Czy „koronawirus” może w ogóle nie istnieć?

admin 15 marca 2020
ApokalipsaChipCzasy OstateczneSystem Szatana

Taka teza krąży w obiegu i ma ona spore podstawy. Ja publikuję Wam poniżej komentarz czytelnika na Facebooku z mojego profilu Detektyw Prawdy:

______________

Nie ma żadnego wirusa. Jedyne co mogą zrobić to wypuścić do obiegu np. przez wodociąg substancję o określonym działaniu. Wirusy, mimo że mnożą się dopiero po dostaniu do organizmu człowieka, fauny i flory, byłyby dla nich mimo wszystko zbyt ciężkie do skontrolowania, ujarzmienia i przewidzenia. Nie są w stanie skontrolować powietrza z jego wiatrem i podmuchami, a np. wodociągi jak najbardziej. Wypuszczony wirus atakowałby przypuszczalnie też inne zwierzęta i rośliny, chyba że stworzyli wirusa typowo ludzkiego. Nawet jeśli byłby to wirus ludzki, musieliby mieć antidotum dla wszystkich swoich ludzi. W tym momencie ludzi zaangażowanych w przedsięwzięcie jest naprawdę dużo, biorąc pod uwagę rolę jaką w pacyfikacji ludności cywilnej spełniają wojsko, policja sanitarno-szczepionkowa i najemne firmy militarne, paramilitarne i “ochroniarskie” typu grom. Nie ma najprawdopodobniej żadnego wirusa.

Skanują ludziom tylko czoła i z tego mają obrazy mózgu, jakby to im było potrzebne do wykrycia wirusa albo do walki z nim. Testy na obecność koronawirusa to testy komercyjne, jak najbardziej zależne od ośrodka, który je wyprodukował. Zrobienie testu na wirusa to kilka tygodni, tutaj jest to kwestia kilku dni. Testy są sfałszowane, bo w zamierzeniu mają dać pewną grupę ludzi z wynikiem pozytywnym. Nie ważne, że koronawirus nie istnieje. Mierzą ludziom temperaturę, jakby temperatura miała być wyznacznikiem bycia zakażonym jakimkolwiek wirusem (promieniowanie elektromagnetyczne też podnosi temperaturę).

Noszenie masek ochronnych ma działanie odwrotne do prewencyjnego.

Doskonale jest to opisane w pewnym filmie o wyimaginowanej epidemii, która dotknęła Los Angeles. Maska ochronna i zamknięcie się w domu, najlepiej z pozamykanymi oknami, ma działanie odwrotne do zamierzonego, bo to właśnie w takich warunkach rozwiną się patogeny. To co jest to zmasowany atak promieniowaniem elektromagnetycznym, zwłaszcza w Wuhan i północnych Włoszech, gdzie działa już 5G. Vodafone, które montowało 5G we Włoszech, wraz z innymi operatorami udostępni swoim użytkownikom w ramach “solidarności cyfrowej” związanej z koronawirusem darmowe gigabajty we wszystkich czerwonych strefach.

W praktyce jest to dokręcanie wajchy na większą moc i częstotliwość, żeby zgonów było jeszcze więcej. Fal elektromagnetycznych nikt o nic nie posądzi, bo przecież ich nie widać. Są tylko mierzalne za pośrednictwem mierników i słyszalne, ale tylko w pomieszczeniach. Nie sądzę, żeby to wirus powodował, że ludzie w Wuhan mają zachowania depresyjne i o podłożu psychicznym i że padają akurat na ulicy i akurat w pobliżu anten 5G (a te są co kilkadziesiąt-kilkaset metrów).

Agenda onz, zwłaszcza 2030 jasno określa i pokazuje również poprzez reklamy komercyjne, że w miastach tzw. “przyszłości” ma nie być w ogóle drzew. Dlaczego? Bo drzewa biorą na siebie promieniowanie elektromagnetyczne. Futurystyczne miasto wg onz to bezdrzewne megalopolis złożone z wieżowców. Dostęp do lasów ma być zabroniony a w najlepszym razie monitorowany. Wzdłuż wszystkich dróg międzymiastowych mają być ustawione anteny 5G. Co więcej, anteny 5G mają być nawet w lasach, czyli praktycznie wszędzie. Yorkshire ma być pierwszym lasem na świecie z antenami 5G. Jest to kolejny dowód na to, że chodzi tutaj tylko o monitoring tagów i przesył danych w systemie bestii, najlepiej z dokładnością do tych co najmniej kilkuset metrów.


fot. Greenpeace.

