Bezprawna izraelska aneksja Palestyny. Rok 2020.

autor: MONACO, 2020.05.18 06:02 06:05

Bezprawna izraelska aneksja Palestyny. Rok 2020.

 


Zbrodnie izraela i brutalnego bezprawia ciąg dalszy. 2020 rok. Tak wygląda rzeczywistość, a w niej izraelska okupacja ziem Palestyny.

Europejscy ministrowie spraw zagranicznych chcieli w Brukseli w dniu 15 maja 2020 r. ze względu na zbliżającą się izraelską aneksję części Zachodniego Brzegu zwołać naradę. W związku z tą sytuacją kilka państw członkowskich UE, w tym Francja wzywa do podjęcia konkretnych działań przeciwko aneksji. Platforma 11.11.11 ÷ (11 listopad 2011) na Bliskim Wschodzie wzywa rząd Belgii do odegrania wiodącej roli.

Nowa izraelska umowa koalicyjna, która została zawarta pod koniec kwietnia 2020 r., wyraźnie stwierdza, że ​​od 1 lipca 2020 r. rząd izraela może przystąpić do formalnej aneksji okupowanego terytorium palestyńskiego. Taka aneksja uniemożliwiłaby jakąkolwiek formę rozwoju społeczno-gospodarczego w Palestynie, prowadząc do trwałego naruszenia praw człowieka, obywateli palestyńskich.

Te plany aneksji znajdą się w czasie obrad Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych w piątek 15 maja 2020 r. Konieczne jest, aby europejscy ministrowie spraw zagranicznych zareagowali zdecydowanie na zamiar izraela przyłączenia okupowanego terytorium palestyńskiego do izraela.

W lutym 2020 r. Europejski wysokiej rangi przedstawiciel Josep Borrell stwierdził, że „jeśli kroki w kierunku aneksji, zostaną wdrożone, to nie zostaną zaakceptowane”. Belgijski minister spraw zagranicznych Goffin poparł to oświadczenie.

Prawo międzynarodowe.

Aneksja terytorium stanowi poważne naruszenie prawa międzynarodowego i dlatego będzie nielegalna. Państwa trzecie, takie jak kraje europejskie, są prawnie zobowiązane na mocy prawa międzynarodowego do radzenia sobie z takimi naruszeniami i nie oferowania pomocy ani wsparcia w jakikolwiek sposób.

Reakcja społeczności międzynarodowej, a w szczególności Unii Europejskiej, będzie miała kluczowe znaczenie w nadchodzących tygodniach, aby zapobiec aneksji. Należy zatem podjąć konkretne środki w celu przeciwdziałania aneksji terytorium palestyńskiego. Sprawa powinna się znaleźć w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Mówiąc dokładniej, można podjąć następujące środki:  Zawiesić układ stowarzyszeniowy UE-izrael Zakazać importu produktów z izraelskich osiedli, a także zakaz inwestycji finansowych w izraelskim przemyśle. Skierować rezolucję do Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiającą i odrzucającą aneksję terytorium palestyńskiego.

Istnieją jednak realne obawy i istnieje ogromne prawdopodobieństwo że pod presją USA liderzy UE poza pustymi deklaracjami i gadaniem nic konkretnego nie uczynią,
i będzie tak jak jest już od dziesiątek lat. Czyli propaganda oburzenia, protestów
i burza w szklance wody. Bo przecież kraje unii (EU) to są tylko wasale izraela i USA.

A medialny show, pod kontrolą żydowskich właścicieli wszelkiej prasy, TV stacji
i innych propagandowych trików będzie robić swoją robotę w celu wywarcia dobrego wrażenia do beznadziejnej i złej gry.

„Netanjahu i jego sojusznicy wykorzystują kryzys COVID-19, aby dokonać w tym czasie aneksji. Palestyńczycy chcą, aby kraje europejskie podjęły praktyczne kroki w celu nałożenia ograniczeń ekonomicznych i politycznych na władzę okupacyjną” – powiedział Bisan Center for Research and Development, palestyński partner Viva Salud.

Izraelska umowa koalicyjna to kolejny krok w kierunku ustanowienia reżimu apartheidu i uniemożliwienia Palestyńczykom prawa do samostanowienia. By te działania miały prawny skutek, to UE musi uznać, że ten plan aneksji stanowi naruszenie prawa międzynarodowego i podjąć poważne działania przeciwko”, podsumowuje Adalah.

A jaka będzie reakcja rządzących Polską, polskojęzycznych kacyków, którzy są na smyczy USA i izraela?  Jaka będzie reakcja PiS i PO na tak agresywne działania izraelskich syjonistycznych zbrodniarzy?


Izraelski okupant, żołdak strzela Palestyńczykom w plecy.

na podstawie: http://xn--niepodlegy-i0b.pl/607/bezprawna-izraelska-aneksja-palestyny-rok-2020-/


os mg: dokładnie to samo czeka Polskę, jeśli nie wyzwolimy się z kierowania się lękiem, nie zdejmiemy z naszych twarzy szkodzących naszemu zdrowiu i naszej godności maseczek i pozwolimy narzucić nam każdy następny rodzaj niewoli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s