Petycja o niezabijanie niepełnosprawnego Vincenta Lamberta!!!

2019-05-31 21:31

Rząd Francji odwołał się od wyroku ratującego życie Vincenta Lamberta

 


Fot. You Tube

Rząd w Paryżu uważa, że nie musi stosować się do wyroku stołecznego sądu i czekać na orzeczenie Komitetu Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ w sprawie Vincenta Lamberta. Mężczyzna upośledzony po wypadku, leży w szpitalu w stanie minimalnej świadomości, lecz reaguje na bodźce z zewnątrz. Skazany przez własne państwo na śmierć przez zagłodzenie, korzysta obecnie z pożywienia i płynów dzięki korzystnemu werdyktowi sądu.

Liczący sobie dziś 42 lata mężczyzna w 2008 roku uległ wypadkowi na motocyklu i doznał porażenia wszystkich kończyn. Nie jest sztucznie podtrzymywany przy życiu, lecz musi mieć podawane pożywienie i napoje. Od lat szpital w Reims oraz żona pacjenta zabiegają o wstrzymanie dokarmiania Lamberta, czyli w praktyce zagłodzenie go. Przeciwni temu są rodzice, którzy podkreślają, że ich syn słyszy i rozumie to, co się dzieje wokół niego.

Wydawało się, że los mężczyzny jest przesądzony po tym jak szpital uzyskał zgodę na zaprzestanie karmienia. Okrutna procedura została rozpoczęta 20 maja. Desperacka interwencja prawników doprowadziła jednak do zablokowania przez sąd w Paryżu egzekucji. Wyrok zobowiązał władze do natychmiastowego przywrócenia odżywiania i poczekania na rozstrzygnięcie Komitetu Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ.

Jak poinformował Reuters, rząd złożył odwołanie od werdyktu sądu do Sądu Kasacyjnego.

Źródło: rp.pl

RoM

źródło: http://www.pch24.pl/rzad-francji-odwolal-sie-od-wyroku-ratujacego-zycie-vincenta-lamberta,68669,i.html

Przez CitizenGO · 05.07.2019

Panie Prezydencie, proszę ratować Vincenta Lambert!

 

20 maja szpital w Reims we Francji, miasta w którym mieszka Vincent Lambert, zaczął wprowadzać mężczyznę w stan śpiączki i wycofywać sondę (rurkę), która zapewnia mu jedzenie i wodę. Następnie, jeszcze tego samego dnia sąd apelacyjny w Paryżu nakazał, aby jednak kontynuowano podawanie żywności i płynów.

Nie trwało to długo, bo w piątek, 28 czerwca, Sąd Najwyższy Francji uchylił decyzję Sądu Apelacyjnego w Paryżu.
Obecnie, od 2 lipca, Lambert jest ponownie uśpiony i odwodniony. Przerwanie nawadniania będzie przyczyną jego śmierci. Umrzeć z pragnienia to okropne cierpienie.

Lambert żyje z niepełnosprawnością od czasu wypadku motocyklowego w 2008 r.
Oddycha samodzielnie i nie wymaga leczenia, a jedynie podstawowej opieki, w tym podawania żywności i płynów.
W 2015 roku jego żona zwróciła się do sądu z wnioskiem o wstrzymanie jedzenia i płynów, podczas gdy jego rodzice wciąż walczą o jego życie.

Kilka tygodni temu Komitet Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ zwrócił się do francuskiego rządu, apelując o wycofanie się z decyzji o zabiciu Vincenta Lamberta poprzez zaprzestanie nawadniania. Stwierdzono, że śmierć Lamberta przez odwodnienie narusza jego prawa jako osoby niepełnosprawnej.

Konwencja ONZ o prawach osób z niepełnosprawnością wymaga od narodów:

25(f) Zapobieganie dyskryminacji poprzez odmawianiu opieki zdrowotnej lub usług zdrowotnych lub żywności i płynów ze względu na niepełnosprawność.

Prosimy podpisać petycję do Prezydenta Francji Emmanuela Macrona, wzywając go do interwencji w sprawie Vincenta Lamberta, który jest osobą niepełnosprawną.

Lambert nie umiera, ale wstrzymanie podawania mu płynów i żywności sprawi, że umrze z pragnienia.

Żaden człowiek, niezależnie od swojej niepełnosprawności, nie zasługuje na to, by celowo uśmiercić go poprzez odwodnienie.

Jeszcze raz prosimy o podpisanie petycji, wzywającej prezydenta Macrona do ratowania Vincenta Lamberta.

Życie osób z niepełnosprawnością to obszar szczególnej ochrony, która powinna być priorytetem każdej ludzkiej społeczności.

źródło: http://citizengo.org/pl/node/171937

2 myśli w temacie “Petycja o niezabijanie niepełnosprawnego Vincenta Lamberta!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s