Czy partie znikną z sejmu? Powstaje oddolna, społeczna lista wyborcza! Od CIEBIE zależy czy TO SIĘ UDA!!!! :)

7 sie 2019, 19:38

Drodzy Przyjaciele zarejestrowani na stronie 1Polska.pl („Czas zjednoczyć dobrych ludzi wobec patologii obecnego, partyjnego systemu”) – a jest Was już prawie 37 000!!!

Przygotowujemy się do rejestracji oddolnego, społecznego Komitetu Wyborczego Wyborców (KWW) JEDNA POLSKA – RUCH ODDOLNY, w nadchodzących wyborach parlamentarnych. (Przeczytajcie komunikat prasowy w tej sprawie: 1Polska.pl/img/News_KWW1PRO.pdf) Możemy liczyć tylko na siebie – dlatego BARDZO PROSZĘ każdego z Was o zrobienie choć jednej (lub kilku ;) z poniższych rzeczy:

1) Koniecznie dołącz do grupy kontaktowej 1Polska w swoim okręgu wyborczym! (na facebooku lub w apce Telegram na telefonie)

na smarfonie wejdź na kanał 1Polska na Telegramie: t.me/s/jedna_Polska

i tam są podane linki do wszystkich grup okręgowych 1Polska. Dołącz do grupy Twojego okręgu.

(Telegram to darmowy komunikator na smartfona lub na komputer)

jeśli używasz facebooka – link do grupy Twojego okręgu znajdziesz na stronie: 1Polska.pl/kontakt

(Są tam zresztą podane wszystkie ważne linki i namiary kontaktowe aby się przyłączyć do wspólnych działań)

2) Znajdź w sieci choć jeden adres email dowolnego dziennikarza lub redakcji mediów lokalnych w swoim mieście

– i wyślij tam nasz komunikat prasowy (załącz plik pdf) dostępny pod adresem: 1Polska.pl/img/News_KWW1PRO.pdf

(w tytule takiego maila wpisz po prostu: „Komunikat prasowy dla mediów”)

3) Poważnie rozważ możliwość samodzielnego, niezależnego kandydowania do Sejmu, w ramach jednej, wspólnej, społecznej listy wyborczej

Lista Społeczna 1Polska nie ma sensu – jeśli nie znajdą się wśród nas normalni, uczciwi ludzie gotowi kandydować do Sejmu – a potrzeba ok 900 takich osób, aby zarejestrować ogólnokrajowy komitet wyborczy. Do tryumfu zła wystarczy bierność dobrych ludzi – nie bądźmy więc bierni.

Aby zgłosić gotowość/chęć kandydowania – wystarczy, że zalogujesz się na stronie 1Polska.pl

– a następnie klikniesz w ten link: Zaproponuj siebie na reprezentanta

Jeśli jeszcze Cię nie przekonałem, jeśli wciąż się wahasz :)

– to zachęcam do przeczytania krótkiej „Definicji i głównych zasad Listy Społecznej”

– oraz obejrzenia nagrań video z warsztatów 1Polska, które dostępne są tu: na kanale 1Polska na youtube

4) Aby być na bieżąco – polub stronę 1Polska na facebooku!

 

PLAN DZIAŁAŃ na resztę wakacji jest taki:

 

Przyjaciele, tak naprawdę mamy 2 miesiące na wykonanie kilku „prostych” zadań – i potrzeba do tego ludzi. I „tylko” tyle. Nikt za nas tego dla nas nie zrobi.

Formalnie potrzebujemy podpisów i kandydatów, żeby zarejestrować KWW – to jest podstawa.

