Tadeusz Pietraczek

Przesłane filmy:

5:32

Przywitanie i Prezentacja

Cześć.
Ten kanał stworzyłem z myślą o osobach, które chcą wnosić pozytywne wartości do życia swojego i innych ludzi.
Podzielę się z Wami tym, co poznałem na swojej Drodze i co uważam za ważne i przydatne w podnoszeniu jakości naszej na tym świecie egzystencji.
Wiem, że celu poprawy trudnych sytuacji możemy sami zrobić bardzo dużo i do tego właśnie będę zachęcał. Pomoc z zewnątrz naturalnie jest przydatna i często wręcz niezbędna, zwłaszcza na początku wprowadzania zmian, ale konkretnie ukierunkowaną pracę musimy wykonać sami.
Życzę wszystkim wielu sukcesów w osiąganiu wyznaczonych sobie celów i zapraszam do oglądania moich kolejnych filmów.

12:38

Triada – Czyli W Jedności Siła

Cześć.
W tym filmie przedstawiam trzy części składowe naszego „Ja” (ciało, umysł i duszę), opowiadam o tym dlaczego najefektywniej działają „wespół w zespół” i zachęcam do zatrudnienia całej tej Triady do osiągania własnych celów.
Niektóre z zagadnień tu przedstawionych będę omawiał w innych filmach, więc jeśli interesuje Was ta tematyka, to zachęcam do oglądania kolejnych odcinków.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Tadeusz Pietraczek

13:00

Taktyka Na Dobry Początek

Cześć.
Rozpoczynając nowy projekt, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej, czasem trafiamy na przeszkody, których się nie spodziewaliśmy. Mogą to być trudności natury technicznej, brak oczekiwanych efektów czy niezrozumienie ze strony otoczenia, a niejednokrotnie nawet jawna niechęć do naszych poczynań.
Dzisiaj będzie kilka porad na temat tego jak mimo przeciwności wytrwać w swoich postanowieniach, dotrzeć do wyznaczonego sobie celu bez uszczerbku dla kondycji psychicznej i jak czerpać radość z działania na każdym etapie bez względu na efekt końcowy.
Zapraszam na seans.

15:12

W Pięknej Przyjaźni, Od Zarania Aż Po Horyzont

Cześć.
Dzisiaj opowiadam o platonicznej, ale niezmiernie ważnej relacji.
Do tego że w przyjaźń warto inwestować swój czas i energię, chyba nikogo nie trzeba przekonywać, gdyż zazwyczaj jest to inwestycja pewna, stabilna i długofalowa.
W tym filmie skupiam się na jednej, wyjątkowej odmianie przyjaźni. Jeśli zadbasz o tę dziedzinę swojego życia, możesz spodziewać się zaskakująco dobrych rezultatów. Zyskasz dużą dawkę spokoju, optymizmu i energii. Łatwiej poradzisz sobie z ewentualnymi kłodami rzucanymi pod Twoje nogi i znacznie trudniej będzie Tobą manipulować.
Zapraszam do oglądania.

15:09

Porównywanie Się Z Innymi Też Może Rozwijać

Cześć.
Przez wiele osób uważane jest za postępowanie w najlepszym razie mało pomocne, ale znacznie częściej za wręcz szkodliwe na drodze do lepszego życia. Tak było do tej pory, ale tak być nie musi.
Podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami i opinią na temat dość częstego dylematu jakim jest: porównywać się do innych czy też omijać to szerokim łukiem?
Do każdego widza mam tylko jedną sugestię. Bez względu na to czy uznasz, że mam rację, czy też całkowicie się mylę, porównaj to wideo z innymi omawiającymi ten sam temat. Nie przyjmuj niczego co ktoś Ci serwuje jako jedynie słusznej drogi. Naucz się przetwarzać informacje, które zdobywasz tak, aby służyły Tobie. Odważ się działać w zgodzie z tym co uznajesz za istotne. Przyjmuj wiedzę oraz inspirację od innych, ale wykorzystuj ją tak, by wspierała cele, które sam lub sama sobie wyznaczysz.
Taki sposób rozwoju uznaję za najbardziej wartościowy i gorąco kibicuję wszystkim, który zdecydowali się wydeptywać własne ścieżki.
Życzę udanego seansu, a jeśli się spodoba, to zarezerwujcie sobie kilkanaście minut w przyszłym tygodniu na następny.

