiste korzyści geopolityczne. A dla naszego kraju jest to ostatecznie sprawa życia i śmierci, kwestia naszej historycznej przyszłości jako narodu. I nie jest to przesada – to prawda. To jest realne zagrożenie nie tylko dla naszych interesów, ale dla samego istnienia naszego państwa, jego suwerenności. To jest właśnie ta czerwona linia, o której mówiło się wielu. razy.

O sytuacji w Donbasie. Widzimy, że siły, które dokonały zamachu stanu na Ukrainie w 2014 roku, przejęły władzę i utrzymują ją w ramach pozorowanych procedur wyborczych, zrezygnowały z pokojowego rozwiązania konfliktu. osiem długich lat zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby rozwiązać tę sytuację pokojowymi, politycznymi środkami. Wszystko poszło na marne.

Jak powiedziałem w poprzednim przemówieniu, nie można patrzeć na to, co się tam dzieje, bez współczucia. Po prostu nie da się już tego znieść. Trzeba natychmiast zatrzymać ten koszmar – ludobójstwo na milionach żyjących tam ludzi, którzy polegają tylko na Rosji, tylko na nas. Te aspiracje, uczucia, ludzki ból są dla nas główną motywacją do podjęcia decyzji o uznaniu ludowych republik Donbasu.

Myślę, że ważne jest dalsze podkreślenie, że wiodące kraje NATO, aby osiągnąć własne cele, wspierają skrajnych nacjonalistów i neonazistów na Ukrainie, którzy z kolei nigdy nie wybaczą Krymowi i mieszkańcom Sewastopola wyboru zjednoczenia z Rosją.

Oczywiście wczołgają się na Krym, tak jak w Donbasie, by zabijać, tak jak bandy ukraińskich nacjonalistów, wspólników Hitlera, zabijały bezbronnych ludzi podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Otwarcie roszczą sobie prawa do wielu innych terytoriów rosyjskich.

Przebieg wydarzeń i napływające informacje pokazują, że starcie Rosji z tymi siłami jest nieuniknione. To tylko kwestia czasu: szykują się, czekają na właściwy czas. Teraz również twierdzą, że pozyskali broń jądrową. nie pozwoli na to.

Nie pozostawiono nam żadnej innej opcji ochrony Rosji i naszego narodu, jak tylko tę, z której będziemy zmuszeni skorzystać dzisiaj. Sytuacja wymaga od nas podjęcia zdecydowanych i natychmiastowych działań. Republiki ludowe Donbasu zwróciły się do Rosji z prośbą o pomoc.

W związku z tym… postanowiłem rozpocząć specjalną operację wojskową. Jej celem jest ochrona osób, które od ośmiu lat są ofiarami nadużyć i ludobójstwa przez reżim w Kijowie. I w tym celu będziemy dążyć do demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy, a także postawienie przed wymiarem sprawiedliwości tych, którzy popełnili liczne krwawe zbrodnie na ludności cywilnej, w tym na obywatelach Federacji Rosyjskiej.

Nasze plany nie obejmują okupacji terytoriów ukraińskich. Nie będziemy nikomu niczego narzucać siłą… To, co się dzisiaj dzieje, nie wynika z chęci naruszenia interesów Ukrainy i narodu ukraińskiego. Wiąże się to z ochroną samej Rosji przed tymi, którzy wzięli Ukrainę jako zakładników i próbują ją wykorzystać przeciwko naszemu krajowi i jego mieszkańcom…

Teraz kilka ważnych, bardzo ważnych słów dla tych, którzy mogą ulec pokusie, aby interweniować w toczących się wydarzeniach. Ktokolwiek próbuje nam przeszkadzać lub grozić naszemu krajowi lub naszemu narodowi, powinien wiedzieć, że reakcja Rosji będzie natychmiastowa i doprowadzi do konsekwencji z którymi nigdy się nie spotkałeś w swojej historii. Jesteśmy gotowi na każdy obrót wydarzeń. Wszystkie niezbędne decyzje w tym zakresie zostały podjęte. Mam nadzieję, że zostanę wysłuchany.

źródło: https://www.aljazeera.com/news/2022/2/24/putins-speech-declaring-war-on-ukraine-translated-excerpts

___________________

Jeśli to prawda, a wygląda na to, że tak, to zachodnie syjonistyczne media skrzętnie ukrywały tę część argumentów Putina, które jakby nie było są prawdą: Irak, Afganistan, Jugosławia, Libia i etc to wszystko jest prawdą.

Jednak nie wierzę Putinowi a to dlatego choćby, że po pierwsze jest byłym agentem KGB, po drugie komunistą, po trzecie lud jego żyje w biedzie, a po trzecie trzyma z Lubawiczami:

źródło: https://detektywprawdy.pl/2022/03/17/wypowiedz-putina-ktorej-nie-publikuja-zachodnie-media/

Jedna myśl w temacie “Wypowiedź Putina, której nie publikują zachodnie media.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s