Nowa Polska, Nowy system – Mateusz Jarosiewicz

View this email in your browser

W czasie, gdy większość Polaków zainteresowanych polityką szuka swojej formacji, ja staram się mówić coraz głośniej o celu, który powinien nam przyświecać (neOS) oraz o tym, w jakiej sytuacji globalnej się znajdujemy (dedolaryzacja).

Drodzy Rodacy,

Jak pisałem wcześniej, Nowy ład światowy powstaje na naszych oczach. W czasie, gdy większość Polaków zainteresowanych polityką szuka swojej formacji, ja staram się mówić coraz głośniej o celu, jaki powinien nam przyświecać (neOS) oraz o tym, w jakiej sytuacji globalnej się znajdujemy (de$dolaryzacja).

Nie da się rozwiązać problemu na poziomie, na którym powstał.

Sama demokracja nie rozwiąże patologii 3RP! Rozwiązanie znajduje się na innym poziomie i nie każdy ma odwagę nawet myślami tam sięgnąć. Jest to zupełnie nowa opowieść.

Postarajmy się przebić przez podstawową narrację o „mniejszym i większym źle”, „cholerze i rzerzączce”, gdyż kłamstwem jest tworzenie iluzji wyboru. Nie o wybór przecież nam chodzi, tylko o lepszy świat, lepsze warunki naszego życia i samorealizacji. Praca nad nimi jak najbardziej może przebiegać także na gruncie wspólnym i państwowym. Jednak musi być to NOWE państwo.

To jest istotą mojej propozycji: aby na gruncie obecnego ładu, przy wsparciu wysokich technologii i koncepcji adekwatnych dla współczesnego i przyszłego świata stworzyć Nowe Państwo Polskie.

Nie polin, nie IIRP.

Czas na zupełnie Nowe Państwo!

Mamy olbrzymi majątek w ziemi i przede wszystkim w naszych rodakach i ich talentach. Nie możemy pozwalać, by był on marnotrawiony przez skorumpowanych błaznów.

Nowa Polska z nowym systemem operacyjnym. Z własną walutą, nowoczesną armią, pro-ludzkimi usługami świadczonymi przez profesjonalistów i wsparciu technologii działających dla DOBRA ludzi.

http://niss.org.pl/projekty-organizacji-patriotycznych-ruch-neos/Więcej informacji o całym procesie i powstaniu ruchu neOS: 

Przedstawiam także na kilku portalach listę konkretnych krokówod jakich należałoby zacząć jego wdrażanie. Co więcej, prace te trwają już od wielu lat. Obecnie są one już realizowane i wcielane w życie. #neOS

Polecam zainteresować się:

http://neos.biuroprasowe.pl/

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/author/mateusz

http://wolna-polska.pl/…/neos-nowy-system-operacyjny-dla-p…

Przedstawiłem swój profil osobowy i ideowy: http://1polska.pl/reprezentanci/mateusz_jarosiewicz_550

Proszę o oddanie na mnie swojego głosu na jednej liście społecznej.

Możesz się też zapisać do mojego banku udziałowego nowego systemu.

Jeśli podoba Ci się mój newsletter, możesz również podać go dalej!

Pozdrawiam ciepło!

Mateusz Jarosiewicz

neOS

źródło: wiadomość otrzymana pocztą elektroniczną

12 myśli w temacie “Nowa Polska, Nowy system – Mateusz Jarosiewicz

 1. Nowy system dla Polski – Propozycja dla 1Polska Mateusz Jarosiewicz

  Mateusz Jarosiewicz
  Opublikowany 30 kwi 2019

  Tworzenie listy społecznej do Sejmu – warsztaty 1Polska sobota 27.04.2019. Odzyskanie wolności i dumy postulatem.
  Poparcie przez neOS dla inicjatywy 1Polska. Nowe zasady.
  Czy startupy i technologie mogą pomóc w polityce?