17:35

Dobro Lub Zło. Ty Wybierasz, Ty Decydujesz

Cześć.
W dzisiejszym filmie mówię o sile naszych myśli i mocy tego na czym skupiamy swoją uwagę. O ogromnym potencjale, jaki tkwi w każdym z nas.
Przedstawiam jeden z mechanizmów dzięki któremu możemy wpływać na własną rzeczywistość. Dzięki przejęciu kontroli nad tym co dopuszczamy do naszego świadomego umysłu ingerujemy i wprowadzamy zmiany w realnym życiu.
Czy mam rację i czy omówione zagadnienie istotnie działa, możesz przekonać się gdy sprawdzisz to na sobie. I bez względu na to czy się ze mną zgadzasz, czy wręcz przeciwnie, trzymam kciuki za Twoje powodzenie na drodze do podnoszenia jakości życia.

15:49

Zdobywaj Wiedzę Nie Czekając Na Motywację Negatywną

Cześć.
Uważam, że profilaktyka powinna obejmować nie tylko obszar zdrowia fizycznego, lecz także nasze funkcjonowanie w tym świecie. Mam tu na myśli przeciwdziałanie sytuacjom konfliktowym w szkole czy pracy, zapobieganie destrukcji naszych związków czy uniknięcie krachu finansowego w wyniku nałogów.
Podstawowym krokiem jaki możemy wykonać w dobrym kierunku jest zdobywanie odpowiedniej wiedzy. I dotyczy to nas wszystkich. Bez względu na wiek, płeć czy status materialny. Każdy może nauczyć się czegoś nowego, a być może ta wiedza ochroni go przed wieloma trudnymi sytuacjami życiowymi. Jeśli jednak przytrafi się coś, czego chcieliśmy uniknąć, to mamy już gotowe narzędzia do tego aby działać w celu przywrócenia naszego życia na właściwe tory.
Zapraszam do oglądania.

18:38

Bukiet Polnych Kwiatów Dla Madame Podświadomości (Część 1)

Dzisiaj opowiadam o naszym wielkim sprzymierzeńcu w realizacji najważniejszych życiowych celów. Jest z nami przez cały czas, od chwili narodzin i zostanie z nami aż po kres. Wspiera nas, ochrania, troszczy się i dokłada wszelkich starań abyśmy czuli się szczęśliwi i spełnieni.
Niektórzy stawiają znak równości między duszą i podświadomością, inni twierdzą, że to całkowicie odrębne, acz pokrewne byty. Myślę, że przy obecnym stanie wiedzy nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć tego dylematu. Niewiadomych dotyczących podświadomości jest zresztą dużo więcej, ale nie przeszkadza nam to w skutecznym komunikowaniu się z nią i korzystaniu z jej łaskawości.
Najważniejszą nauką płynącą z dzisiejszego filmu powinna być ta o potężnym wpływie jaki podświadomość wywiera na całe nasze życie. Jeśli uświadomicie sobie jak ogromna moc drzemie w jej zakamarkach, będzie Wam łatwiej dojść z nią do porozumienia. A taki sojusz z naszą madame, to ogromny krok zrobiony w stronę realizacji Waszych celów.
Zapraszam do oglądania i przemyśleń.

23:06

Tête à Tête z Podświadomością (Część 2)

Cześć.
Dzisiaj zgodnie z obietnicą dzisiaj będę kontynuował temat z poprzedniego tygodnia. W ubiegły poniedziałek przedstawiłem informacje ogólne dotyczące podświadomości, a dzisiaj omawiam użyteczne i sprawdzone na sobie metody komunikowania się z nią.
Wielu ważnych informacji nie udało mi się przekazać, inne celowo „wyciąłem”, gdyż aby dokładnie i precyzyjnie wszystko przedstawić te filmik musiałby trwać około dwóch godzin. Dlatego część informacji zostawiam na przyszłość. Z pewnością będę do tego tematu wracał a przynajmniej nawiązywał w kolejnych filmikach, więc jest szansa, że to czego nie zamieściłem dzisiaj, usłyszycie i obejrzycie innym razem.
Jeśli jednak macie jakieś konkretne pytania, coś przedstawiłem w sposób zawiły i potrzebujecie bardziej szczegółowych wyjaśnień, to zachęcam do przysyłania pytań. Postaram się odpowiedzieć najszybciej i najbardziej wyczerpująco jak to tylko będzie możliwe.
Teraz zapraszam już do oglądania filmu, a jeśli ktoś ma ochotę, to do odwiedzenia mojego fanpage’a na Facebooku:
http://www.facebook.com/Tadeusz-Pietraczek-2131257047138627/

