Iran nakłada 80 milionów dolarów na głowę Donalda Trumpa, grozi zaatakowaniem Białego Domu, zrywa umowę nuklearną i nazywa prezydenta USA „terrorystą w garniturze” pośród furii po zabiciu Soleimani.

„miziaforum, 5 stycznia 2020

 

 • Urzędnicy Iranu i zwolennicy generała Qassema Soleimaniego ślubowali zemstę za śmierć w strajku amerykańskim w piątek
 • Podczas procesji pogrzebowej dla Qassem Soleimani Irańczycy zostali wezwani do przekazania 1 $ na podwyższenie nagrody 
 • Irański poseł Abolfazl Abutorabi zagroził atakiem Białego Domu podczas niedzielnej sesji parlamentu 
 • „Możemy atakować sam Biały Dom, możemy reagować na nie na amerykańskiej ziemi” – powiedział podczas sesji Abutorabi
 • Groźba MP pojawiła się po tym, jak Trump ostrzegł, że USA uderzą w 52 cele reprezentujące ofiary kryzysu zakładników w Iranie 
 • Iran ogłosił również, że kraj ten nie będzie dłużej przestrzegać żadnych limitów umowy nuklearnej z 2015 r
 • Według lokalnych raportów, w niedzielę parlament iracki głosował za wydaleniem wojsk amerykańskich z kraju  
 • Iran groził także trafieniem 35 amerykańskich celów w regionie, w tym okrętów amerykańskich, po śmierci najwyższego generała   
 • Jego ciało wróciło do Iranu wczesną niedzielą, skandując „Death to America” przed trzydniowym pogrzebem  
 • Irańczycy podnieśli krwistoczerwone „flagi zemsty” nad minaretami w czczonym meczecie Jamkaran   
 • Tysiące amerykańskich spadochroniarzy z 82 Dywizji Powietrznodesantowej nadal rozmieszczają się na Bliskim Wschodzie 
„Możemy atakować sam Biały Dom, reagować na nie na amerykańskiej ziemi. Mamy moc i Bóg pozwoli, że odpowiemy w odpowiednim czasie ”irański poseł Abolfazl Abutorabi (na zdjęciu)

„Możemy atakować sam Biały Dom, reagować na nie na amerykańskiej ziemi. Mamy moc i Bóg pozwoli, że odpowiemy w odpowiednim czasie ”irański poseł Abolfazl Abutorabi (na zdjęciu).

Iran złożył nagrodę w wysokości 80 milionów dolarów na głowę Donalda Trumpa i zagroził atakiem na Biały Dom w odpowiedzi na ostrzeżenie prezydenta, że ​​jakikolwiek atak na amerykańskie interesy w regionie przyniesie masowe odwet.

Organizator pogrzebu generała Qassem Soleimaniego wezwał wszystkich Irańczyków do przekazania 1 $ każdego „w celu zebrania nagrody w wysokości 80 milionów dolarów na głowę prezydenta Trumpa”.

Organizator przedstawił uwagi podczas procesji w Mashadzie.

Iran ogłosił również, że nie będzie dłużej przestrzegać żadnego z limitów porozumienia nuklearnego z 2015 roku.

W oświadczeniu wydanym przez administrację prezydenta Iranu Hassana Rouhaniego stwierdzono, że kraj ten nie będzie przestrzegać ograniczeń w zakresie wzbogacania, ilości zgromadzonego wzbogaconego uranu, a także badań i rozwoju w swojej działalności nuklearnej.

Nie wyjaśnił, na jakich poziomach od razu osiągnie swój program.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej, organ nadzorujący ONZ obserwujący program Iranu, nie mogła natychmiast zwrócić się o komentarz.

Wcześniej w niedzielę parlament iracki głosował za wydaleniem wojsk amerykańskich z kraju. Głosowanie „zobowiązuje rząd do podjęcia działań na rzecz położenia kresu obecności wszystkich obcych wojsk na ziemi irackiej” – stwierdził krajowy urząd medialny.

Gdy napięcia wzrosną po śmierci Soleimaniego, irański poseł Abolfazl Abutorabi zagroził, że w odwecie rozpocznie atak na amerykańską ziemię.

„Możemy atakować sam Biały Dom, reagować na nie na amerykańskiej ziemi. Mamy moc i, jeśli Bóg pozwoli, odpowiemy w odpowiednim czasie – powiedziała Irańska Agencja Wiadomości Pracy.

Abutorabi powiedział dalej, że „jest to wypowiedzenie wojny, co oznacza, że ​​jeśli się wahasz, przegrywasz”.

„Kiedy ktoś wypowie wojnę, czy chcesz odpowiedzieć na kule za pomocą kwiatów? Zastrzelą cię w głowę – dodał.

Zagrożenie Abutorabiego miało miejsce podczas otwartej sesji parlamentu w Teheranie, zaledwie kilka dni po tym, jak irański żołnierz Soleimani zginął w strajku dronów w piątek na lotnisku w Bagdadzie. Soleimani był architektem tajnych operacji wojskowych Teheranu i szefem sił Quds Gwardii Rewolucyjnej.

Irańscy prawodawcy skandują antyamerykańskie i antyizraelskie hasła, aby zaprotestować przeciwko zabiciu przez USA najwyższego generała irańskiego Qassema Soleimaniego na początku otwartej sesji parlamentu w Teheranie w Iranie w niedzielę

 

Ciało Soleimani wróciło do Iranu w niedzielę. Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko Ahvaz w Teheranie widać ludzi niosących jego trumnę. Szkatułę przywitały okrzyki „Śmierci Ameryce”, gdy Iran wydał nowe groźby odwetu
Ciało Soleimani wróciło do Iranu w niedzielę. Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko Ahvaz w Teheranie widać ludzi niosących jego trumnę. Szkatułę przywitały okrzyki „Śmierci Ameryce”, gdy Iran wydał nowe groźby odwetu. 

Po masowych marszach pogrzebowych w Iraku jego ciało poleciało do Ahvaz w Iranie. Personel wojskowy niesie urnę Soleimani w Iranie. Fala żałobników wypełniła ulice irańskiego miasta Ahvaz w niedzielę, aby złożyć hołd najwyższemu generałowi

Po masowych marszach pogrzebowych w Iraku jego ciało poleciało do Ahvaz w Iranie. Personel wojskowy niesie urnę Soleimani w Iranie. Fala żałobników wypełniła ulice irańskiego miasta Ahvaz w niedzielę, aby złożyć hołd najwyższemu generałowi.

Irańscy członkowie wojska przenieśli urnę Soleimani na lotnisko w Teheranie po przylocie w niedzielę

 

Irańscy żałobnicy zebrali się, by dotknąć trumny i wyrazić tam żal po śmierci potężnego generała

Irańscy żałobnicy zebrali się, by dotknąć trumny i wyrazić tam żal po śmierci potężnego generała.

 

Organizator pogrzebu dla Soleimani wezwał wszystkich Irańczyków do przekazania 1 $ każdego „w celu zebrania nagrody w wysokości 80 milionów dolarów na głowę prezydenta Trumpa”. Organizator przedstawił uwagi podczas procesji w Mashadzie
Organizator pogrzebu dla Soleimani wezwał wszystkich Irańczyków do przekazania 1 $ każdego „w celu zebrania nagrody w wysokości 80 milionów dolarów na głowę prezydenta Trumpa”. Organizator przedstawił uwagi podczas procesji w Mashadzie. 

