Przełomowy wyrok sądu. Nie można „karać” „za brak maseczki”!

Rozporządzenie „rządu” bezprawne

Koronawirus w Polsce - zdj. ilustracyjne.
„Koronawirus” w Polsce – zdj. ilustracyjne. (Zdj. PAP/Mateusz Marek)

Sąd w Kościanie wydał przełomowy wyrok w kwestii mandatów „za brak maseczek”. Zdaniem sądu rządowe rozporządzenie było niekonstytucyjne i nie można wymuszać na zdrowych obywatelach zakrywania twarzy i nosa, a także zakazywać przemieszczania się na drodze rozporządzenia.

Pan Sebastian z gminy Czempiń w województwie wielkopolskim w połowie kwietnia, kiedy obowiązywać miał „zakaz przemieszczania się” bez „uzasadnionej przyczyny” i zasłaniania ust i nosa, odmówił przyjęcia mandatu w wysokości 500 złotych.

Po zatrzymaniu i odmowie przyjęcia mandatu „policjanci” dołożyli jeszcze zarzut „przemieszczania się bez uzasadnionej potrzeby”, co „podparli” artykułem 54 Kodeksu Wykroczeń. Według niego „można” zastosować „karę” grzywny za „wykroczenie” przeciwko „wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych”.

„Legalność” tych „przepisów” była od początku poddawana w wątpliwość przez prawników, między innymi przez mecenasa Jacka Wilka. Teraz sąd potwierdził opinię o niekonstytucyjności przepisów dotyczących „zakazu przemieszczania się” i „nakazu zasłaniania twarzy”.

Bezprawne „przepisy”

Po pierwsze sąd rejonowy w Kościanie uznał, że w myśl ustawy o zapobieganiu chorobom zakaźnym można jedynie ograniczyć możliwość przemieszczania się obywateli, a nie go zakazać bez uzasadnionej przyczyny. Jednak zdaniem sędzi Agnieszki Olszewskiej nawet ograniczenie wprowadzone w drodze rozporządzenia, a nie ustawy byłoby działaniem niekonstytucyjnym.

Ponadto według wspomnianej ustawy, która była podstawą prawną rozporządzenia, „rząd” „może” wprowadzić „obowiązek” stosowania środków profilaktycznych, takich jak maseczki, ale może się to odnosić jedynie do osób chorych i tych, u których podejrzewa się zachorowanie. Tymczasem „przepisy” te w myśl rozporządzenia miały mieć zastosowanie do wszystkich obywateli.

Sędzia zwraca uwagę także, że powoływanie się na art. 54 KW, co najczęściej czynili „funkcjonariusze”, nie jest uzasadnieniem dla „ukarania” mandatem. Artykuł ten mówi bowiem o naruszaniu porządku publicznego, a rozporządzenie ministra „zdrowia” wydawane był w innym celu, konkretnie „ochrony” zdrowia i życia obywateli.

na podstawie: http://nczas.com/2020/07/04/przelomowy-wyrok-sadu-nie-mozna-karac-za-brak-maseczki-rozporzadzenie-rzadu-bezprawne/

5 myśli w temacie “Przełomowy wyrok sądu. Nie można „karać” „za brak maseczki”!

 1. Brawo dla Pana Sebastiana z gminy Czempiń – swiadomy swych praw czlowiek, nie dajacy wciskac sobie ciemnoty i bezprawia oraz obnazajacy wydmuszkowy, straszakowaty, przestepczy groteskowy „rzad” w Polsce – db przyklad dla innych aby nie ulegac, nie bac sie a cisnac o swoje, nie popuszczac nachodzczym, antypolskim bandziorom

  Polubienie

 2. Brawo ale to jest najwyzej polowa prawa. Ma sie ukazac publikacja naszych naturalnych praw ktore znamy ale zapomnielismy. I tylko wedlug nich mamy zyc i wedlug nich osadzac i zasadzac oprawcow.
  Tez sa one opublikowane na https://efektsetnejmalpy.pl/forum/index.php/board,51.0.html
  Prosze wziasc moj kontakt od aministratora lub podac swoj bo nie ma czasu ale trzeba rozpowszechnic nasze prawa i wedlug nich budowac nasz nowy kraj.
  I tak sa sedziowie ktorzy beda z nami kooperowali a sa co nie beda. I mamy na to sady nasze. I prosze o ochotnikow ktorzy sa w stanie te proste sprawy zrozumiec i majacy determinacje walki do konca. Walki o przetrwanie narodu i nowych pokolen.

  Prawo jest proste ale my mamy je wywalczyc. Art 30 przeczytaj i na jego podstawie mamy dzialac. Zglos sie to wyjasnie wiecej. A teraz to zobacz na Gliny a prawo, Demokracja. Maja sie wnet ukazac.

  Nasze prawa sa bardzo podobne do tych z Commonwealth.
  Kazdy glin moze cie zastrzelic, ale nie prawnie chyba ze prawem bandyckim. TO samo dotyczy sadow. Toz to kidnaping aby twoje dzieci zabierac. Musimy sie zrzeszyc aby to obgadac i wyszkolic ludzi aby szkolili nastepnych a i tez mlodziez.
  Ty istniejesz nie z woli syjonistow, ale z woli Stworcy. I weglug jego praw i zasad ty masz nie tylko prawo ale i obowiazek dbac o swoje zycie i zdrowie i twojej rodziny. Nie wierzysz to zapytaj wilka czy jaskolki.
  A jesli ktos twierdzi ze lepiej dba o najlepszy interes twoich dzieci to z samej definicji jest pedo file. I gwalciciel tez dba o najlepszy interes zgwalconej kobiety. Co?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s