A) Trzeba zebrać 1200 podpisów pod rejestrację KWW – (termin: dzień ogłoszenia wyborów)

B) POTEM trzeba zebrać po 6000 podpisów w każdym okręgu wyborczym (termin do końca sierpnia)

C) trzeba znaleźć/przekonać 20-30 uczciwych osób w KAŻDYM z 41 OKRĘGÓW do kandydowania w wyborach (ok 900 nazwisk łącznie) (termin do końca sierpnia)

– oprócz tego równolegle trzeba:

D) organizować spotkania w okręgach (NAGRYWANE KAMERĄ!!!) – na których potencjalni kandydaci będą mogli się zaprezentować i skonfrontować. – a wyborcy będą mogli ich poznać i porównać/ocenić (co najmniej 2-3 spotkania do końca wakacji – reszta spotkań po rejestracji list. Przykładem „jak to robić” są warsztaty 1Polska)

E) Promować naszą społeczną akcję wyborczą (IDEĘ ODDOLNEGO, SPOŁECZNEGO KWW) wszystkimi możliwymi kanałami (ulotki, grafiki, video, artykuły, ogłoszenia, memy, itp itd)

– czyli zrobić szum wokół idei KWW JEDNA POLSKA – RUCH ODDOLNY

Tyle możemy (i musimy) zrobić – reszta jest niezależna od nas – i wszystko inne będzie bonusem, tzn nie musimy się tym TERAZ martwić.

O sukcesie wyborczym decyduje punkt E.

Ale bez punktów A,B,C,D – punkt E jest martwy – bo nie będzie naszego KWW na listach wyborczych…

Wszystko jest w naszych rękach! Damy radę! :)

Dziękuję Wam za przeczytanie tego maila (staram się nie nadużywać tej formy komunikacji) i pozdrawiam bardzo serdecznie,

Konrad Daniel (PodziemnaTV)

(Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie chcesz nigdy więcej otrzymywać mailem informacji ze strony 1Polska.pl – odpowiedz jednym słowem: „rezygnuję”)

——- Poniżej treść komunikatu prasowego ——-

Czy partie znikną z sejmu? Powstaje oddolna, społeczna lista wyborcza!

W nadchodzących wyborach – być może po raz pierwszy wyborcy będą mieli wreszcie szansę wybrać swoich przedstawicieli do sejmu. Brzmi zaskakująco, niewiarygodnie? A jednak. PKW potwierdziła ostatnio na piśmie to, na co od dawna zwracają uwagę niektórzy publicyści – że wybory w Polsce są właściwie niekonstytucyjne, ponieważ kodeks wyborczy nie przewiduje możliwości samodzielnego kandydowania do sejmu – tym samym odbierając obywatelom możliwość realizacji biernego prawa wyborczego zapisanego w Konstytucji.

Efekt? W praktyce – to partie polityczne – a nie wyborcy – decydują o tym kto zostanie posłem na Sejm! (ponieważ to partie polityczne – a nie wyborcy – układają listy wyborcze, decydując o tym kto może – a kto nie – kandydować do Sejmu w wyborach powszechnych)

I to partie polityczne – a nie wyborcy – mają w Sejmie swoich przedstawicieli.

Czy to nie jest aby źródłem większości – jeśli nie wszystkich – patologii w polityce? Tego wszystkiego co słusznie nazywamy “partyjniactwem”, “partiokracją” czy “upartyjnieniem życia publicznego”? Źródłem marnowania publicznych pieniędzy – bo przecież każda partia musi się wyżywić. Źródłem podziałów w społeczeństwie – bo przecież system partyjny polega na dzieleniu ludzi na “grupy społeczne” i “elektoraty.” I co gorsza – żywi się podburzaniem tych “elektoratów” przeciwko sobie.

Czy my – wyborcy – możemy to zmienić? Czy społeczeństwo może wybrać do Sejmu swoich przedstawicieli – skoro w wyborach głosować można tylko na przedstawicieli partyjnych?

Tak, możemy! Możemy “obejść” partyjny kodeks wyborczy organizując oddolnie społeczną listę wyborczą, na własnych, niepartyjnych zasadach.

My – wyborcy – możemy się zorganizować aby wystawić w wyborach naszych przedstawicieli, czyli kandydatów wybranych przez nas, samodzielnych i niezależnych kandydatów – tworząc w ten sposób jeden, wspólny, społeczny komitet wyborczy wyborców. A następnie w dniu wyborów, umówmy się ,że będziemy wybierać pomiędzy samodzielnymi kandydatami naszego społecznego komitetu wyborczego – a nie pomiędzy partiami!

