Ad Arma: Specustawa, a „wolności obywatelskie”…

Ad Arma
Opublikowany 20 mar 2020

Analiza spec ustawy na naszej stronie adarma.pl
http://adarma.pl/2020/03/20/koronawirus-grozny-nie-tylko-dla-zdrowia-kilka-refleksji-na-temat-specustawy-z-2-marca-br/

Chcesz wesprzeć Fundację Ad Arma – wejdź na:
http://adarma.pl/wesprzyj/

Za wsparcie serdecznie dziękujemy!!


od mg: poniżej wspomniany artykuł Ad Arma o tej specustawie

 

Koronawirus groźny nie tylko dla zdrowia – kilka refleksji na temat specustawy z 2 marca br.

Na przestrzeni zaledwie kilku tygodni wirus COVID-19 zmienił nasze życie nie do poznania. W dobie takiego zagrożenia oczekujemy solidarności i podjęcia odpowiednich środków zaradczych. Skupiając się na walce z zarazą nie dostrzegliśmy jednak tych, którzy próbują wirusa wykorzystać by odebrać nam konstytucyjne wolności. I to pod pozorem stawienia czoła zagrożeniu.

W nastrojach euforycznych polski parlament przyjął specustawę z dnia 2 marca br. Okrzyknięto ją narzędziem do walki z koronawirusem, godząc się na zawarte w niej postanowienia, przy zastrzeżeniach ze strony ledwie garstki posłów. Tempo prac uniemożliwiło jakąkolwiek rzeczową debatę, forsując akt w prawie niezmienionym kształcie.

Postanowienia związane z wirusem COVID-19 przede wszystkim przyznają nowe uprawnienia wojewodom oraz premierowi. Próżno szukać jednak listy tych uprawnień, gdyż… ich dookreślenie pozostawiono samym zainteresowanym! Zgodnie z ustawą nabywają oni odpowiednio prawo wydawania dowolnych poleceń zarówno organom administracji, państwowym osobom prawnym, ale też zwykłym osobom prawnym, czy nawet dowolnym przedsiębiorcom. Pomimo deklarowanego wydania tych przepisów dla przeciwdziałania wirusowi mogą one zostać z powodzeniem użyte do nakazania lub zakazania czegokolwiek – byle tylko organ subiektywnie uznał, że polecenie wydaje dla zwalczania lub przeciwdziałania wirusowi. Takie polecenia nie wymagają przy tym nawet uzasadnienia, co tym bardziej uzależnia je wyłącznie od woli i fantazji danego urzędnika.

Ustawa wprowadza nie tylko przepisy czasowe (na 180 dni), dedykowane COVID-19, ale też ingeruje w zwykły porządek prawny. Gdyby więc ktoś się łudził, że po wygaszeniu wirusa wszystko wróci do normy, to spieszę aby wyprowadzić go z błędu. Ustawa na stałe wprowadza jeszcze dalej idące rozwiązania. Odpowiednich inspektorów sanitarnych wyposażono np. w prawo wydawania decyzji wobec każdego już podmiotu prywatnego, przy pomocy której mogą oni „podjąć określone czynności zapobiegawcze”. Lista wskazująca zakres przyznanych uprawnień jest otwarta i zostajemy w tym względzie pozostawieni na pastwę urzędniczej wyobraźni. Termin na wniesienie odwołania skrócono do dwóch dni, sama decyzja nie wymaga uzasadnienia, może zostać wydana w formie ustnej i oczywiście uzyskuje automatyczny rygor natychmiastowej wykonalności. Wystarczy, że urzędnik uzna istnienie „niebezpieczeństwa” szerzenia się jakiegoś zakażenia lub choroby zakaźnej.