Udrapowane flagami trumny gen Qassem Soleimani i jego towarzysze, którzy zostali zabici w Iraku podczas amerykańskiego uderzenia dronów, są przewożeni ciężarówką otoczoną przez żałobników podczas ich pogrzebu w południowo-zachodnim mieście Ahvaz w Iranie w niedzielę

Udrapowane flagami trumny gen Qassem Soleimani i jego towarzysze, którzy zostali zabici w Iraku podczas amerykańskiego uderzenia dronów, są przewożeni ciężarówką otoczoną przez żałobników podczas ich pogrzebu w południowo-zachodnim mieście Ahvaz w Iranie w niedzielę

Po niedzielnych marszach pogrzebowych w Iraku, gdzie zgromadziły się tysiące ludzi, ciało Soleimaniego zostało przewiezione do miasta Ahvaz w południowo-zachodnim Iranie. Film ze sceny pokazał, jak trumna owinięta w irańską flagę jest wyładowywana z samolotu, gdy grała orkiestra wojskowa, a tłum gniewnie skandował „Death to America”.

W sobotę dowódca Gwardii Rewolucyjnej generał dywizji Hossein Salami obiecał „strategiczną zemstę, która z pewnością położy kres amerykańskiej obecności w regionie”.

Jednak Trump, którego przywódcy irańscy nazwali „terrorystą w garniturze”, zagroził, że w odwecie uderzy 52 krytyczne cele w Iranie, jeśli Teheran uderzy w interesy amerykańskie w regionie. Podniósł stawkę po tym, jak Iran stwierdził, że zidentyfikował 35 celów potencjalnych strajków, i podniósł swoje czerwone „flagi zemsty” nad kluczowym meczetem.

Organizator pogrzebu dla Soleimani podobno wezwał wszystkich Irańczyków do przekazania 1 $ każdego „w celu zebrania nagrody w wysokości 80 milionów dolarów na głowę prezydenta Trumpa”
Organizator pogrzebu dla Soleimani podobno wezwał wszystkich Irańczyków do przekazania 1 $ każdego „w celu zebrania nagrody w wysokości 80 milionów dolarów na głowę prezydenta Trumpa”

„Niech to posłuży jako OSTRZEŻENIE, że jeśli Iran uderzy w Amerykanów lub amerykańskie aktywa, celujemy w 52 irańskie strony (reprezentujące 52 amerykańskich zakładników zabranych przez Iran wiele lat temu), niektóre na bardzo wysokim poziomie i ważne dla Iranu i Kultura irańska i te cele, a także sam Iran BĘDZIE UDERZONY BARDZO SZYBKO I BARDZO TWARDY. USA nie chcą już więcej zagrożeń! Trump napisał tweeta w sobotę z Mar-a-Lago, po spędzeniu dnia na pobliskim polu golfowym.

„Iran bardzo odważnie mówi o atakowaniu niektórych aktywów USA jako zemsty za to, że uwolniliśmy świat od ich przywódcy terrorystycznego, który właśnie zabił Amerykanina, i ciężko zranił wielu innych, nie wspominając już o wszystkich ludziach, których zabił w ciągu swojego życia, w tym ostatnio setki irańskich protestujących – powiedział Trump.

„Już atakował naszą ambasadę i przygotowywał się na dodatkowe trafienia w innych lokalizacjach. Iran od wielu lat jest niczym innym jak problemami – kontynuował.

Groźba Trumpa odnosiła się do kryzysu zakładników w Iranie w latach 1979–1981, w którym 52 dyplomatów i obywateli USA było zakładnikami rewolucyjnych studentów w Iranie.

Zagrożenie dla stron docelowych ważnych dla „kultury irańskiej” wywołało wiele oskarżeń od krytyków, że groził popełnieniem „zbrodni wojennych”. Rzecznik Białego Domu nie odpowiedział od razu na zapytanie dotyczące listy celów amerykańskich z DailyMail.com.

„Zaatakowali nas, a my odpowiedzieliśmy” – powiedział Trump o uderzeniu dronem w Soleimani, który nastąpił po atakach na ambasadę USA w Bagdadzie przez pro-irańskich bojowników.

„Jeśli ponownie zaatakują, czego zdecydowanie odradzam, uderzymy ich mocniej niż kiedykolwiek wcześniej!” powiedział.

 

Zagrożenie Abutorabiego nastąpiło zaledwie dzień po tym, jak Trump (na zdjęciu) zagroził, że uderzy w 52 krytyczne cele w Iranie w odwecie, jeśli Teheran uderzy w jakiekolwiek amerykańskie interesy w regionie, podnosząc stawkę po tym, jak Iran stwierdził, że zidentyfikował 35 celów dla potencjalnych strajków i podniósł swój czerwony poziom. flagi zemsty nad kluczowym meczetem
Iran powiedział, że zidentyfikował 35 celów potencjalnych strajków i podniósł swoje czerwone „flagi zemsty” nad kluczowym meczetem po śmierci najwyższego generała Qassem Soleimani (na zdjęciu w listopadzie 2019 r.)

Zagrożenie Abutorabi nastąpiło zaledwie dzień po tym, jak Trump (na zdjęciu w piątek) zagroził, że w odwecie uderzy 52 krytyczne cele w Iranie, jeśli Teheran uderzy w interesy amerykańskie w regionie. Iran powiedział, że zidentyfikował 35 celów potencjalnych strajków i podniósł swoje czerwone „flagi zemsty” nad kluczowym meczetem po śmierci najwyższego generała Qassem Soleimani (po prawej).

 

Abutorabi zagroził wojnie w Białym Domu, co oznacza, że ​​jeśli się wahasz, przegrywasz ”.

Spadochroniarze i sprzęt przydzielony do 1. Brygady Zespołu Bojowego, 82. Dywizja Powietrznodesantowa ładuje samoloty w sobotę w rejon operacji dowództwa centralnego USA z Fort Bragg w Karolinie Północnej

Spadochroniarze i sprzęt przydzielony do 1. Brygady Zespołu Bojowego, 82. Dywizja Powietrznodesantowa ładuje samoloty w sobotę w rejon operacji dowództwa centralnego USA z Fort Bragg w Karolinie Północnej.

 

82 Dywizja Powietrznodesantowa ładuje sprzęt na Bliski Wschód w sobotę C-17 Globemaster III w Fort Bragg

82 Dywizja Powietrznodesantowa ładuje sprzęt na Bliski Wschód w sobotę C-17 Globemaster III w Fort Bragg.

 

Sprzęt wojskowy skierowany na Bliski Wschód można zobaczyć na pokładzie Globemastera C-17 w sobotę w Fort Bragg

„Stany Zjednoczone właśnie wydały dwa tryliony dolarów na sprzęt wojskowy. Jesteśmy największym i zdecydowanie NAJLEPSZYM na świecie! Jeśli Iran zaatakuje amerykańską bazę lub jakikolwiek Amerykanin, wyślemy po drodze trochę tego nowego, pięknego sprzętu … i bez wahania! powiedział.

W niedzielę minister informacji i telekomunikacji Mohammad Javad Azari-Jahromi napisał na Twitterze: „Jak ISIS, jak Hitler, jak Czyngis! Wszyscy nienawidzą kultur. Trump jest terrorystą w garniturze. Wkrótce nauczy się historii, że NIKT nie może pokonać „Wielkiego Narodu i Kultury Iranu”.

W  wywiadzie dla CNN Hossein Dehghan, doradca wojskowy Najwyższego Przywódcy Ajatollaha Chamenei, powiedział: „Odpowiedź na pewno będzie wojskowa i przeciw wojskom”.

„Pozwól, że powiem ci jedno: nasze kierownictwo oficjalnie ogłosiło, że nigdy nie szukamy wojny i nie będziemy poszukiwać wojny” – powiedział Dehghan.

„To Ameryka rozpoczęła wojnę. Dlatego powinni zaakceptować odpowiednie reakcje na swoje działania. Jedyną rzeczą, która może zakończyć ten okres wojny, jest otrzymanie przez Amerykanów ciosu równego ciosowi, który zadali. Potem nie powinni szukać nowego cyklu – dodał.

