Wice(…)rezydent USA, Mike Pence zakomunikował POLAKOM W POLSCE ŻE USA ZBUDUJE SIEĆ 5G W POLSCE !! I ŻE !! „władze Polski” wycofały się z planów obłożenia wielkich „AMERYKAŃSKICH” korporacji sektora usług cyfrowych specjalnym podatkiem.

miziaforum 2019/09/03

Portal Wnp.pl zwrócił we wtorek uwagę na słowa wice(…)rezydenta USA, Mike’a Pence’a, który ogłosił, że „władze Polski” wycofały się z planów obłożenia wielkich korporacji sektora usług cyforwych specjalnym podatkiem.

Pence gościł w Polsce od niedzieli, kiedy to wziął udział w uroczystościach upamiętnienia rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. W poniedziałek podpisał wraz z premierem Mateuszem Morawieckim deklarację w sprawie zasad budowy w Polsce sieci telekomunikacyjnej 5G. Deklaracja zawiera zapisy sugerujące, że „Waszyngton” wywarł na „władzach Polski” skuteczną presję by odcięły od tego rodzaju inwestycji inwestorów z Chin. Jednak portal Wnp.pl zwraca uwagę, że Pence zdołał prawdopodobnie wymusić na rządzie Morawieckiego także inne korzystne dla interesów USA rozwiązanie.

Portal cytuje jedną z wypowiedzi Pence’a, który stwierdził, iż USA „z głęboką wdzięcznością przyjęły odrzucenie” przez Polskę propozycji podatku od usług cyfrowych, „które utrudniłyby wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”. Co ważne, wice(…)rezydent USA pozwolił sobie na wygłoszenie w Warszawie takiej deklaracji, zanim wyraził ją jakikolwiek przedstawiciel „polskiego” rządu.

Wnp.pl zwraca uwagę, że „polskie” Ministerstwo Finansów zadeklarowało, że pracuje nad podatkiem od usług cyforwych wzorując się na projekcie dyrektywy Komisji Europejskiej. Wiceszef Kancelarii (…)rezydenta Paweł Mucha został zapytany przez dziennikarza telewizji TVN o to kto zadecydował o rezygnacji przez władze Polski z nowej daniny. „Jeżeli się spojrzy na sytuację podatkową to proszę zwrócić uwagę, że właśnie podatek dochodowy od osób fizycznych jest obniżony i miliony Polaków na tym obniżeniu podatku dochodowego korzystają” – odpowiedział Mucha.

Gdy dziennikarz jeszcze raz zapytał kto podjął decyzję o rezygnacji z wprowadzenia podatku wobec poentatów nowych technologii komunikacyjnych i dlaczego żaden „polski” urzędnik nie poinformował o tym przed wice(…)rezydentem USA, Mucha stwierdził, że należy o to pytać szefa rządu i minsitra finansów. Gdy dziennikarz zauważył, że w kręgach rzadowych mówiono o takim podatku a deklaracja Pence’a sugeruje jednak wycofanie się z jego nałożenia, (…)zydencki urzędnik odpowiedział jedynie „nie mam takiego postrzegania”.

Wnp.pl przypomina, że wrowadzenie podatku od wielkich koncernów świadczących usługi cyfrowe, takich jak Google, Amazon, Facebook czy Apple (zwanych od nazw tych form sektorem GAFA), które obecnie nie uiszczają sum odpowiadających ich zyskom ze świadczenia usług mieszkańcom Polski, „władze naszego” kraju zapowiadały wielokrotnie. Na początku czerwca bieżacego roku zapis taki zanalazł się w założeniach do przyszłorocznego „budżetu”. „Wcześniej o wprowadzeniu takiego podatku resort finansów informował w Aktualizacji Programu Konwergencji (APK), będącej częścią przyjętego przez rząd w kwietniu br. Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2019 – 2022. W dokumencie tym napisano, że dochody z podatku od przedsiębiorstw cyfrowych mogą wynieść w 2020 r. ok. 217,5 mln zł.” – twierdzi portal.

