30 000 amerykańskich żołnierzy przybywa do Europy bez masek

autorstwa Tyler Durden, Czw, 12.03.2020 – 02:00

Autor: Manlio Dinucci via VoltaireNet.org,
(tłumaczenie na j.polski – http://www.bing.com/translator)

Stany Zjednoczone demonstrują swoją siłę, organizując największy transfer swoich wojsk w Europie przy okazji ćwiczeń Defender Europe 20. Ten kraj, który zaledwie kilka lat temu poświęcił swoich żołnierzy bez ostrzeżenia w testach jądrowych, nie podejmuje żadnych środków ostrożności dla swoich żołnierzy w obliczu epidemii koronawirusa.

Stany Zjednoczone podniosły alert dla wirusa korony we Włoszech do poziomu 3 – (« uniknąć podróży nieistotne »), i wziął go do poziomu 4 dla Lombardii i Veneto (« nie podróżują »), na tym samym poziomie, jak w Chinach. Linie lotnicze American Airlines i Delta Air Lines odwołały wszystkie swoje loty między Nowym Jorkiem a Mediolanem. Obywatele USA, którzy podróżują do Niemiec, Polski i innych krajów europejskich, są na poziomie alarmowym 2 i muszą podjąć „zwiększone środki ostrożności”.

Ale istnieje kategoria obywateli USA, która jest zwolniona z tych standardów: 20.000 żołnierzy, którzy zaczęli przybywać ze Stanów Zjednoczonych do portów i lotnisk w Europie na ćwiczenia Defender Europe 20, największe rozmieszczenie wojsk amerykańskich w Europie w ciągu ostatnich 25 lat. Z tymi, którzy są już obecni, około 30 000 amerykańskich żołnierzy weźmie udział w eksecynach w kwietniu i maju, wraz z 7000 innymi z 17 państw członkowskich i partnerów NATO, w tym z Włoch.

Pierwsza jednostka opancerzona przybyła z portu Savannah w USA w Bremerhaven w Niemczech. Łącznie 20 000 sztuk sprzętu wojskowego przybywa z USA do sześciu portów europejskich (w Belgii, Holandii, Niemczech, na Łotwie i w Estonii). 13.000 innych są dostarczane przez zapasy, które zostały wstępnie umieszczone przez US Army Europe, głównie w Niemczech, Holandii i Belgii.

Operacje te, wyjaśnia US Army Europe, « wymagają udziału dziesiątek tysięcy żołnierzy, personelu wojskowego i cywilów z wielu krajów ». W tym samym czasie większość kontyngentu 20 000 żołnierzy przybywa z USA, lądując na siedmiu europejskich lotniskach. Wśród tej liczby są 6000 z Gwardii Narodowej 15 Państw: w tym Arizona, Floryda, Montana, Nowy Jork i Virginia. Na początku ćwiczeń w kwietniu – wyjaśnia US Army Europe – 30 000 amerykańskich żołnierzy ” rozmieści się w całym regionie europejskim », aby « chronić Europę przed potencjalnym zagrożeniem », z wyraźnym odniesieniem do « rosyjskiego zagrożenia ». Generał Tod Wolters – który dowodzi siłami USA, a także siłami NATO w Europie, jako Naczelny Dowódca Sił Sojuszniczych – zapewnia, że Unia Europejska, NATO i Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych współpracowały na rzecz poprawy infrastruktury ». Pozwoli to konwojom wojskowym na szybkie przemieszczanie się po 4000 kilometrach tras tranzytowych.

Dziesiątki tysięcy żołnierzy przekroczy granice, aby wykonywać ćwiczenia w dziesięciu krajach. W Polsce amerykańscy żołnierze przyjadą do dwunastu obszarów szkoleniowych, wyposażonych w około 2500 pojazdów. Amerykańscy spadochroniarze z 173 Brygady z siedzibą w Venetii i Włosi z Brygady Folgore z siedzibą w Toskanii udadzą się na Łotwę na wspólne ćwiczenia.