Dehghan odniósł się do oświadczenia Chamenei w maju, kiedy najwyższy przywódca powiedział, że Teheran nie dąży do wojny z USA.

Wtedy Chamenei powiedział: „Nie będzie wojny. Naród irański wybrał ścieżkę oporu. Nie szukamy wojny, oni też nie. Wiedzą, że to nie leży w ich interesie.

Wcześniej w sobotę irański urzędnik powiedział, że co najmniej 35 celów amerykańskich, w tym okręty wojenne i Tel Awiw, zostało zidentyfikowanych do ataków odwetowych.

Irański generał Gholamali Abuhamzeh, dowódca Gwardii Rewolucyjnej w południowej prowincji Kerman, powiedział, że kluczowe cele amerykańskie w regionie zostały zidentyfikowane „dawno temu”, w tym statki w Zatoce Perskiej, Cieśninie Hormuz i Tel Awiwie.

„Cieśnina Hormuz jest istotnym punktem dla Zachodu i krzyżuje się tam duża liczba amerykańskich niszczycieli i okrętów wojennych… około 35 celów amerykańskich w regionie, a także Tel Awiw, jest w naszym zasięgu” – powiedział Reuters.

Hezbollah, islamska grupa polityczna i bojownicza, ostrzegła także żołnierzy irackich, aby od niedzieli trzymali się co najmniej 1000 metrów od amerykańskich baz wojskowych.

Przysięgając zemstę za śmierć Soleimani, Irańczycy w sobotę podnieśli krwistoczerwone „flagi zemsty” nad minaretami w czczonym meczecie Jamkaran w świętym mieście Kom.

 

Najwyższy przywódca Iranu Ayatollah Seyed Ali Khamene odwiedza w piątek rodzinę zabitego generała Qasem Soleimani

Irańscy członkowie milicji Basij biorą udział w antyamerykańskim wiecu na placu Palestyna w stolicy Teheranu w sobotę, aby zaprotestować przeciwko zabiciu dowódcy sił Quds irańskiej Gwardii Rewolucyjnej Qassem Soleimani przez nalot amerykański
Irańscy członkowie milicji Basij biorą udział w antyamerykańskim wiecu na placu Palestyna w stolicy Teheranu w sobotę, aby zaprotestować przeciwko zabiciu dowódcy sił Quds irańskiej Gwardii Rewolucyjnej Qassem Soleimani przez nalot amerykański.
Kobiety trzymają plakaty Soleimani, które protestowały przeciwko jego zabójstwu w stolicy Iranu w sobotę

Kobiety trzymają plakaty Soleimani, które protestowały przeciwko jego zabójstwu w stolicy Iranu w sobotę.

 

Iran podniósł w sobotę krwawe „flagi zemsty” nad minaretami w czczonym meczecie Jamkaran w świętym mieście Kom

Irańczycy biorą udział w antyamerykańskim wiecu w sobotę w Teheranie w Iranie. Soleimani, 62-letni zastępca dowódcy Gwardii Rewolucyjnej, zostanie pochowany w przyszłym tygodniu w swoim rodzinnym mieście Kerman w ramach trzech dni ceremonii Iranu

Irańczycy biorą udział w antyamerykańskim wiecu w sobotę w Teheranie w Iranie. Soleimani, 62-letni zastępca dowódcy Gwardii Rewolucyjnej, zostanie pochowany w przyszłym tygodniu w swoim rodzinnym mieście Kerman w ramach trzech dni ceremonii Iranu

Atak odwet ze strony Iranu może być postrzegana „w ciągu kilku tygodni” albo w kraju lub zagranicą, starszy Kongresu staffer powiedział  czasu .

Pracownik powiedział: „Nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości nastąpi deeskalacja. Jedyne pytanie brzmi: jak zły będzie odwet i gdzie i co go uderzy.

Uwagi Abuhamzeha dotyczące tego, że Iran wcześniej zidentyfikował cele, wydają się potwierdzać rozumowanie Departamentu Stanu dotyczące nalotu w piątek.

Departament Stanu powiedział: „Generał Soleimani aktywnie opracowywał plany ataku na amerykańskich dyplomatów i członków służby w Iraku i całym regionie”.

„Stany Zjednoczone będą nadal podejmować wszelkie niezbędne działania w celu ochrony naszego narodu i naszych interesów niezależnie od tego, gdzie się znajdują na całym świecie”.

Tymczasem jedna z wspieranych przez Iran milicji Kataeb Hezbollah lub Brygady Hezbollah ostrzegła żołnierzy irackich, aby opuścili wszelkie obiekty w pobliżu baz amerykańskich, w których przebywają amerykańscy żołnierze w słabo zawoalowanym zagrożeniu.

„Przywódcy sił bezpieczeństwa powinni chronić swoich bojowników i nie dopuścić, aby stali się ludzką tarczą dla okupujących krzyżowców” – mówi oświadczenie w sprawie baz koalicyjnych.

Iran rozważa swoje opcje przeciwko Ameryce w odwecie za zabicie dowódcy Quds Qassem Soleimeni w Bagdadzie. Konflikt może szybko wymknąć się spod kontroli, wciągając inne mocarstwa światowe, w tym Rosję, Turcję i Chiny

Irański urzędnik ujawnił, że zidentyfikowano co najmniej 35 celów amerykańskich do uderzeń odwetowych, w tym statków w Zatoce Perskiej i Cieśninie Hormuz. Nz. Lotniskowiec USS Abraham Lincoln (L), niszczyciel obrony powietrznej HMS Defender i niszczyciel pocisków kierowanych USS Farragut w listopadzie przejeżdżają Cieśninę Hormuz

Irański urzędnik ujawnił, że zidentyfikowano co najmniej 35 celów amerykańskich do uderzeń odwetowych, w tym statków w Zatoce Perskiej i Cieśninie Hormuz. Nz. Lotniskowiec USS Abraham Lincoln (L), niszczyciel obrony powietrznej HMS Defender i niszczyciel pocisków kierowanych USS Farragut w listopadzie przejeżdżają Cieśninę Hormuz.

 

Tel Awiw, znane miasto Izraela, zostało również wyróżnione jako potencjalny cel ataku generała Gholamali Abuhamzeha

Na konferencji prasowej po piątkowym nalocie Trump powiedział, że Soleimani planuje ataki na Amerykanów podczas konferencji prasowej po nalocie.

„Soleimani planował nieuchronne i złowrogie ataki na amerykańskich dyplomatów i personel wojskowy, ale złapaliśmy go na gorącym uczynku i rozwiązaliśmy go” – powiedział prezydent na konferencji prasowej.

Chociaż nie ujawniono konkretnych lokalizacji 35 celów, ambasada USA w Bagdadzie i baza wojskowa mogą być potencjalnymi celami.

Wynika to z zabicia amerykańskiego kontrahenta, który został zabity podczas ataku rakietowego tydzień temu podczas pracy w irackiej bazie wojskowej w północnym regionie kraju.

USA zemściły się, dokonując ataku na pięć baz milicji mobilizacyjnej w Iraku i Syrii, zabijając ponad 24 osoby i podżegając do prawie dwudniowego oblężenia ambasady Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie.

Po śmierci Soleimaniego kilku irańskich urzędników i zwolenników 62-latka poprzysięgło zemstę na USA.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani powiedział, że USA popełniły „poważny błąd” w zabiciu Soleimani i prawdopodobnie poniosą konsekwencje w nadchodzących latach.

Prezydent Iranu Rouhani ostrzega, że ​​Stany Zjednoczone popełniły „poważny błąd” i będą musiały ponieść konsekwencje „przez wiele lat” po tym, jak rodzina Soleimani prosi o zemstę

Prezydent Iranu wydał przerażające ostrzeżenie, że USA popełniły „poważny błąd”, zabijając przywódcę irańskiej siły Quds, Qassem Soleimani, podczas nalotu i że będzie to miało konsekwencje w nadchodzących latach.

