rezydent obcych interesów Duda właśnie ratyfikował „zgodę Polaków” na unijną lichwę na Polsce!! CZY KTOŚ CIEBIE PYTAŁ O ZGODĘ NA TO? rezydent Duda wcześniej ratyfikował „w imieniu wszystkich Polaków” Agendę 2030, w której jest m. in. zobowiązanie zmniejszenia do roku 2030 populacji Polaków!!! i właśnie to robią – „szczepionkami”, które są eutanazyjnym eksperymentem na ludziach!!!

(…)rezydent Andrzej Duda podpisał ważną decyzję

Data utworzenia: 31 maja 2021, 13:10. 

(…)rezydent Andrzej Duda ratyfikował w poniedziałek decyzję unijnych liderów dotyczącą zwiększenia zasobów własnych w budżecie UE. To kolejny krok, po podpisaniu ustawy ratyfikacyjnej, pozwalający na uruchomienie środków z unijnego budżetu i funduszu „odbudowy”.

Andrzej Duda
Andrzej Duda Foto: Jakub Szymczuk/KPRP / BRAK

Andrzej Duda podpisał ustawę, w której parlament wyraża zgodę na dokonanie przez prezydenta ratyfikacji decyzji o systemie zasobów własnych UE. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Sejm uchwalił ją 4 maja, w czwartek poparł ją Senat.

Błąd w Senacie

Senat bez poprawek przyjął ustawę ratyfikacyjną. Wcześniej niespodziewanie senatorowie odrzucili poprawkę KO i PSL, która zakładała wprowadzenie do ustawy preambuły regulującej sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy.

O odrzuceniu preambuły, jak wynika z informacji na stronie internetowej Senatu, zdecydowały głosy dwóch senatorów KO. Przeciw zagłosował Aleksander Pociej, a udziału w głosowaniu nie wziął Leszek Czarnobaj. Obaj głosowali zdalnie.

ZOBACZ TAKŻE

Opozycja: Rząd nie chciał z nami rozmawiać!Premier Morawiecki spotka się z Lewicą ws. Krajowego Planu Odbudowy

Tusk uderza w Lewicę. Chodzi o układ z PiS

Aleksander Pociej tłumaczył na konferencji prasowej, że równolegle, kiedy trwały głosowania w Senacie, obradowały władze Rady Europy, których jest członkiem.

– Podejmowaliśmy decyzję dotycząca tego, czy na najbliższym plenarnym posiedzeniu Rady Europy, będziemy mówić na temat porwania samolotu Ryanair i tego wszystkiego, co się później wydarzyło z panem Protasiewiczem na Białorusi. Równoległe głosowania, jak się okazuje, nie zawsze da się pogodzić. Pomyliłem się, za co bardzo wszystkich przepraszam – oświadczył polityk Platformy Obywatelskiej.

Leszek Czarnobaj miał zatrzasnąć się w windzie.

Prezydent: To bardzo ważny moment dla RP

– To bardzo ważny moment dla RP, ale także bardzo ważny moment dla całej UE, dlatego że dzisiaj poprzez złożenie tego podpisu nastąpiło zakończenie całego procesu ratyfikacji decyzji Rady UE w sprawie zasobów własnych, decyzji, która zamyka proces ustalania wieloletnich ram finansowych na lata 2021-27 – powiedział Andrzej Duda.

Przypomniał, że decyzja o zwiększeniu zasobów własnych wprowadza do systemu prawa UE „coś, co nazwano instrumentem na rzecz odbudowy Unii Europejskiej”. – Będzie to instrument o charakterze wyjątkowym, pozwalający Komisji Europejskiej w imieniu Unii Europejskiej zaciągać pożyczki na rynkach kapitałowych – mówił.

Jest to instrument niezwykle ważny, dodał, bo opiewa „na niewyobrażalną kwotę 750 mld euro”. Podkreślał, że Polska ma być jednym z największych udziałowców i beneficjentów tego planu w kwocie netto ok. 80 miliardów euro. – W istocie jest to ogromna, niewyobrażalna kwota, która będzie mogła być wykorzystana na rozmaite cele – podkreślał Duda.

O co chodzi w ustawie?

Decyzja dotycząca zwiększenia zasobów własnych to efekt ubiegłorocznego szczytu UE, podczas którego 27 krajów członkowskim zawarło bezprecedensowe porozumienie, by utworzyć poza standardowymi Wieloletnimi Ramami Finansowymi specjalny instrument naprawczy po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa nazywany potocznie Funduszem Odbudowy. Żeby jednak Fundusz Odbudowy został uruchomiony, podobnie jak środki z wieloletniego budżetu na lata 2021-2027, wszystkie 27 państw unijnych musiało ratyfikować decyzję o nowych zasobach własnych.

Polska z unijnego budżetu na lata 2021-2027 i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat, z czego ok 520 mld zł stanowić będą środki z wieloletniego budżetu, a ok. 250 mld zł z Funduszu „Odbudowy”. Podstawą do wypłaty środków z Funduszu Odbudowy jest Krajowy Plan Odbudowy, który został przez „polski” rząd wysłany do Komisji Europejskiej 3 maja.

1/6

(…)rezydent podpisał ustawę.

2/6

O ratyfikacji „decydowały” wszystkie kraje członkowskie.

3/6

Cały proces „przydzielania” środków będzie mógł ruszyć dla Polski.

4/6

(…)rezydent podkreślił, że jest to niezwykle ważny dokument.

5/6

Podkreślił, że ten podpis pomoże „odbudować kraj” po „pandemii”.

6/6

(…)rezydent zaznaczył, że bardzo się cieszy z zakończonego procesu ratyfikacji.

na podstawie: http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/prezydent-andrzej-duda-ratyfikowal-decyzje-ws-zasobow-wlasnych-w-budzecie-ue/l14g3gn


od mg: czy to możliwe, że prawdą jest, że prawdziwe nazwisko męża Agaty Kornhauser to Aaron Feigenbaum?

„POLACY nie ucierpieli tak bardzo podczas wojny”

Suwerenny PL
Opublikowany 18 sty 2020

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s