  Nowy system operacyjny dla Polski:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/author/mateusz

  Poprzednie nagrania:

  .http://www.youtube.com/watch?v=WIPBw6z-6hY

  .http://www.youtube.com/channel/UCOV1DRiPFV4g-07gLpRkF-g/videos?view=0&sort=da&flow=list

  Polubienie

  1. „Mateusz Jarosiewicz

   Treść petycji będzie dostępna wkrótce na stronie NISS

   „Mateusz Jarosiewicz

   http://niss.org.pl/petycja-do-narodu-polskiego/

   „Mateusz Jarosiewicz

   http://www.citizengo.org/pl/168394-drodzy-polacy-z-nieukrywanym-niepokojem-obserwujemy-w-ostatnich-dniach-i-miesiacach-zbywanie

   „Mateusz Jarosiewicz

   ta odezwa funkcjonuje już w przestrzeni publicznej: http://www.citizengo.org/pl/168394-drodzy-polacy-z-nieukrywanym-niepokojem-obserwujemy-w-ostatnich-dniach-i-miesiacach-zbywanie Więc forma schodzi na drugi plan…

   „Mateusz Jarosiewicz

   http://www.wykop.pl/link/4787737/co-po-3rp-czy-zastapi-ja-kryptograficzny-system/

   Gra Future City – Wyzwanie kreatywności

   Future City
   Opublikowany 14 lut 2018

   W bliżej nieokreślonej przyszłości, ludzkość oddała się biernej konsumpcji informacji. Pamiętna decyzja znana jako „Dzień Pogrzebu Myśli” spowodowała zmianę w sposobie funkcjonowania
   społeczeństw.

   Future City nawiązuje do koncepcji miasta tworzonego w przyszłości oddolnie przez młodych ludzi dzięki nowym technologiom i kreatywności. Fabuła gry inspirowana“Rokiem 1984” Orwella, osadzona jest w nieokreślonej przyszłości, w której wszelkie przejawy kreatywności w społeczeństwie są zakazane, a ludzkość oddała się biernej konsumpcji. Istnieje jednak tajna organizacja, Kreatywna Konspiracja(KK), która werbuje młodzież z naszych czasów, by uchronić świat przed zatraceniem się w bierność. Jak głosi Manifest KK – list mający oddziaływać na wyobraźnię młodzieży – “aby żyć w świetlanej przyszłości, w pełni wolnymi, młodzież musi zacząć kształtować przyszłość już teraz i wziąć sprawy w swoje ręce”.

   Fabularna gra miejska Future City pozwoli uczestnikom z wrocławskich techników i liceów zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. Będą oni doskonalić swoje umiejętności i przechodzić do coraz wyższych poziomów gry otrzymując za wykonane zadania wirtualną walutę wymienialną na nagrody oraz odznaki oświadczające ich rozwój.

   Uczniowie mogą zgłaszać swój udział w rekrutacji do projektu do 15 lutego pisząc na adres:
   doradcyprzyszlosci@gmail.com lub wykonując zadanie dostępne pod kodem: 8888 w aplikacji “Badge Wallet” dostępnej za darmo do pobrania w Play Market i App Store.

   Grupa na facebooku:
   http://www.facebook.com/login/?next=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgroups%2F53222
   Strona:
   http://doradcyprzyszlosci.pl

   Pełny zapis konferencji:
   .http://www.youtube.com/watch?v=IL-DUNZKyc8

   Polubienie

 2. Odsuńmy układ POPIS czyli 3RP – Petycja do Narodu Polskiego

  Mateusz Jarosiewicz
  Opublikowany 3 lut 2019

  Daleko posunięta poprawność polityczna i unikanie w debacie publicznej faktów i poruszania wielu ważnych spraw uderza w fundamenty naszego bezpieczeństwa i suwerenności. Jest to przede wszystkim:

  Kwestia roszczeń o sumie 1 BLN złotych organizacji prywatnych do majątku polskiego wspierana przez senat USA i bierna postawa rządu wobec tych wrogich Polsce działań tzw. 447.