Podczas wizyty w domu notorycznego generała w sobotę jedna z córek Soleimani poprosiła prezydenta Hassana Rhouaniego o zemstę.

„Kto pomści krew mojego ojca?” zapytała.

W odpowiedzi obiecał jej, że „wszyscy się zemszczą” i „zrobimy to, pomszczymy jego krew, nie martwcie się”.

„Amerykanie nie zdawali sobie sprawy z tego, że popełnili poważny błąd. Będą cierpieć konsekwencje takiego przestępczego środka nie tylko dzisiaj, ale także w nadchodzących latach – powiedział Rouhani.

„Ta zbrodnia popełniona przez USA przejdzie do historii jako jedno z niezapomnianych przestępstw przeciwko narodowi irańskiemu”.

62-letni Soleimani został zabity we wczesnych godzinach piątkowych, w czasie lokalnym, przed międzynarodowym lotniskiem w Bagdadzie w wyniku nalotu powietrznego zarządzonego przez prezydenta Donalda Trumpa.

 

Prezydent Rouhani (po prawej) rozmawia w sobotę z córkami generała Soleimani (po lewej)

Prezydent Rouhani (po prawej) rozmawia w sobotę z córkami generała Soleimani (po lewej).

Kilka godzin po ataku Trump powiedział, że nakazał zabicie Soleimani, aby zapobiec wojnie, dodając, że dowódca planuje „bezpośrednie i złowrogie” ataki na Amerykanów.

Generał był architektem wojny w cieniu Iranu i ekspansji wojskowej na Bliskim Wschodzie, a jego celem było w szczególności, ponieważ aktywnie rozwijał plany zabijania członków amerykańskiej armii i dyplomatów w regionie.

„Wczoraj wieczorem podjęliśmy działania, aby zatrzymać wojnę. Nie podjęliśmy żadnych działań, aby rozpocząć wojnę – powiedział w piątek prezydent w Mar-a-Lago w krótkich uwagach.

Rouhani powiedział, że Iran ma prawo szukać zemsty, mówiąc, że odwet nastąpi, gdy „brudne ręce USA” zostaną usunięte z regionu na czas nieokreślony.

Najwyższy przywódca Iranu Ayatolla Ali Chamenei (na zdjęciu) z członkiem rodziny Soleimani podczas wizyty w domu rodziny w piątek wieczorem

Najwyższy przywódca Iranu Ayatolla Ali Chamenei (na zdjęciu) z członkiem rodziny Soleimani podczas wizyty w domu rodziny w piątek wieczorem

Najwyższy przywódca Iranu Ayatolla Ali Chamenei również odwiedził dom w piątek wieczorem, gdzie powiedział, że nalot, który zabił architekta niesławnej milicji kraju, był „nikczemny”.

„Wszyscy są pogrążeni w żałobie i wdzięczni ojcu. Ta wdzięczność wynika z jego wielkiej szczerości, ponieważ serca są w rękach Boga. Bez szczerości serca [ludzi] nie byłyby z nim tak. Niech Bóg obdarzy nas wszystkich swoimi błogosławieństwami – powiedział, opowiadając rozmowę w tweecie.

„Widziałeś, jak ludzie w wielu miastach wychodzą licznie, z oddaniem. Poczekaj na jego pogrzeb. Te błogosławieństwa są przed nami, aby zobaczyć wartość męczeństwa. Co za błogosławieństwo dla Hadżdż Qasem. Spełnił swoje marzenie.

W szeregu innych tweetów po spotkaniu Ajatollah Chamenei określił administrację Trumpa jako „nikczemną” i potępił nalot.

„Hadżdż Qasem Soleimani był wielokrotnie narażony na męczeństwo, ale wypełniając swój obowiązek i walcząc o sprawę Boga, nie bał się nikogo ani niczego. Został zamęczony przez najbardziej nikczemnych ludzi, rząd Stanów Zjednoczonych, a ich duma z tej zbrodni jest jego cechą wyróżniającą – napisał w sobotę.

Ostrzegł także „wrogów” Iranu, że rzekome zwycięstwo Dżihadu Oporu będzie „gorzkie”.

Odwiedzając w sobotę rodzinę Soleimani, Rouhani nazwał nalot „niezapomnianą zbrodnią”.

„Amerykanie nie zdawali sobie sprawy z tego, że popełnili poważny błąd. Będą cierpieć konsekwencje takiego przestępczego środka nie tylko dzisiaj, ale także w nadchodzących latach – powiedział Rouhani.

„Ta zbrodnia popełniona przez USA przejdzie do historii jako jedno z niezapomnianych przestępstw przeciwko narodowi irańskiemu”.

Ayatolla Ali Chamenei odwiedziła rodzinę w piątek i powtórzyła podobne odczucia wobec administracji Trumpa.

„Hadżdż Qasem Soleimani był wielokrotnie narażony na męczeństwo, ale wypełniając swój obowiązek i walcząc o sprawę Boga, nie bał się nikogo ani niczego. Został zamęczony przez najbardziej nikczemnych ludzi, rząd Stanów Zjednoczonych, a ich duma z tej zbrodni jest jego cechą wyróżniającą – napisał w sobotę.

Ostrzegł także „wrogów” Iranu, że rzekome zwycięstwo Dżihadu Oporu będzie „gorzkie”.

Napisał: „Wszyscy przyjaciele – i wrogowie – wiedzą, że Dżihad Oporu będzie kontynuowany z większą motywacją, a wojownicy na tej błogosławionej ścieżce czekają na zdecydowane zwycięstwo. Strata naszego drogiego generała jest gorzka. Trwająca walka i ostateczne zwycięstwo będą bardziej gorzkie dla morderców i przestępców ”.

Podczas procesji pogrzebowych dla Soleimani jego zwolennicy intonowali „Nie, Nie, Ameryka”, „Śmierć Ameryce, śmierć Izraelowi” i „Ameryka to Wielki Szatan”.

Mohammed Fadl, żałobnik ubrany na czarno, powiedział, że pogrzeb jest wyrazem lojalności wobec zabitych przywódców.

„To bolesne uderzenie, ale nas nie wstrząśnie” – powiedział.

Tysiące śpiewają „Death to America!” i trzymaj znaki ślubowania zemsty na pogrzebie Soleimani

Tysiące wściekłych żałobników tłoczyło się dziś na ulicach Bagdadu podczas procesji pogrzebowych dla zabitego irańskiego generała Qassema Soleimaniego i dowódcy milicji irackiej, który zginął z nim podczas wczorajszego strajku w USA.

Śpiewali „Death to America” i „America is the Great Satan”, gdy szli obok trumien Soleimani, architekta irańskiej globalnej strategii wojskowej, i Abu Mahdi al-Muhandis, szef Kataeb Hezbollah w Bagdadzie.

Para jechała w konwoju złożonym z dwóch pojazdów, który został zdziesiątkowany przez trzy pociski z amerykańskiego drona żniwiarza MQ-9 we wczesnych godzinach piątkowych poza międzynarodowym lotniskiem w Bagdadzie.

Strajk – w wyniku którego zginęło jeszcze czterech irańskich Islamskich Strażników Rewolucji i pięciu członków proirańskiej sieci paramilitarnej Iraku – rozwścieczył Teheran, który ślubował dżihad w Ameryce.

 

Tysiące żałobników pakuje ulice Bagdadu w sobotę, aby opłakiwać Soleimaniego i Muhandisa zabitych w strajku amerykańskim przed lotniskiem stolicy Iraku we wczesnych godzinach piątkowych

Tysiące żałobników pakuje ulice Bagdadu w sobotę, aby opłakiwać Soleimaniego i Muhandisa zabitych w strajku amerykańskim przed lotniskiem stolicy Iraku we wczesnych godzinach piątkowych.

