Tak źle jeszcze nie było! Masowa likwidacja osiedlowych sklepów. Przybywa dyskontów [i hipermarketów…].

Posted by Marucha w dniu 2020-02-28 (Piątek)

Tak źle jeszcze nie było! Następuje masowa likwidacja osiedlowych sklepów. Wciąż przybywa za to dyskontów i supermarketów.

Dane jasno wskazują, że drastycznie znikają małe, osiedlowe sklepy. Pod koniec 2019 roku działało ich około 95 tys. – to aż o 7 tysięcy mniej niż dwa lata temu. Masowo zamyka się również kioski. „Dyskonty i supermarkety zresztą rosną dalej jak grzyby po deszczu. Liczba tych pierwszych wzrosła o 291 do 4140. Supermarketów przybyło 458, osiągając liczbę 4148” – informuje Business Insider.

Tymczasem zagraniczne sklepy zostały ukarane za kłamstwa ws. oznaczeń towarów – sieci handlowe niewłaściwie informowały bowiem o kraju pochodzenia produktów. I tak np. ziemniaki oznaczone jako polskie były sprowadzane z Izraela. UOKiK przeprowadził kontrolę w sklepach Biedronki, sieci Lidl czy hipermarketach, które należą do Auchan, Carrefoura czy Kauflandu.

To efekt działań polskich rolników. Przypominamy, że niedawno Agrounia zdecydowała się wezwać policję do Biedronki ponieważ marchew sprzedawana luzem była oznaczona jako polska. Tymczasem, wedle informacji, które umieszczono na kartonach pochodziła z… Holandii: „To jawne działanie na szkodę polskich rolników i oszukiwanie polskich konsumentów. Dzisiejszy przypadek zgłosiliśmy na policję, która podjęła interwencje”.

http://medianarodowe.com/

za: http://marucha.wordpress.com/2020/02/28/tak-zle-jeszcze-nie-bylo-masowa-likwidacja-osiedlowych-sklepow-przybywa-dyskontow/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s