8:02

Pochwała Aktywności Fizycznej

Cześć.
Dzisiaj spontanicznie rozpocząłem krótką serię poświęconą tematyce aktywności fizycznej. Będzie to kilka krótkich filmów skierowanych do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami. Niewykluczone jednak, że i ktoś, kto staż w tej dziedzinie ma bardzo duży, również znajdzie coś dla siebie.
Zapraszam do oglądania i podjęcia działań na tej płaszczyźnie. Mądrze prowadzone treningi przynoszą same korzyści: dobre samopoczucie, większa pewność siebie, poprawa zdrowia czy kształtowanie charakteru.
Następny odcinek już wkrótce.

9:42

Nastawienie Mentalne w Aktywności Fizycznej (Część 1)

Cześć.
Dzisiaj rozpoczynam omawianie najważniejszych moim zdaniem czynników wpływających na sukces w aktywności ruchowej.
Te elementy dają najlepsze rezultaty jeśli stosujemy je łącznie. Sam trening, bez odpowiednio dobranej diety czy nastawienia psychicznego będzie miał o wiele mniejszy wpływ na efekt końcowy niż w połączeniu z nimi.
Gdy skupisz się wyłącznie na diecie, bez treningu i prawidłowej regeneracji, w niektórych przypadkach osiągniesz swój cel (np. redukcja wagi), ale też droga będzie dłuższa i przy dużym spadku wagi ciało może być mało sprężyste.
Z założenia mają to być odcinki krótkie i publikowane częściej niż robiłem to dotychczas. Wiąże się to z tym, że nie wszystkie informacje uda się zmieścić. Dlatego każdego kto będzie miał pytania odnośnie tego tematu zachęcam do ich zadawania. Można pisać pod filmem, na moim fanpage’u na Facebooku lub w wiadomości prywatnej. Na wszystkie postaram się odpowiedzieć najszybciej i najobszerniej jak to będzie możliwe.
Zapraszam do oglądania.

17:13

Zalecenia Dotyczące Treningu (Część 2)

Cześć.
Dzisiaj drugi odcinek z serii poświęconej aktywności fizycznej. Przedstawiam w nim kilka ogólnych rad dotyczących samego treningu. Skupiam się na podstawowych zagadnieniach, które mogą przydać się osobom zaczynającym przygodę z rekreacją fizyczną. Zaawansowani i profesjonaliści zapewne tylko uśmiechną się pobłażliwie myśląc sobie: „banał, o tym wszystkim wiem od dawna”. Jednakże komuś na początku drogi trzeba wytłumaczyć absolutne podstawy. Choćby po to, żeby uniknąć kontuzji czy zniechęcenia do treningów.
Temat ująłem najkrócej jak umiałem (przez to niektóre rzeczy zostały pominięte), dlatego jeśli będzie trzeba cokolwiek wyjaśnić lub dopowiedzieć, możecie zwracać się do mnie w komentarzu pod filmem lub przez fanpage na Facebooku.

18:19

Dieta w Aktywności Fizycznej (Część 3)

Cześć.
Dzisiaj trzeci odcinek serii dotyczącej aktywności fizycznej.
Przedstawiam w nim kilka zaleceń z działu odżywiania. I jak w przypadku pozostałych elementów składających się na sukces, jest on ściśle i nierozerwalnie połączony z pozostałymi. Bowiem bez właściwych składników zawartych w wysokiej jakości pożywieniu może zabraknąć nam energii na treningu, ale i po wysiłku nasza regeneracja będzie przebiegała znacznie wolniej.
Najważniejszym przesłaniem jakie chciałem skierować do oglądających jest to, że nie ma jednej idealnej diety, która będzie dobra dla każdego. Wiele osób o tym wspomina, ale takich informacji nigdy za dużo.
Pamiętajcie, aby przy tak ważnych wyborach jak stosowanie nowej diety, kierować się umysłem logicznym (sprawdzając wszystkie dostępne dane na jej temat), ale także intuicją. Warto wsłuchać się w taki cichy głos gdzieś z wewnątrz, który z podszeptuje nam najlepsze wyjście.
Wszelkie pytania dotyczące tematu odcinka (pozostałych również) możecie zadawać w komentarzu pod filmem lub na moim fanpage’u.

