Obywatel musi mieć PRAWO DO POWSTRZYMANIA PSYCHOPATY, również tego w mundurze policjanta!

Piotr Nowak 04/06/2020

 

„Nietykalność funkcjonariusza” jest uważana za „świętość” praktycznie w każdym „państwie”. Również według „polskiego” „prawa” policjanta „nie można powstrzymać” za pomocą fizycznego kontaktu. Rodzi to nierówność w bezpośredniej konfrontacji. Typ w mundurze może walić Cię pałką po nerkach, torturować paralizatorem, dusić Twoją dziewczynę czy kopać w głowę Twojego przyjaciela. Ty możesz w tym czasie najwyżej błagać go by przestał.

O litość prosił George Floyd, którego amerykański „stróż prawa” torturował na ulicy Minneapolis w środku dnia. Świadkowie zdarzenia, obawiając się konsekwencji karnych nie mogli zareagować, kiedy mężczyzna alarmował, że nie może złapać oddechu. Nikt nie zdobył się na odciągnięcie policjanta Dereka Chauvina od konającego obywatela. Grupa sparaliżowanych strachem ludzi obserwowała uliczną egzekucję.

Bezradność w starciu z nadużywającym „swojej” „władzy” policjantem jest przygniatającym uczuciem. Widziałem ludzi ciągniętych po schodach za nogi na blokadach eksmisji, antyfaszystów bitych pałkami na blokadach marszy faszystowskich. Najmocniej w pamięci zapisał mi się obraz bezdomnego policzkowanego przez dwóch rozbawionych mundurowych na dworcu w Poznaniu.  Za każdym razem wściekłość przenikająca się z poczuciem bezradności budzi we mnie gniew i niezgodę na państwowy monopol przemocy, ogniskujący się w osobie szarżującego policjanta.

Nie podzielam zdania anarchistów, którzy uważają, że każdy funkcjonariusz to zdrajca klasowy i wróg. Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek porządek społeczny bez służby stojącej na straży „demokratycznie” zalegitymizowanych „praw”. Sytuacja, w której się znaleźliśmy wymaga jednak ponownego przedyskutowania „praw” „obywatela” w bezpośredniej konfrontacji z „policjantem”.

Nie żyjemy w spokojnych czasach. „Zmiany klimatyczne”, wojny „informacyjne” i nierówności „społeczne” budzą już teraz poważne niepokoje. Demonstracje gniewu i wymawianie posłuszeństwa państwu jawnie wspierającego przemoc, rasizm i dominację bogatych nad biednymi widzimy dziś na ulicach amerykańskich miast. Demolki i walki z siłami „bezpieczeństwa” widzieliśmy też w zeszłym roku w Europie podczas „protestów przeciwko dewastacji ekologicznej naszej planety”. Podczas szczytu G8 w Hamburgu w 2017 roku czarny blok stoczył kilka ostrych potyczek z policją, a wielkie powstanie żółtych kamizelek na przełomie 2018 i 2019 roku pokazało zarówno siłę oddolnego gniewu na rządy banksterskiego satrapy, jak i brutalność policji – mierzącej z gumowych pocisków w oczy demonstrantów. Dzisiaj prezydent Stanów Zjednoczonych w iście kibolskim stylu namawia policjantów do „okazania dominacji” tym, którzy wyszli na ulice „protestować”.

Czeka nas również erupcja ulicznych demonstracji w Polsce. Okres prosperity został zduszony przez „wirusa”, lockdown wygenerował nowych bezrobotnych, a „skrajna prawica” szczuje i antagonizuje społeczeństwo. Brutalne stłumienie protestu przedsiębiorców, pokazy policyjnej siły podczas „epidemii”, drony patrolujące miasta – to zapowiedź nowego rozdziału w relacjach pomiędzy „państwem”, a „obywatelami”.

Wiemy doskonale, że kapitalistyczne państwo potrzebuje policji do tłumienia buntów przeciwko systemowej niesprawiedliwości. W bieżących czasach, szczególnie ze strony obecnego „rządu”, możemy się spodziewać kolejnych przywilejów w zakresie stosowania przemocy wobec „obywatela”. To się zresztą już dzieje. Z okazji „epidemii” „władza” wprowadziła „nakaz” wykonywania polecenia funkcjonariusza. Jeśli każe Ci zrobić fikołka, „musisz” się zastosować.

