UE szykuje nam kolejne „wspólne” kłucie

20 MAJA, 2021 AUTOR: EMJOT

Komisja Europejska „prowadzi już negocjacje handlowe”, by kupić więcej „szczepionek” na 2022 i 2023 r. Mamy dostać preparaty Pfizera i BioNTechu, ale po wyższej cenie.
 

 

Bruksela potwierdza, że w imieniu wszystkich krajów członkowskich negocjuje nowe umowy na zakup „szczepionek” na kolejne lata. Ma to być 1,8 mld nowych preparatów, z czego połowa opcjonalna.

Wynika z tego, że pomimo niezadowolenia w części europejskich stolic wspólny program „szczepień” będzie kontynuowany. Ale nowy kontrakt, choć jeszcze niepodpisany, już jest krytykowany. Bułgarski premier Bojko Borisow narzekał, że cena za dawkę ma wzrosnąć do 19,5 euro.

Żródło: https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8142146,komisja-europejska-zakup-szczepionek.html

***

Netanjahu do narodu.

Wygląda na to, że mamy najgorszy ze scenariuszy poszczepionkowych i będziemy musieli wszystkich „szczepić” co pół roku. Zamówiliśmy już następne 36 mln dawek.

 

Oni to już wiedzieli [od mg: planowali] od początku.  Jak pisze  JERUSALEM (Reuters) w artykule p.t. „Israel looking to buy 36 million booster shots of COVID-19 vaccine” już w marcu b.r. Netanjahu w czasie kampanii wyborczej w wyborach krajowych 23 marca., oznajmił, że Izrael chce kupić 36 milionów więcej dawek „szczepionek” COVID-19, (t.j trzy razy więcej niż już kupił), na wypadek, gdyby potrzebne były „przypominające szczepionki COVID-19”, gdyż „naukowcy zwiększyli prawdopodobieństwo regularnych wzmocnień, aby poradzić sobie z wariantami koronawirusa.”

    – „Pracujemy nad dostarczeniem kolejnych 36 milionów „szczepionek” obywatelom Izraela” – powiedział Netanjahu w publicznych wystąpieniach.

     – „”Szczepionki”, które mamy, nikt nie wie, jak długo one trwają… Musimy przygotować się na najgorszy scenariusz. Najgorszy scenariusz jest taki, że musimy „szczepić” się co pół roku”.

    Cały świat będzie walczył o te „szczepionki”… Znowu jestem zdecydowany umieścić Izrael na szczycie listy”.

M.J

otrzebuję wsparcia na leczenie i rehabilitację…

 

Nest Bank   85 2530 0008 2064 1053 5460 0001

na podstawie: http://forumdlazycia.wordpress.com/2021/05/20/unia-szykuje-nam-kolejne-wspolne-klucie-2/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: