Pod ambasadą Izraela w Warszawie wysypano stertę gruzu mającą symbolizować zniszczone [od mg: polskie] mienie

 AUTOR: EMJOT

1024px-Ambasada_izraela_w_warszawie-970x542
Ambasada Izraela w Warszawie. źródło Wikimedia

Tona gruzu pod ambasadą Izraela w Warszawie. „OTO WASZE MIENIE” [+FOTO]

Pod ambasadą Izraela w Warszawie wysypano stertę gruzu mającą symbolizować zniszczone mienie, do którego roszczenia wysuwają środowiska żydowskie.

Młodzież Wszechpolska opublikowała w środę na Facebooku zdjęcie sterty gruzu wysypanego pod ambasadą Izraela w Warszawie. Według organizacji tyle zostało z mienia, o które ubiegają się środowiska żydowskie. „Żeby była jasność: nie należy im się nic, nawet cegiełka” – zaznaczała Młodzież Wszechpolska.

„Troszkę przekroczyliśmy wartość tego co zostało po wojnie, ale to nic – reszty nie trzeba. Oto wasze mienie!” – czytamy we wpisie organizacji, która zapowiedziała, że wkrótce poda więcej szczegółów tej akcji.

MŁODZIEŻ WSZECHPOLSKA

6 godz. · 

Żeby była jasność: nie należy im się nic, nawet cegiełka. Ale postanowiliśmy wyjść naprzeciw i dać całość roszczeń, o które mogliby zabiegać, wysypując tonę gruzu pod ambasadą Izraela. Troszkę przekroczyliśmy wartość tego co zostało po wojnie, ale to nic – reszty nie trzeba.

OTO WASZE MIENIE

Screenshot 2021-06-30 at 23-32-26 Tona gruzu pod ambasadą Izraela w Warszawie Oto wasze mienie [+FOTO] » Kresy

Szersza relacja niebawem!

_________________________

Przypomnijmy, że w czwartek Sejm przyjął nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego, która zmienia przepis nakazujący uznawanie decyzji administracyjnej za nieważną z powodu „rażącego naruszenia prawa” – bez względu na fakt, jak dawno ją wydano. Tym samym, jeśli upłynęło 30 lat, to nie będzie już możliwości postępowania ws. nieważności decyzji. Nowelizacja odnosi się także do roszczeń środowisk żydowskich i w tym kontekście została mocno skrytykowana przez Izrael. Według MSZ Izraela, przyjęta przez Sejm nowelizacja uniemożliwi zwrot mienia żydowskiego czy ubiegania się o rekompensaty ze strony ocalałych z Holokaustu, ich spadkobierców i członków społeczności żydowskiej. Szef izraelskiej dyplomacji Jair Lapid stwierdził, że „Polacy próbują zaprzeczyć temu, co zostało zrobione podczas Holokaustu” i że „żadne prawo nie zmieni historii”. W tej sprawie w niedzielę ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został wezwany przez tamtejszy MSZ

Rzecznik Departamentu Stanu USA, Ned Price wezwał „polskie” władze do wstrzymania dalszego procesu legislacyjnego i wycofania się z podjętych decyzji.

_______

30 czerwca 2021

Kresy.pl

na podstawie: http://forumdlazycia.wordpress.com/2021/06/30/pod-ambasada-izraela-w-warszawie-wysypano-sterte-gruzu-majaca-symbolizowac-zniszczone-mienie/


od mg: poniższy komentarz obnaża cały ten medialny, a raczej propagandowy teatrzyk, którym syjoniści mydlą oczy polskiemu społeczeństwu przed rozpoczęciem innego swojego teatrzyku zwanego „wyborami” mówią wszystko to co tylko chcemy usłyszeć, ale robią swoje – zupełnie odwrotnie niż mówią…

Sowa said

Jedna myśl w temacie “Pod ambasadą Izraela w Warszawie wysypano stertę gruzu mającą symbolizować zniszczone [od mg: polskie] mienie

  1. Problem w tym, że ta ustawa nie dotyczy mienia bezspadkowego. Dotyczy tych, którzy kiedyś coś mieli i rozpoczęli proces starania o zwrot majątku (zagrabionego po wojnie dekretem Bieruta). I zgodnie z tym nowym „prawem” firma III RP powie im tak – Niemcy zniszczyli budynki, komuniści zabrali waszą ziemię a teraz my wam nie oddamy tej ziemi ani nie wypłacimy nawet grosza odszkodowania i co nam zrobicie? To dotyczy tak Żydów jak i Polaków. Przecież Polaków też ograbiono. Jeśli 70-80 lat temu wydano decyzję administracyjną odbierającą komuś ziemię i dzisiaj firma III RP uchwali „prawo”, że minęło od tamtej pory więcej niż 30 lat więc mamy wasz majątek gdzieś – teraz jest nasz to co to jest jak nie bandytyzm i grabież? Ta ustawa przewiduje działanie prawa wstecz, czyli wszystkie postępowania o zwrot mienia jakie się toczą mają zostać umorzone. I nie ma tam nigdzie ani słowa o tym, że dotyczy to mienia bezspadkowego.
    Na tym właśnie polega manipulacja a niejaki Kazimierz Smoliński pewnie jest z PiS i bezczelnie łże i tyle. Ja bym też głosował przeciw tej ustawie bo to co ona przewiduje to jest granda.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s