Marek Piotr: Podstawy prawa [od mg: naturalnego]

24 stycznia 2022 21:37

cz. 1 – Świadectwo tożsamości

źródło i komentarze: https://porozmawiajmy.tv/podstawy-prawa-cz-1-swiadectwo-tozsamosci-marek-piotr

25 stycznia 2022 09:17

cz. 2 – Rodowe księgi majątkowe

źródło i komentarze: https://porozmawiajmy.tv/podstawy-prawa-cz-2-rodowe-ksiegi-majatkowe-marek-piotr

25 stycznia 2022 13:02

cz. 3 – Jak stworzyć autonomię?

Strona Marka Piotra: Nowa-Ziemia.net

źródło i komentarze: https://porozmawiajmy.tv/podstawy-prawa-cz-3-jak-stworzyc-autonomie-marek-piotr

Legalna Fikcja TV
Opublikowany 4 cze 2020

UWAGA UCZCIWEGO UŻYCIA: Ten film może zawierać materiał chroniony prawem autorskim. Takie materiały są udostępniane wyłącznie w celach edukacyjnych. Stanowi to „dozwolony użytek” każdego takiego materiału chronionego prawem autorskim, jak przewidziano w tytule 17 U.S.C. sekcja 107 amerykańskiego prawa autorskiego.

FAIR USE NOTICE: This video may contain copyrighted material. Such material is made available for educational purposes only. This constitutes a ‚fair use’ of any such copyrighted material as provided for in Title 17 U.S.C. section 107 of the US Copyright Law

Kolejny mój film oglądaj na cda https://www.cda.pl/video/5278296b1

Matrix Poznaj siebie: Wirus jest w Twojej głowie

„KrąG

Na początku wydaje się to podwójną mową, ale tak nie jest.
Osoba fizyczna to pojedynczy podmiot prawny w przeciwieństwie do podmiotu korporacyjnego (złożony z członków, którzy stanowią pojedynczą grupę).

Niemniej jednak osoba prawna jest po prostu osobą prawną.

W rzeczywistości definicje mówią nam, że jednostka jest osobą prawną, fikcją „prawa”, mającą taką samą strukturę prawną i władzę jak korporacja, ale tylko z jednym „członkiem”.

Jeśli człowiek z krwi i kości pojawia się przed sądem, odpowiadając, że jest osobą fizyczną, zgodził się i stwierdził, że jest osobą prawną.

Również spojrzenie na tytuł 5 USC §552a (a) (2) lub (a) (13), który pokazuje „osobę fizyczną” [zgodnie z definicją prawną] jako „funkcjonariusza publicznego” lub „pracownika federalnego”.

Oto dalsze wyjaśnienie:

JEDNOSTKA. Organizacja (taka jak firma lub jednostka rządowa), która ma osobowość prawną niezależnie od swoich członków. – Słownik prawa Blacka, wydanie siódme, The West Group © 1999.

To prawie grupuje korporacje, miasta, stowarzyszenia, osoby fizyczne itp., Jako prawnie utworzone osobne osoby. Następnie zobaczmy, czym jest osoba fizyczna, zgodnie z powyższą definicją.

OSOBA FIZYCZNA / NATURALNA OSOBA: istota ludzka w odróżnieniu od osoby (korporacji) utworzonej z mocy prawa. – Słownik prawa Merriama Webstera © 1996.

Z tej definicji rozróżnia się, że osoba fizyczna nie jest osobą stworzoną przez prawo państwowe (osoba prawna). Osoba fizyczna jest tutaj zdefiniowana jako człowiek. Chociaż człowiek jest niezdefiniowany jako korporacja, oba są zdefiniowane jako osoba.

OSOBA PRAWNA: grupa osób lub jednostka
(jako korporacja) uznawana za posiadającą wiele praw i obowiązków osoby fizycznej, zwł. zdolność do pozywania i bycia pozwanym. – Słownik prawa Merriama Webstera © 1996.

OSOBA SZTUCZNA: „osoba prawna” – słownik prawa Merriam Webster © 1996.

Pomaga nam to lepiej zrozumieć, że stosując się do tych definicji, człowiek – osoba fizyczna=naturalna – najwyraźniej nie jest definiowany jako osoba prawna ani osoba sztuczna. Wygląda więc na to, że osoba składa się z dwóch odrębnych grup:

człowiek – osoba fizyczna (nie stworzona przez „prawo” państwowe lub cywilne).

osoba prawna – sztuczna osoba (konkretnie utworzona przez „prawo” państwowe lub cywilne. Osoba prawna).

Chrześcijanin a osoba prawna

Jeśli jesteś chrześcijaninem, czy też jesteś osobą?

Człowiek został stworzony bezpośrednią ręką Boga i zasadniczo różni się od wszystkich innych stworzeń (Rodzaju 1:26, 27 i 2: 7). Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga i doskonałość Jego natury w wiedzy – Kol. 3:10.

Człowiek został stworzony w Jego prawości i świętości (Efezjan 4:24).

Człowiek został stworzony z panowaniem nad wszystkimi niższymi stworzeniami (Rodzaju 1:28).

Bóg stworzył człowieka na swój własny Boski obraz (Rodzaju 1:27).

Czy ten człowiek Bóg został stworzony tym samym, co „legalistyczny CZŁOWIEK”, który w naszych dzisiejszych słownikach prawniczych jest zdefiniowany jako człowiek, osoba fizyczna???

W Biblii nie ma terminów prawnych człowiek i osoba fizyczna. Nie są one stworzony przez Boga. Są to tytuły prawne dla podmiotów stworzonych przez „prawo”, które nie jest Prawem Bożym, Lex Ecclesia.

„A Bóg ukształtował człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, a człowiek stał się duszą żyjącą (Rodzaju 2: 7).

To był powiew samego Boga, który dał człowiekowi Hebrew, Adam boskiej inspiracji, duszę i życie ducha. Dlaczego słowa inspiracja, dusza, duch i życie nie mieszczą się w aktualnych definicjach prawnych CZŁOWIEKA??

Ponieważ legalistyczne „prawo” obecnie panujące nie uznaje Prawa Bożego i nie uznaje, że Człowiek jest Boskim życiem. Gdyby osoby zbiorowe i rządowe uznały wyższą i alodialną władzę Boga, musiałyby przyznać, że Prawo Boże jest nadrzędne w stosunku do ich „praw” – zwykłych legalizmów. Jak mogli odebrać swą feudalną dzierżawę od chrześcijan, którzy zamieszkują ziemię Bożą, skoro ziemia należy do Boga i jej pełnia?

Z prawnego punktu widzenia CZŁOWIEK jest stworzeniem wyższym i niczym więcej. Tak mówią ich definicje prawne. Zgodnie z prawem, człowiek jest duchowym stworzeniem na obraz Boży i na podobieństwo Boga, odrębnym i odróżniony od innych zwierząt.
<<człowiek został=”” stworzony=”” przez=”” tchnienie=”” boga=”” -=”” i=”” ma=”” wrodzone=”” życie=”” z=”” jego=”” tchnienia=”” ale=”” czŁowiek=”” jest=”” prawa=”” cywilne=”” jednostki=”” zawdzięcza=”” swoje=”” istnienie=”” zwykłej=”” osobie=”” prawnej,=”” która=”” tworzy=”” więcej=”” osób=”” prawnych=””>>
Dzięki temu Człowiek Boży ma życie, ale CZŁOWIEK nie ma życia poza sferą prawną, która go stworzyła.</człowiek>

Jak zdecydujesz się nazywać siebie teraz, gdy znasz powyższe?”
adres komentarza

„kroonung

Czyli jak w końcu? Powiedzmy, że nie chcę identyfikować się jako „osoba” – sztuczny twór i chcę być pod prawem naturalnym. To w końcu jak mam się określać? Widzę w tych przepisach haczyki, a chyba ich nie kumam.”
adres komentarza

„KrąG

@kroonung  Należy bardzo zwracać uwagę na słowa, których używają jak i na te, które sami wypowiadamy.
Dlaczego chcesz być ,,pod” (?) … pod prawem naturalnym a nie ,,w” prawie naturalnym [?]
Ludzie często sami siebie ograniczają nie zwracając uwagi na to jak łączą słowa.

Użycie semantyki: są tacy niedojrzali ludzie z zaburzeniami równowagi psychicznej, takimi jak pragnienie dominacji nad innymi ludźmi, którzy udają „rząd” i nazywają hałasy i bazgroły, które wydobywają się z ich ust i długopisów, „prawem”, któremu „chcą byś był posłuszny. ”

To, że zmieniają definicje słów w swoich książkach „prawniczych” na swoją rzekomą korzyść, nie-oznacza, że ​​musisz akceptować te definicje. Fakt, że na różne sposoby definiują słowa „osoba”, „adres”, „poczta”, „mieszkaniec”, „pojazd silnikowy”, „prowadzący”, „pasażer”, „pracownik”, „dochód” i wiele innych różni się od powszechnego użycia, tak aby kojarzyć się z podmiotem lub statusem nie-wolnika, nic nie-znaczy w prawdziwym życiu.

Jeżeli masz wątpliwości co do tego jak określać /nazwać siebie, to wystarczy zapytać swojej mamy jak to było, co mama urodziła — dziecko /małego człowieka czy ,,osobę”? Nasze mamy wiedzą to najlepiej i to jest ostateczną prawdą tego kim jesteś. Natomiast w tym quasi-prawie ludzie są uwikłani w grę semantyki, i nie zdają sobie sprawy z tego, że termin ,,osoba” nie jest synonimem Człowieka i posiada (w prawie) wiele znaczeń.

Jeżeli przeczytasz ten wpis, to daj znać a ja postaram się pomóc Ci to trochę rozjaśnić dając link aby rozwiać Twoje wątpliwości.”
adres komentarza

„Sarah Adil

Witam proszę o tytuł Filmów szukam i nie mogę znaleźć, a tak ciekawy jest.”
adres komentarza

„KrąG

Cześć, są tu fragmenty z dwóch filmów:
pierwsza scena jest ze Skazani na Shawshank https://youtu.be/viUpGgH64Vk ,
a drugi film to Roman J. Israel ESQ https://youtu.be/m7SGKb3TOas
adres komentarza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s