Przełomowy wyrok sądu! Niepłacący „abonamentu za rządowe media” pokonał Pocztę „Polską”.

Przez KM -23 sierpnia 2020 12:25

Zdjęcie ilustrujące. / foto: pxhere
Zdjęcie ilustrujące. / foto: pxhere
Rządowa telewizja podwyższyła daninę, czyli „abonament”, który teoretycznie przymusowo „należy płacić”. Pewien mężczyzna z Wielkopolski nie płacił jednak przez 14 lat, za co „otrzymał srogą karę”. Poszedł do sądu i wygrał.

Wielkopolanin miał zapłacić kilka tysięcy złotych – tyle, wraz z odsetkami, uzbierało się przez 14 lat. Mężczyzna wskazywał jednak, że nie posiada telewizora, więc z jakiej racji ma płacić. Dla Poczty „Polskiej”, która jest odpowiedzialna za ściąganie haraczu zwanego abonamentem telewizyjnym, nie był to jednak wystarczający argument. Chciała jakiegoś potwierdzenia na piśmie. W końcu każdy, kto pozbywa się telewizora, pierwsza o czym myśli, to potwierdzenie takiego faktu na papierku

Mężczyzna w kontrze poprosił jednak Pocztę „Polską” o okazanie mu dowodu wysłania zawiadomienia o nadaniu numeru abonenta. Sprawa trafiła ostatecznie do sądu.

A sąd stwierdził, że to Poczta „Polska” nie potrafiła papierkami potwierdzić, że podatnik miał zarejestrowany telewizor. Poczta zginęła więc od własnej broni – chciała jakichś świstków, a sama ich nie miała.

„Wierzyciel ograniczył własną argumentację do konstatacji, że skarżący nie udokumentował faktu wyrejestrowania odbiornika. Tymczasem wierzyciel nie wykazał zarejestrowania odbiornika na imię i nazwisko skarżącego – tak decyzję argumentuje sąd.

Nowa, wyższa danina od 2021 roku

Tymczasem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała o zwiększeniu abonamentu za media publiczne! Od początku 2021 roku zaczną obowiązywać wyższe stawki za daninę radiowo-telewizyjną. Miesięcznie za samo radio zapłacimy 50 groszy więcej, a za telewizję dodatkowo 1,80 zł.

Poza pieniędzmi z abonamentu, rządowe media, na swoje zachcianki, otrzymują dodatkowo 1,95 mld złotych.

Źródło: Dziennik Zachodni/NCzas

na podstawie: http://nczas.com/2020/08/23/przelomowy-wyrok-sadu-nieplacacy-abonamentu-za-rzadowe-media-pokonal-poczte-polska/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s