14:19

Regeneracja Powysiłkowa w Aktywności Fizycznej (Część 4)

Do osiągnięcia sukcesu w sporcie trzeba ciężko trenować. Żeby móc ćwiczyć jak najczęściej i w pełnym zakresie swoich możliwości, a często ten zakres przekraczając, potrzebna jest wartościowa regeneracja organizmu.
Do szybkiej i efektywnej regeneracji organizm potrzebuje najlepszego budulca, czyli zbilansowanej diety dostarczającej wszystkie niezbędne składniki, przynoszącego odpoczynek snu i czasu aby ta cała magia miała szansę zadziałać.
Te trzy składniki zdziałają o wiele więcej, jeśli będą poparte motywującym myśleniem i pozytywnym nastawieniem mentalnym. Każdy z nich wspomaga pozostałe, a sam bez innych też nie jest wiele wart.
Dzisiaj omawiam ostatni panel tej układanki, czyli regenerację. Umiejętność szybkiego powrotu do pełnej formy, to nieoceniony skarb w dążeniu do lepszych wyników w aktywności fizycznej.
Posłuchajcie kilku zdań na ten temat, a ewentualne pytania możecie zadawać wpisując komentarz pod filmem, lub na moim fanpage’u na Facebooku.

7:27

Najlepszy, Zawsze Trafiony Prezent

Niekiedy brakuje nam pomysłu na to czym obdarować kogoś, na kim nam zależy. Spędzamy długie godziny na dobieraniu kolorów, przypominaniu sobie o czym ta osoba ostatnio wspominała, a na koniec i tak zachodzimy w głowę, czy aby na pewno to co wybraliśmy będzie odpowiednie.
Tymczasem te wszystkie materialne prezenty, mogą być bardzo miłe, niejednokrotnie będą idealnie trafione w gust i zapotrzebowanie, ale tak naprawdę są, i powinny być li tylko dodatkiem do naszej troski o tę osobę.
Zapraszam do obejrzenia dzisiejszego krótszego niż zazwyczaj wideo, które jest jednak dla mnie ogromnie ważne.
Życzę wszystkiego dobrego zarówno tym, którzy oglądają moje filmy, jak i tym, którzy z jakichś względów tego nie robią.

14:15

Potęga Wiedzy – Kluczem do Sukcesu

Jeśli chcesz zachować dobre zdrowie jak najdłużej, nie przestawaj zdobywać nowych umiejętności, wiedzy i doświadczeń. Napisane na wyrost? Być może jest w tym lekkie nadużycie, ale każdy wysiłek jaki podejmuje Twój mózg w jakimś stopniu przekłada się na stan fizyczny ciała, a wiedzę dzięki niemu zdobytą możesz wykorzystać do działań na polu profilaktyki zdrowotnej lub w celu zdobycia lepszej pracy. Lepsza praca to wyższe wynagrodzenie, więcej możliwości odpoczynku i więcej czasu, który możesz wykorzystać do dalszej nauki.
Aktywność umysłowa w każdym wieku pozwala także utrzymywać stare, bądź nawiązywać nowe znajomości. A przecież prawidłowy rozwój człowieka przebiega zarówno na drodze indywiduacji jak i budowania relacji z innymi.
Wreszcie, pozostając aktywnym nie wpadasz w pułapkę braku przynależności do społeczeństwa. Czujesz się potrzebny i wartościowy.
Zachęcam zatem do zmiany nawyku oglądania serialu pokrojonego milionem reklam, na zagłębienie się w lekturze lub wzięcie czynnego udziału w szkoleniu, które Cię zainteresuje.
Takiej tematyki dotyka mój dzisiejszy film. Zapraszam do oglądania, dzielenia się uwagami czy przysyłania pytań. Miejsca pod filmem wystarczy dla każdego, a jeśli zabraknie, to zapraszam na mój fanpage.

12:25

Jak Wykorzystać Wiarę do Rozwoju Osobistego?

Cześć.
W dzisiejszym filmie przekonuję o tym, że do osiągnięcia sukcesu w dowolnej dziedzinie, do zrealizowania celów, które sami sobie wyznaczamy możemy, a nawet powinniśmy wykorzystywać zarówno zdobytą wiedzę, jak i wiarę we własne możliwości.
Nie są to rzecz jasna wszystkie siły, które wspomagają nasz rozwój, ale o pozostałych będę mówił w innych filmach. Dlatego apeluję o uzbrojenie się w cierpliwość. A jeśli zaciekawiło Cię to o czym mówi, to zachęcam do śledzenia moich kolejnych produkcji.