WHO ogłosiło pandemię akurat 11. marca, czyli w rocznicę Fukushimy i Madrytu. Nie jest to przypadek tylko zaplanowane działanie. Na razie sondują opinię publiczną i przeprowadzają różne warianty pacyfikacji ludności, która jest depopulowana już w inny sposób niż dotychczas – bo na terenie stref, których nie można przekraczać i z których nie można się wydostać. Do tej pory depopulacja odbywała się w mniej jawny sposób, chociaż nadal jest to działanie pod przykrywką zdrowia publicznego. Zamknięcie Wuhan i miast we Włoszech to działania orwellowskie.

Przedsięwzięcie z koronawirusem może mieć wpływ na kryzys gospodarczy i eliminację gotówki

W Wuhan przekręcili wajchę na 60 GHz, ale 5G działa do 300 GHz. Jest to technologia do depopulacji, monitoringu i przesyłu danych. Każdy człowiek, zwierzę domowe czy gospodarskie, towar w sklepie mają być otagowane i monitorowane na bieżąco, a więc 5G może kooperować z potencjalnym znamieniem bestii w formie chipa/tatuażu. Jest to kompletnie niemożliwe przy użyciu technologii kablowej. Obecnie zamiast pandemii koronawirusa jest pandemia propagandy i strachu, co pociąga za sobą prawdziwe problemy a nie wyimaginowany wirus.

Teraz mogą zrobić co chcą i wprowadzić jeszcze większy zamordyzm. Nie ma żadnego uzasadnienia, że we Włoszech wybuchła epidemia, bo ludzie przebywali w restauracjach i na ulicy a nie w domach i teraz mają za swoje. Pacyfikowani regularnie Chińczycy jakoś przebywali w domach i nadal obrywają z 5G, podobnie Włosi. Utworzenie zamkniętych stref wokół miast we Włoszech i wokół Wuhan to kolejny dowód na to, że to działanie 5G. Wystarczy prześledzić miasta, gdzie tę sieć już zainstalowano. W samym Wuhan – ok. 10 tys. anten. Robi się z tych miast miasta testowe-gigantyczne obozy koncentracyjne.

Wszystko pod pretekstem filantropii i przeciwdziałaniu rzekomemu “zacofaniu cyfrowemu”. W miarę jak infrastruktura 5G zacznie być coraz bardziej rozbudowywana na świecie to zwiększy się ilość objawów przypominających objawy koronawirusa. Jest to nieuniknione. Koronawirusa wykrywa się na podstawie oskarżeń, podejrzeń, przypuszczeń i domysłów. Tak samo jak w jakobińskim komunistycznym systemie wymyślonym przez wolnomularskich satanistów oskarżano ludzi. Jest to kolejny dowód na to, że system bestii będzie systemem jakobińskim – z użyciem gilotyn włącznie.

Istnieje zjawisko “wyładowania koronowego” (ang. “corona discharge”), które występuje przy sieci 5G i nie tylko. Oczywiście jest to kolejny przypadek tak jak Event 201. PEM jest zdecydowanie groźniejsze niż grypa. Najprawdopodobniej wykorzystując marzec biorą na łapankę ludzi z grypą i w szpitalach napromieniowują ich aż do zgonu. W Chinach i Włoszech szpitale mają 5G. A jeżeli połączy się to z ostatnim promowaniem robotów w oparciu o 5G, no to mamy pełny obraz. Wszystkie media na świecie są już wyraźnie kontrolowane przez jeden ośrodek, co pokazuje propaganda szerząca koronawirusa. Na polu politycznym i gospodarczym wszystkie pozornie przeciwstawne bloki grają do jednej bramki. Pozostaje tylko kwestia zjednoczenia religii – jeszcze nie zrealizowana.

