Jedna myśl w temacie “Marek-Piotr w godności Dead-or-Alive – wykład (o prawie naturalnym)

 1. Cześć. Odsłuchałem I część.
  Odszukałem to zdanie w ustawie kodeks cywilny (art. 43 na który Marek się powołuje) i faktycznie jest tak jak mówi Marek. Art. 43(1) – określenie kim jest przedsiębiorca – m.in. może być osobą fizyczną. Art. 43(2) – przedsiębiorca działa pod firmą Art. 43(3) – o tym jak powinna się odróżniać firma od innych firm. I dochodzimy do Art, 43(4) o którym Marek mówi i mamy zapis „Firmą osoby fizycznej jest jej imię i nazwisko. Nie wyklucza to włączenia do firmy pseudonimu lub określeń wskazujących na przedmiot działalności przedsiębiorcy, miejsce jej prowadzenia oraz innych określeń dowolnie obranych.” Dalej mamy o firmie osoby prawnej.

  Kluczowa jest interpretacja frazy działalność zawodowa w art. 43(1) – czy podpisując umowę o pracę z kimś prowadzę działalność w moim imieniu? Wszystko wskazuje na to, że tak. Zatem każdy pracujący jest przedsiębiorcą, a więc firmą. Ale co z tymi co nie pracują? Przecież są dzieci, emeryci, renciści, bezrobotni. Oni z nikim żadnej umowy nie podpisali i nie prowadzą działalności zawodowej ani gospodarczej. Czy zatem oni są też firmami? Jeśli tak, to nie można według mnie tego dowieść art. 43 kc.
  https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19640160093/U/D19640093Lj.pdf

  ok. 10:00 – jeśli się nie zgłosi urodzenia dziecka w ciągu 21 dni od daty urodzenia to jeśli dziecko urodziło się w szpitalu niczego to nie zmienia. Szpital przekazuje kartę urodzenia do USC, a tam kierownik z urzędu wystawia akt urodzenia – art. 55 ust. 2 ustawy o aktach stanu cywilnego z 2014 r. Zatem jeśli chce się uniknąć zarejestrowania dziecka jako firmy to należy rodzić tylko w domu (może też w domu narodzin – o ile nie wystawiają karty urodzenia i nie przekazują jej do USC?). Wtedy nie ma karty urodzenia i nie ma czego przekazać do USC. Wtedy takie dziecko jest poza systemem. Z tego co wiem to autor bloga Lechickie Odrodzenie miał poród dziecka w domu i dziecko nie zostało zarejestrowane, bo nie było kwitów ze szpitala. Zatem jest wolne, ale oficjalnie nie istnieje.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s