Miłośników Konstytucji, czy podstawowych praw i wolności obywatelskich pozwolę sobie odesłać do opinii opracowanej na temat tej ustawy przez Fundację Ad Arma. Ilość związanych z tym naruszeń jest bowiem tak duża, że ciężko byłoby zmieścić je w publicystycznej formie. Warto więc jeszcze przeczytać o zasadach kwarantanny, podkopaniu fundamentów wręcz ustrojowych, czy możliwości ograniczania konstytucyjnych praw i wolności obywateli przy pomocy zaledwie… rozporządzeń władzy wykonawczej.

Na koniec zwrócić warto uwagę na zmianę sposobu wykorzystania Sił Zbrojnych RP. Zgodnie z nowymi przepisami wprowadzonymi na stałe, można ich użyć do zabezpieczenia dowolnych zadań, o których powyżej była mowa. Wszystko zaś przy zlekceważeniu dotychczasowych procedur i planów na wypadek sytuacji kryzysowych.

Niech więc nikt się nie zdziwi, jeżeli – po opadnięciu już kurzu po harcach wirusa COVID-19 – okaże się, że jego samochód (bez uzasadnienia, ustnie, w trybie natychmiastowym, a może i w asyście dwóch uzbrojonych żołnierzy) zostanie mu odebrany przez urzędnika, dla zażegnania „niebezpieczeństwa” szerzenia się jakiejś wybranej choroby zakaźnej. Orzec można bowiem de facto cokolwiek. Zabór rzeczy to przy tym jedno z mniejszych zagrożeń, bo łatwo można wyobrazić sobie chociażby zakaz opuszczania domostwa w czasie np. wyborów, czy obowiązek wygłaszania przez dowolnie wskazane media – oczywiście dla zwalczania potencjalnego „niebezpieczeństwa” – określonej treści komunikatów. Wprowadzone przepisy umożliwiają zablokowanie Internetu, zakaz używania gotówki, zakaz prowadzenia określonej działalności gospodarczej.

Od wprowadzenia ustawy z 2 marca już nie mamy praw obywatelskich, które nie byłyby zagrożone przez wszechwładzę urzędników. Wszystko oczywiście dla naszego dobra. Tak w ciągu 30 lat zatoczyliśmy krąg i znów obudziliśmy się w państwie demokracji ludowej, gdzie o wszystkim decyduje nomenklatura.

Analiza okładka

źródło: http://adarma.pl/2020/03/20/koronawirus-grozny-nie-tylko-dla-zdrowia-kilka-refleksji-na-temat-specustawy-z-2-marca-br/

5 myśli w temacie “Ad Arma: Specustawa, a „wolności obywatelskie”…

 1. „Przez Jan M. Fijor – 17 marca 2020

  Wirusowa mistyfikacja

  Kryzys2020

  Autor: Ron Paul[1]

  Rządy uwielbiają kryzysy, ponieważ kiedy ludzie się boją, są bardziej skłonni pogodzić się z rezygnacją ze swych swobód. Wystarczają im wtedy obietnice, że rząd się nimi zajmie. Na przykład po 11 września Amerykanie zaakceptowali niemal bez sprzeciwu całkowite zniszczenie ich swobód obywatelskich w zamian za puste obietnice bezpieczeństwa, jakie gwarantować miała im ustawa znana jako PATRIOT Act.

  Na ironię zakrawa fakt, że ci sami Demokraci, którzy jeszcze miesiąc temu próbowali oskarżyć prezydenta Trumpa o nadużycie władzy, domagają się dzisiaj, aby administracja sięgnęła po specjalne uprawnienia i zdobyła się na bardziej energiczna walkę z wirusem, który do tej pory zabił mniej niż 100 Amerykanów.

  Ogłaszając w piątek (13 marca 2020 – przyp. jmf) nagły przypadek epidemii, prezydent Trump stwierdził, że w tej sytuacji ma prawo do objęcia kwarantanną osób podejrzanych o zarażenie wirusem i, jak pisze Politico, „w celu powstrzymania i rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych ma prawo zatrzymać i przejąć każdy samolot, pociąg lub samochód,”. Może nawet wezwać wojsko do utworzenia kordonu sanitarnego wokół amerykańskich miast lub stanów.