Tutaj rozdźwięk pomiędzy światem chrześcijaństwa, syjonizmu i islamu jest zbyt duży, co wg planu Pike’a z drugiej połowy 19. wieku ma zostać rozwiązane poprzez konflikt.

autor: Aleksander K.
Fotki wstawiłem ja.

_________

Mój komentarz.

Z większością tez się zgadzam.

Nagrałem filmik o związku 5g z koronawirusem:

Czy jest wirus czy nie, ciężko na tym etapie ocenić. Wszak mówi się, że to laboratorium Gatesa go rozsiało. Ja jednak skłaniam się do tego, że wirus jest, ale jest aktywowany szczególnie w krajach gdzie jest 5G. Mówiłem o tym w filmie.

Popatrzcie, Szwajcaria kraj o wysokiej stopie życiowej nie przyjmuje bezmyślnie 5g, ale temat bada. Wstrzymali się od montazu 5G co można przeczytać nawet na polskiej rządowej stronie:

Temat budzi kontrowersje, więc Szwajcaria chce zbadać wpływ sieci 5G na zdrowie swoich obywateli.

Temat szkodliwego promieniowania sieci komórkowych powraca. Tym razem za sprawą władz Szwajcarii, które chcą stworzyć system monitorujący wpływ promieniowania z nadajników sieci 5G na zdrowie swoich obywateli.

http://www.gov.pl/web/5g/temat-budzi-kontrowersje-wiec-szwajcaria-chce-zbadac-wplyw-sieci-5g-na-zdrowie-swoich-obywateli

O przyspieszonej wycince lasów nie tylko w Polsce, ale na Słowacji i w innych krajach z tego co pamiętam również pisałem, a pożar w Australii nie pojawił z nikąd…

Rok temu nakręciłem będąc na Słowacji film o masowej wycince drzew w polskich i słowackich Tatrach. Wokół Kielc są również masowo wycinane lasy. Miasta są zabetonowane, ładne zielone rynki zniknęły na poczet betonowych pustyń.

W amerykańskim internecie znalazłem informacje o tym, że podczas zamknięcia szkół będą montowane nadajniki 5g. Ile w tym prawdy nie wiem. Ciężko mi w to uwierzyć, ponieważ sprawy by przeciekły od pracowników montujących te nadajniki.

Prawda jest taka, że pomimo, że w wielu miastach nie ma koronawirusa, to ulice i galerie pustoszeją. Panika zjada ludzi.

Oglądałem pewien film niechrześcijańskiego jutubera z USA, który rzucił wyzwanie dziennikarkom mówiąc, że nie boi się koronawirusa i może udzielić wywiadu tym kobietom całując je nawet w usta…

Bezapelacyjnie jest to czas na reset systemu i tak jak napisałem bodajże pierwszy w polskim internecie, że jest start tzw NWO – Nowy (nie) Porządek Świata.

Gotówka ma być wyeliminowana. Notabene, szef WHO powiedział, że wirus może się przenosić za pomocą gotówki. Otóż oświadczam:

PRZYJMĘ KAŻDĄ ILOŚĆ GOTÓWKI Z WŁOCH, FRANCJI, WUCHAN ITD… 😀

Żyjemy w czasach ostatecznych i system biblijnej bestii musi zlikwidować całkowicie obrót gotówkowy.

Tylko biblia to zapowiadała:

 I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, które jej pozwolono czynić przed bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, aby sporządzili wizerunek bestii, która miała ranę od miecza, ale ożyła. (15) I pozwolono jej tchnąć ducha w wizerunek bestii, tak żeby przemówił wizerunek bestii i sprawił, że ci, którzy nie oddali pokłonu wizerunkowi bestii, zostali zabici. (16) I sprawia, aby wszyscy, mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy, przyjęli znamię na prawą rękę lub na czoło; (17) aby nikt nie mógł kupić ani sprzedać, tylko ten, kto ma znamię, imię bestii lub liczbę jej imienia. (18) Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę bestii, gdyż jest to liczba człowieka. A liczba jej: sześćset sześćdziesiąt sześć.” Apokalipsa 13.