 

Rewolucyjna Gwardia Gen. Qassem Soleimani

Abu Mahdi al-Muhandis

Odbyły się procesje pogrzebowe dla 62-letniego Soleimani (z lewej), szefa elitarnej armii Sił Quds irańskich Gwardii Rewolucyjnej, a także Abu Mahdi al-Muhandis, 66, (z prawej) dowódca proirańskiej irackiej milicji w Bagdad w sobotę

Tymczasem Irak, którego premier brał udział w dzisiejszych pogrzebach, zagroził nakazem wydalenia wszystkich wojsk amerykańskich z kraju po tym, co nazwał „bezczelnym naruszeniem suwerenności Iraku”.

Prezydent Donald Trump powiedział, że nakazał zabicie  Soleimani, aby zapobiec wojnie, dodając, że dowódca planuje „bezpośrednie i złowrogie” ataki na Amerykanów.

Żałobnicy w stolicy Iraku nosili dziś plakaty Soleimani i flagi wspieranej przez Iran milicji Kataeb Hezbollah, wspieranej przez Iran, która w ostatnich miesiącach popełniła bezczelne ataki na bazy amerykańskie, osiągając punkt kulminacyjny podczas oblężenia ambasady USA we wtorek.

Procesja rozpoczęła się w świątyni Imama Kadhima w Bagdadzie, jednym z najbardziej czczonych w szyickim islamie, zanim tłumy skierowały się na południe do punktu w pobliżu Zielonej Strefy, dzielnicy o wysokim bezpieczeństwie, w której znajdują się biura rządowe i ambasady zagraniczne, w tym amerykańskie.

Żałobnicy otaczają w sobotę ulicą Bagdadu samochód z trumną irańskiego dowódcy wojskowego Qassem Soleimani

Żałobnicy otaczają w sobotę ulicą Bagdadu samochód z trumną irańskiego dowódcy wojskowego Qassem Soleimani.

Tymczasem tysiące rozgniewanych demonstrantów stanęły przed biurami ONZ w stolicy Iranu, domagając się zemsty za zabicie Soleimani.Szef elitarnej siły Iranu Quds zostanie pochowany we wtorek w swoim rodzinnym mieście Kerman w ramach trzydniowych uroczystości w całym kraju, poinformowali Strażnicy Rewolucji.Wczoraj najwyższy przywódca Iranu, Ayatollah Ali Chamenei, odwiedził dom rodzinny 62-letniego ojca pięciolatki i złożył kondolencje po ślubowaniu „dżihadu” w Ameryce za uderzenie drona.Okazuje się, że ambasador ONZ w Teheranie, który reprezentuje jedyną dyplomatyczną misję Iranu w USA, powiedział CNN w piątek, że nalot był „równoznaczny z rozpoczęciem wojny z Iranem”.„Stany Zjednoczone już rozpoczęły wojnę z Iranem, nie tylko wojnę gospodarczą, ale coś poza tym, zabijając jednego z naszych najwyższych generałów” – powiedział Ravanchi. „Nastąpi ostra zemsta … Odpowiedź na akcję wojskową to akcja wojskowa”.Dzisiaj żałobnicy w stolicy Iraku, wielu ze łzami, skandowali: „Nie, nie, Ameryka” i „Śmierć Ameryce, śmierć Izraelowi”.Mohammed Fadl, żałobnik ubrany na czarno, powiedział, że pogrzeb jest wyrazem lojalności wobec zabitych przywódców.„To bolesne uderzenie, ale nas nie wstrząśnie” – powiedział.Nad procesją zawisły dwa helikoptery, w których uczestniczyli premier Adel Abdul-Mahdi i przywódcy wspieranych przez Iran bojówek.Pozostałości zostaną później zabrane do świętego szyickiego miasta Najaf na południu, a resztki Strażników zostaną przewiezione do Iranu, który ogłosił trzy dni żałoby.Po gwałtownych atakach na ambasadę podczas marszów na innych bojowników „męczenników” na początku tego tygodnia, USA szykują się do możliwości kolejnego ataku.Niektóre procesje pogrzebowe odbywały się na obszarach w pobliżu silnie ufortyfikowanej „Zielonej Strefy”, a urzędnicy są bardzo nieufni wobec mas milicji w pobliżu budynków konsularnych.Jakakolwiek próba złamania ambasady przez wspierane przez Iran milicje „wpadłaby w brzęczenie” ognia ze strony obrońców USA, gen. Mark Milley, prezes Joint Chiefs, powiedział wcześniej w tym tygodniu.„Jesteśmy bardzo pewni, że rzetelność tej ambasady jest silna i jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek był fizycznie przejęty” – powiedział Milley na konferencji w Pentagonie.Amerykański oficer obrony powiedział AFP w sobotę, że Ameryka ograniczy operacje wojskowe w Iraku i poświęci siłę roboczą na obronę swoich baz i żołnierzy.„Będziemy przeprowadzać ograniczone operacje grupy antyislamskiej z naszymi partnerami w zakresie bezpieczeństwa, w których wspierają one nasze wysiłki w zakresie ochrony sił” – powiedział urzędnik. „Zwiększyliśmy środki bezpieczeństwa i obronne w bazach irackich, które przyjmują wojska koalicyjne”.NATO ogłosiło w sobotę, że zawiesi misje szkoleniowe w Iraku. Misja NATO w Iraku, licząca setki, szkoli siły bezpieczeństwa kraju na wniosek rządu Bagdadu, aby zapobiec powrotowi grupy Państwa Islamskiego.Gdy w całym regionie wzrosły napięcia, z dnia na dzień pojawiły się doniesienia o nalocie na konwój wspieranych przez Iran milicjantów na północ od Bagdadu.Kilka godzin później armia iracka zaprzeczyła, że ​​doszło do nalotu. Koalicja kierowana przez USA również odmówiła przeprowadzenia nalotu.Ludowe Siły Mobilizacyjne (PMF), grupa parasolowa w większości wspieranych przez Iran milicji i urzędnicy ds. Bezpieczeństwa zgłosili nalot w Taji, na północ od stolicy. Iracki funkcjonariusz bezpieczeństwa powiedział, że zginęło pięć osób, a dwa pojazdy zostały zniszczone.Nie było od razu jasne, czy nastąpił inny rodzaj eksplozji.

Podobno co najmniej dwie rakiety wystrzeliły w pobliżu ambasady USA w Bagdadzie, a trzy zostały wystrzelone w bazie lotniczej Balad Airbase, w której przebywają żołnierze USA, około 50 mil na północ od miasta.

Po wylądowaniu rakiet, bezpieczeństwo wokół obwodu ambasady, zlokalizowanego w zielonej strefie, zostało w odpowiedzi rozbite.

Z trzech pocisków wystrzeliwanych z bazy lotniczej dwie rakiety Katiusza spadły do ​​bazy i nie było od razu jasne, ilu żołnierzy amerykańskich jest w środku.

Według armii Iraku kilka rakiet wylądowało również w dzielnicy Al-Jadiriya, choć nie jest jasne, czy był to zamierzony cel.

Nie było doniesień o obrażeniach i nie jest jasne, kto wystrzelił rakiety.

Rakiety wystartowały w ambasadzie USA w Bagdadzie i wojskowej bazie lotniczej, w której mieszkali amerykańscy żołnierze.

Rakiety zostały wystrzelone w pobliżu ambasady USA w Bagdadzie i bazy wojskowej, w której przebywali żołnierze amerykańscy dzień po tym, jak generał Qassem Soleimani zginął w nalocie.

 

1 stycznia pro-irańscy protestujący zaatakowali ambasadę USA w Bagdadzie i rozpalili ognie na zewnątrz

1 stycznia pro-irańscy protestujący zaatakowali ambasadę USA w Bagdadzie i rozpalili ognie na zewnątrz.