  Forsowanie przez UE niebezpiecznej regulacji o majątkowych prawach autorskich potocznie zwanej “ACTA2”;

  Tragiczna w skutkach polityka energetyczna kierowana względami czysto ideologicznymi i na zlecenie zewnętrznych lobbystów, wyprzedaż praw do złóż naturalnych ogromnej wartości (pod pretekstem nieopłacalności ich wydobycia);

  Przyznawanie kolejnych praw i przywilejów dla banków i korporacji (np. dopłaty dla JP Morgan);

  Ściąganie wojsk amerykańskich na teren RP bez realnego rozwoju polskiej armii. Prowokowanie konfliktów z Chinami i Rosją;

  Realna groźba użycia polskich żołnierzy czy obywateli w konfliktach nam obcych;

  Przyznawanie praw do funkcjonowania obcym służbom wywiadowczym oraz policyjnym;

  Dopuszczanie do kompromitacji polskiego narodu na arenie międzynarodowej przez korpus dyplomatyczny (obrona pomnika ofiar ludobójstwa w Katyniu w Jersey City, ugięcie się pod lobby przeciwko ustawie o IPN);

  Wybiórcze wykonywanie prawa i 30 letnia bezkarność polityków powiązanych z wieloma aferami;

  Likwidacja przez rząd wybranych sektorów Polski takich jak rolnictwo w sposób przemyślany i systematyczny, pod presją konkurencji i mocodawców z zewnątrz.

  Apelujemy do sygnatariuszy listu otwartego o powołanie nowego rządu przez wyłonienie kompetentnych i odpowiedzialnych osób poza obecnymi instytucjami i mediami, między innymi przy udziale spotkań w małych lokalnych grupach oraz komunikację poprzez wszelkie bezpieczne i zdecentralizowane platformy nie podlegające kontroli establishmentu informacyjno-polityczno-medialnego.

  Petycja nie jest w żaden sposób związana z organizatorem konferencji, na której została odczytana tj. Fundacją QLT i jej prezeską Leną Huppert. Została ona wygłoszona bez jej zgody, a jej odczytanie w całości odbyło się po otrzymaniu głosu sprzeciwu z jej strony.

  Źródło: http://niss.org.pl/petycja-do-narodu-polskiego/

  Link do petycji: http://www.citizengo.org/pl/signit/168394/view

   

  Polubienie

  1. Mateusz Jarosiewicz: Jeśli chce ktoś żyć we współczesności, powinien wylogować się z matrixa III RP

   Polskie Sprawy
   Opublikowany 9 maj 2019

   http://www.facebook.com/Polskie-Sprawy-1614657532177294/

   Mateusz Jarosiewicz: Jeśli chce ktoś żyć we współczesności, powinien wylogować się z matrixa III RP – Magazyn Polskie Sprawy #228


   od mg: są różne zagrożenia gdy zbyt lekkomyślnie polega się na technologii
   w Szwajcarii już 1/3 mieszkańców jest zaczipowana
   smart cities opierają się na wszechobecnych mikrofalach
   technokogia w rękach wrogów łatwo staje się skuteczną bronią przeciw ludziom
   p.s. zachęcam do zarejestrowania się na 1polska.pl i poparcia tego postulatu: http://1polska.pl/postulaty/o_likwidacje_nadajnikow_mikrofal_z_publiza_ludzi_256

   Polubienie

 3. OBSERWATOR pisze:

  Na wszystko można spojrzeć inaczej, z innej perspektywy i wtedy pojawia się nam zupełnie NOWY OBRAZ tego samego, i tak np. WOŚP można postrzegać, jako coroczną akcję dobroczynną, lecz można też spojrzeć na to wydarzenie w inny sposób, mianowicie taki, że wszystkie te tzw. „rządy”, łącznie z obecnym, nie były na tyle kumate, żeby przez 27 lat wymyślić coś lepszego, niż publiczne ŻEBRANIE o pieniądze i robienie z tego fety.
  Jednak, jak na intelektualnie ograniczonych, to zadziwiająco długo utrzymują się przy „władzy”, prawda? 🙂 Jak to jest możliwe, że wręcz niemożliwe jest pozbycie się takich intelektualnych cieniasów?
  Odpowiedź staje się prosta, gdy spojrzymy na życie TYLKO przez pryzmat INTERESU bo wszystko inne (czyli wszelkiej maści ideologie itp. brednie) ma ZASŁONIĆ to PROSTE SPOJRZENIE na życie. Wtedy pojawia się nam NOWY OBRAZ życia – zaczynamy dostrzegać SPRZECZNOŚĆ INTERESÓW pomiędzy INTERESEM SPOŁECZNYM, którym jest życie w POKOJU i dobrobycie oraz INTERESEM WOJENNYM, który istnieje na tej planecie od zarania dziejów, dla którego WOJNY są RYNKIEM SPRZEDAŻY a wiemy przecież, że ŻADEN INTERES istnieć nie może, bez SPRZEDAŻY bo brak sprzedaży oznacza BANKRUCTWO KAŻDEGO INTERESU
  (czy teraz łatwiej zrozumieć to diabelskie parcie do… w wykonaniu tych marionetek?)