Nie żadne UFO, czakry, new age, astrologia itp. Nie ma żadnego resetu 676. Nie słuchajcie zwodzicieli od new age, że życie jest reinkarnacją,. Jest tylko jeden sąd.

5G jest elementem systemu bez gotówki aby każdy, kto nie jest w tym systemie nie mógł kupować ani sprzedawać.

Unikajcie wifi, wyłączajcie na noc urządzenia z kontaktu koło łóżka. Przesiądźcie się na telefony bez internetu, zwykłe, stare.

Pomyślicie każdy kto ma możliwość o przeprowadzce poza miasto. Nie zgadzajcie się na 5g w swej okolicy.

Ten świat już NIGDY nie będzie wyglądał jak jeszcze wyglądał w styczniu tego roku..

Przyjdzcie do Boga, nie do żadnej Maryji, która była zwykła kobieta, ale do Boga Wszechomogącego w imię Jezusa. Czytajcie biblię, ponieważ spiski nie zbawiają, ani żadna partia polityczna. Tylko Bóg daje spokój ducha i mądrość.

Poszczególne sceny z apokalipsy muszą się wydarzyć, ale nasza postawa może być kontrolowana i pełna spokoju wobec nachodzących wydarzeń.

Jeśli ten blog pomaga Ci w rozumieniu świata to jeśli chcesz możesz mnie wesprzeć:
Odbiorca: Piotr, w tytule: “bezinteresowna darowizna dla admina detektywprawdy.pl”
PKO nr konta: 03102026290000910204005278

Dziękuję wszystkim w imię Jezusa.

źródło: http://detektywprawdy.pl/2020/03/15/czy-koronawirus-moze-w-ogole-nie-istniec/

4 myśli w temacie “Czy „koronawirus” może w ogóle nie istnieć?

 1. KORONAWIRUS – COVID 19 – PRZEGLĄD NAJNOWSZYCH MATERIAŁÓW – Pani Ania

  niezaleznatelewizja
  Opublikowany 14 mar 2020

  http://generalkana.wordpress.com/2020/02/17/czy-5g-moze-aktywowac-wirusy/

  .http://www.youtube.com/watch?v=_ouCUgMzwiY

  .http://www.youtube.com/watch?v=EhYrWV0XMZo

  .http://www.youtube.com/watch?v=pD_TblWrRdc

  http://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-europie-naukowcy-szukaja-ochotnikow-ktorzy-dadza-sie-zakazic-koronawirusem-4331609

  http://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/koronawirus-covid-19/newsamp-szczepionka-przeciwko-koronawirusowi-za-rok-to-bylby-rekordo,nId,4366020

  http://m.300gospodarka.pl/przeglad-prasy/2019/11/25/chiny-prowadza-ludobojstwo-na-wielka-skale-wyciek-poufnych-dokumentow-dostarcza-dowodow/

  http://www.planeta.pl/amp/full/57769/Ciekawostki/Chinskie-obozy-koronawirus-ma-zatuszowac-zabijanie-muzulmanow#aoh=15840930393146

  .http://www.youtube.com/watch?v=UfOLsDKchDU

  http://www.mp.pl/pacjent/szczepienia/aktualnosci/227670,szczepionka-przeciwko-nowemu-koronawirusowi-powodujacemu-covid-2019

  http://www.mp.pl/pacjent/szczepienia/aktualnosci/227670,szczepionka-przeciwko-nowemu-koronawirusowi-powodujacemu-covid-2019

  .http://www.youtube.com/watch?v=T2ZxQP0zrjM

  .http://www.youtube.com/watch?v=-8Ur3_vQb8Q

  „mariaba3

  Dzięki za opracowane materiały. W takim razie pojawia się prośba, o sprawdzenie stanu uruchamiania 5G w Polsce.
  W których obszarach, na jakich częstotliwościach? Czy jest korelacja z zachorowaniami, które już mamy? A może właśnie planują uruchomienie?”
  adres komentarza

  „mgrabas

  7777777blog.wordpress.com/2020/03/14/tauron-i-ericsson-wdroza-internet-rzeczy-we-wroclawiu-bez-zgody-mieszkancow-tego-miasta/
  adres komentarza

  Polubienie

 2. „czwartek, 19 marca 2020

  DYREKTOR SZPITALA W GENUA I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI zajmuje stanowisko wobec koronowirusa: WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA!

