Robert Brzoza: „Przetestują” na koronę 150 tys. studentów medycyny. Traktują ich, jak zwierzęta doświadczalne…

„Naukowcy z Instytutu Nenckiego PAN opracowali procedury przeprowadzania „testów” grupowych przy użyciu dostępnych na rynku „testów genetycznych”. 

W piątek w resorcie nauki ogłoszono, że w ramach tego programu przeprowadzone zostaną masowe „testy” na koronawirusa wśród polskich studentów medycyny. „Chcemy żeby tym „testem” było objętych 150 tys. studentów, czyli duża bardzo grupa” – powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek. Dodał, że będą wykonane z pomocą „nowatorskiej, polskiej metody”.

Już w październiku chcielibyśmy przetestować wszystkich studentów medycyny we wszystkich uczelniach medycznych w Polsce” – podkreśliła prof. Agnieszka Dobrzyń z Instytutu Nenckiego PAN.

Jeśli metoda okaże się właściwa, to każdy student medycyny powinien być z jej pomocą badany raz w tygodniu. „To powinna być absolutna rutyna na uczelniach medycznych” – podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami.

Początkowo naukowcy będą izolować wirusa z wymazu, ale być może uda im się jeszcze w październiku pobierać próbki ze śliny, co jest – jak zaznaczyła prof. Dobrzyń – zdecydowanie bardziej komfortowe dla pacjenta.

Jak informowali wcześniej naukowcy, przystępując do pracy zakładali, że jednym testem można sprawdzić pod kątem infekcji nawet kilkudziesięciu pacjentów. Badania potwierdziły, że przy nawet bardzo małym stężeniu wirusa w próbie jest on wykrywalny testem zbiorowym w puli uzyskanej z połączenia 30 osób. Jednak po uwzględnieniu czasu niezbędnego do wykrycia zakażonego – oraz kosztów – okazało się, że największa grupa, jaką warto badać jednym testem, liczy 12 osób” – pisze naukawpolsce.pap.pl

Grupa testowa… studenci medycyny. Później oni będą „testować” swoich pacjentów…

Szkoda ich, bo niektórzy mają na pewno otwarte umysły.

A co jeśli „testowanie” tych młodych ludzi okaże się wielkim niewypałem?

Jeżeli będą masowe powikłania w dłuższym okresie czasu?

Za Robert Brzoza

na podstawie: http://miziaforum.com/2020/09/22/robert-brzoza-przetestuja-na-korone-150-tys-studentow-medycyny-traktuja-ich-jak-zwierzeta-doswiadczalne-autor-gabi/od mg: czy to może oznaczać, dla każdego studenta medycyny, przymus „zgody” na bycie „testowanym” pod karą wyrzucenia ze studiów???

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s