Defender Europe 20 jest realizowany w celu „zwiększenia zdolności rozmieszczenia dużych sił bojowych w Europie ze Stanów Zjednoczonych”. Odbywa się to zgodnie z porami i procedurami, które praktycznie uniemożliwiają podporządkowanie dziesiątkom tysięcy żołnierzy norm sanitarnych ustanowionych w celu radzenia sobie z koronawirusem i zapobiegania ich kontaktom z mieszkańcami w okresach odpoczynku. Ponadto, US Army Europe Rock Band będzie dawać serię darmowych koncertów w Niemczech, Polsce i na Łotwie, które z pewnością przyciągną dużą publiczność.

30 000 amerykańskich żołnierzy, którzy będą ” rozmieszczać w całym regionie europejskim », są zatem zwolnieni z norm zapobiegawczych ustanowionych w celu radzenia sobie z kryzysem koronawirusowym, który z drugiej strony ma zastosowanie do ludności cywilnej. Zapewnienie udzielone przez US Army Europe wystarczy: « mamy coronavirus pod nadzorem » i « nasze siły są w dobrym zdrowiu ».

Jednocześnie nikt nie bierze pod uwagę wpływu wojskowego ćwiczeń na taką skalę na środowisko. Wezmą w nim udział amerykańskie czołgi Abrams – każdy z nich waży 70 ton, z pancerzem wykonanym z ubojnego uranu i zużywa 400 litrów paliwa przez 100 kilometrów, powodując duże zanieczyszczenie w celu osiągnięcia maksymalnej mocy.

Jaka jest reakcja Unii Europejskiej i władz krajowych i co robi z tym WHO? Zakrywają twarze maskami, nie tylko po to, aby zakryć usta i nosy, ale także oczy.

źródło: http://www.zerohedge.com/geopolitical/30000-us-soldiers-arrive-europe-without-masks


od mg: czy wojska NATO przyjeżdżają do Polski na ćwiczenia, czy może pod pretekstem „ćwiczeń”? czy brak masek świadczy o tym, że ta cała „pandemia” to ściema? jak najłatwiej przejmować państwa i pozbawiać ludzi ich praw – czy nie pod pozorem „sytuacji nadzwyczajnych”, dla których istnieją odpowiednie nazwy: FF (fałszywa flaga), PSYOP (operacja psychologiczna), inżynieria społeczna, dezinformacja, doktryna szoku? dlaczego bazę wojskową NATO ulokowano tam gdzie Polska ma bogate złoża cennych kopalin? po co przekopują Mierzeję Wiślaną?

14 myśli w temacie “30 000 amerykańskich żołnierzy przybywa do Europy bez masek

 1. Oszustwo: 5G, LED, „wirusy” i przymusowe „szczepienia”

  Kto? i Dlaczego?
  Opublikowany 12 mar 2020

  Źródło: Corona virus hoax and forced vaccination plan agenda .http://www.youtube.com/watch?v=Qwt3OvO2ir4

  FAIR USE STATEMENT
  This video may contain copyrighted material the use of which has not always been specifically authorized by the copyright owner. I am making such material available in an effort to advance understanding of environmental, political, human rights, economic, democracy, scientific, and social justice issues, etc. I believe this constitutes a ‘fair use’ of any such copyrighted material as provided for in section 107 of the US Copyright Law.

  Polubienie

 2. „12 MAR 2020 BIAŁORUŚ, SUPERNEWS

  Decyzja władz Białorusi ws. koronawirusa: Nie podążamy za „cywilizowanym” światem.

  Białoruś nie pójdzie śladem sąsiadów i nie wprowadzi „kwarantanny przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19”. Opozycyjni politycy alarmują, że władze ukrywają prawdę o zachorowaniach, aby ukryć prawdziwy zakres problemów.
  W czwartek minister zdrowia Białorusi Władimir Karanik poinformował, że decyzje o ewentualnym odwołaniu imprez masowych będą podejmowane indywidualnie. Szef resortu zdrowia nie widzi też konieczności wprowadzania kwarantanny w placówkach oświatowych.
  – Uważamy, że organizowanie wydarzeń kulturalnych powinno być przez pewien czas ograniczone, dopóki wszystko się nie uspokoi i nie wyjaśni się sytuacja u naszych sąsiadów, powiedział Karanik, który raportował w czwartek prezydentowi sytuację w kraju w związku z koronawirusem.