  Wypowiedź dyrektora kliniki; od 9 minuty wideo. Można włączyć polskie napisy.

  DYREKTOR SZPITALA W GENUA I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI zajmuje stanowisko wobec koronowirusa: WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA!

  NIE MA ŚMIERTELNYCH OFIAR!

  „Sytuacja jest trudna, bo ludzie nie rozumieją, o co tu chodzi – że jest to tylko wielkie zamieszanie, które się sztucznie wytwarza.

  Wczoraj obejrzałem tych 11 zmarłych… To jest dla mnie bardzo smutne… Jestem chrześcijaninem i smuci mnie to, czasem nawet płaczę… Ale z tych 11 umarłych nikt nie zmarł na koronawirusa. Jeden z nich umarł bo miał zawał serca i grypę jednocześnie… Jeżeli znajduje się dzisiaj kogoś kto umarł w domu – robi się pośmiertnie test i już zalicza się ten przypadek na konto koronawirusa. (przypisek: ponieważ wirusy korony nosimy w sobie prawie wszyscy, jak co roku, tyle tylko ze normalnie ich się nie szuka- nie robi się na nie testów. W tym roku zaczęto ich szukać – i oczywiście, znajdować).

  Powinniście uważać, bo to już jest coś w rodzaju wojny. Trzeba być rozsądnym. We Włoszech nie zmarł NIKT na koronawirusa. Tutaj jest ciężka grypa, influenza – ale nic niebezpiecznego!

  Również te 30 osób które zmarły w Chinach – to była też normalna grypa.

  -Jak się ma ze środkami ostrożności? Co mamy robić?

  -Wy nic nie musicie robić!! Jest tyle strachu! Te całe media… to jest śmieszne… Niczego nie potrzeba, wystarczy myć ręce i to wszystko. To jest zupełnie normalna grypa, nic nadzwyczajnego. Znaleziono tyle przypadków, bo dokładnie tego szukano (za pomocą niezweryfikowanych testów, mój przypisek), Ludzie mogą być zupełnie spokojni. Tego wirusa jest naprawdę tak mało… Nikt nie musi się obawiać, że to jest epidemia! Nikt na to nie umarł.

  -Czy ludzie mają zostać w domu? Bo ludzie się boją… Czy mają normalnie pracować?

  -Ludzie są tak zaprogramowani… Ty masz normalnie wykonywać swoją pracę… Nie blokujcie życia w waszym mieście… Bo Wy sami się wykończycie! Występowałem w programie telewizyjnym w Rzymie i mówiłem o tym, byłem w Mediolanie… Problem nie istnieje. Oni wywołują strach, mówiąc codziennie o wirusie. Jeżeli myjesz ręce i nie wkładasz ich ciągle do ust, nie będziesz miał tego zaziębienia… To jest grypa. Jeżeli ciągle czegoś dotykasz i wkładasz ręce do ust, to dostaniesz grypę. Ale to jest normalna grypa.

  -Dlaczego jest pan jedynym lekarzem, który tak się wypowiada, jako dyrektor szpitala?

  -Wszyscy się boją. Ci którzy poszli na zewnątrz… Ci (tych słów nie rozumiem; przypisek Alicja)… lekarze boją się mediów. Ja tego sobie nie wymyśliłem- to mówią statystyki. Wirus występuje w 2%, a zapalenie płuc w 4%! To jest o wiele poważniejsze niż wirus. Cały system (społeczny) się zawali, jeśli ludzie zawalą. Jedno jest zupełnie jasne i ważne: jeżeli macie grypę, nie biegnijcie od razu do szpitala… Zostańcie w domu, grypa sama przejdzie. Nie zapychajcie szpitali z tego powodu, bo to jest błąd. Bo ten wirus do tej pory nikogo jeszcze nie zabił. Dziękuję.”

