„Koronawirus”. Rosyjski mnich zaprzeczał istnieniu wirusa. :)

„Został suspendowany”

Rosyjska Cerkiew Prawosławna suspendowała w piątek 3 lipca 65-letniego mnicha, który, zaprzeczając istnieniu „koronawirusa”, sprzeciwił się państwowym ograniczeniom „przeciwepidemicznym” i przejął siłą kontrolę nad żeńskim klasztorem, w którym ukrywa się od zeszłego miesiąca.

 

Komisja cerkiewna w Jekaterynburgu, na Uralu, orzekła o zawieszeniu „ojca” Sergieja, który przyciągnął uwagę całego kraju, wzywając wiernych do nieposłuszeństwa wobec „przywódców” kościelnych i „władz” krajowych.

W piątkowym nagraniu wideo „ojciec” Siergiej nazwał „prezydenta” Władimira Putina „zdrajcą ojczyzny”, służącym satanistycznemu „światowemu rządowi” i potępił zwierzchnika Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Cyryla oraz innych najwyższych duchownych jako „heretyków” oraz „wrogów Boga i Świętej Matki Bożej”, którzy muszą zostać postawieni przed sądem.

Przejął klasztor siłą

 

Cerkiew zakazała mnichowi posługi w maju, ale nadal głosił on kazania i w ubiegłym miesiącu przejął klasztor, który założył przed laty. Wielu wolontariuszy, w tym weterani konfliktu separatystycznego na wschodniej Ukrainie, pomogło w egzekwowaniu jego zasad, podczas gdy przeorysza i kilka sióstr odeszło.

„Ojciec” Siergiej, który urodził się jako Nikołaj Romanow, służył jako funkcjonariusz milicji w czasach komunistycznych, następnie opuścił jej szeregi; został skazany na 13 lat więzienia pod zarzutem rabunku i napadu.

Po zwolnieniu wstąpił do szkoły cerkiewnej, a później został mnichem.

Ogłosił, że „koronawirus” nie istnieje

 

„Ojciec” Siergiej był najbardziej znanym spośród kilku skrajnie konserwatywnych duchownych, którzy rzucili wyzwanie przywódcom Cerkwi. Najwyższa hierarchia kościelna unikała konfliktu z nim, dopóki nie przeciwstawił się Kremlowi i Patriarchatowi Moskiewskiemu podczas „pandemii”.

Gdy „pandemia” dotarła do Rosji, „ojciec” Siergiej ogłosił, że „koronawirus” nie istnieje oraz potępił elektroniczne przepustki wprowadzone w Moskwie i niektórych innych regionach, jako „elektroniczny obóz szatana”.

„Szczepionki” opracowywane „przeciwko SARS-CoV-2” nazwał częścią globalnego spisku, mającego na celu kontrolowanie mas za pomocą czipów.

Przemawiając w nagraniu ze swojej celi klasztornej, na tle ikon i wizerunków hierarchów Cerkwi obok zdjęć ostatniego cara Rosji i Józefa Stalina, „ojciec” Siergiej ostrzegł urzędników „Kościoła”, że będą musieli przejąć klasztor siłą.

„Wzywam wszystkich wyznawców prawosławia, by przybyli bronić klasztoru” – zaapelował.

 

PAP

na podstawie: http://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-rosyjski-mnich-zaprzeczal-istnieniu-wirusa-zosta,nId,4590912

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: