Rząd we wtorek 23.03.2021 zajmie się projektem ustawy o ratyfikacji zwiększenia zasobów własnych UE!!!

publikacja 2021-02-15 17:06

fot. POOL / FORUM/Reuters

Rząd we wtorek zajmie się projektem ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Ratyfikacja tej decyzji przez kraje członkowskie jest konieczna do uruchomienia wypłat z funduszu odbudowy, utworzonego dla wsparcia państw UE w związku z pandemią koronawirusa.

Chodzi ratyfikacje decyzji Rady z 14 grudnia 2020 r. w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej.

W 2020 r. przywódcy państw członkowskich na unijnych szczytach w Brukseli wynegocjowali kształt unijnego budżetu na lata 2021-2027 oraz zupełnie nowego instrumentu finansowego UE, funduszu odbudowy. Fundusz ten to reakcja na kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa.

Jego wielkość, 750 mld euro, została ustalona w trakcie żmudnych negocjacji przywódców państw członkowskich. Kością niezgody był stosunek grantów i pożyczek w ramach funduszu. Ostatecznie zdecydowano, że 390 mld z 750 mld euro to bezzwrotne granty, a reszta to pożyczki.

UE chce nowe, dodatkowe środki pożyczyć na rynkach finansowych „na warunkach korzystniejszych” od tych, które mogłoby uzyskać wiele spośród państw członkowskich działając samodzielnie. Tym w imieniu Wspólnoty ma się zająć Komisja Europejska. Środki mają zostać z kolei spłacone w późniejszym czasie poprzez uzyskanie przez UE nowych zasobów własnych. Żeby jednak zrealizować ten plan nie wystarczy sama zgoda liderów państw i rządów krajów członkowskich. Aby Komisja mogła rozpocząć zaciąganie pożyczek, konieczne jest przyjęcie nowej decyzji w sprawie zasobów własnych przez wszystkie państwa członkowskie zgodnie z ich wymogami konstytucyjnymi.

na podstawie: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-we-wtorek-zajmie-sie-projektem-ustawy-o-ratyfikacji-zwiekszenia-zasobow-wlasnych-UE-8057211.html


od mg: co to dla nas oznacza? DODATKOWE PODATKI NAKŁADANE NA NAS BEZPOŚREDNIO PRZEZ UE!!! rząd w naszym imieniu zamierza to podpisać i nas tym obciążyć!

3 myśli w temacie “Rząd we wtorek 23.03.2021 zajmie się projektem ustawy o ratyfikacji zwiększenia zasobów własnych UE!!!

 1. miziaforum, 21 marca 2021 r.

  Pani Mec. Ewa Rzeuska z interwencją obywatelską w biurze poselskim. VIDEO!!

   

  Pani Mec.  Ewa Rzeuska z interwencją obywatelską w biurze poselskim.

  Bardzo ważna sprawa! Chcą nam sprzedać suwerenność Polski za brukselskie srebrniki.

   

   

  Proszę, rozrzućcie to OSTRZEŻENIE, gdzie się da by WSZYSCY, którym się jeszcze wydaje, że się ślizgną, wiedzieli, że NA PEWNO NIE i PONIOSĄ KONSEKWENCJE !!!.
  Myślę, że jak robią teraz, to co robią dla pieniędzy, to trzeba im zapewnić konfiskatę mienia dla całych rodzin winnych. 🙂 A to i tak moim zdaniem najlżejsza kara, będzie….

  — w 

  Goniądz nad Biebrzą #otwieramy

   
  Dnia 21.03.2021 złożyłem wizytę w Komisariacie w Goniądzu w związku z potrzebą złożenia wyjaśnień.
  Policja w Mońkach zarzuca mi wykroczenie nieprzestrzegania rozporządzeń covidowych, zabraniających uczestnictwa w Marszu i Pikniku w Goniądzu dnia 20.02.2021 więcej niż 5 osób.
  W związku z ta sytuacją będę czekał na reakcję właściwego Sądu oraz zapewniam, że będę od Policjantów w Mońkach domagał się „odszkodowania” za niezgodne z prawem działania.
  Dodatkowo postanowiłem dowiedzieć się w ramach dostępności do informacji publicznej jak stosowano sankcje karne na podstawie tzw. rozporządzeń covidowych w powiecie monieckim wobec mieszkańców.
  Pismo poniżej:
  Czekamy na informacje.
   
   

  za: http://miziaforum.com/2021/03/23/pani-mec-ewa-rzeuska-z-interwencja-obywatelska-w-biurze-poselskim-video/

  Polubienie

 2. #ApelPancernych​ 30.03 ratyfikacja umowy z EU o zasobach własnych

  Pancerni Poznań
  Opublikowany 23 mar 2021

  Wysyłajcie na maile parlamentarzystów, drukujcie i do biur poselskich. Oddają Polskę pod panowanie UE!
  OBYWATELSKI NAKAZ
  Wywiad: http://www.youtube.com/watch?v=Q__J7a_86Es

  Link do dokumentu: https://drive.google.com/file/d/12ItYlkLLzGGco17lO0go0qx1x2Fe9Gvt/view

  Lista posłów z adresami: https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/poslowie.xsp?type=A

  Lista senatorów z adresami: https://www.senat.gov.pl/sklad/okregi-wyborcze/

  Stowarzyszenie Pancerni Poznań to grupa działająca dla rozwoju polskiej świadomości i ukierunkowania na właściwe tory myślenia naszej wielkiej Polskiej rodziny. Bądź świadomym Polakiem. Myśl.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s