  Przedstawiciele władzy na terenach stanów i czy władze lokalne również kochają panikę. Burmistrz miasta Champaign w stanie Illinois podpisał dekret wykonawczy, w którym ogłosił, że uprawniony jest do nałożenia na każdego obywatela zakazu sprzedaży broni i alkoholu, oraz odcięcia go od gazu, wody lub energii elektrycznej. Gubernator Ohio zamknął właśnie cały swój stan.

  Głównym siewcą strachu w administracji Trumpa jest bez wątpienia Anthony Fauci, szef Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w National Institutes of Health. Fauci jest w mediach na okrągło, jego oficjalnym zadaniem jest przeciwstawianie się kłamstwom medialnym, które mogą wywołać jeszcze większą panikę. Ostatnio zeznał jednak przed Kongresem, że śmiertelność z powodu koronawirusa jest dziesięciokrotnie wyższa niż w przypadku typowej grypy sezonowej. Twierdzenie to nie ma jakichkolwiek podstaw naukowych.

  W programie „Face the Nation” Fauci dołożył wszelkich starań, aby dodatkowo zniszczyć już i tak podupadającą gospodarkę kraju, stwierdzając m.in. „dla przykładu, sam zrezygnowałem z pójścia do restauracji”. Fauci domaga się zamknięcie całego kraju przez 14 dni.

  I co go tak niepokoi? Zwykły drobnoustrój? Wirus, który do tej pory zabił nieco ponad 5000 na całym świecie i mniej niż 100 w Stanach Zjednoczonych? Natomiast gruźlica, stara, znana choroba, o której obecnie niewiele się mówi, tylko w 2017 roku zabiła prawie 1,6 miliona osób. Gdzie jest panika z tego powodu?

  Ludzie, tacy jak Fauci i im podobni nie tylko pobudzają w społeczeństwie lęk, oni w sposób patologiczny pogorszają sytuację. Ewentualny stan wojenny, o którym władze marzą, sprawi, że zamiast wyjść na dwór, na pole, na plażę, gdzie słońce i świeże powietrze pomogłyby zwiększyć odporność organizmu człowieka, oni pozostaną stłamszeni w swych domach poddając się nastrojowi paniki wywołanej przez tych zwolenników strachu, umożliwiając tym samym, dalsze rozprzestrzenianie się choroby, chociażby wtedy, gdy spanikowany tłum walczy w supermarketach Walmart czy Costco o ostatnią rolkę papieru toaletowego.

  Szaleństwo związane z koronawirusem nie ogranicza się do polityków i środowiska medycznego. Szef neokonserwatywnej Rady Atlantyckiej napisał w tym tygodniu wstępniak wzywający NATO, aby w oparciu o Artykuł 5 deklaracji wojny, wypowiedzieć wojnę wirusowi COVID-19! Czy zamierzają wysłać czołgi i drony, aby zmiotły tych mikroskopijnych wrogów? – tego nie pisze.

  Ludzie powinni zadać sobie pytanie, czy „pandemia” koronawirusa nie jest przypadkiem wielką mistyfikacją, której faktycznym celem i głównym niebezpieczeństwem epidemiologicznym jest wyolbrzymiane zagrożeń przez ludzi, którzy z powstałej paniki chcą czerpać korzyści finansowe, i politycznie. Nie znaczy to wcale, że choroba jest nieszkodliwa. Nie mam wątpliwości co do tego, że ludzie z powodu koronawirusa będą umierać. Osoby należące do kategorii bardziej podatnych na zagrożenie powinny zatem podjąć szczególne środki ostrożności, aby ograniczyć ryzyko narażenia się na kontakt z wirusem. I to jest zupełnie realne i praktyczne do wykonania.

  Rząd jednak przesadza z zagrożeniem wykorzystując je jako pretekst do zwiększenia swej władzy kosztem coraz większego ograniczania naszych swobód. Kiedy „zagrożenie” minie, już nam nigdy tych wolności nie oddadzą.