  Zapytany, które konkretne wydarzenia zostaną uznane za masowe, odpowiedział, że „w każdym konkretnym przypadku zostanie podjęta decyzja”.

  A tak tłumaczy brak decyzji ws. zamknięcia szkół;

  – UNICEF i WHO nie zalecają tego, ponieważ dzieci nie są zagrożone, bardzo rzadko mają ciężkie postacie, zerową śmiertelność – wyjaśnił swoje stanowiko Karanik.

  Minister zapewnił również, że Białoruś jest przygotowana na różne scenariusze rozwoju sytuacji i ma kilka planów działania na różne okoliczności. „Na razie realizujemy plan A, ale mamy również plany B, C i D” – dodał.

  Karanik podkreślił, że jeśli chodzi o liczbę łóżek szpitalnych i lekarzy, sytuacja na Białorusi jest lepsza niż we Włoszech i w Niemczech.

  W sieci pojawiła się informacja, że władze ostrzegły szefów placówek medycznych przed odpowiedzialnością karną za rozpowszechnianie informacji o występowaniu koronawirusa, „aby nie siać paniki i nie destabilizować sytuacji w kraju”.

  Spokojne podejście władz w sytuacji światowej „pandemii” nie jest dla wszystkich zrozumiałe. Jeden z liderów białoruskiej opozycji Nikołaj Statkiewicz zwrócił się do białoruskich władz z apelem;

  – Cały świat jest zaniepokojony pandemią koronawirusa. Wśród pacjentów śmiertelność w starszych grupach wiekowych sięga 30–45%. Z powodu braku szczepionki i skutecznych leków Światowa Organizacja Zdrowia uważa kwarantanne za główny sposób walki z pandemią.

  Sąsiadujące z nami kraje demokratyczne wszędzie wprowadzają kwarantanny – ograniczają komunikację międzynarodową, zamykają instytucje kulturalne, uniwersytety, szkoły, przedszkola. Imprezy masowe są zabronione, rozgrywki sportowe odbywają się bez udziału widzów.

  Zachowanie władz białoruskich stoi w wyraźnej sprzeczności z tymi środkami. Jak obiecał kiedyś „niby -prezydent”, nie podążamy za „cywilizowanym światem”.

  Ruch międzynarodowy nie jest ograniczony, a na wschodniej granicy nie ma nawet symbolicznej kontroli epidemiologicznej. Imprezy sportowe odbywają się z udziałem widzów. Instytucje edukacyjne, nawet BNTU, w których zdarzały się przypadki koronawirusa, nadal działają.

  Tak, młodzi ludzie, a zwłaszcza dzieci, na szczęście łatwo tolerują infekcje. Mogą nawet tego nie zauważyć. Ale przynoszą koronawirusa do swoich rodzin – napisał Statkiewicz.

  Polityk zarzucił władzom, że „chcą z Białorusi uczynić poligon doświadczalny dla koronawirusa”. Jego zdaniem informacje o 12 odnotowanych w kraju przypadkach zachorowania są nieprawdziwe.

  Przestrzega, że z powodu patologicznych wręcz kłamstw władzy problemy staną się jeszcze poważniejsze.

  oprac. ba na podst. nn.by/facebook.com”

  na podstawie: http://kresy24.pl/decyzja-wladz-bialorusi-ws-koronawirusa-dziwi-nie-podazamy-za-cywilizowanym-swiatem/


  od mg: brawo dla Białorusi! nie dała się nabrać na rzekomą „pandemię” i pokazała jej reżyserom środkowy palec :D

  Polubienie

  1. „paziem
   16 marca 2020 o 12:08

   Od dnia dzisiejszego, tj. 16 marca 2020, Rosja z obawy o rozprzestrzenianie się koronowirusa zamknęła granicę z Białorusią. Prezydent Łukaszenka skomentował to dosyć sarkastycznie oświadczając, że „świat zwariował z powodu koronawirusa”, a wobec tego, że w Rosji ponoć też uznano koronawirusa za rzeczywisty problem (chociaż zachorowań stwierdzono 60 na 145 mln mieszkańców Rosji) i jeśli według słów Łukaszenki ”cała Rosja płonie od koronawirusa”, to można zadać retoryczne pytanie ”kto przed kim winien zamykać granicę?”

