Szokujące informacje byłego ambasadora. Polska oddała Mossadowi całe swoje cyberbezpieczeństwo.

Posted by Marucha w dniu 2020-05-11 (Poniedziałek)

Były pracownik MSZ i były ambasador RP w Syrii i Jordanii Krzysztof Baliński w rozmowie z Dominikiem Cwikłą komentował relacje polsko-izraelskie.

Zwrócił uwagę, jak wielkimi przywilejami w Polsce cieszy się izraelski biznes oraz ujawnił, że to właśnie państwo położone w Palestynie otrzymało od polskich służb kwestię cyberbezpieczeństwa naszego kraju.

Krzysztof Baliński wyznał w programie „Temat Dnia”, że polską politykę zagraniczną ocenia „raczej negatywnie”.

Polska polityka zagraniczna w ostatnim czasie nie ma praktycznie żadnych sukcesów. Są tylko kolejne klęski – wyznał były ambasador.

Szczególnie klęski i porażki naszej dyplomacji są widoczne na odcinku, którym ja się zajmowałem w przeszłości w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i będąc ambasadorem na Bliskim Wschodzie, tzn. w naszych stosunkach z Izraelem i krajami Bliskiego Wschodu – dodał Baliński.

Były dyplomata zapytany przez Cwikłę o ocenę polskiej dyplomacji, stwierdził, że „nie może dobrze ocenić” relacji z Izraelem „na tle podejścia Izraela do Polski i porażek na tle porażek i klęsk polityki zagranicznej”.

Jak zaznaczył, Izrael oraz jego obywatele – w tym firmy – cieszy się wieloma przywilejami w Polsce.

– W Polsce poczyniono wobec […] Żydów wiele przyjaznych kroków. Jednym z takich znaczących i spektakularnych jest wybudowanie za nasze pieniądze Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – ocenił Krzysztof Baliński.

Okazuje się, że Izrael cieszy się wieloma przywilejami, również biznesowymi… oraz wobec służb specjalnych! Wszystkie bowiem rządy po 1989 roku w Polsce parły do „przyjaźni” z Izraelem”.

Chodzi tutaj o współpracę gospodarczą. Tzn. stworzenie dla biznesu izraelskiego idealnych warunków do działania. Sami Izraelczycy mówili, że Polska stała się Mekką dla izraelskiego biznesu i w porównaniu do innych inwestorów, inwestorzy izraelscy mają wyróżniającą się pozycję. Innymi gestami była współpraca służb specjalnych. W ręce Mossadu praktycznie oddano cyberbezpieczeństwo Polski – ujawnił Baliński.

http://medianarodowe.com

za: http://marucha.wordpress.com/2020/05/11/szokujace-informacje-bylego-ambasadora-polska-oddala-mossadowi-cale-swoje-cyberbezpieczenstwo/

Jedna myśl w temacie “Szokujące informacje byłego ambasadora. Polska oddała Mossadowi całe swoje cyberbezpieczeństwo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s