Pasterze XXI wieku prowadzą owieczki na RZEŹ!!!

8 LIPCA, 2021 AUTOR: EMJOT

Screenshot 2021-07-08 at 21-24-30 Edytuj wpis ‹ forumdlazycia lifeStyl — WordPress comKardynał Nycz apeluje do proboszczów ws. „szczepień”. „To obowiązek Kościoła.”

Kardynał Kazimierz Nycz zaapelował do proboszczów, by zachęcali wiernych do „szczepień”. Wcześniej na potrzebę większego zaangażowania Kościoła w promocję „szczepień” zwracał uwagę minister „zdrowia” Adam Niedzielski.

„W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności” – napisał w oświadczeniu skierowanym do proboszczów kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski. Ministerstwo Zdrowia liczy, że głos Kościoła stanie się impulsem dla społeczeństwa.

O pomoc w promocji „szczepień” do kard. Nycza zwrócił się także wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Kardynał Nycz zaapelował do proboszczów archidiecezji warszawskiej, by zachęcali wiernych do „szczepień” „przeciwko koronawirusowi”. Jak zaznaczył, prośba o namawianie do „szczepień” jest słuszna i poważna, bo wiąże się z „odpowiedzialnością” za

– „zdrowie społeczne w duchu piątego przykazania”. „Sam nawiązałem d o tego w kazaniu na Boże Ciało, bo uważam, że to jest obowiązek Kościoła” – stwierdził.

„Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt „szczepień””– napisał.

„Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją” – dodał.

Za zaangażowanie kardynała podziękował minister zdrowia Adam Niedzielski. „Dziękuję za wsparcie akcji #SzczepimySię” – napisał minister na Twitterze.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Głos Kościoła impulsem do „szczepień”?

– W przypadku zwiększenia liczby osób chętnych do „szczepień” przeciw COVID-19 potrzeby jest nowy impuls. Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister mówił też, że planuje spotkanie z przedstawicielami Kościoła.

– Będę chciał porozmawiać, pokazać, że praca organiczna na poziomie każdej parafii, każdego księdza jest w stanie przekonać ludzi, którzy szanują autorytet Kościoła. Będę proponować, żeby na tym poziomie najniższym takie działania były podejmowane – mówił Niedzielski.

Niedzielski zaznaczył, że w Kościele katolickim widzi bardzo zróżnicowane postawy względem „szczepień”.

– Są oczywiście postawy, które to negują, ale wydaje mi się, że punktem odniesienia powinien być papież Franciszek i jego interpretacja. Podejście, które jest jednoznacznie pozytywne dla „szczepień”, które pokazuje, że to jest pewien gest, który wykonujemy, aby chronić naszych bliźnich – stwierdził.

Wcześniej wsparcie dla akcji „szczepień” wyraził bp Jerzy Samiec, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, zrzeszającej Kościoły: Chrześcijan Baptystów, Ewangelicko-Augsburski, Ewangelicko-Metodystyczny, Ewangelicko-Reformowany, Polskokatolicki, Prawosławny i Starokatolicki Mariawitów.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Kampania „szczepień” „przeciwko Covid-19” w Stolicy Apostolskiej rozpoczęła się 13 stycznia. Wśród pierwszych osób znalazł się papież Franciszek i jego emerytowany poprzednik Benedykt XVI, o czym 14 stycznia poinformował dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni.

***

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-07-06/kardynal-nycz-apeluje-do-proboszczow-ws-szczepien/

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27296359,kardynal-nycz-apeluje-do-proboszczow-ws-szczepien-to-obowiazek.html

na podstawie: http://forumdlazycia.wordpress.com/2021/07/08/pasterze-xxi-wieku-prowadza-owieczki-na-rzez/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s