  Jeśli w ten sposób spojrzymy na świat, to widzimy, że TEORIĘ mówiącą o istnieniu państw, demokracji i demokratycznych rządów, można WŁOŻYĆ POMIĘDZY BAJKI, gdyż to by oznaczało, że istnieją rządy, które – działając w interesie społecznym – potrafiły OPRZEĆ SIĘ temu odwiecznemu, ludobójczemu interesowi, a to jest po prostu BZDURA, co pokazuje historia tej planety!
  David Icke mówił, żeby nie patrzeć na tych, którzy dzisiaj są, a jutro ich nie ma, tylko na tych, którzy są ZAWSZE. A kto jest zawsze? Czy wojny są zawsze? Są, a jeśli są wojny, to znaczy, że MUSZĄ ISTNIEĆ ci, którzy z nich żyją i tak „ustawili” życie na planecie, że WSZYSTKO kontrolowali, lecz którzy nie byliby w stanie nad nami PANOWAĆ, gdyby nie mieli realizujących ich interesy MARIONETEK, które odgrywają nam TEATRALNE ROLE tzw. „demokratycznych rządów państw”, aby nasza świadomość zbiorowa podporządkowywała się temu teatrowi. Tę kontrolę JUŻ UTRACILI i to, co obserwujemy, to jest próba odzyskania jej a to jest WYKLUCZONE

  Żeby np. móc WPROWADZIĆ PATRIOT Act i rozpocząć te tzw. „wojnę z terroryzmem”, urządzili widowisko TEATRALNE na oczach całego świata, mordując niewinnych ludzi.
  A w jakim celu urządzili TEATR podczas WOŚP-u? Wprowadzenie JAKICH OGRANICZEŃ chce tym USPRAWIEDLIWIĆ ta ZAKONSPIROWANA PRZESTĘPCZOŚĆ ZORGANIZOWANA odgrywająca TEATRALNĄ ROLĘ tzw. „państwa prawa” bo to, że w PANICE szukają „jakichś sposobów”, to widać przecież gołym okiem…

  OBSERWATOR pisze:

  „Kilkuset morderców rządzi Polską” – słyszymy w wywiadzie z Wojciechem Sumlińskim: https://www.youtube.com/watch?v=Lr2xIbLaX7s – z którego dowiadujemy się, że służby, to PRZESTĘPCZOŚĆ ZORGANIZOWANA, która zorganizowała sobie „eldorado” w Polsce, żyjąc KOSZTEM SPOŁECZEŃSTWA.

  Z kolei Janusz Korwin Mikke przytacza anonimową wypowiedź jednego z tych morderców, który miał powiedzieć:

  TAK – MACIE RACJĘ – za KAŻDĄ WIĘKSZĄ AFERĄ STOJĄ SŁUŻBY SPECJALNE, ale NIGDY TEGO NIE WYKRYJECIE bo GDYBY TO GROZIŁO TO SŁUŻBY UCIEKNĄ SIĘ KŁAMSTW, POMÓWIEŃ, SZANTAŻÓW a w OSTATECZNOŚCI DO FIZYCZNEJ LIKWIDACJI
  (źródło: https://www.youtube.com/watch?v=T7QpNSNlXWo )

  No i MAMY PRZYKŁAD DZIAŁANIA SŁUŻB, które – aby POMÓWIĆ ludzi odsłaniających ich ZBRODNIE na Narodzie Polskim, mordują kolesia, aby w ten sposób WZBUDZIĆ w SPOŁECZEŃSTWIE WSPÓŁCZUCIE dla kryminalistów, tworzących tzw. „struktury państwa prawa” i działających NA SZKODĘ społeczeństwa oraz aby móc ROZPOCZĄĆ MEDIALNY ATAK na tych, którzy MÓWIĄ PRAWDĘ o sytuacji w Polsce i DEMASKUJĄ ich bestialstwo.