Pierwszym państwem, które wprowadziło daninę umożliwiajacą opodatkowanie potentatów rynku usług cyfrowych, jest FrancjaDecyzja ta, ponieważ dotyczy w więszkości korporacji amerykańskich, wywołała już pogróżki ze strony najwyższych władz USA, zapowiadających „działania odwetowe” wobec Francji. Prezydent Donald Trump pisał wręcz o „głupocie Macrona”. Mimo takiej postawy USA, ich bliski sojusznik, Wielka Brytania prowadzi już prace nad wprowadzeniem podatku analogicznego do francuskiego.

Już w zeszlym roku tygodnik „Do Rzeczy” ujawnił, że ambasador USA w Warszawie, Georgette Mosbacher naciskała na ministrów i urzędników polskiego rządu, aby wprowadzić zmiany przepisów stawiające w uprzywilejowanej pozycji firmy z USA działające w Polsce.

wnp.pl/kresy.pl

na podstawie: http://miziaforum.com/2019/09/03/wiceprezydent-usa-mike-pence-zakomunikowal-polakom-w-polsce-ze-usa-zbuduje-siec-5g-w-polsce-i-ze-wladze-polski-wycofaly-sie-z-planow-oblozenia-wielkich-amerykanskich-korporacji-sektora-uslug/

Jedna myśl w temacie “Wice(…)rezydent USA, Mike Pence zakomunikował POLAKOM W POLSCE ŻE USA ZBUDUJE SIEĆ 5G W POLSCE !! I ŻE !! „władze Polski” wycofały się z planów obłożenia wielkich „AMERYKAŃSKICH” korporacji sektora usług cyfrowych specjalnym podatkiem.

 1. Prawo do obrony przed 5G – Ewa Pawela

  niezaleznatelewizja
  Opublikowany 5 wrze 2019

  Relacja z protestu Stowarzyszenia STOPZET (1:38-3:10)
  http://www.youtube.com/watch?v=3kbxSh3mXos

  Wykład Ewy Paweli pt. „Kontrola umysłu a 5G” podczas II Międzynarodowego Dnia Ofiar kontroli umysłu (targeted individuals) – TI-Day 2019
  http://www.youtube.com/watch?v=6jMjBxvVr1w

  Przed wykładem został wyświetlony film Jessiego Ventury – „Brain Invaders” („Najeźdźcy umysłu”)

  Film można zobaczyć na platformie Vimeo:
  http://vimeo.com/216217635
  polskie napisy po kliknięciu na ikonkę CC i wybraniu wersji polskiej

  W wykładzie wykorzystano też fragment filmu Jessiego Ventury „HAARP”:
  http://www.cda.pl/video/21301535e
  polski lektor (36:16 – 41:00)

  Inne linki:

  http://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2309592,Ekspert-5G-to-rowniez-wybor-geopolityczny-chodzi-o-bezpieczenstwo-panstwa

  http://www.cyberdefence24.pl/prof-zybertowicz-cyfrowy-wyscig-zbrojen-zagrozeniem-dla-istnienia-cywilizacji

  http://tvn24bis.pl/forum-ekonomiczne-w-krynicy-2019,182,m/minister-o-sieci-5g-jej-wplyw-na-funkcjonowanie-panstw-bedzie-bardzo-duzy,966783.html

  http://www.onet.pl/?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=52370dbe-892f-4fc5-8a55-1dc827c6e652&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

  http://polskatimes.pl/dlaczego-siec-5g-spedza-sen-z-powiek-sluzbom-zachodu/ar/13895091

  http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/wojskowe-wykorzystanie-techniki-5g/

  http://wolnemedia.net/zrozumiec-chorobe-mikrofalowa-czyli/

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/item/150765-cybernetyczne-komando-zjednoczonych-sil

  http://wolnemedia.net/zrozumiec-chorobe-mikrofalowa-czyli/

  http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-inne/item/152339-zycie-w-sasiedztwie-sieci-5g

  How Israel Rules The World Of Cyber Security | VICE on HBO
  http://www.youtube.com/watch?v=ca-C3voZwpM

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s