W takich warunkach dyskusja o zmianie „prawa” na takie, które dawałoby „obywatelowi” prawo do powstrzymania policjanta drastycznie przekraczającego „swoje uprawnienia”, stosującego nieuzasadnioną przemoc zagrażającą życiu lub zdrowiu drugiego „obywatela” może się wydawać cokolwiek śmieszna, jednak biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia – jest konieczna.

Obecnie „sąd” może orzec „niewinność” „obywatela”, który „dopuścił się” „naruszenia nietykalności funkcjonariusza” w celu zapobiegnięcia. W praktyce jednak taki „obywatel” jest bezradny wobec zmowy kolegów sprawcy przemocy, którzy solidarnie „zeznają”, że doszło do „bezprawnego naruszenia”, co kończy się najlepszym wypadku z „wyrokiem” w zawieszeniu czy ograniczeniem „wolności”. Gdyby w „polskim” „prawie” istniał przepis, na który „obywatel” mógłby się powołać, uzasadniając użycie siły wobec policjanta, każdy zwykły człowiek, który obecnie jest bezradny w starciu z „policyjnym” przemocowcem zyskałby większą szansą na dowiedzenie słuszności takiego czynu. A ofiarą „policyjnej” przemocy może stać się każdy, postulat też powinien zdobyć popularność właściwie w całym społecznym przekroju.

Ruchy społeczne, prawo człowiecze, prodemokratyczne, pracownicze i „klimatyczne” powinny zgodnie i głośno domagać się wprowadzenia do kodeksu „karnego” zapisu o możliwości interwencji obywatelskiej – prawa do fizycznego uniemożliwienia funkcjonariuszowi wyrządzenia krzywdy zaatakowanemu człowiekowi.

na podstawie: http://strajk.eu/obywatel-musi-miec-prawo-powstrzymac-policjanta/

6 myśli w temacie “Obywatel musi mieć PRAWO DO POWSTRZYMANIA PSYCHOPATY, również tego w mundurze policjanta!

 1. „admin 4 czerwca 2020

  Duch Antychrysta toruje drogę ostatniemu dyktatorowi.

  Ducha antychrysta zacząłem powoli rozpoznawać po wylewie kultu śmierci objawiającego się w modzie na czaszki. Na blogu wiele o tym pisałem, o tym jak to dzieci noszą ubrania z czaszkami, ze szkieletami. To nie jest normalne.


  źródło: http://detektywprawdy.pl/2020/06/04/duch-antychrysta-toruje-droge-ostatniemu-dyktatorowi/

  „mgrabas

  duch antychrysta jest obecny już w ST
  wystarczy mentalność (i rozkazy czynienia ludobójstw) wydawane przez władcę tego świata udającego Stwórcę porównać z mentalnością Jezusa, aby dostrzec tę różnicę urągającą ludzkiej elementarnej wrażliwości
  trzeba dobrze zrozumieć, że Jezus będący z jednej strony reprezentantem Boga miłości i z drugiej strony reprezentantem ludzkości, zapłacił swoim ludzkim życiem za nas, aby nam wszystkim przywrócić wolność i życie, za darmo, bez naszej zasługi, a tylko z powodu miłości, która jest jedynym i ostatnim aktem naszej wolnej woli, w odpowiedzi na bożą inicjatywę, ratującym nasze istnienie po śmierci, bo bez tego nasza dusza jest śmiertelna i poza Bogiem jest śmierć i niebyt, do czego stara się doprowadzić i prowadzi duch antychrysta”
  adres komentarza

  Polubienie

  1. Pinokio Morawiecki szczyci się zasługami „zjednoczonej prawicy” na rzecz NWO: „Na naszych oczach wykuwa się Nowy Porządek Świata, świata po koronawirusie.”

   ZMIANY na ZIEMI
   Opublikowany 4 cze

   Twórca Facebooka Mark Zuckerberg, ogłosił niedawno że kategorycznie zabrania cenzurowania postów Donalda Trumpa udostępnianych na portalu. W polskim Sejmie miało miejsce drugie expose premiera Mateusza Morawieckiego. Najciekawsze było jego pierwsze zdanie, w którym premier przyznał, że koronawirus wywołał wprowadzenie Nowego Porządku Świata. W międzyczasie nowe badanie przeprowadzone w Yellowstone sugeruje, że istnieje niedoceniana dotychczas silna korelacja między zjawiskami wulkanicznymi a hydrotermalnymi obserwowanymi w obrębie kaldery superwulkanu Yellowstone.

   01:05 Donald Trump vs Social Media
   04:59 Nowy Porządek Świata wg Morawieckiego
   07:57 Badania nad Yellowstone

   „mgrabas

   rozumiem, że chcesz być „poprawny” politycznie, dlatego ja to powiem to co powinno być powiedziane głośno i wyraźnie: Morawiecki to nie jest polski premier tylko polskojęzyczny
   adres komentarza

   „mgrabas

   podobnie to nie jest polski sejm tylko polskojęzyczny, służący nie Polakom tylko korporacjom i globalistom
   adres komentarza

   Polubienie

  2. Ewelina Czechowicz 2020/06/08 16:45

   Mandat „za bałagan w samochodzie” – nowy projekt

   Szczecin . Mandat . Foto Marcin Bielecki/FORUM

   Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, które zmienia wysokości mandatów. Nowy taryfikator jest już na etapie ustaleń i trafią do niego dwa nowe wykroczenia. Możemy dostać mandat za bałagan w samochodzie.
   Rozporządzenie musi zostać dostosowane do zmienionego art. 117 Kodeksu wykroczeń. Rząd dodał w art. 117 kodeksu wykroczeń nowe wykroczenie w § 2 – nieutrzymywanie środka transportu we właściwym stanie sanitarnym przez obowiązanego przewoźnika.

   Nowe wykroczenie – bałagan w pojeździe

   Zgodnie z art. 117 kodeksu wykroczeń (Dz.U.2019.0.821 t.j. – Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń):

   § 1. Kto, mając obowiązek utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego i zwalczania chorób zakaźnych, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.

   § 2. Tej samej karze podlega przewoźnik obowiązany do zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków higieny, który nie utrzymuje środka transportu we właściwym stanie sanitarnym.

   Wyżej wskazany przepis będzie odnosił się m.in. do taksówkarzy, kierowców autobusów oraz busów.

   Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji proponuje, żeby mandat za nieporządek w samochodzie wynosił 150 złotych.

   Ewelina CzechowiczEwelina Czechowicz

   na podstawie: http://www.bankier.pl/moto/mandat-za-balagan-w-samochodzie-nowy-projekt-7510/

   Polubienie

 2. ” Piotr Nowak 10/06/2020

  Warszawa: pokaz policyjnej przemocy na proteście przeciwko policyjnej przemocy


  fot. Piotr Nowak

  Interwencją zamaskowanych mundurowych zakończył się protest przeciwko wczorajszemu zatrzymaniu dwojga aktywistów, którzy rozwieszali plakaty wyśmiewające ministra zdrowia w ramkach reklamowych wykupionych przez koncern Agora oraz stosowaniu przez funkcjonariuszy brutalnej przemocy.

  Pod budynkiem Stołecznej Komendy Policji zebrało się dziś kilkadziesiąt osób. W grupach można było rozróżnić działaczy Komitetu Obrony Demokraci, Obywateli RP oraz działaczy antyfaszystowskich i anarchistów.

  Protest był efektem kolejnej pokazowej akcji polskich organów ścigania. Wczoraj zatrzymanych zostało dwoje aktywistów, którzy wcześniej rozwieszali na przystankach plakaty ukazujące postępowanie ministra Łukasza Szumowskiego. Państwo polskie działało w tym wypadku na zlecenie koncernu Agora, który zgłosił kradzież swojej przestrzeni reklamowej. Policja potraktowała działaczy jak przestępców – skończyło się na wejściu do mieszkań i skuciu w kajdany, w przypadku zatrzymanej kobiety – na oczach dziecka.

  Organizatorzy dzisiejszego protestu podkreślali, że zatrzymanie odbyło się niezgodnie z prawem – aktywiści zostali aresztowani bez postawienia zarzutów czy możliwości kontaktu z adwokatem. Sprawa jest szczególnie bulwersująca, biorąc pod uwagę, że dopuścili się wykroczenia, za które grozi jedynie niewysoki mandat.

  Obywatele, którzy w ramach spontanicznego zwołania zebrali się dziś pod Pałacem Mostowskich wskazywali, że policyjna przemoc w Polsce, podobnie jak w USA jest problemem systemowym.

  „W tym samym czasie przez Stany Zjednoczone przetacza się fala antypolicyjnych demonstracji. Przykład tego kraju pokazuje dokąd prowadzi brak społecznej kontroli nad policją oraz jej militaryzacja. W Ameryce policja zabija statystycznie ponad trzy osoby dziennie i niemal nigdy nie ponosi konsekwencji. Tamtejszy ruch protestu pokazuje jednak drogę – postulaty rozwiązywania niereformowalnej policji i obcięcia jej gigantycznego finansowania”

  Tematem protestu była również decyzja poznańskiej prokuratury o umorzeniu postępowaniu w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci przez wrocławskich funkcjonariuszy, którzy cztery lata temu torturowali na komisariacie Igora Stachowiaka. Chłopak w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

  – Jestem tutaj, bo nie chcę żyć w kraju, w którym policja jest pałką władzy, służy do prześladowania działaczy opozycyjnych i znęca się nad zatrzymanymi osobami – czy to aktywistami czy zwykłymi chłopakami. To, co dzieje się w Stanach jest przykładem gniewu, który odczuwał również ja. Nie chce takiej policji, nie chce się bać, że człowiek w mundurze może mnie zabić – mówiła w rozmowie z Portalem Strajk jedna z uczestniczek protestu.

  Protest przebiegał pokojowo. Uczestniczy zaprezentowali banery z hasłami „Dość policyjnej przemocy” oraz „Zwolnić aktywistów, ścigać aferzystów”. W pewnym momencie jeden z obecnych, związany z Obywatelami RP został zaatakowanych przez grupę policjantów. Kiedy tłum próbował go uwolnić z rąk „stróży prawa”, doszło do szarpaniny, w której uczestniczyło kilkanaście osób.”

  źródło: http://strajk.eu/warszawa-pokaz-policyjnej-przemocy-na-protescie-przeciwko-policyjnej-przemocyy/

  Polubienie

 3. Wyreczyliscie mnie. Mialem zamiar pisac cos o bandytach w mundurach bo nikt tego nie widzi ale wy widzicie. I niebawem powinien na tym blogu sie ukazac artykol Gliny a prawo. Zapomnialem tam dodac w pospiechu fakt prawny ze tu w Au bylo stwierdzone w procesie sadu najwyzszego ze (obywatel to niewolnik), czlowiek ma prawo sie bronic przed kazdym a tez przed glinami i uzywac sily w tym celu. Dillon v Plenty. I tak aborygen wzial draga i przegonil gliny ze swojej swietej posiadlosci a potem oni go zaaresztowali. Podal ich do sadu i przegral az po kilkunastu latach wygral w sadzie najwyzszym i sedzia najwyzszy potwierdzil ze czlowiek ma prawo bronic siebie i swojej posiadlosci. Policja w Polsce nawet gdy jest grzeczna to i tak jest bezprawna i bandycka. Widzialem mlody czlowiek na YT wystawil video ze go zatrzymuja i rewiduja i pytaja skad ma rower. TO absolutne bezprawie i napisalem do niego w komentarzu ale nie raczyl odpowiedziec. Dzieki takiej naszej/waszej postawie mamy co mamy.

  Niezaleznie od wszystkiego i na dodatek tego, prosze sie zapoznac z pakietem prawnym naszym pewnie wkrotce opublikowanym na tym blogu. Musimy poznac od nowa nasze odwieczne prawa i sa one krotkie i proste i kazdy nawet dziecko je zna. Zapoznac sie z nimi i tylko ich uzywac oskarzajac gliny, komendantow, ministrow i burmistrzow.

  Prosze dzialac ku rozwiazaniu a nie na przygotowaniu sie do Katyn nr 2.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s