  Technika ich kłamstw jest typową, żydowską techniką POMAWIANIA, która polega na tym, żeby z BANDYTY- AGRESORA robić OFIARĘ NAPAŚCI a z OFIARY NAPAŚCI robić BANDYTÓW którymi trzeba się „zająć” dla DOBRA SPOŁECZEŃSTWA.

  To jest dokładanie TA SAMA technika, jaką stosują wobec nas Żydzi, którzy – żeby móc na doszczętnie zniszczyć – przyprawiają nam twarz morderców, a z siebie robią ofiary, czyli OBRACAJĄ OBRAZ RZECZYWISTOŚCI „do góry nogami”…

  OBSERWATOR pisze:

  O „barbarzyńskim ataku na synagogę”: http://www.youtube.com/watch?v=tGJcVfSmHY0 – mówi Maciej Maciak, no i oczywiście słyszymy – bo jakżeby inaczej – że ten ktoś, kto „zaatakował kamieniem” synagogę, był – uwaga – chory psychicznie! 🙂

  Ja zapytam inaczej, mianowicie zastanówmy się nad tym KTO na tym ataku „ZYSKAŁ” a „KTO STRACIŁ”?! 🙂 Oczywiście ewidentna STRATA jest po stronie tzw. „psychicznie chorego” społeczeństwa, natomiast ZYSK jest po stronie „zaatakowanych przez to psychicznie chore społeczeństwo” Żydów, prawda?
  Wystarczy więc „zatrudnić” odpowiednich delikwentów, lub zlecić to służbom (bo informacja o dalszych losach tego delikwenta może być równie „spreparowana”, jak ten rzekomy „atak na synagogę”) i:

  TAK SIĘ WŁAŚNIE TWORZY z BANDYTÓW OFIARY a z OFIAR PSYCHICZNIE CHORYCH AGRESORÓW których TRZEBA POZAMYKAĆ DLA DOBRA OGÓŁU! 🙂

  z reguły potrzebne jest do tego „odpowiednie prawo” i w TYM CELU KONIECZNA jest tego typu zaplanowana PROWOKACJA, z której robi się „przypadkowe zdarzenie”! 🙂

  A ILE to RAZY słyszeliśmy o tym, że jakieś tam tzw. „biuro poselskie” zostało oblane farbą, albo że jakimś tam „zacnym” posłom, „ktoś” podrzucił na wycieraczkę odchody ludzkie… itd.? CZY TO NIE JEST TA SAMA ANALOGIA?! 🙂

  Więc znowu – kto mógł być REALNYM SPRAWCĄ tego typu „barbarzyńskich ataków na biura poselskie”, o których słyszeliśmy wielokrotnie?

  No więc KTO DZISIAJ może być PRAWDZIWYM SPRAWCĄ tych „barbarzyńskich ataków” na jakichś tam innych „dygnitarzy”, którzy od lat działają na szkodę społeczeństwa polskiego ??
  Jak z AGRESORA zrobić OFIARĘ a przy tym OFIAROM „zamknąć usta psychiczną chorobą”?! I co? Czy ZNOWU nie słyszymy o jakimś „psychicznie chorym”, który ZAGRAŻA… no właśnie – komu?! 🙂
  Odpowiedzmy sobie ZNOWU na pytanie KTO STRACIŁ a KTO ZYSKAŁ na takim czynie?

