ZMIERZ ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY NIMI – czy jest zachowane 2 m? nie jest! czy mają ubrane maseczki? nie mają! – WYCIĄGNIJ WRESZCIE WNIOSKI i podejmij decyzję – CZY TWOIM ŻYCIEM MA KIEROWAĆ LĘK? CZY GODZISZ SIĘ BYĆ NIEWOLNIKIEM?

27 Maja 2020, 11:34 Beata Pieniążek-Osińska

Premier: od 30 maja brak „obowiązku” noszenia maseczek w przestrzeni otwartej

Od soboty 30 maja znosimy „obowiązek” zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej jeżeli zachowany jest dystans „społeczny”. W sklepach i gastronomii zniesione zostaną „limity” liczby klientów. „Dozwolone” będą też zgromadzenia publiczne na powietrzu do 150 osób. Z kolei od 6 czerwca „otwarte” będą kina, teatry, baseny, kluby fitness, a także „można będzie” zorganizować wesele do 150 osób.

W środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnym „odmrożeniu” zakazów i obostrzeń.

Od najbliższej soboty noszenie maseczek w przestrzeni publicznej nie będzie już „obowiązkowe”.  – W sklepie, kościele – maseczki będą wciąż „obowiązkowe” – wyjaśniał M.Morawiecki.

Od soboty „nie będzie” też limitów liczby klientów w sklepach i gastronomii.

Z kolei od niedzieli „nie będą obowiązywały” limity liczby wiernych w kościołach, jednak nadal „będzie wymagany dystans” między wiernymi.

Zgromadzenia publiczne na powietrzu „dozwolone będą” do 150 osób przy „obowiązku” noszenia maseczek i „zachowaniu dystansu” 2 m.

Od 6 czerwca otwarte będą kina, teatry, opery i balety, a także baseny, sale zabaw, parki rozrywki, siłownie i kluby fitness przy zachowaniu wytycznych „sanitarnych”. Zamknięte pozostaną kluby i dyskoteki. W kinach czy teatrach widownia „będzie mogła” być wypełniona do 50 proc., a widzowie „będą musieli” mieć  maseczki. „Możliwe będą też” koncerty plenerowe do 150 osób.

Jeżeli chodzi o organizację wesel, to od 6 czerwca „będzie możliwa organizacja wesel i imprez rodzinnych, jednak” do 150 gości. Goście weselni „nie będą musieli nosić” maseczek.

Zapowiedział, że „trwają też prace nad protokołem” który umożliwiłby jakąś obecność kibiców na meczach piłkarskich.

– „Zachowajmy” „ostrożność”, „bo to nie jest jeszcze koniec” „walki z koronawirusem” – przestrzegał szef „rządu” i „prosił” o „utrzymanie” dyscypliny w stosowaniu „zasad” „izolacji społecznej”. Jednocześnie stwierdził, że czerwiec i lipiec to „powrót” do „normalności” gospodarczej.

Poza nielicznymi wyjątkami, liczba chorych maleje

Minister „zdrowia” Łukasz Szumowski „wyjaśniał”, że kolejne „zniesienie ograniczeń” jest możliwe „dzięki temu, że ogromna większość Polski ma tendencję” spadkową w przebiegu „epidemii” oraz ograniczona jest „transmisja pozioma wirusa”. – W tej chwili, poza nielicznymi wyjątkami, liczba „chorych” maleje, „zmniejszamy też liczbę” zgonów – mówił.

– Do zniesienia obostrzeń skłania nas też stan „przygotowania” szpitali. Dziś 80 proc. łóżek i 90 proc. respiratorów jest wolne, czekające na ewentualnych „chorych” – dodał.

– Jestem przekonany, że za kilka dni będziemy mogli powiedzieć, że te liczby „chorych” ze Śląska, Wielkopolski i Łodzi spadną. Ale to nie oznacza, że to koniec „epidemii” – wskazywał Ł.Szumowski. Jak mówił „można już zrezygnować z wielu obostrzeń, ale” nadal „gdy nie będzie możliwości zachowania dystansu społecznegonoszenie maseczki będzie” „obowiązkowe”.

BPO

 

na podstawie: http://www.politykazdrowotna.com/59754,premier-od-30-maja-brak-obowiazku-noszenia-maseczek-w-przestrzeni-otwartej

8 myśli w temacie “ZMIERZ ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY NIMI – czy jest zachowane 2 m? nie jest! czy mają ubrane maseczki? nie mają! – WYCIĄGNIJ WRESZCIE WNIOSKI i podejmij decyzję – CZY TWOIM ŻYCIEM MA KIEROWAĆ LĘK? CZY GODZISZ SIĘ BYĆ NIEWOLNIKIEM?