I tym właśnie jest inicjatywa powołania na wybory wspólnego KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW “JEDNA POLSKA – RUCH ODDOLNY” – inicjatywa społeczna, która przywraca Polakom bierne prawo wyborcze – a więc umożliwia samodzielne, niezależne od partii kandydowanie do Sejmu. Po to aby to wyborcy mogli wreszcie wybrać swoich posłów, reprezentujących społeczeństwo – a nie byli skazani tylko na wybór “mniejszego zła” pomiędzy kandydatami reprezentującymi partie polityczne.

W tym celu przygotowywany jest oddolny Komitet Wyborczy Wyborców, którego pełnomocnik musi respektować wyniki prawyborów w okręgach wyborczych w aspekcie składu i kolejności kandydatów na listach wyborczych – i który zostanie zarejestrowany jak tylko ogłoszone zostaną wybory parlamentarne. Wszyscy wyborcy mogą włączyć się w organizację tego wspólnego, społecznego i oddolnego przedsięwzięcia dołączając do okręgowych grup kontaktowych 1Polska w mediach społecznościowych – szczegóły na stronie kontaktowej: www.1Polska.pl/kontakt

—–

Kontakt dla mediów: Mariusz Olczak +48 510 789 412

 

——– koniec komunikatu ——-

źródło: 1Polska.pl


od mg: we wszelkich sprawach dotyczących 1POLSKA zachęcam do zapoznania się ze stroną http://1polska.pl/kontakt – tam są namiary (imiona i nazwiska koordynatorów poszczególnych okręgów, adresy e-mail i n-ry telefonów)

zachęcam wszystkich do zaangażowania się, osobiście, w każdy możliwy sposób :)

2 myśli w temacie “Czy partie znikną z sejmu? Powstaje oddolna, społeczna lista wyborcza! Od CIEBIE zależy czy TO SIĘ UDA!!!! :)

 1. osoby z okolic Przemyśla, chcące poprzeć (podpisać listę poparcia) by mógł powstać KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW “JEDNA POLSKA – RUCH ODDOLNY”, proszę o kontakt – Mariusz Grabas mgrabas@gmail.com tel. 667790802

  osoby chcące pomóc w zebraniu podpisów też proszę o skontaktowanie się ze mną w celu otrzymania ulotki informacyjnej i druków list do zebrania podpisów

  tu jest formularz listy do zbierania podpisów https://drive.google.com/file/d/1TecESELZqTB_JK2crX-S77cogoHv2e6m/view – muszą być wypełnione czytelnie wszystkie pola, a w ostatniej rubryce CZYTELNIE WŁASNORĘCZNE PODPISY NAJLEPIEJ PEŁNYM IMIENIEM I NAZWISKIEM

  Polubienie

 2. Wykaz okręgów

  Według danych Państwowej Komisji Wyborczej z 4 sierpnia 2011[1] najwięcej mieszkańców – 1 603 233 – zamieszkiwało obszar okręgu wyborczego nr 19 z siedzibą w Warszawie, wybierana jest tam również największa liczba posłów – 20 (przy czym liczba wyborców za granicą kraju nie wpływa na liczbę obsadzanych w okręgu mandatów). Najmniej mieszkańców – 600 225 – zamieszkiwało teren okręgu nr 28 z siedzibą w Częstochowie, gdzie wybiera się tylko 7 posłów. Najwięcej osób przypadało na mandat w okręgu nr 37 (Konin) – 85 970, zaś najmniej w okręgu nr 32 (Sosnowiec) – 77 804.

  W poszczególnych województwach wybiera się następującą liczbę posłów:

  Okręgi wyborcze do Sejmu RP

  OKW – okręgowa komisja wyborcza.
  LM – liczba mieszkańców w okręgu według danych z 4 sierpnia 2011[1].
  M – liczba mandatów obsadzanych w okręgu.
  LM:M – liczba mieszkańców przypadająca na mandat w okręgu według danych z 4 sierpnia 2011[1].