  18.03.2020

  Dr. Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia Koronawirusa!

  Dr. Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia Koronawirusa! Żąda on komisji śledczej w parlamencie Niemiec z powodu pozbawienia ludności wolności i drastycznego naruszania praw człowieka i radzi mądrym prawnikom zająć się poważnie tym skandalem.

  Jest pulmonologiem, internistą, specjalistą w zakresie higieny i medycyny środowiskowej oraz zdrowia publicznego, był wiele lat posłem SPD i przewodniczącym Komisji Zdrowia w Radzie Europy.

  Mówi (…): Samo określenie pandemia zostało nie wiadomo dlaczego zmienione i używane jest w innym znaczeniu. Do tej pory słowo „pandemia” było określeniem choroby, która w wielkiej sile objawiała się na całym globusie. Takie coś nie ma obecnie miejsca. Teraz zmieniono znaczenie tego terminu w tym sensie, że jest to choroba występująca na całym świecie, niezależnie w jakim nasileniu. Tylko że – w tym sensie co roku mamy pandemię!

  Opracowano szybkie testy, potem wprowadzono ludzi w panikę poprzez media… Ludzie biegną w panice do lekarzy, a potem są na potęgę testowani, jak nigdy dotąd! ponieważ do tej pory nikogo to nie interesowało, ponieważ każdego roku pojawiają się nowe wirusy koronowe. To jest całkiem normalne. Ale teraz wszyscy, którzy doświadczają objawów grypy, są testowani i oczywiście wirus zostaje znaleziony…

  Statystyki rosną… ponieważ on jest … ponieważ nosimy go w sobie, prawie wszyscy … jak co roku … Chorzy idą więc do szpitala, chociaż w normalnych okolicznościach wyleczyliby grypę w domu … i tylko niektórzy poszliby do lekarza. W szpitalu dochodzą do tego niebezpieczne wirusy szpitalne … które jak zawsze – powodują większość zgonów … zawsze i na całym świecie …

  Dzieci są traktowane prawie jak przestępcy, ponieważ nie chorują … ale tak jest z każdym, kto ma zdrowy układ odpornościowy. Więc zabrania się wszystkim kontaktów socjalnych, towarzyskich spotkań, normalnego życia … Wszyscy są traktowani jako potencjalne niebezpieczeństwo. Ludzie stali się dla siebie wrogami. I nakręcają się sami dalej w tym kierunku.

  Poniżej cała wypowiedź dr. Wolfgang Wodarga w j. niemieckim z napisami w j. angielskim.

  źródło: http://www.wodarg.com/?fbclid=IwAR1YX8fyThdlkHrThySfm_dnOZvNg9Sp-iL3AyvvrpzAsTKoqy-m92KlDIM
  http://www.youtube.com/watch?v=p_AyuhbnPOI
  http://www.facebook.com/Dr-Wolfgang-Wodarg-83788386909

  za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/niemiecki-dr-wodarg-mowi-wprost-nie-istnieje-zadna-pandemia-koronawirusa-2020-03?fbclid=IwAR3Po0TEWhwzUxWWW7lVYn0w2qzygfWjLfmFKNZrh9_txFLkmNYp63Mh5SI

  Koronowirus. Potrafisz samodzielnie myśleć? To ten film jest dla Ciebie.

  CORONAVIRUS – Del Bigtree – polskie napisy.

  Mydło zwalcza wirusy skuteczniej niż środki z alkoholem

  Eksperci ostrzegają, że środki antyseptyczne są mniej skuteczne w walce z koronawirusem niż mydło. Ta informacja może nieco zaskakiwać, ale w dużym stopniu wynika ze sposobu aplikacji tych środków w czasie trwającej obecnie epidemii SARS-CoV-2.

  Skuteczność środków antyseptycznych mniejsza przede wszystkim dlatego, że wiele osób, nie ma na tyle cierpliwości aby poczekać na wyschnięcie środka. Wydaje im się, że zaraz po jego nałożeniu można ponownie korzystać z naszych rąk. Jest to błędne przekonanie, które w obliczu epidemii może być również bardzo niebezpieczne dla naszego otoczenia.