  Dzisiaj słyszymy o tzw. „groźbach” kierowanych pod adresem tzw. „prezydentów”, no więc KTO NAPRAWDĘ MOŻE BYĆ AUTOREM tego typu „gróźb”?! Społeczeństwo, czy ci, którzy w PANICE przed ZDEMASKOWANIEM ich przed społeczeństwem, robią z siebie rzekome OFIARY?! 🙂 tak więc:

  Kiedy słyszymy te tzw. „informacje”, to NATYCHMIAST ZASTANAWIAJMY SIĘ KOMU ONE SŁUŻĄ, tzn, KTO ZYSKUJE na nich a KTO NA NICH TRACI i wtedy WSZYSTKO STAJE się JASNE – wiemy KTO NAPRAWDĘ jest ich AUTOREM! 🙂

  a teraz:
  WYOBRAŻAMY SOBIE ŚWIAT w KTÓRYM KŁAMSTWO NIE MA ŻADNEJ RACJI BYTU BO KAŻDY KŁAMCA USIŁUJĄCY OSZUKIWAĆ SPOŁECZEŃSTWO STAJE NAGI W PRAWDZIE – NAGI DOSŁOWNIE i wtedy KAŻDY WIDZI że MA DO CZYNIENIA z KŁAMCĄ widząc TOTALNEGO NAGUSA! 🙂

  Wyobraźmy sobie, że w mechanizm samoorganizacji w Polsce jest WBUDOWANY taki PUBLICZNY WYKRYWACZ KŁAMSTW który ZMUSZA KŁAMCÓW do ROZBIERANIA SIĘ DO NAGA! 🙂
  A teraz wyobrażamy sobie, jak wszystkie służby, Policja i cała ta telewizja staje w TOTALNEJ i DOSŁOWNEJ NAGOŚCI wobec społeczeństwa i SPOWIADA się NAM PRZED KAMERAMI z tych WSZYSTKICH KŁAMSTW bo nie mają dokąd uciec i gdzie ukryć się przed tym mechanizmem wyjawiania prawdy…

  OBSERWATOR pisze:

  Oto powszechnie znane w Polsce słowa:
  „są tacy – to nie żart – dla których jesteś wart, mniej niż ZEROOOOO, mniej niż ZEROOOOO, mniej niż ZEROOOOOO… ” – utwór ten, który został PODYKTOWANY przez BOGA komuś, kto uwierzył, że jest tzw. „artystą” i wszystko, co „skomponuje”, jest dziełem jego „ziemskiego intelektu”, mówi właśnie o takich „zawodowych macherach od losu – specjalistach od…”

  Ci wszyscy „zawodowi macherzy od losu” UWIERZYLI, że TY – istota ludzka zamieszkująca te planetę – jesteś TAK intelektualnie PRYMITYWNĄ ISTOTĄ, że oni („macherzy od losu”) są w stanie WCISNĄĆ Ci KAŻDY KIT i WMÓWIĆ Ci, że ten KIT jest PRAWDĄ a Ty jesteś ZBYT GŁUPIĄ istotą, aby mieć ZDOLNOŚĆ do SAMODZIELNEJ OBSERWACJI rzeczywistości i WYCIĄGANIA z tej obserwacji SAMODZIELNYCH WNIOSKÓW, czyli że – INTELEKTUALNIE – jesteś właśnie takie „MNIEJ NIŻ ZERO”! – pomimo „zaliczonej matury na…”! 🙂

  Ale nie ma się czym przejmować, ponieważ BÓG w innym DYKTOWANIU, które w Polsce zostało przetłumaczone, jako „nieoczekiwana zamiana miejsc”, ZAPOWIEDZIAŁ tym pyszałkom – „zawodowym macherom od losu (innych istot)” – jak OSTATECZNIE SKOŃCZĄ…
  🙂

  więc:
  BEZ OBAW – UFAJ TYLKO BOGU!!! bo BÓG WSZYSTKO KONTROLUJE i TYLKO CI WSPOMNIANI MACHERZY (od losu innych istot) SĄ NA TYLE GŁUPI i ŚLEPI aby TEGO NIE DOSTRZEC!!! 🙂

  źródło: http://niezaleznatelewizja.pl/i-forum-demokracji-bezposredniej-3-maja-2019-w-sobotce/

  Polubienie

 4. Cyberdemokracja na wzór szwajcarski – Nowy System w Polsce – Relacja z Forum Demokracji Bezpośredniej

  http://www.facebook.com/jrbpolska/videos/2158842977504864/

  Wywiad Mateusz Jarosiewicz, Jarosław Bogusławski, Wojciech Dobrzyński, Piotr Jankowski o Nowym Systemie.

  Prezentacja Mateusza Jarosiewicza dotyczyła udziału technologii w odzyskaniu suwerenności technologicznej, demokratycznej oraz monetarnej. Przedstawione zostało działanie w praktyce systemu wybory kandydatów na jedną listę wyborczą 1Polska oraz dochodzenia do wspólnych postulatów.

  Więcej o Narodowym Instytucie Studiów Strategicznych

  3 Maja 2019 w Sobóte odbyło się pierwsze Forum Demokracji Bezpośredniej. Swoją obecnością zaszczycił je burmistrz miasta Mirosław Jarosisz, prof. dr Mirosław Matyja ze Szwajcarii, przedstawiciele think-tanku Narodowi Insytutu Studiów Strategicznych Piotr Jankowski i Wojciech Dobrzyński, poseł ruchu Kukiz15 oraz kandydat do PE dr. Hubert Czerniak.

  Współczesny świat bardzo szybko się zmienia. Nowe odkrycia naukowe, rozwój techniki i technologii przybrał zawrotne tempo. Prawdziwą rewolucją jest powstanie technologii komputerowych i komunikacyjnych w postaci bezprzewodowego internetu. Jednak jedynie w sferze politycznej te osiągnięcia techniczne napotkały na opór. A przecież wszechobecna komunikacja przez internet daje olbrzymie szanse na pogłębienie demokracji w kierunku jej bezpośredniości.

  Po ponad 100 latach stosowania takiej praktyki demokracja pośrednia, jaką jest demokracja parlamentarna, popadła w głęboki, strukturalny kryzys. Dowodem tego są między innymi sukcesy wyborcze w wielu krajach europejskich różnych ugrupowań określanych jako antysystemowe.


  Utopia czy szansa? Demokracja bezpośrednia w Polsce – Prof. dr Mirosław Matyja

  Prawdziwym wyjątkiem jest system polityczny Szwajcarii, którego filarami jest veto ludowe i referenda mające moc wiążącą dla parlamentu i rządu. Przynosi to, mimo wielu mankamentów wiele pożytków szwajcarskiemu społeczeństwu i utrzymuje jego dobrobyt na najwyższym w świecie poziomie. Warto brać przykład z tego kraju.

  Prezentacja Mateusza Jarosiewicza z neOS dotyczyła udziału technologii w odzyskaniu suwerenności technologicznej, demokratycznej oraz monetarnej. Przedstawił działanie w praktyce systemu wybory kandydatów na jedną listę wyborczą 1Polska oraz ewolucji wspólnych postulatów.

  Podczas prezentacji zostały też przedstawione narzędzia technologiczne umożliwiające wprowadzenie demokracji i społeczeństwa obywatelskiego w XXI wiek.

  Zobacz pełne wideo z wystąpieniem:

  Wywiad Jarka Bogusławskiego z przedstawicielami NISS o zmianie systemu:

  http://www.facebook.com/jrbpolska/videos/2158842977504864/


  Projektanci systemów Blockchain i smart city Marcin Gawlas i Mateusz Jarosiewicz

  Ważnym narzędziem do rozwoju demokracji oddolnej jest technologia smart city i Blockchain, która decentralizuje i demokratyzuje proces rządzenia i współdecydowania.
  W skład technologii Cyberdemocracy wchodzi kilka ważnych aplikacji zbudowanych wokół cyfrowej tożsamości opartej o technologię Blockchain i unikalną „Sieć Zaufania”. Obywatele sami stają się mechanizmem uwiarygadniającym uczciwość procesu udostępniając swoje telefony do wykonywania obliczeń sieci głosowania.

  Aplikacja I-Voting

  Aplikacja umożliwia między innymi prowadzenie pełnego procesu związanego z budżetem obywatelskim od jego ogłoszenia po rozliczenie projektów, co gwarantuje zgodne z prawem wydatkowanie środków publicznych.

  Technologia blockchain istnieje od 2009 roku i do tej pory nie została ani razu w historii złamana, co daje jej perspektywy wykorzystania w wyborach powszechnych – nad czym pracują obecnie Szwajcaria, Malta, USA i Estonia.

