Szczepionki z aluminium, skwalenem, tiomersalem. Nie ma powodu do strachu? Naprawdę?

utworzone przez admin | Cze 4, 2021 | EBM 

Szczepionki z aluminium, skwalenem, tiomersalem. Nie ma powodu do strachu? Naprawdę?

Zanim zacznę o samych [obalanych przez TVN] składnikach w szczepionkach i ich wpływie na zdrowie, kilka zdań wprowadzenia odnośnie sposobu testowania szczepionek.

System o nazwie „szczepionki są bezpieczne”, a korzyści przewyższają ryzyko jest niesamowity. Bilans oficjalny czy realny?

I. Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agencji Leków szczepionki są zwolnione z:
1. Badań Farmakokinetycznych
2. Badań Wpływu Na Płodność
3. Badań Zagrożenie Dla Płodu
4. Badań Nad Ich Mutagennością
5. Badań Nad Ich Kancerogennością
6. Badań Toksyczności

II. Następnie mamy badania kliniczne bezpieczeństwa, w których, fakt że trwają czasem latami, ale
1. Klientów czasem wystarczy obserwować przez 48 godzin [np. IPOL, Act-HIB], a maksymalnie chyba 42 dni.
2. Ludzkim królikom doświadczalnym podaje się koktajl szczepionek, w tym szczepionkę eksperymentalną [np. Liquid PedvaxHIB, Boostrix] i porównuje się to względem innego koktajlu szczepionek.
3. Można tez porównać szczepionkę eksperymentalną z większą dawką szczepionki eksperymentalnej [np. Recombivax HB przeciw WZW typu B]

III. Jako, że szczepionki są najbezpieczniejszym eliksirem medycznym na świecie, jeśli klientowi coś się po nim stanie to klient nie kojarzy tego jako efektu ubocznego, a nawet jeśli się połapie to lekarz lub pielęgniarka betonuje przekonanie u poszkodowanego klienta o bezpieczeństwie eliksiru. Jeśli to zawodzi, to protokół przewiduje kit w rodzaju „masz pecha, jesteś 1 na milion”. Dzięki temu mamy teksty typu „30 lat szczepię i w życiu nie widziałam NOPa – Niepożądanego Odczynu Poszczepiennego”

Kilka lat temu placówka Harvard Pilgrim Health Care dostała grant na stworzenie zautomatyzowanego systemu zgłaszania Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych. Opracowali taki system. Wykazali, że w USA rejestruje się „mniej niż 1% niepożądanych odczynów poszczepiennych [NOPów].

Projekt porzucono i nie wdrożono, a skoro nie ma twardych danych to można bredzić, że wszystko jest w porządku.

„Niestety, nigdy nie było możliwości przeprowadzenia oceny wydajności systemu, ponieważ niezbędne kontakty w Centrum Kontroli i Prewencji Chorób [CDC] przestały być już dostępne, a konsultanci CDC odpowiedzialni za otrzymywanie danych nie reagowali już na nasze liczne prośby o kontynuowanie testów i oceny.” – Źródło: Raport końcowy dla grantu R18 HS 017045

„Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w 2013 r. w Polsce działania niepożądane leków zgłosiło jedynie 0,1 proc. Mieszkańców…” – Źródło: Rynek Zdrowia, Zaskakująco mało zgłoszeń o niepożądanych działaniach leków, 04.12.2015

W efekcie, odnośnie szczepionkowych realiów, oficjalnie dysponujemy około 1% [albo około 99% brakiem danych] zgłoszonych Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych, które następnie poddawane są algorytmowi oceny związku przyczynowo skutkowego opisanym w poniższym artykule.

Wytyczne Dotyczące Przedklinicznych Badań Farmakologicznych i Toksykologicznych Szczepionek – EMA

Czy na pewno szczepionki to najlepiej przebadane produkty firm farmaceutycznych? Sprawdźmy.

Skorygowana ocena związku przyczynowo-skutkowego między szczepieniami a zdarzeniami niepożądanymi dokonana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) – analiza krytyczna

źródło:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s