Co najmniej dwie rakiety wylądowały w pobliżu ambasady, która znajduje się w bezpiecznej dla bezpieczeństwa Zielonej Strefie.

Poinformowano także, że po upadku rakiet zwiększono bezpieczeństwo na granicy ambasady. Na początku tego tygodnia protestujący iraańscy szturmowali ambasadę USA w oblężeniu, które trwało nieco ponad dzień.

Kolejne trzy rakiety zostały wystrzelone w bazie lotniczej Balad Airbase, w której przebywają żołnierze amerykańscy, około 50 mil na północ od miasta, według Reutera.

Spośród nich dwie rakiety Katiusza wpadły do ​​bazy. Nie jest jasne, ile żołnierzy amerykańskich przebywa w bazie.

Według armii Iraku kilka rakiet wylądowało również w dzielnicy Al-Jadiriya, choć nie jest jasne, czy był to zamierzony cel.

Nie było doniesień o obrażeniach i nie jest jasne, kto wystrzelił rakiety.

Irańczycy podnoszą krwistoczerwone „flagi zemsty” za zabójstwo generała Qassema Soleimaniego

Irańczycy podnieśli krwistoczerwone „flagi zemsty”, przysięgając odwet po tym, jak USA zabili generała Qassema Soleimaniego podczas nalotu w Bagdadzie.

Irańska telewizja państwowa transmitowała flagę podnoszoną nad minaretami w czczonym meczecie Jamkaran w świętym mieście Kom w sobotę.

W szyickim islamie czerwone flagi, które były również wywieszone podczas demonstracji w Teheranie, symbolizują niesprawiedliwie przelaną krew i służą jako wezwanie do pomszczenia zabitej osoby.

Okazuje się, że najwyższy przywódca Iranu, Ayatollah Ali Khamanei i prezydent Hassan Rouhani pocieszyli zrozpaczone dzieci Soleimaniego w jego rodzinnym domu ostatniej nocy, zapewniając ich, że dowódca zostanie pomszczony.

Gdy flaga została podniesiona w Kom, mówcy meczetu zawołali: „O Allah, przyśpiesz swoje pojawienie się depozytariusza”, nawiązując do ponownego pojawienia się Mahdiego w czasach ostatecznych.

Protestujący demonstrują podczas amerykańskiego nalotu w Iraku, który zabił irańską straż rewolucyjną gen. Qassem Soleimani w Teheranie, Iran, w sobotę. Czerwone flagi w tradycji szyickiej symbolizują niesprawiedliwie przelaną krew i służą jako wezwanie do pomszczenia zabitej osoby

Protestujący demonstrują podczas amerykańskiego nalotu w Iraku, który zabił irańską straż rewolucyjną gen. Qassem Soleimani w Teheranie, Iran, w sobotę. Czerwone flagi w tradycji szyickiej symbolizują niesprawiedliwie przelaną krew i służą jako wezwanie do pomszczenia zabitej osoby.

W szyickim islamie, wierze Iranu, Mahdi jest boską postacią, która wydaje się przynosić Dzień Sądu i uwolnić świat od zła.

Według lokalnych raportów po raz pierwszy w historii meczetu Kom – świętego miejsca od średniowiecza – czerwona flaga została podniesiona nad budynkiem.

Ostatniej nocy Khamanei i Rouhani pocieszyli rodzinę Soleimani.

„Kto pomści krew mojego ojca?” Zapytała jedna z córek dowódcy.

W odpowiedzi Rouhani obiecał jej, że „wszyscy się zemszczą” i zapewnił ją, gdy płacze, „zrobimy to, pomszczymy jego krew, nie martw się”.

„Amerykanie nie zdawali sobie sprawy z tego, że popełnili poważny błąd. Będą cierpieć konsekwencje takiego przestępczego środka nie tylko dzisiaj, ale także w nadchodzących latach – powiedział Rouhani.

„Ta zbrodnia popełniona przez USA przejdzie do historii jako jedno z niezapomnianych przestępstw przeciwko narodowi irańskiemu”.

62-letni Soleimani został zabity we wczesnych godzinach piątkowych, w czasie lokalnym, przed międzynarodowym lotniskiem w Bagdadzie w wyniku nalotu powietrznego zarządzonego przez prezydenta Donalda Trumpa.

Kilka godzin po ataku Trump powiedział, że nakazał zabicie Soleimani, aby zapobiec wojnie, dodając, że dowódca planuje „bezpośrednie i złowrogie” ataki na Amerykanów.

Generał był architektem wojny w cieniu Iranu i ekspansji wojskowej na Bliskim Wschodzie, a jego celem było w szczególności, ponieważ aktywnie rozwijał plany zabijania członków amerykańskiej armii i dyplomatów w regionie.

Tysiące żałobników wyszło na ulice Teheranu w sobotę, gdzie czerwona flaga również trzepotała przed meczetem w centrum stolicy Iranu.

Tymczasem w Bagdadzie okrzyki „Śmierć Ameryce” wypełniły powietrze, gdy dziesiątki tysięcy ludzi maszerowały, by opłakiwać Soleimaniego i przywódcę milicji irackiej Abu Mahdiego al-Muhandisa, który również zginął w strajku amerykańskim.

Zorganizowana przez PMF procesja niosąca ciała Soleimani, Muhandisa i innych Irakijczyków zabitych w amerykańskim strajku miała miejsce w mocno ufortyfikowanej zielonej strefie miasta.

Żałobnicy obejmowali wielu milicjantów w mundurach, dla których Muhandis i Soleimani byli bohaterami.

Nosili portrety obu mężczyzn i przykleili ich na ścianach i opancerzonych transporterach w procesji.

W innym niepokojącym wydarzeniu Iran rozwinął czerwoną flagę, co oznacza zemstę nad meczetem Jamkaran w Kom.

Od tego czasu USA nakazały wszystkim obywatelom opuszczenie Iraku i zamknęły ambasadę w Bagdadzie, gdzie irańscy milicjanci i ich zwolennicy przez dwa dni organizowali brutalne protesty przed budynkiem. Ponadto NATO zawiesiło szkolenie irackiego bezpieczeństwa i sił zbrojnych w regionie.

Rzecznik Dylan White powiedział: „Bezpieczeństwo naszego personelu w Iraku jest najważniejsze”.

Kilka amerykańskich miast zaczęło również podejmować środki ostrożności przeciwko potencjalnym atakom, wzmacniając bezpieczeństwo.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio powiedział, że NYPD podejmie kroki w celu ochrony „niektórych lokalizacji” przed „próbą odwetu przez Amerykę od Iranu lub jego terrorystycznych sojuszników”.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że miasto wzmocni bezpieczeństwo po irańskim nalocie

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że miasto wzmocni bezpieczeństwo po irańskim nalocie.

Bill de Blasio: „Jesteśmy dziś w niespotykanej sytuacji, ale NYPD jest gotowy na każdy scenariusz. Nowojorczycy zobaczą zwiększone bezpieczeństwo w różnych miejscach w mieście, ale w tej chwili NIE MA wiarygodnego i konkretnego zagrożenia. Jeśli coś zobaczysz, powiedz coś ”

 

Bill de Blasio: „Jesteśmy dziś w niespotykanej sytuacji, ale NYPD jest gotowy na każdy scenariusz. Nowojorczycy zobaczą zwiększone bezpieczeństwo w różnych miejscach w mieście, ale w tej chwili NIE MA wiarygodnego i konkretnego zagrożenia. Jeśli coś zobaczysz, powiedz coś ”

„Nikt nie musi przypominać, że Nowy Jork jest największym celem terrorystycznym w Stanach Zjednoczonych. Poważnie podchodzimy do eskalacji na Bliskim Wschodzie – i mam absolutną wiarę w NYPD, aby chronić to miasto i zapewnić bezpieczeństwo każdemu nowojorczykowi – powiedział w tweecie.