  Stworzony przez autorów pomysł – protokół vote mix ​jest innowacyjnym rozwiązaniem kryptologicznym. White paper projektu oraz gotowy w dużej części kod komputerowy protokołu został pozytywnie oceniony przez ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie, Izby Gospodarczej Blockchain i Nowoczesnych Technologii oraz Polskiego Akceleratora Technologii Blockchain, jako spełniające wszystkie kryteria techniczne wdrożenia w wyborach powszechnych, a tym bardziej w głosowaniach dotyczących budżetów obywatelskich.


  Piotr Jankowski – Narodowy Instytut Studiów Strategicznych

  Aplikacja i-Voting otrzyma również dodatkowe funkcjonalności, przydatne dla samorządu. Program będzie mógł być wykorzystywany w ​ badaniach lokalnej opinii publicznej za pomocą sondaży, plebiscytów, czy referendum.

  ​Aplikacja może być wykorzystana do tworzenia dowolnych e-usług administracji lokalnej.
  ​Telefon stanie się jakby elektronicznym dowodem osobistym umożliwiającym podpisywanie dokumentów (e-podpis lokalny).

  Mieszkaniec będzie mógł ​wysyłać e-wnioski​ do urzędu, otrzymywać powiadomienia z urzędu, alerty bezpieczeństwa, głosować w organizowanych przez JST głosowaniach, czy zgłaszać drobne sprawy interwencyjne. Usługa jest dostępna na urządzeniach mobilnych i platformach stacjonarnych.
  System obsługuje ​wszystkie typy głosowań​.

  Rozwinięta wersja systemu będzie umożliwiać prowadzenie obrad na sesjach Rad Gmin lub Rad Miast za pomocą laptopów, tabletów czy smartfonów, co umożliwia np. prowadzenie mobilnych sesji wyjazdowych.

  Więcej informacji na stronie biura prasowego neOS »

  źródło: http://mailchi.mp/29153ff8ab06/cyberdemokracja-na-wzr-szwajcarski-nowy-system-w-polsce-relacja-z-forum-demokracji-bezporedniej?e=a8103102ad

  Polubienie

 5. Cyberdemocracy i-Voiting – Mateusz Jarosiewicz.

  niezaleznatelewizja
  Opublikowany 16 maj 2019

  I Forum Demokracji Bezpośredniej, 3 maja 2019 r., Sobótka.

  Polubienie

 6. Skutki wprowadzenia mega ustawy dot. W technologii 5G

  NaviTY – DOBROTYKA. Dobra ekonomia i polityka
  Opublikowany 27 cze 2019

  Alternatywy dla obecnego systemu. Domykanie systemu totalnej kontroli. Czy klasa kreatywna znajdzie odpowiedź na pokonanie starych korporacji?

  Ekspert Narodowowego Instytutu Studiów Strategicznych Mateusz Jarosiewicz i Rafik Ennaoui aktywista ruchu przeciwko 5G pod Sejmem 3RP na proteście przed wprowadzaniem na siłę nie przebadanej technologii 5G.

  Dlaczego nie wykorzystujemy zdobyczy technologicznych do poprawienia naszego zdrowia, wzbogacania się i zwiększania naszej wolności? Postęp technologiczny może przebiegać zupełnie inaczej niż do tej pory.

  Jak możemy wprowadzić w Polsce Nowy System?

  Jak tworzyć rozwiązania korzystając z wewnętrznej siły, własnej wiedzy i możliwości?

  Jakie jest rozwiązanie na cenzurę w Internecie?

  Tworzymy w miastach miejsca spotkań, nowe wspólnoty Polaków, budujemy własne sieci, urządzenia i aplikacje wspomagające komunikację i współpracę miedzy nami.

  Poczytaj więcej o zagrożeniach związanych z technologią 5G oraz wadliwy procesie jej wdrażania.
  http://prawodozycia.pl

  „mgrabas

  wspierajmy się wzajemnie i nagłaśniajmy to, czego ludzie nie wiedzą
  http://1polska.pl/reprezentanci/mariusz_grabas_292

  adres komentarza

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s