   http://ria.ru/20200316/1568661449.html

   http://iz.ru/export/google/amp/987348?utm_medium=referral&utm_source=lentainform&utm_campaign=iz.ru&utm_term=1283473&utm_content=8381571

   Według Łukaszenki sytuacja w Białorusi jest spokojna i pod kontrolą, także medyczną, ze względu na ciągle obowiązujący system opieki zdrowotnej z czasu ZSRR.”
   adres komentarza

   Polubienie

  2. „piotr69
   16 marca 2020 o 12:20

   Brawa prezydent Białorusi jak mądry człowiek rządzi to nie straszne mu żadne korony i jego kraj jest wolny od tego świństwa ale to trzeba być Łukaszenką a w Rosji ledwo 60 zachorowań i już panika.”
   adres komentarza

   „Nemezis
   16 marca 2020 o 13:29

   Słuszna uwaga, (chociaż w nawiasie) – 60 podejrzanych o wirusa od korony –
   ale jak to śpiewała niejaka Rinn (chyba jej było ) parafrazując:

   GDZIE TE TRUPY no gdzie, gdzie, gdzie, gdzie ….

   To nie świat zwariował tylko:
   „WSZYSTKIE RZĄDY W KONTYNENTALNEJ EUROPIE[które] NAKAZAŁY LUDNOŚCI SIEDZIEĆ, PRZEZ 2 TYGODNIE, W DOMACH”

   a trupów nie ma, nawet na lekarstwo!

   Chodzi oczywiście o wywołanie super kryzysu, a nie tylko wirtualnego jak 2008.”
   adres komentarza

   „Nemezis
   16 marca 2020 o 13:54

   „OPRACOWANIE STATYSTYCZNE. TŁUMACZY DLACZEGO”

   Jak to mówią: jest prawda, gówno prawda i statystyka!

   „statystycznie” śmiertelność na powikłania pogrypowe to 13%, a na wirusa od Korony 2 z hakiem!

   I kto ma rację?

   „Wirusolog prof.Gut wprost śmieje się z paniki i maseczek, które bardziej szkodzą niż pomagają. Korona wirus nie jest bardziej niebezpieczny od zwykłej grypy, dzieci do 9 roku życia są całkowicie bezpieczne, najbardziej narażone są osoby powyżej 80 lat i w złym stanie zdrowia, osoby zdrowe najczęściej przechodzą łagodnie objawy choroby lub przechodzą ją całkowicie bezobjawowo. Cała panika z korona wirusem to zasługa mediów, które wiadomo w czyich są rękach. Ludzie przestańcie pompować tą histerie, bo jedyny cel tego wszystkiego to ograniczenie naszej wolności!”

   adres komentarza

   [od mg: powyższe nagranie pochodzi z audycji na żywo z dnia 1 mar 2020, Program 1 Polskiego Radia wyemitował ją 2 mar 2020 – źródło: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/2465617,Prof-Wlodzimierz-Gut-nie-panikujmy-przed-koronawirusem]

   „przyjaciel
   16 marca 2020 o 14:11

   ja bym nie lekceważył Covida, a to że jest ktoś profesorem nie uprawnia go do stawiania osądu ostatecznego, są doniesienia że Covid może powodować powikłania ze strony nerek i układu rozrodczego szczególnie u mężczyzn.”
   adres komentarza

   „Nemezis
   18 marca 2020 o 07:16

   @ przyjacielu – absolutnie nie traktuję gut Guta jako autorytet, ale jego logika jest niepodważalna

   „ja” gdybym spotkał jakiegoś „co-vida” też bym „go” nie lekceważył

   dowód:

   jak „go” spotykam w necie, to reaguję na „niego”

   problem w tym, że „spotykam go” wyłącznie w necie

   co do POWIKŁAŃ to sprawa wygląda tak, że:

   „wirusy obniżają” odporność i słabe narządy i układy po prostu wysiadają; dlatego ludzie umierają:

   w przypadku zwykłej, czyli corocznej grypy 13%
   w przypadku medialnej grypy 2,4%”
   adres komentarza

   Polubienie

 3. KORONAWIRUS, A MANEWRY DEFENDER 2020 – Ewa Pawela

  Kontrola umysłu – Ewa Pawela
  Opublikowany 12 mar 2020

  http://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/1457782,izrael-izraelsko-amerykanskie-manewry-wojskowe-odwolane-z-powodu-koronawirusa.html

  http://tvn24.pl/swiat/koronawirus-korea-poludniowa-i-usa-odwoluja-wspolne-manewry-z-powodu-zakazenia-4291391

  http://www.defence24.pl/cwiczenia-rezerwistow-odlozone-powodem-koronawirus

  Koronawirus a choroba mikrofalowa – Ewa Pawela

  5G – drugie dno! – Ewa Pawela

  Drony sterowane myślą – Ewa Pawela

  5G – Broń dla Pentagonu – Ewa Pawela

  „mgrabas

  jeśli chcą przejąć nasze złoża, a mają przenośną broń 5G powodującą intensyfikację destrukcyjnych skutków „wirusa”, to oczywistym jest dlaczego przyjechali bez masek i po co przyjechali do Polski w ilości aż 30 000 żołnierzy!
  adres komentarza

  Polubienie

 4. „markglogg
  19 marca 2020 o 21:56

  Ot, takie sobie SKOJARZENIE nt. pandemii wirusa COVID-19 w Polsce i ćwiczeń pod Kaliningradem „DEFENDER EUROPE 2020” US Army

  Ciekawe skojarzenie mi się nasunęło. Wczoraj przed południem jechałem „zakopianką” z Zakopanego do Krakowa. Zupełnie PUSTA, początkowo szosa, a następnie autostrada. Chyba tak jest obecnie w całej Polsce, gdzie WSZYSTKIE główne szlaki komunikacyjne były, do tygodnia wstecz, mówiąc delikatnie „przeładowane”.

  Czy przypadkiem to obecne „oczyszczenie” tych głównych szlaków, z zatłaczających je samochodów nie UŁATWI przeprawy przez Polskę 30 tysięcy „bojców” US Army wraz z planowanymi 30 tysiącami sztuk CIĘŻKIEGO wojskowego sprzętu?

  Ot, takie to sobie skojarzenie, czytałem ze już inni (obserwatorzy polityczni) zaczęli PODEJRZEWAĆ, że uczestnicy „wycieczki” US Army pod Kaliningrad zapewne zostali (po cichu oczywiście, jak to w wojsku bywa) zaszczepieni przeciw COVID-19? Ponoć – jak twierdzą źródła chińskie – niektórzy żołnierze US Army, biorący udział w wielotysięcznej, międzynarodowej „paradzie” w mieście Wuhan w Chinach, już w październiku 2019, wykazywali symptomy zarażenia się tym właśnie COVID-19.

  Na zdjęciu: Ministwers Spraw Wewnętrznych Bawarii, Joachim Herrman, pozdrawia 3 marca 2020 przybywających do Stutgartu „bojców” z USA.”
  adres komentarza

  „mgrabas
  20 marca 2020 o 04:57

  ezoterycy na swoich stronach internetowych piszą o „kolejnym dużym przeskoku energetycznym (przejściu)” jaki ma nastąpić właśnie w tym okresie (marzec-czerwiec ‚2020), nazywając to zjawisko „szturmem energetycznym”, ma się ono odbyć w trzech etapach:

  1.etap: „Rozpocznie się 18.03., główna faza 20-23.03. – masowe czyszczenie i rekonstrukcja wszelkich niezgodności wibracyjnych, kodów zniewolenia. Najtrudniejszy i najmniej przyjemny etap. Najlepiej nie wychodzić z domu, pozostać w spokoju, wyciszeniu, wewnętrznej obserwacji przeżyć. To trudny czas dla ciała fizycznego. Mogą wystąpić nawroty do strych schorzeń. Będzie drgało wszystko, co jest jeszcze mocno obciążone energetycznie. Jasno pokażą się słabe punkty na poziomie energii, emocji, programów umysłu. To czas osobistej weryfikacji i wskazania dalszych obszarów do pracy.”

