Jak ODMÓWIĆ UDZIAŁU w spisie ludności? – Procedura odmowy GUS-owi.

Opublikowano 2021-04-07 07:00:03
Zmodyfikowano 2021-04-07 15:38:55

Mamy dwa sposoby NIE BRAĆ UDZIAŁU w spisie ludności:

 • albo NIE REAGOWAĆ i pozwolić na DOMNIEMANIE NASZEJ ZGODY;
 • albo REAGOWAĆ i zadeklarować uzasadnioną ODMOWĘ UDZIAŁU, skoro żyjemy w świecie Prawa Zadeklarowanego z 1666 roku.

PROCEDURĘ ZGŁOSZENIA ODMOWY UDZIAŁU W SPISIE WARTO ROBIĆ W CZTERECH ETAPACH:

 1. OGŁOSZENIE publikujemy w Internecie lub gazecie o ogólnopolskim zasięgu z naszą osobistą odmową (jeżeli korzystamy z FB koniecznie zaznaczyć post jako PUBLICZNY), np. https://www.facebook.com/olga.puszczynska/posts/103741475139349

Wzór Ogłoszenia na FB oraz podany na str. 9 podsumowania w opracowaniu:

 1. OFICJALNĄ ODMOWĘ do GUS piszemy listem poleconym za potwierdzeniem odbioru z załącznikiem wydrukowanego ogłoszenia (jeżeli korzystamy z FB wydruk robimy, gdy uzyskamy ponad 300 odwiedzin tego posta tak, aby ta liczba była widoczna na wydruku).

Wzór pisma Odmowy (załącznik nr 83) + list przewodni (załącznik nr 84).

 
 1. MAILOWO powiadamiamy do GUS o wysłanym piśmie z odmową i według uznania udostępniamy link do ogłoszenia w Internecie do ich wiadomości.

Wzór treści maila:

 1. TELEFONICZNIE – informujemy przed 31.05.2021 o naszej Odmowie na infolinię podaną w na stronie GUS (to formalnie wymagany sposób zgłoszenia ZGODNIE Z USTAWĄ).

Pełną dokumentację należy przechowywać.

Według mnie zamieszanie ze spisem robione jest tylko jako przykrywka, bo i bez spisu mają wszystkie dane które jak zwykle przekażą do rejestrów z razie braku sprzeciwu.

Wolę mieć dowód odmowy na piśmie do sądu, gdy tak się stanie bez mojej zgody, w celu potwierdzającym, że nie należę do żadnych rejestrów i jestem Wolnym Człowiekiem. A przy okazji też sądownie można uniknąć kary w razie jej otrzymania.

Tylko na podstawie pisma Odmowy można później się odwołać, gdy powtórzy się taka sytuacja jak w 2010 roku po spisie rolników. Wtedy po zakończeniu spisu napisali kolejną ustawę do przekazania danych do Izraela.

 

Skoro korporacji RP i korporacji GUS zależy na wniesieniu mnie do rejestrów to w piśmie do GUS wyraźnie zaznaczono, że do nich należy przedstawienie mi stosownych dokumentów do rąk własnych o zawarciu ze mną takiej umowy na podstawie, której firmy te wykorzystują moje dane prywatne – znaki i nazwy zastrzeżone prawem autorskim.

W oficjalnych rejestrach gospodarczych Polska widnieje jako korporacjahttps://sec.report/CIK/0000079312

NA POTWIERDZENIE TYCH MOICH STWIERDZEŃ PODAJĘ W ZAŁĄCZENIU nr 79* DOWODY, WNIOSKI I KONSEKWENCJE.

*79_SPIS LUDNOŚCI_WNIOSKI

Więcej o tym czym jest spis ludności zgodnie z Trust podałam w nagraniu, gdzie przedstawiam moje opracowanie (kliknij) historia spisów ze źródła: „Światowe TRUST 1302-1999 wraz z wydarzeniami które wpłynęły na zmianę terminu dokonania bilansu do 2026”.

 

Opracowanie: Olga Puszczyńska

(…)

za: http://www.odkrywamyzakryte.com/jak-odmowic-udzialu-w-spisie-ludnosci/

5 myśli w temacie “Jak ODMÓWIĆ UDZIAŁU w spisie ludności? – Procedura odmowy GUS-owi.

 1. Bardzo dobra akcja, super fotka, ale pomylka w dwu sposobach. Logiczna pomylka. Pierwszy sposob w nie braniu udzialu jest aktualnie sposobem na branie udzialu. BO gdy nic nie robimy to sie zgadzamy na liczenie poglowia.

  Bardzo mi sie podobala wiadomosc Olgi, swietnie rozumie i przekazuje i tak jak trzeba. I jasno mowi co rozumie i robi a czego nie. Super.

  Dodam moja strategie, prosta ale z jakiegos powodu ludzie wylaczaja rozum czytajac to.

  Nawiazuje do obrazka. Traktuja nas jak bydlo i chca liczyc poglowie i ile mozna je wydoic lub do rzezni zaprowadzic. I odwracajac sie od tego co przedstawiam to sie zgadzasz z tym co twoi panowie zarzadzili. A jesli rozumiesz co pisze to trzeba dzialac i co najmniej zadeklarowac. Olga swietnie to przedstawia. A ja tu dodaje mocniejsze argumenty.

