Majdan w Kazachstanie jako przystawka przed zasadniczym daniem

BY PAZIEM | 5 STYCZNIA 2022 · 21:42

Kazachstan_flaga

Kolejny akt kolorowych rewolucji wokół Rosji. Kolejny raz przychodzi nam słuchać bajek o spontanicznym niezadowoleniu społeczeństwa.

Najprawdopodobniej 10 stycznia 2022 r. rozpoczną się rozmowy prezydenta USA J. Bidena z prezydentem Rosji W. Putinem. Tak naprawdę będą to rozmowy „zbiorowego Zachodu” ze „zbiorowym Putinem”, czyli rozmowy o wzajemnych strefach wpływu w newralgicznych rejonach globu. Wielkim nieobecnym rozmów będą Chiny. To właśnie one są głównym zagrożeniem dla dominacji oligarchii zachodniej (zasadniczo żydowsko-anglosaskich korporacji) na rynkach światowych. Dla Rosji zaś Chiny to oficjalnie sojusznik, ale ktoś, kto głębiej zna istotę rzeczy, ten wie, że Chiny w swej ekspansji nie mają zamiaru oszczędzać Rosji. Według chińskich i rosyjskich koncepcji świat stał się wielopolarny, ale dla Chin oznacza to, że centrum tego wielopolarnego świata winny być nie USA a Chiny.

Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Rosja pomimo oficjalnej retoryki „szorstkiego partnerstwa”, czy wręcz wrogości, zdają sobie sprawę ze znaczenia czynnika chińskiego. Każdy z tej dwójki gra nim na swój sposób.

Kilkudziesięcioletnia strategia „Zachodu” wobec Rosji sprowadza się do trzech sposobów: 1) demonizowanie Rosji i jej sojuszników jako wrogów demokracji i zagrożenia pokoju, 2) budowanie ,wewnątrz Rosji i sojuszniczych państw, V kolumny i osłabianie spoistości społeczeństwa i struktur władzy, 3) wywoływanie kolorowych rewolucji, w momentach uznanych za wygodne dla celów polityki zagranicznej „Zachodu”, w państwach, które należały do strefy wpływów politycznych Rosji lub mają istotne znaczenie dla interesów gospodarczych lub jej bezpieczeństwa.

Kazachstan, należący do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, polityczno-gospodarczego porozumienia WNP oraz do wojskowego sojuszu ODKB (Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym) obok Białorusi przedstawiany był do tej pory, zaraz po Białorusi, jako najbliższy sojusznik Rosji. Faktycznie Kazachstan w coraz większym stopniu staje się państwem w sferze wpływów Chin, a zarazem jako kraj islamski podlega różnym naciskom polityki zarówno tureckiej, jak instrumentalnie anglosasko-żydowskiej. Urzędujący prezydent Kasym – Żormat Tokajew, jako figurant pozostającego w cieniu, ale ciągle wpływowego Nursułtana Nazarbajewa i jego klanu, zapewne nie jest osobowością politycznie stabilną.

Nie może zatem dziwić, że w przededniu być może decydujących rozmów Biden – Putin, tzw. „zbiorowy Zachód” wywołuje majdan, groźny dla stabilizacji Rosji, właśnie w Kazachstanie, jednym z kluczowych państw dla równowagi na newralgicznym terenie, logistyczno-komunikacyjnym, religijno-narodowościowym i militarnym, leżącym między południową Rosją- Chinami-Afganistanem-Iranem i całym obszarze Azji Centralnej.

Dodatek medialny:

https://cont.ws/@Akbar/2174372

za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/01/05/majdan-w-kazachstanie-jako-przystawka-przed-zasadniczym-daniem/

„skretowicz Z 8 stycznia 2022 o 03:24

According to the citizens of Kazakhstan, the tipping point was when they mandated vaccine passports to obtain access to banking. President has fled the country, the PM has fled the country, the president’s son who heads up their secret service has fled the country. Politicians are being arrested, some of their homes burned. Police are being arrested. Doctors and nurses are being arrested. Vaccine center personnel are being arrested, with the facilities being burned. Government fell within 24 hours. There are plenty of videos with screaming politicians and doctors being hauled off and dragged across town squares. Kazakhstan unrest is about taking their country back from the vaccine tyranny. Wake up! Price of gas narrative is for the ignorant fool.

NO I CO?? wychodzi szydło z worka, że nie biega tam o zwyżki cen energii! ALE O PRZYMUSOWE SCYPAWKI (RODEM Z USA)! ABY PODATNIK MÓGŁ WYCIĄGNĄĆ SWOJE OSZCZĘDNOŚCI NA ZAKUP: SOLI, ZAPAŁEK, CHLEBA I WODY!!!!! JEŚLI NIE BĘDZIE MIAŁ CERTIFOKATU SCYPAWKI? ? ZACHODNI LICHWIARZ! NIE ODDA MU JEGO SZEKLI :) :) :) bądźmy …cierpliwi :) do nas też ten zbrodniczy „obowiązek” przyjdzie i to nie długo!

adres komentarza

„mgrabas 8 stycznia 2022 o 12:08

to zależy od nas – jeśli okupantowi na to pozwolimy, to zrobi co zechce – jeśli wstaniemy z kolan, to weźmiemy nasze sprawy w nasze ręce
nie ma innych opcji.


adres komentarza

Jedna myśl w temacie “Majdan w Kazachstanie jako przystawka przed zasadniczym daniem

 1. Kazachstan. Informacja z pierwszych ust.

  Mój PUNKT WIDZENIA
  Opublikowany 12 sty 2022

  źródło: https://www.youtube.com/watch?v=y96YbQmAM74


  od mg: nie wierzę w słowa tego kazachskiego pinokia
  mieszkańcy Kazachstanu nigdy nie liczyli się dla władz, które urządziły tam poligon atomowy
  Kazachstan aspiruje do bycia światowym centrum iluminatów z przyszłą stolicą w Astanie
  protesty ludności kazachskiej wybuchły po ogłoszeniu szczepionkowego terroru przez trzymających władzę w Kazachstanie

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s