  2.etap: „Ogromne procesy na poziomie energetyki planety, dusz i ludzi. Przetasowanie reptiliańskiego systemu doświadczania, wprowadzenie wzorcowych parametrów zmieniających i transformujących. Po oczyszczeniu będą wprowadzane źródłowe kody odkrywające pierwotną pamięć (pamięć sprzed etapu doświadczania w zapomnieniu), na poziomie energii i ciała fizycznego. Umowa o doświadczanie w zapomnieniu jest już NIEWAŻNA. Doświadczenie się skończyło. W ciągu najbliższej dekady będą niwelowane skutki tej umowy.”

  3.etap: „Przeniesienie ludzkości i wszystkiego co tu jest na kolejny wyższy poziom energetyczny.”

  „Po wejściu w nowe energie powinna okazać się nowa konfiguracja energetyczna, na którym osadzona zostanie twoja nowa ścieżka do dalszego podążania, rozwoju , odkrywania siebie.”

  „W czasie zmian możemy czuć się zmęczeni, obolali, poruszeni wewnętrznie, mogą wystąpić bóle głowy, szumy uszne, dziwne stany, uczucie chaosu, pomieszania. Najważniejsze jest, aby zachować spokój i zaufanie Zadbać o siebie, poświęcić sobie uwagę, wsłuchać się w ciało, dużo odpoczywać, spać wedle potrzeb, przebywać w kontakcie z Ziemią,, w przestrzeni przyrody, wody, Kluczowe jest lekkie, zdrowe odżywianie się, świeże, lekkie, surowe jedzenie, soki owocowe, warzywne, umiarkowany ruch, wzmacnianie ciała, woda.”


  od mg: czyżby środowiska ezoteryczne otrzymały zadanie grać w tej grze, zapewniając o tych rzekomo „dobrych zmianach”, jakie teraz „same dokonują się” na Ziemi „dzięki promieniowaniu kosmicznemu”?

  tylko dlaczego zalecają nie wychodzenie z domów?

  p. s. „w czasie przejścia” zalecają sprawdzać rezonans Shumana i kosmiczną pogodę (podają linki do odpowiednich stron)”
  adres komentarza

  „markglogg

  Jeszcze jedno SKOJARZENIE: akurat pod zdjęciem US Army lądującej w Niemczech 3 marca br. „filemon12345” na http://romualdkalwa.neon24.pl/post/153844,w-marcu-2020-na-grype-w-polsce-zachorowalo-211-572-osob wzywa
  //BOJKOT ŻYDOWSKIEJ OKUPACJI POLSKI BOJKOT WYBORÓW//

  http://www.voltairenet.org/local/cache-vignettes/L400xH300/Voltairenet-org_-1_1-486-7b551.jpg

  Toć to przecież EUROPĘ OKUPUJĄ, od lat już 75, „JANKESI” – jak to widać na obrazku powyżej. I ćwiczenia „DEFENDER EUROPE 2020” to kolejny element OKUPACJI EUROPY PRZEZ USA.

  Ci „nasi okupanci” w ogóle się nie przejmują pandemią COVID-19, którą sami rozpętali: najpierw w Chinach, sądząc że „wstrząśnięty” nią rząd CHRL się załamie (co się nie udało) potem w Iranie (co też nie „wstrząsnęło” tamtejszym rządem, pomimo kilku zgonów w jego szeregach) i w końcu w „miękkim podbrzuszu Europy” (Włochy, Hiszpania) niezbyt miłującym „panujących im łaskawie” Jankesów. (W Hiszpanii rządowym dekretem NACJONALIZOWANO wszystkie szpitale (sic!) No i tradycyjnie SUWERENNI Szwajcarzy też dostali ostro „po łapkach” ponad 4000 zakażeń w tym niewielkim kraju.

  A tytułem tzw. „backfire” dostają w dupę i same US-RAKI: w stanie Nowy Jork już ponad 5000 nowych zakażeń COVID-19.

  A „Ludowe Chińczyki”, zamiast trząść dupą przed PANEM ŚWIATA (hebr. Adon Olam) wysyłają do Włoch, Hiszpanii i Polski bezpłatną pomoc medyczną: takie mają nadwyżki tych materiałów.”
  adres komentarza

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s