LIST OTWARTY DO RZECZNIKA PRAW PACJENTA W OBRONIE DR WŁODZIMIERZA BODNARA

07 listopada 2021 Autor: PSNLiN

LIST OTWARTY DO RZECZNIKA PRAW PACJENTA W OBRONIE DR WŁODZIMIERZA BODNARA

Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców wyraża swój zdecydowany sprzeciw i oburzenie w związku z działaniami podjętymi przez Pana – jako Rzecznika Praw Pacjenta, wobec Pana Doktora Włodzimierz Bodnara, który opracował program leczenia choroby Covid-19 z zastosowaniem znanego od lat leku Amantadyny i uratował zdrowie i życie setek pacjentów. Jako jeden z niewielu lekarzy w Polsce od początku był przy pacjentach, nie izolując się murami poradni i nie udzielając – urągających naszemu zawodowi – teleporad. Jest lekarzem, który opiera się na maksymie „Salus aegroti suprema lex” – zdrowie pacjenta jest najwyższym prawem.

„Zło jest bezsilne, jeśli dobro jest nieustraszone.”

Warszawa, 2021-11-07

Pan

Bartłomiej Łukasz Chmielowiec

Rzecznik Praw Pacjenta

ul. Młynarska 46
01-171 Warszawa
kancelaria@rpp.gov.pl

Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców wyraża swój zdecydowany sprzeciw i oburzenie w związku z działaniami podjętymi przez Pana – jako Rzecznika Praw Pacjenta, wobec Pana Doktora Włodzimierz Bodnara, który opracował program leczenia choroby Covid-19 z zastosowaniem znanego od lat leku Amantadyny i uratował zdrowie i życie setek pacjentów. Jako jeden z niewielu lekarzy w Polsce od początku był przy pacjentach, nie izolując się murami poradni i nie udzielając – urągających naszemu zawodowi – teleporad. Jest lekarzem, który opiera się na maksymie „Salus aegroti suprema lex” – zdrowie pacjenta jest najwyższym prawem.

Zgodnie z Ustawą o Zawodzie Lekarza, każdy lekarz ma prawo stosować leki poza wskazaniami rejestracyjnymi dla danego specyfiku, zgodnie z własnym doświadczeniem i wiedzą medyczną, co potwierdził w grudniu 2020r. Minister Zdrowia. Nieznajomość tej ustawy powoduje, iż Pana działania są w pełni bezprawne a – nazywanie leczenia amantadyną pacjentów zarażonych Sars-CoV-2 eksperymentem – nie ma żadnych podstaw merytorycznych.

Metoda leczenia opracowana przez dr Włodzimierza Bodnara znalazła uznanie międzynarodowe, czego wyrazem było zaproszenie go, jako jedynego lekarza z Polski, przez Włoski Senat do dyskusji w posiedzeniu na temat skutecznego leczenia COVID-19. Wzięło w nim udział dziesiątki lekarzy, zarówno z Włoch jak i z całego świata. Spotkanie miało na celu wypracowanie wspólnego zalecenia skutecznych terapii w leczeniu zakażeń SARS-CoV-2, od prewencji przez wczesne leczenie do zaawansowanej postaci choroby, co pozwoliłoby na zakończenie pandemii.

Czy nie powinien Pan raczej być dumny z Lekarza Polaka zyskującego uznanie międzynarodowe za skuteczne leczenie chorych w dobie pandemii, zamiast oskarżać go i grozić konsekwencjami?

Dlatego żądamy od Pana jako Rzecznika Praw Pacjenta, dla którego najważniejszym powinno być skuteczne leczenie chorego, natychmiastowego wycofania jakichkolwiek zarzutów wobec Dr Włodzimierza Bodnara, zapoznanie się z opracowaną przez niego metodą leczenia i rozpropagowanie jej w środowisku medycznym. Nie zgadzamy się na bezpodstawne cenzurowanie lekarzy bowiem nasz zawód jest wolnym zawodem i tylko wtedy możemy leczyć zgodnie z własnym sumieniem, doświadczeniem i wiedzą oraz przede wszystkim według zasady „Primum non nocere”.

Z poważaniem,

członkowie Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO PODPISANIA TEGO APELU:

https://www.petycjeonline.com/list_otwarty_do_rzecznika_praw_pacjenta_w_obronie_dr_wodzimierza_bodnara#sign

Wspierajmy wspólnie lekarzy, dla których najwyższym dobrem i prawem jest zdrowie pacjenta!


źródło: https://psnlin.pl/nasze-dzialania,list-otwarty-do-rzecznika-praw-pacjenta-w-obronie-dr-wlodzimierza-bodnara,27,131.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s