  Tymczasem, korzystając z mydła wirusy są faktycznie zmywane dzięki zawartych w nim substancjach tłuszczowych. Mydło zostało więc uznane przez naukowców za najlepszą broń przeciwko temu wirusowi. Koronawirus SARS-CoV-2 jest przenoszony przez krople śluzu uwięzione w powietrzu lub na ręce. Następnie znajduje się na klamkach, balustradach lub innych powierzchniach dotykanych przez dużą liczbę osób.

  Wirus jest przenoszony przez powierzchnie łatwiej niż bezpośrednio od jednej osoby do drugiej. SARS-CoV-2 jest dość ciężki, więc nie pozostaje w powietrzu przez długi czas, ale szybko osiada na ziemi – w przeciwieństwie do na przykład wirusa odry. Po znalezieniu się w rękach nowej osoby wirus może łatwo dostać się do organizmu poprzez błony śluzowe na twarzy.

  Mydło powoduje, że powłoka lipidowa otaczająca wirusa rozpuszcza się, a sam wirus ginie. Badania dowodzą, że ryzyko przeniesienia zakażenia przez mycie rąk zmniejsza się o 20%.

  Aby mydło było skuteczne, ważne jest jego dobre spienienie. Temperatura wody nie ma wielkiego znaczenia. Ciepła woda jest nieco lepsza ponieważ zawarte w mydle tłuszcze rozprzestrzeniają się szybciej niż w zimnej wodzie.

  Alkoholowy środek antyseptyczny działa w nieco inny sposób. Alkohol w jego składzie również osłabia właściwości chemiczne powłoki lipidowej wirusa, a dodatkowo może niszczyć materiał genetyczny samego wirusa. Jednak warunkiem koniecznym jest zawartość alkoholu w środku antyseptycznym, która musi wynosić co najmniej 60%. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), zaleca stosowanie środka antyseptycznego jako alternatywy dla mydła tylko w przypadkach, w których mycie rąk nie jest możliwe.

  źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/mydlo-zwalcza-wirusy-skuteczniej-niz-srodki-z-alkoholem

  za: http://ryszardpiotrnisza.blogspot.com/2020/03/z-sieci-pozyczone-z-grupy-ale-rozsadne.html?spref=fb&fbclid=IwAR3XpAR2bA_M_n1U76XG6vyG5qugULXVcp0h_s3YtpX77ixj_0b0gD1LdMY

  Polubienie

 3. „utworzone przez admin | Mar 20, 2020

  We Włoszech 99% osób, które „zmarły na koronawirusa”, miało inną chorobę – Tommaso Ebhardt, Chiara Remondini i Marco Bertacche

  We Włoszech 99% osób, które zmarły na koronawirusa, miało inną chorobę – Tommaso Ebhardt, Chiara Remondini i Marco Bertacche

  18 marca 2020

   
  Według badania przeprowadzonego przez organy krajowe do spraw ochrony zdrowia ponad 99% śmiertelnych przypadków koronawirusa we Włoszech to osoby, które cierpiały na wcześniejsze schorzenia.

  Report sulle caratteristiche dei pazienti deceduti positivia COVID-19 in

  Zgony z powodu koronawirusa we Włoszech

  Report sulle caratteristiche dei pazienti deceduti positivi a COVID-19 in Italia Il presente report è basato sui dati aggiornati al17 Marzo 2020

  Click to access Report-COVID-2019_17_marzo-v2.pdf

  Po tym, jak liczba zgonów spowodowanych wirusem osiągnęła ponad 2.500, przy 150% wzroście w ostatnim tygodniu, instytucje ds. zdrowia przeczesują dane, aby uzyskać wskazówki pomocne w zwalczaniu rozprzestrzeniania się choroby.

  W środę dziennik La Stampa poinformował, że rząd premiera Giuseppe Conte kalkuluje, czy rozszerzyć blokadę całego kraju na okres dłuższy niż do początku kwietnia. Włochy odnotowały ponad 31.500 potwierdzonych przypadków choroby.