15:43

Strach czy Miłość, Co Cię Motywuje?

Cześć.
W dzisiejszym filmie przedstawiam ćwiczenie, które można wykorzystać do rozwoju na wielu różnych płaszczyznach.
Może ono być pierwszym krokiem do odnalezienia i umacniania swojej inteligencji emocjonalnej, elementem budowania zdrowej samooceny czy podstawą do zapanowania nad własnymi, nie zawsze łatwo dającymi się okiełznać emocjami.
I chociaż jest to dopiero początek tego procesu, to i tak najważniejsza jest tutaj praktyka. Chętnie przeczytam o rezultatach jakie osiągnęliście dzięki temu ćwiczeniu, lub braku takowych. Natomiast opinię o nim napiszcie już po jego wykonaniu. Jeśli sumiennie przez najbliższy tydzień będziesz je ćwiczyć, to efekty mogą być niesłychanie zaskakujące.
Natomiast opinie o samym filmie, sugestie dotyczące tego co mogę poprawić czy jakiekolwiek inne rady możecie zamieszczać w komentarzach pod filmem lub na moim fanpage’u.
Na wszystkie pytania i komentarze postaram się odpowiedzieć najszybciej jak to będzie możliwe.
A teraz zapraszam do oglądania.

12:41

Nowa, Wspaniała Przyszłość, czy Zrywanie Kajdan Przeszłości?

Dzisiejszy film jest o:
– radzeniu sobie z trudnymi wydarzeniami, wspomnieniami i emocjami sięgającymi w naszą przeszłość;
– optymistycznym patrzeniu na wszystko co jeszcze przed nami;
– i szukaniu równowagi między tymi dwoma podejściami do życia.
Znalezienie optymalnego balansu, tego właściwego dla nas środka ciężkości pozwala z jednej strony uniknąć ciągłego rozpamiętywania dawnych żalów, urazów i przewin, a z drugiej pozytywnie, ale trzeźwo planować przyszłość i realnie oceniać własne możliwości.
Zachęcam do obejrzenia filmu, przemyślenia tego tematu i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami ze mną i innymi widzami.
Możecie to zrobić w komentarzu pod filmem lub na moim fanpage’u.

18:47

Mentalność Ofiary – Jak Sobie Z Nią Poradzić?

Cześć.
Dzisiaj poruszam temat drażliwy, będzie kontrowersyjnie i zapewne narażę się wielu osobom. Jednakże intencja jaka mi przyświeca jest jak najbardziej pozytywna. Jednym z celów stworzenia tego kanału było szukanie odpowiedzi na trudne pytania. W mojej ocenie dotarcie do prawdy i jej zrozumienie jest więcej warte niż ostracyzm na jaki być może zostanę skazany dzięki takim wypowiedziom.
Pamiętajcie że te filmy powstają po to, aby nam wszystkim żyło się lepiej. Czasami niestety oznacza to, że w pierwszej kolejności musimy zmierzyć się z pytaniami bardzo nas uwierającymi. Droga do szczęścia może być łatwa i prosta, ale taka być nie musi.
Jeżeli macie swoje przemyślenia na ten temat, chcecie się nimi podzielić ze mną i pozostałymi widzami to zachęcam do napisania komentarza. Naturalnie możecie również zadawać wszelkie pytania związane z tym kanałem i dzisiejszym tematem.

19:51

Czym Jest Szczęście, Jak Je Osiągnąć i Gdzie Go Nie Szukać?