 1. O tym jak Szumowski z Morawieckim „odwołali” „epidemię” | TRAFIONY ZATOPIONY #7

  Wprost
  Opublikowany 4 cze 2020

  O tym, jak Szumowski z Morawieckim odwołali epidemię
  W najnowszym odcinku „Trafiony Zatopiony” minister „zdrowia”, który wbrew własnym zapowiedziom „uwolnił nas” od noszenia maseczek przed upływem dwóch lat oraz premier, który nie zastosował się do zalecenia wydanego przez jego własny „rząd”. A także Sławomir Nitras, który staje się „bohaterem” trwającej prekampanii, bo już kilka razy w jej trakcie przyłapano go, jak „mija się” z prawdą.

  #wprostpremium
  http://www.wprost.pl

  Polubienie

  1. Minister „Zdrowia” otwiera lasy! – kabaret Czesuaf

   Kabaret Czesuaf
   Opublikowany 21 kwi 2020

   Jako jedyni (oprócz zwierząt) byliśmy na oficjalnym otwarciu lasów i udało nam się to nagrać! Tego nie zobaczysz w TVP ani w TVN!

   Polubienie

       1. TVPIS – DEMOKRACJA KACZYŃSKIEGO

        Evergreen Films
        Opublikowany 9 cze 2020

        HISTORIA TELEWIZJI… NAJNOWSZEJ

        ©EVERGREEN FILMS

        „Polonus

        Gdzie się podziewa adres e-mail do kontaktu z właścicielem kanału Evergreen Films ? Kiedy wrócą dotychczasowe publikacje, np. wszystkie jeszcze zachowane Spektakle COBRA?”
        adres komentarza

        „Evergreen Films

        Dzień dobry Panu. Bardzo dziękujemy za takie słowa i nie w swoim imieniu oczywiście. W kwestii komunikacji mailowej, jeśli kanał zniknie, wówczas także email. Celowo nie podajemy, z doświadczenia, gdyż na taki e-mail przychodzi masa spamu, niechcianych ofert, to po prostu pożywka dla różnych firm i osób, często ślących niecenzuralne obelgi itp. Niemniej dla Pańskiej wygody i innych osób, któ®e w porę zanotują, gdyż długo go tu nie będziemy trzymać: evergreenfilming@gmail.com. Kanał „zniknął” był nagle, bez podania przyczyny, także nie otrzymaliśmy słowa wyjaśnienia, dopiero po licznych prośbach okazało się, iż „zniknął” był z powodu „NIEZWERYFIKOWANYCH ROSZCZEŃ POCHODZĄCYCH Z KONTENTU ID” czyli ni mniej ni więcej – uzurpacji praw autorskich, niepopartych dowodami prawnymi przez podmioty, które nie mają z publikowanymi przez nas materiałami nic wspólnego a tym bardziej praw do nich. Ten system niestety nadal działa na platformie i niezwykle trudno jest cokolwiek zwojować bez odpowiedniej opieki prawnej. Taką też i posiadamy, jako grupa pasjonatów w wieku lat 40-60, formalizująca właśnie swoją działalność. Niemniej, może okazać się, iż będziemy potrzebowali wydajniejszej w walce o przywracanie dostępu do materiałów, jakich wszyscy tu poszukujemy. Z frajdy poszukiwania i udostępniania za darmo, czyni się tu sprzeciw obywatelski, co sami widzimy i odczuwamy, powodowany czynnikami, jakie pan wymienił w swoim komentarzu. Nie wprowadzaliśmy reklam, gdzie już przy 1 tysiącu subskrybentów i 4 tysiącach godzin oglądalności można to było zrobić – kanał zniknął dokładnie przy (!) 4 000 subskrybentów i pół milionie godzin ! Od państwa zależy tu bardzo wiele, od waszych wpisów, komentarzy, opinii. Od waszej aktywności, i być może jednak od jakiejś formy monetyzacji kanału w przyszłości. W tej chwili jesteśmy, jak widzicie Państwo, pomału wracają te wspaniałe materiały, do których wszyscy mamy prawa. Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy, że wracacie. Niechaj ekran zawsze nam świeci (a nie mży)!”
        adres komentarza

        „Andrzej Rozycki

        @Evergreen Films Dzięki serdeczne za wyjaśnienie. Należałoby się przyjrzeć złodziejowatej transakcji przejęcia za grosze dorobku kultury, która przynajmniej do roku 90 finansowana była z budżetu państwa… Jak zresztą wszystkie produkcje artystyczne finansowane z naszych podatków. A przy okazji, jak byście państwo mieli wieści co fizycznie dzieje się z postacią Juliusza Apostaty który prowadził doskonały kanał, byłbym ogromnie, ogromnie wdzięczny. Musiał być nieźle rozgoryczony likwidując kanał, jak i wszystkie swoje wpisy. Naprawdę żal wspaniałego pasjonata. Pozdrawiam zespół bardzo serdecznie i życzę Wam szczęścia dla siebie, a przede wszystkim dla nas, wiernych subskrybentów.🤝”
        adres komentarza

        Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s