Gov Andrew Cuomo dodał, że Departament Służby Publicznej kontaktuje się ze wszystkimi zakładami elektrycznymi, telefonicznymi, wodnymi i gazowymi w Nowym Jorku, starając się zwiększyć czujność w zakresie cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa fizycznego.

Departament Policji w Los Angeles i burmistrz Muriel Bowser z Waszyngtonu również ogłosili rosnące bezpieczeństwo.

LAPD prowadzi rozmowy z organami ścigania na wszystkich poziomach i twierdzi, że obecnie nie ma wiarygodnego zagrożenia.

Bowser wydał oświadczenie stwierdzające, że policja metropolitalna i Departament Bezpieczeństwa Krajowego pracowały nad monitorowaniem ewolucji wydarzeń.

„Chociaż nie ma bezpośrednich zagrożeń dla Dystryktu Kolumbii, zachowujemy czujność, a [Departament Policji Metropolitalnej] oraz [DC Emergency Management and Homeland Security] pozostaną w bliskim kontakcie z partnerami regionalnymi i federalnymi w celu monitorowania ewolucji wydarzeń – zarówno w domu, jak i za granicą – powiedziała.

za: http://miziaforum.com/2020/01/05/iran-naklada-80-milionow-dolarow-na-glowe-donalda-trumpa-grozi-zaatakowaniem-bialego-domu/

4 myśli w temacie “Iran nakłada 80 milionów dolarów na głowę Donalda Trumpa, grozi zaatakowaniem Białego Domu, zrywa umowę nuklearną i nazywa prezydenta USA „terrorystą w garniturze” pośród furii po zabiciu Soleimani.

 1. „Opublikowano 05/01/2020

  Amerykanie zabili pogromcę ISIS …[i jeszcze oczekują poparcia…]

  Prezydent USA tak po prostu kazał zabić gen. Kasema Sulejmaniego i oficjalnie się do tego przyznał. USA uprawiają terroryzm państwowy i twierdzą, że prowadzą „wojnę z terroryzmem”.

  Nie ulega wątpliwości, że ten akt terroryzmu państwowego USA dokonały w imieniu i interesie Izraela, dla którego Iran jest głównym wrogiem na Bliskim Wschodzie. Ale jest to także amerykańska zemsta za udział Sulejmaniego w wojnie syryjskiej i irackiej.

  Kasem Sulejmani (1957-2020) był twórcą potęgi militarnej Iranu. Stworzył elitarną jednostkę Al-Kuds, działającą w strukturach Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Podczas wojny iracko-irańskiej (1980-1988) dowodził najpierw brygadą, a następnie dywizją. Kierował oblężeniem Basry. Nawiązał wówczas współpracę z szyicką Organizacją Badr, która wznieciła w 1991 r. powstanie szyickie w Iraku. Iran oficjalnie nie poparł tego powstania. Sulejmani szkolił bojowników Hezbollachu i Hamasu.

  Organizował działania sabotażowe i ataki na żołnierzy amerykańskich w Iraku po obaleniu rządów Saddama Husajna w 2003 r.

  Po wybuchu wojny domowej w Syrii udał się do Damaszku, by wspierać osłabiony rząd Baszszara al-Asada. Przejął faktyczne dowodzenie nad siłami syryjskimi oraz sprowadzonym przez niego na pomoc oddziałami Hezbollahu i milicji szyickich. Według źródeł amerykańskich Iran udzielił Syrii wsparcia materialnego i wojskowego na masową skalę – żołnierze irańscy z jednostki Al-Kuds zaczęli prowadzić działania wojenne w całej Syrii. Sulejmani dowodził wspólną operacją wojsk rządowych i Hezbollahu między kwietniem a czerwcem 2013 r., zakończoną odbiciem z rąk Wolnej Armii Syrii miejscowości Al-Kusajr.

  Dowodził obroną Bagdadu przed wojskami Państwa Islamskiego w czerwcu 2014 r. Jesienią tego samego roku brał udział w walkach z Państwem Islamskim w Kurdystanie irackim (prowincja Dijala). W marcu 2015 r. dowodził wojskami irackimi i milicjami szyickimi podczas operacji zakończonej odbiciem Tikritu z rąk Państwa Islamskiego. We wrześniu 2015 r. brał udział w walkach o Amirli przeciwko Państwu Islamskiemu, następnie w październiku 2015 r. dowodził ofensywą, po której wyzwolona została baza lotnicza w Kuwajris Szarki. Brał udział w planowaniu rosyjskiej interwencji w syryjskiej wojnie domowej. W końcu listopada 2015 r. roku został lekko ranny podczas walk w rejonie Aleppo w Syrii.

  Następnie kierował operacją, w której bojownicy Hezbollahu i żołnierze syryjscy uratowali rosyjskiego pilota z zestrzelonego przez Turcję 24 listopada 2015 r. rosyjskiego bombowca Su-24. Na początku 2016 r., dowodząc wszystkimi szyickimi milicjami w Syrii, nadzorował operacje sił wspierających Baszszara al-Asada w kolejnej fazie walk o Aleppo. W maju i czerwcu tego samego roku był jednym z doradców irańskich wspierających wojsko irackie podczas planowania i prowadzenia operacji odbicia Al-Falludży z rąk Państwa Islamskiego. W sierpniu 2016 r. media arabskie informowały o jego udziale w planowaniu operacji odbicia z rąk ISIS Mosulu, a następnie, w październiku 2016 r., w samej bitwie o Mosul.

  We wrześniu 2017 r. bezskutecznie starał się przekonać przywódców Kurdów irackich do odwołania referendum w sprawie niepodległości Kurdystanu. Gdy głosowanie odbyło się i zakończyło wynikiem za niepodległością, rząd iracki zdecydował o skierowaniu wojsk do Kirkuku. Sulejmani brał udział w przygotowywaniu planu operacji, a kierowane przez niego Siły Mobilizacji Ludowej wzięły w niej czynny udział.

  Amerykański Departament Skarbu obłożył Sulejmaniego sankcjami za udział we wspieraniu rządów Baszszara al-Asada oraz za „wspieranie terroryzmu”. Spekulowano, że Sulejmani mógłby zostać nowym najwyższym przywódcą duchowo-religijnym w Iranie. Jego zabójstwo musi wywołać poważny kryzys polityczny. Już teraz oznacza to pogłębienie destabilizacji Bliskiego Wschodu.

  Bohdan Piętka
  http://mysl-polska.pl

  Skurwysyn z Białego Domu powiedział w telewizorze, że Ameryka jest państwem kochającym pokój i że nigdy nie miesza się do spraw wewnętrznych innych krajów, a zamordowanie generała Sulejmaniego ocaliło życie wielu Amerykanów.
  Admin [Marucha]

  Za; https://marucha.wordpress.com/2020/01/04/amerykanie-zabili-pogromce-isis/

  • Tytuł własny M.J

  Wybrane komentarze:

  Drab61 said

  Inny skurwysyn, ten co w nazwisku ma „wyraz uznany powszechnie za nieprzyzwoity” powiedział, że miał to tego prawo. Dziwi mnie to, że nikogo to nie dziwi …

  To jest zemsta

  żydów za likwidację Daesh (ratyfikowanego przez mendia okupanta jako „państwo” i to w dodatku „islamskie”). Jak w międzyczasie znakomicie wiadomo, zarówno Daesh jak i przynajmniej część Kurdów (szukaj: Mossad Mustafa Barzani) jest zdalnie sterowana przez wywiad Izraela. Nic na BW nie wydarzy się bez udziału wywiadu Izraela, także ten mord na iranńskim generale. Zadaniem mendiów jest m.in. koncetrować się na USA, aby zaciemnić kolejny udział żydów w tym mordzie.