  Nr Siedziba OKW Obszar LM M LM:M
  1 Legnica powiaty: bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki i złotoryjski; miasta na prawach powiatu: Jelenia Góra i Legnica 986879 12 82240
  2 Wałbrzych powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski i ząbkowicki; miasto na prawach powiatu: Wałbrzych 675332 8 84417
  3 Wrocław powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski i wrocławski; miasto na prawach powiatu: Wrocław 1177802 14 84129
  4 Bydgoszcz powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski i żniński; miasto na prawach powiatu: Bydgoszcz 1003261 12 83605
  5 Toruń powiaty: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski i włocławski; miasta na prawach powiatu: Grudziądz, Toruń i Włocławek 1046849 13 80527
  6 Lublin powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki i świdnicki; miasto na prawach powiatu: Lublin 1199999 15 80000
  7 Chełm powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski i zamojski; miasta na prawach powiatu: Biała Podlaska, Chełm i Zamość 974707 12 81226
  8 Zielona Góra województwo lubuskie 1003220 12 83602
  9 Łódź powiaty: brzeziński i łódzki wschodni; miasto na prawach powiatu: Łódź 794636 10 79464
  10 Piotrków Trybunalski powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki i tomaszowski; miasta na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski i Skierniewice 737045 9 81894
  11 Sieradz powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski i zgierski 972481 12 81040
  12 Chrzanów powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki 642662 8 80333
  13 Kraków powiaty: krakowski, miechowski i olkuski; miasto na prawach powiatu: Kraków 1120711 14 80051
  14 Nowy Sącz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański; miasto na prawach powiatu: Nowy Sącz 784316 10 78432
  15 Tarnów powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki; miasto na prawach powiatu: Tarnów 719037 9 79893
  16 Płock powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński i żyrardowski; miasto na prawach powiatu: Płock 842976 10 84298
  17 Radom powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki i zwoleński; miasto na prawach powiatu: Radom 724756 9 80528
  18 Siedlce powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski i wyszkowski; miasta na prawach powiatu: Ostrołęka i Siedlce 960655 12 80055
  19 Warszawa miasto na prawach powiatu: Warszawa 1603233 20 80055
  20 Warszawa powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński 986074 12 82173
  21 Opole województwo opolskie 1001827 12 83486
  22 Krosno powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski i sanocki; miasta na prawach powiatu: Krosno i Przemyśl 893055 11 81187
  23 Rzeszów powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski i tarnobrzeski; miasta na prawach powiatu: Rzeszów i Tarnobrzeg 1233497 15 82233
  24 Białystok województwo podlaskie 1190510 14 85036
  25 Gdańsk powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski i tczewski; miasta na prawach powiatu: Gdańsk i Sopot 1026157 12 85513
  26 Gdynia powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski i wejherowski; miasta na prawach powiatu: Gdynia i Słupsk 1178950 14 84211
  27 Bielsko-Biała powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński i żywiecki; miasto na prawach powiatu: Bielsko-Biała 756208 9 84023
  28 Częstochowa powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski; miasto na prawach powiatu: Częstochowa 600225 7 85746
  29 Gliwice powiaty: gliwicki i tarnogórski; miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice i Zabrze 771169 9 85685
  30 Rybnik powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski; miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory 718360 9 79818
  31 Katowice powiat bieruńsko-lędziński; miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Tychy 980996 12 81750
  32 Sosnowiec powiaty: będziński i zawierciański; miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno i Sosnowiec 700234 9 77804
  33 Kielce województwo świętokrzyskie 1283669 16 80229
  34 Elbląg powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski i ostródzki; miasto na prawach powiatu: Elbląg 641373 8 80172
  35 Olsztyn powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński i węgorzewski; miasta na prawach powiatu: Ełk i Olsztyn 797764 10 79776
  36 Kalisz powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski i rawicki; miasta na prawach powiatu: Kalisz i Leszno 999418 12 83285
  37 Konin powiaty: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki i wrzesiński; miasto na prawach powiatu: Konin 773727 9 85970
  38 Piła powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński i złotowski 772319 9 85813
  39 Poznań powiat poznański; miasto na prawach powiatu: Poznań 834183 10 83418
  40 Koszalin powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński i wałecki; miasto na prawach powiatu: Koszalin 644377 8 80547
  41 Szczecin powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki i stargardzki; miasta na prawach powiatu: Szczecin i Świnoujście 1026640 12 85553

  źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%99gi_wyborcze_do_Sejmu_Rzeczypospolitej_Polskiej

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s