  Wrog ludzkosci, terrorysci, traktuja nas jak bydlo, jak niewolnikow. I jakie mamy zobowiazanie aby wspolpracowac z terrorystami? Jesli masz odrobine myslenia wolnego czlowieka, to powinno byc oczywiste ze to wszystko jest bezprawiem. Ujawnianie wroga, to jest jeden z artykolow w ktorym wyjasniam podajac materialy zrodlowe na jakiej podstawie to przedstawiam. Jesli to przemilczasz to pozwalasz aby przestepcy, i terrorysci robili co robia. I jesli odwracasz glowe zamiast samemu czytac w Protokolach a sa na tym blogu opublikowane, to sie na ich terror godzisz.
  Kto jest kim. I biorac lagodna narracje Olgi, ze jesli tego nie rozumiesz to idz do przedszkola lub zlobka a jesli rozumiesz to musisz dzialac a nie udawac ze rozumu nie masz. Przeczytaj wraz z kumplami art 30 konstytucji, i wyciagnij wnioski. Wiec jesli jestes dorosly to uznaj publicznie i zloz nawet przysiege na lojalnosc wobec Polakow i Polski. I to tak proste ze 6 latek to moze zrozumiec. Placisz za usluge i wymagasz uslugi. A jesli placisz a oni od ciebie wymagaja to idz do zlobka. Dorosly czlowiek czyta art 30 jako ich (jesli nie wiek kto to ich to idz do zlobka), oferta do nas. BO oni to napisali do nas. Ja ci mowie ze to jest oferta i sie nad tym dobrze zastanow i przedyskutuj. Co sie robi z oferta? akceptuje lub odrzuca. I jesli jest dobra a dla mnie jest super i nie znam lepszej na swiecie niz ta, to ja akceptuje. A wielka ilosc razy tlumacze czym jest akceptacja oferty a kazdy odwraca sie i idzie do swojej piaskownicy. Akceptacja oferty jest umowa czyli kontraktem, czyli zgoda. A umowa, czyli kontrakt jest podstawa prawa. I nie moze byc prawo bez umowy.
  Czyli twoja i moja akceptacja tej oferty art 30 jest umowa. A umowa jest podstawa prawa. I jesli tego nie rozumiesz to wracaj do piaskownicy. I jesli mamy umowe i to dobrowolna czyli w pelni prawna bo ich oferta a nasza zgoda, to wystarczy tylko i az wyjsc z piaskownicy, pokazac zes jest dorosly i rozumny, i oglosic; Ta umowa, na podstawie artykulu 30 konstyucji jest naszym wiazacym prawem. I oglaszamy ze nie konstytucja jest prawem bo nie jest ale nasza zgoda na ten tylko artykol jest prawem. I oglaszamy to na caly swiat. A gdy troche przeanalizujesz ten artykol to wtedy zrozumiesz ze dzieki niemu takze wprowadzamy nasze odwieczne zasady prawa ktore kazdy zna, ma je w sercu ale sie boi albo nie wierzy ze ma natyle rozumu i wladzy zeby je zadeklarowac jako nasze prawa. BO art 30 o nich wlasnie mowi. My je deklarujemy i im placimy aby ich strzegli. Nie musza, to niech sobie ida w cholere a innych wybierzemy. Jesli to zrozumiesz to ustanawiamy nasze odwieczne prawa na podstawie ogolnego prawa jakie nam Stworca dal w momencie poczecia. To my ustanawiamy prawa ktore pozwola nam dbac o nasze zycie i zdrowie i rozwoj. Wiec my ustanawiamy zasady aby liczyc naszych slug i ich rozliczac z wywiazywania sie z zadan jakie im nadajemy. A nie odwrotnie.
  Organizujemy sie aby przywrocic normalnosc. Nasza normalnosc. I ustanawiamy sady i inne organizacje aby ich rozliczac, aby budowac nasza rzeczywistosc. I to jest konieczne bo sam papier niczego nie zrobi, ale trzeba organizacji i dzialac w zaplanowany sposob ale po ustanowieniu zasad czyli dawnych i znanych nam zasad prawa w powyzszym punkcie. Wrog sie zorganizowal przeciwko nam i nie ma innej mozliwosci jak zorganizowac sie ku wolnosci. Z doswiadczenia widac ze kazdy jeden aktywista jest w piaskownicy dopoki nie zlozy przysiegi lojalnosci publicznie, dopoki nie uzna zasad naturalnego prawa. Te zasady prawa nas zjednocza. Bo wrog sie jednoczy w imie zamordyzmu POlakow. Kto ogladal kongres zydow polskich w Berlinie ten wie ze cokolwiek im do glow przyjdzie to sie na to godza dla ich domnemanego dobra i to wykonuja i zmuszaja naszych urzednikow, ministrow to podpisania. Aktywisci, wyjdzcie z piaskownicy, ustalmy wspolne zasady zycia. I podaje z glowy w skrocie.
  FIlary. wszystko czynie z calego serca i sil dla dobra Polakow i Polski. Kazdy jest odpowiedzialny w Polsce za swoje czyny (nie ma immunitetow). Polska jest dla Polakow.
  Zasady prawa. zasada wzajemnosci, czyli nie czyn drugiemu… nie kalecz. nie czyn szkody, wywiaz sie z kazdej umowy, masz obowiazek obrony siebie i rodziny i rodakow nawet jesli twoj stroz czyli rzad cie atakuje.
  Oto w skrocie cale nasze zasady prawa, i jesli sie na nie nie zgodzimy to bedziemy z piaskownicy dalej aktywizowac maseczki i szczepionki i co nam nakaza.