  Bardziej dociekliwi bezspornie wiedzą, że Daesh został uzbrojony dzięki broni z USA, „zdobytej” przez Daesh pozostawionej im przez US-Army, „zdobycie” broni niczego nie oznacza, USA i Izrael musiały wyszkolić Daesh w obsłudze. Daesh był nie tylko kreacją USRAela, realizował też jej zadania. Wbrew planom USRAela pokrzyżowano te plany mordów na islamskiej ludności wg. najlepszych żydowskich wzorców

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Wierni wyznawcy propagandy żydowskiej będą co prawda nadal nie wierzyć, że Dash/Wahabityzm są jedynie talmudyczną wersją islamu, ale nie sposób nie dostrzec pewnych zbieżności między wspaniałą tradycją wielu tysięcy lat Purim, będącą zresztą podstawą żydowskiej moralności: „tyko masowy mord na Gojach może być źródłem żydowskiej radości”, a ekscesami mordu Daesh. Co prawda niektórzy potrafią rozdzielać mozaizm przedtalmudyczny od talmudycznego, tym trzeba przypamnieć, że tradycja Purim jest przedtalmudyczna, ale jescze wcześniejsze relacje biblijne potwierdzają tę zbrodniczą linię mozaizmu.

  Wspomniano wyżej o planach żydowskich mordów ludności na terenach BW żądanych dla siebie przez żydów, jeśli żydostwo przejdzie do likwidacji ludności na terenach tzw. Trójmorza, do którego zgłasza roszczenia, to Polacy mogą się szybko znaleźć na liście ludności do eksterminacji, jeśli żydowskich bandytów nie usuną ze swych terenów i organów zarządzania z tego zbrodniczego PO.PiSu.

  revers said

  A co ak robia z polski żołdaki?, skoro Winnicki jako jedyny z Konfederacji nawołuje publicznie do wyrowadzenia wojsk polskich z Iraku?

  oczywiscie Konfederacja przez wiekszośc polactwa uważana jest za agenture Moskwy, wystarczy wypowiedż niedoszłego hasbarowca konfederacji Kowalskigo.

  Skoro mowa o zbrodniczym żydostwie

  to tak ocenia jego szlachetność wielki autorytet moralny:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  dla polskiego pospólstwa.

  revers said

  A na stronie ambasady Iranu w rp czytamy

  „Akcja ta w opinii Sprawozdawcy ds. Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych była nielegalna i stanowiła naruszenie praw międzynarodowych. Również premier Iraku uznał zamach na dowódców tego państwa oraz państwa zaprzyjaźnionego, dokonany na terenie Iraku za otwartą agresję przeciwko rządowi i narodowi swego kraju, która może doprowadzić do eskalacji walk, wojny i zniszczeń w wymiarze regionalnym i globalnym.”

  Gdzie ci karnisci, znawcy kontytucji i prawa miedzynarodowego lacznie z PIS-em? co to ma tam jakies prawo nie do doopy wpisane w nazwe wlasna i regulamin partii.

  http://miksa.neon24.pl/post/152418,oswiadczenie-ambasady-iranu-w-warszawie

  Birton said

  USA – żelazna pięść Izraela i wszystko jasne
  Trump na smyczy Netanyahu , wszyscy to wiedzą , bo inaczej zabije go Mosad, jak Kennedy’ego za FED

  sanning said

  Planowy atak amerykanskich dronów przeciwko czołowemu irańskiemu dowódcy grozi wkrotce
  spiralą przemocy na Bliskim Wschodzie i jednoczy sunitow iranskich z sunitami z Iraku.

  „Thousands attend Soleimani and al-Muhandis’s funeral in Baghdad.” 04.01.2020

  za: http://forumemjot.wordpress.com/2020/01/05/amerykanie-zabili-pogromce-isis-i-jeszcze-oczekuja-poparcia/

  Polubienie

  1. Co zabiło IRAŃSKIEGO generała?

   Nauka. To Lubię
   Opublikowany 9 sty 2020

   To profesjonalni i bezwzględni zabójcy. Bojowe drony. To jeden z nich – Żniwiarz – tydzień temu zabił irańskiego generała Kassima Sulejmaniego. W tym odcinku nie chcę mówić o polityce bliskowschodniej, tylko o technologii która za tym zabójstwem stała.

   Polubienie

 2. http://marucha.wordpress.com/2020/01/07/trump-nie-opuscimy-iraku-chyba-ze-nam-zaplaca/

  http://miziaforum.com/2020/01/07/kolejne-kraje-wycofuja-zolnierzy-z-iraku-a-morawiecki-nie-chce/

  http://miziaforum.com/2020/01/07/pilne-ostrzal-bazy-w-iraku-w-ktorej-stacjonuja-polacy/

  http://xportal.pl/?p=35887

  http://miziaforum.com/2020/01/08/wszystko-jest-pod-kontrola-nie-bedzie-atakow-zapewniali-a-tymczasem-polska-ambasador-ewakuowana-z-iraku/

  http://miziaforum.com/2020/01/08/atak-rakietowy-iranu-na-bazy-usa-w-iraku-mon-polskim-zolnierzom-nic-sie-nie-stalo/

  http://miziaforum.com/2020/01/08/pociski-spadly-na-amerykanskie-bazy-w-iraku/

  http://miziaforum.com/2020/01/08/rzad-zadecydowal-o-pozostawieniu-kontyngentu-wojska-polskiego-w-iraku-o-czym-poinformowal-sam-premier-mateusz-morawiecki/

  http://miziaforum.com/2020/01/08/gen-piotrowski-zolnierze-sa-cali-i-zdrowi-ale-nie-jest-w-tej-chwili-rozwazana-ich-ewakuacja-wideo/

  http://miziaforum.com/2020/01/08/wszystko-jest-pod-kontrola-nie-bedzie-atakow-zapewniali-a-tymczasem-polska-ambasador-ewakuowana-z-iraku/

  http://marucha.wordpress.com/2020/01/08/kolejne-bezczelne-klamstwo-dudy-podczas-iranskiego-ataku-zginal-dowodca-pkw-w-iraku/

  http://miziaforum.com/2020/01/08/pentagon-i-armia-amerykanska-uznane-za-organizacje-terrorystyczne-przez-parlament-iranu/

  http://miziaforum.com/2020/01/08/oto-jak-media-szczuja-polakow-na-iranczykow-z-ostatniej-chwili/

  http://miziaforum.com/2020/01/09/reakcja-trumpa-czyli-polacy-pojada-na-wojne/

  http://miziaforum.com/2020/01/09/iran-oczekuje-wznowienia-przyjaznych-stosunkow-z-polska/

  http://pracownia4.wordpress.com/2020/01/09/jaka-wojne-probowal-powstrzymac-trump-zabijajac-iranskiego-generala/

  http://marucha.wordpress.com/2020/01/09/dziwna-wojna-amerykansko-iranska/

  http://miziaforum.com/2020/01/11/a-wiecie-o-tym-ze-polski-rzad-zobowiazal-sie-do-mordowania-iranczykow-juz-w-roku-2010-jest-umowa/

  http://miziaforum.com/2020/01/11/polskie-wojska-w-sluzbie-agresorow-to-nie-nowosc-kiedy-komu-i-jak-sluzyli-polacy-w-wojnach-napastniczych/

  Polubienie

 3. Musisz to wiedzieć! (666) A jeżeli irański generał Sulejmani żyje?

  CW24tv
  Opublikowany 4 sty 2020

  Musisz to wiedzieć! (669) Kto pójdzie siedzieć z art. 117 KK za Irak/Iran?

  CW24tv
  Opublikowany 8 sty 2020

  Musisz to wiedzieć (673) Zastanówmy się dlaczego Morawiecki zakupił 100 ton złota z naszych podatków?

  CW24tv
  Opublikowany 12 sty 2020

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s