  We Włoszech 99% osób, które zmarły na koronawirusa, miało inną chorobę

  Zgony „z powodu koronawirusa” we Włoszech

   

  Podział według wcześniejszych chorób (%)

  Zgony z powodu koronawirusa we Włoszech

   
  Nowe badanie zapewnia wgląd w to, dlaczego śmiertelność Włoch, wynosząca około 8% wszystkich zarażonych osób, jest wyższa niż w innych krajach.

  Instytut mieszczący się w Rzymie zbadał dokumentację medyczną około 18% „śmiertelnych przypadków koronawirusa” w kraju. Badacze odkryli, że tylko trzy ofiary, czyli 0,8% ogółu, nie miały już współistniejących chorób. Prawie połowa ofiar cierpiała z powodu co najmniej trzech wcześniejszych chorób, a około jedna czwarta miała jedno lub dwa wcześniejsze schorzenia.

  Ponad 75% miało problemy z wysokim ciśnieniem krwi, około 35% miało cukrzycę, a jedna trzecia cierpiała z powodu chorób serca.

  Zagrożenie dla osób starszych – Włochy

   

  Mediana wieku [zbadanych] zarażonych wynosi 63 lata, ale większość umierających to osoby starsze.

  Zagrożenie dla osób starszych - Włochy

   
  Średni wiek osób, które zmarły „z powodu koronawirusa” SARS-CoV-2  we Włoszech, wynosi 79,5. Według stanu na 17 marca, 17 osób poniżej 50. roku życia zmarło z powodu tej choroby [COVID-19]. Wszystkie włoskie ofiary poniżej 40 roku życia to mężczyźni z poważnymi współistniejącymi schorzeniami.

  Podczas gdy dane opublikowane we wtorek wskazują na spowolnienie wzrostu liczby przypadków, przy wzroście o 12,6%, osobne badanie pokazuje, że Włochy mogą mieć niedoszacowaną prawdziwą liczbę przypadków zachorowań, dlatego że badają tylko pacjentów wykazujących objawy.

  Według fundacji GIMBE około 100.000 Włochów zaraziło się wirusem, donosi dziennik Il Sole 24 Ore. Uwzględnienie przypadków infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 które nie wymagają leczenia szpitalnego przywróciłoby wskaźnik śmiertelności w kraju, do bliższego światowej średniej wynoszącej około 2%.

  Źródło: 99% of Those Who Died From Virus Had Other Illness, Italy Says

   
  Zobacz na:
  Koronawirus 2019-nCoV w Chinach – Spójrzmy na to z szerszej perspektywy.

  Śmiertelność z powodu koronawirusa COVID-19 poniżej 1%. Korea Południowa przetestowała 140.000 osób na obecność koronawirusa Covid-19.

  na podstawie: http://pubmedinfo.org/2020/03/20/we-wloszech-99-osob-ktore-zmarly-na-koronawirusa-mialo-inna-chorobe/

  Polubienie

 4. W praktyce niestety ludzie myślą inaczej niż piszesz na swoim blogu. Mieszkam w mieście 40 tysięcznym i nie znam nikogo kto umarł na covid. Byłem 2 tygodnie w Krakowie i żadna zaraza mnie nie dopadła. Moja córka była na koloniach pod Zakopanem i taż nic nie przywiozła choć miała kontakt z anginą. Jednym słowem w temacie covid rządzi nam prawdą ekranu o której było w filmie Miś.
  Co do Twojego bloga to spróbuj kasę na jego rozwój pozyskać przez patronite.pl


  od mg: masz całkowitą, rację, że na covid nikt nie umarł, bo covid to broń biologiczna, której funkcją jest wysoka zaraźliwość przy znikomej szkodliwości, czyli efekt wyłącznie psychologiczny, który jak widzimy bardzo skutecznie działa na społeczeństwo wierzące w każde medialne kłamstwo i ulegające maseczkowej psychozie strachu (!)
  co do pozyskania kasy na rozwój mojego bloga, to nie potrzebuję żadnej kasy i nie prowadzę mojego bloga dla kasy, tylko pro publico bono :)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s