  Jesli o mnie chodzi to pokaz ze jestes dorosly do zadania, a jak nie to nie zabieraj mi czasu i idz do piaskownicy.
  Wyglada na to ze na pewno nie wyksztalceni ani znani ale zwykli ludzie maja najwieksza szanse aby przyniesc wolnosc.
  Podsumowanie. Zjednoczyc sie ale w imie, i na zasadach. I nie oskarzymy o zrdade w imieniu TC ale na podstawie prawa naturalnego i w imieniu Narodu Polskiego. Zadeklarowac indywidualnie i zbiorowo, kim jestesmy, jakie sa nasze zasady prawa a jakie sa bezprawiem, i na co pozwalamy a na co nie. I mozemy dodac dlaczego. Mozna krotko ale nie stanmy sie spowrotem ze sie musimy tlumaczyc. Deklarowac sie jako wolny czlowiek a tlumaczyc sie dlaczego odmawiamy byc niewolnikiem i prosze mi pozwolic stac sie wolnym czlowiekiem to nie.

  Jesli przychodzisz to daj dowod lojalnosci, ze zrobiles co potrafisz aby zrozumiec, i co oferujesz. NIe przychodz zebrac wolnosci. Do rzadu sie z tym zwroc. Tu my sie jednoczymy aby wypracowac a nie wyzebrac wolnosc i sprawiedliwosc.
  Uznaj wroga jakim jest, uznaj siebie kim jestes, uznaj jakie zasady prawa sa twoje.

  Polubienie

   1. Spis powszechny 2021. Po co GUS-owi tyle danych?

    Świat Rolnika
    Opublikowany 12 kwi 2021

    Gościem w programie “Polska na serio” był red. Łukasz Warzecha, dziennikarz/ publicysta tygodnika “DO RZECZY”, vloger. Program prowadziła red. Ewa Zajączkowska-Hernik.

    Polubienie

 2. NARODOWY SPIS POGŁOWIA 2021

  Efekt Setnej Małpy
  Opublikowany 8 kwi 2021

  =============================
  LINKI DO OMAWIANYCH MATERIAŁÓW:

  Profil FB Olga Puszczyńska
  https://www.facebook.com/olga.puszczynska

  Olga Puszczyńska o Deklaracji Samostanowienia
  .http://www.youtube.com/watch?v=RwwG1f-qbUQ&t=0s

  Lista pytań spisowych na stronie GUS
  https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

  U.S. SECURITIES AND EXCHANGE COMMISSION
  https://www.sec.gov/

  WPIS rejestrujący Polskę na stronie SEC
  https://sec.report/CIK/0000079312

  Pytanie RPO o stronę Polski na portalu SEC
  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/polska-zarejestrowana-jako-firma-w-usa-msz-wyjasnia-rpo

  Odpowiedź Ministerstwa Spraw Zagranicznych na zapytanie Rzecznika Praw Obywatelskich
  https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/Odpowied%C5%BA%20MSZ%2C%2021.05%202020.pdf

  BISNODE – business directory
  https://www.bisnode.pl/

  ===========================

  (…)

  MAIL DO AUTORA USZY DUSZY: poczta@efektsetnejmalpy.pl

  #UszyDuszy​ #EfektSetnejMałpy

  Polubienie

 3. „autor: (…) » 15 kwie 2021, 17:19

  Obecna sytuacja [od mg: jest już] znana i potwierdzona:
  dowód osobisty musi się spisać,
  dowód osobisty nie może się wymeldować,
  dowód osobisty może przekazać wszystko/zdać na człowieka żywego za pośrednictwem powiernictwa – pełnomocnictwa ogólnego;
  na podstawie pełnomocnictwa do dowodu człowiek żywy odmawia GUS’owi [od mg: udziału w spisie] z [od mg: powodu] braku [od mg: zawarcia] umowy handlowej [od mg: między GUS-em a żywym człowiekiem, z której wynikałby dla człowieka taki obowiązek].
  Obecnie jestem już po notariuszu, jutro zaplanowane odwiedziny z dokumentami, USC w (…), Policja, Urząd skarbowy.
  Według mnie, musimy mieć zrobione kroki 1-3 umocowane w urzędach, żeby legalnie [od mg: odmówić udziału w spisie].”

  źródło: jedno z for dyskusyjnych zajmujące się stosowaniem prawa naturalnego w praktyce

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s