  Link do oryginalnego tekstu: http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2020/march/16/the-coronavirus-hoax/Copyright © 2020 RonPaul Institute.

  [1] Polityk urodzony w 1935 roku. Z wykształcenia lekarz. Wieloletni członek Kongresu USA ze stanu Teksas, człowiek znany jako piewca wolności i amerykańskiej Konstytucji. Nigdy w swojej blisko 40.letniej karierze politycznej nie głosował za podniesieniem podatków. Krytyk interwencjonizmu gospodarczego, profinflacyjnej polityki monetarnej, matactw Rezerwy Federalnej, a zwłaszcza ciągłych wojen wywoływanych przez Waszyngton pod byle jakim pretekstem, i to z pogwałceniem zasad Konstytucji.”

  źródło: http://menger.pl/wirusowa-mistyfikacja/

  Polubienie

  1. „miziaforum, 2020/03/20

   Rządy oszalały!!!!!!: „Jordania zakazuje ludziom opuszczania domów, aby nawet kupować jedzenie!!!!!”

   „Zostań w domu lub zaryzykuj rok w więzieniu”: Jordan wysyła syreny na początku blokady wirusa. ZeroHedge.com

   Jordania nałożyła w sobotę bezprecedensową ogólnokrajową godzinę policyjną w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa, a oficjalna potwierdzona liczba przypadków zbliża się do 100. W piątek urzędnicy zdrowia stwierdzili, że Jordania ma 85 potwierdzonych infekcji, podkreślając, że oczekują szybkiego wzrostu liczby.

   „Jordan wysadził syreny na początku ogólnokrajowej godziny policyjnej w sobotę, ograniczając mobilność swoich 10 milionów obywateli na czas nieokreślony w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa, twierdzili świadkowie i urzędnicy”, informuje Reuters. Reuters reports.

   Jordanian soldiers in the capital Amman on March 18, 2020. Image source: AFP

   Całodobowy zakaz wychodzenia na zewnątrz mieszkańców rozpoczął się o 7 rano od syren ostrzegawczych dosłownie rozbrzmiewających w całym Ammanie. Nowa godzina policyjna jest szeroko opisywana jako najsurowszy środek, jaki jakikolwiek kraj nałożył do tej pory na kryzys w całym kraju.

   W miarę jak narody na całym świecie reagują na zmilitaryzowaną reakcję, a nawet Stany Zjednoczone są świadkami rzadkiego rozmieszczenia jednostek Gwardii Narodowej na ulicach miast, takich jak w Nowym Jorku i Gruzji, rząd Jordanii jest skłonny nałożyć być może najbardziej drakońskie kary za naruszenie nowo ogłoszonych środków.

   Armia Jordanii ogłosiła, że ​​w sobotę naruszyli godzinę policyjną dla wszystkich, z wyjątkiem upoważnionego personelu ratunkowego i służb ratunkowych, czeka na nie rok więzienia. Tysiące żołnierzy zostało już rozmieszczonych na ulicach miast i autostradach, szczególnie w rozległej stolicy Ammanu.

   „Każdy, kto wyjdzie na zewnątrz, będzie podlegał karze”, powiedział minister sprawiedliwości Bassam Talhouni w audycji w języku arabskim. Już co najmniej 400 zostało aresztowanych w sobotę. „Prawie 400 osób zostało aresztowanych w Jordanii za naruszenie nieokreślonej godziny policyjnej wprowadzonej w sobotę, która zakazuje ludziom opuszczania domów nawet w celu zakupu żywności”, donosi The Guardian.

   Surowe środki natychmiast skutkowały następującą sceną, jak opisuje Reuters:

   Opancerzeni policjanci przemierzali ulice głównych miast, wzywając ludzi do słuchania ostrzeżeń, aby nie wychodzili z domów, twierdzili świadkowie.

   Świadkowie twierdzili, że ulice w stolicy i głównych miastach były opustoszałe, a sklepy zamykane na klucz, gdy patrolowane przez policję dzielnice i punkty kontrolne obsadzone przez wojsko.

   Urzędnicy Ammana mówią, że musieli podjąć drastyczne środki z powodu „lekkomyślności” niektórych elementów wśród ludności, która odmawia poważnego potraktowania zagrożenia pandemią.

   „Niestety w scenach zakupów i poruszania się po ulicach widzieliśmy lekkomyślność. Stanowią one poważne zagrożenie dla naszych starań o powstrzymanie epidemii ”- powiedział Amjad Adailah, minister gabinetu i rzecznik rządu.

   Podobne, ale prawdopodobnie mniej drakońskie środki zastosowano w niektórych społecznościach i miastach w sąsiednim Izraelu i na Zachodnim Brzegu.

   Ponadto Syria na północy przedstawia coraz bardziej niepokojącą sytuację: rząd Assada nakazał zamknięcie wszystkich szkół, restauracji, teatrów i miejsc publicznych, a nawet wysłał wielu pracowników rządowych do domu w sobotę. Jednak władze w Damaszku oficjalnie zgłaszają zero przypadków. Może się jednak zdarzyć, że działali wystarczająco szybko, przy czym urzędnicy WHO przyglądają się i przeprowadzają testy, a na granicy z wyjątkiem Libanu od lat jest zamykana z powodu wojny.

   Potencjał wybuchu w obskurnych i zatłoczonych obozach dla uchodźców w regionie niepokoi również międzynarodowych urzędników zdrowia. Według doniesień WHO próbuje przeprowadzić pilne testy w obozach wzdłuż granicy syryjsko-tureckiej, po tym, jak kilka przypadków pojawiło się w obozie dla osób wewnętrznie przesiedlonych (IDP) w Iraku.

   żródło: stateofthenation”

   za: http://miziaforum.com/2020/03/22/rzady-oszalaly-jordania-zakazuje-ludziom-opuszczania-domow-aby-nawet-kupowac-jedzenie/

   Polubienie

 2. Tarcza „Antykryzysowa” – Czyli Jak Rząd da BANKOM Pieniądze Polaków, a NIE FIRMOM! – Analiza Komentator

  wideoprezentacje
  Opublikowany 20 mar 2020

  Tarcza Antykryzysowa – Czyli Jak Rząd da BANKOM Pieniądze Polaków a nie Firmom – Analiza Komentator Film PL – Krzysztof Ator Woźniak z YouTube Komentator na Wideoprezentacje mówi prosto z mostu jak jest bez owijania w bawełnę.

  ► Podatek od Gotówki w Polsce – To Nie Żart
  .http://youtu.be/1ix3eSA-EL8

  ► Polskę Czeka Bankructwo – PIS Kręci W Sprawie Prawdziwego Deficytu
  .http://youtu.be/Rt8rA0gC-xQ

  ► Pis Stopniowo Kasuje Gotówkę
  .http://youtu.be/jpFcPr1aL6s

  ► Ceny w Sklepach w Polsce Wyższe Niż w Niemczech
  .http://youtu.be/QBst1R3ESQ0

  Polubienie

 3. Dlaczego Trump właśnie podpisał nową ustawę „SECURE 5G” w świetle tak wielu twardych dowodów naukowych na poważne zagrożenia dla zdrowia ?!

  http://stateofthenation.co/?p=9907

  Czy 5G jest ukradkowo instalowany podczas blokady? Czy systemy biometryczne są wprowadzane do szkół po cichu?

  http://stateofthenation.co/?p=9914

  Ujawniona agenda ONZ 2030 (wideo)

  http://stateofthenation.co/?p=9923

  Governor Newsom: Proszę nie wdrażać instalacji 5G / Wireless w naszych szkołach podczas kwarantanny!

  http://childrenshealthdefense.org/news/governor-newsom-please-do-not-deploy-5g-wireless-installations-in-our-schools-during-quarantine/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s