„Być szczęśliwym, to dobrze żyć i dobrze się mieć” przekonywał Arystoteles.
Budda był zdania, że niezbędnym warunkiem osiągnięcia szczęścia jest zapanowanie nad swoim umysłem.
Epikur w jednym ze swoich listów napisał, że początkiem i celem szczęśliwego życia jest przyjemność.
I tak na przestrzeni dziejów pojęcie szczęścia zmieniało się wraz z oczekiwaniami i stopniem świadomości człowieka.
Każdy z nas dąży do niego na swój własny, unikalny sposób, ale nie każdemu udaje się je zdobyć. Dlatego warto zapoznać się z opinią mędrców na ten temat, ale najważniejszą sprawą pozostaje określenie tego: czym szczęście jest dla nas samych.
Do takich przemyśleń zachęcam w dzisiejszym filmie. Jeśli macie własne opinie na ten temat, doświadczenie w dążeniu do tego magicznego stanu i zechcecie się tym podzielić ze mną i pozostałymi widzami, to zapraszam do dyskusji. Miejsca w komentarzach wystarczy dla każdego. A równie dobrze rozmowa może się odbyć na moim fanpage’u.
Dziękuję za odwiedzenie mojego kanału i zapraszam ponownie. Jeśli nic się nie zmieni, to kolejny film będzie dostępny już za tydzień.
Życzę wszystkim spokojnego wieczoru i uśmiechniętego dnia.

18:23

Jak Poczuć Się Wystarczająco Wartościowym?

Poczucie, że nie jest się dostatecznie dobrym aby coś zrobić, otrzymać to czego się pragnie czy choćby podjąć próby dążenia do własnego szczęścia jest wyjątkowo ograniczające i wręcz destrukcyjnie działa na naszą psychikę.
A towarzyszy ono większej ilości osób niż początkowo można by przypuszczać. Niekiedy dotyczy ono jednej dziedziny życia, ale najczęściej taki szkodliwy sposób postrzegania siebie rzutuje negatywnie na wszystkie sfery naszej egzystencji.
Kluczem do zmiany takiego toksycznego obrazu samego siebie jest świadomość i zrozumienie kilku prostych spraw.
W dzisiejszym filmie staram się przekonać Was, że taki zwrot w sposobie myślenia jest możliwy i że zależy on w ogromnej mierze od nas samych. Mówię także o genezie tego ograniczenia myślowego, jego konsekwencjach w codziennym życiu i punktach, które warto sobie uświadomić aby zmiana była możliwa.
Zapraszam do oglądania, a po seansie do dyskusji. Miejsce w komentarzach pod filmem jest do Waszej dyspozycji. Możecie również wypowiedzieć się na moim fanpage’u.
Życzę wszystkim spokojnego wieczoru i do zobaczenia już wkrótce.
Tadeusz Pietraczek

14:07

Odwaga Bycia Dumnym i Korzyści z Tego Płynące.

Możliwe, że niektórym osobom pogląd jaki przedstawiam w dzisiejszym filmie nie przypadnie do gustu, ale jeśli skłoni to Was do zastanowienia się nad tym tematem, uznam iż warto było zaryzykować.
A omawiam w nim różne podejścia do uczucia jakim jest Duma. Niektóre nurty filozoficzne uznają ten stan za szkodliwy, twierdząc, że należy się go wystrzegać, zaś inne wręcz przeciwnie, uznają go za pozytywny i ze wszech miar pożądany.
Mnie jest zdecydowanie bliżej do tego drugiego sposobu myślenia, a wynika to z tego, że wspiera on budowanie zdrowego poczucia własnej wartości. Między dumą a samooceną zachodzi relacja dwustronna. Wysoka samoocena wspiera dumę a bycie dumnym pomaga kształtować zdrową samoocenę.
Oczywiście warunkiem koniecznym jest umiejętność odróżnienia prawdziwej dumy od takich uczuć jak pycha, arogancja czy poczucie wyższości.
Właśnie do przemyślenia takich spraw zachęcam w dzisiejszym filmie. A po zakończonym seansie i chwili na refleksję zapraszam Was do dyskusji. Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym temacie, swoją wiedzą i uwagami. Jest szansa, że dzięki temu dotrzemy do większego grona widzów. A być może wśród nich jest ktoś, kto tego bardzo potrzebuje.
Wszelkie opinie możecie zostawiać bezpośrednio pod filmem lub na moim fanpage’u.
Życzę spokojnego wieczoru i do zobaczenia za tydzień.
Tadeusz Pietraczek

11:44

Szybka Ulga Czy Trwałe, Głębokie i Mądre Zmiany?

Działaniami niektórych osób kieruje chęć szybkiego wyjścia z niekomfortowej sytuacji. Może to być ból fizyczny, spowodowany wypadkiem lub chorobą, psychiczna niewygoda wynikająca z utraty czegoś ważnego lub wiele innych trudnych sytuacji.
Osoby te stosują metody, które są często bardzo skuteczne, ale działające na krótki dystans. Po chwilowej uldze prawdziwy problem wraca ze zdwojoną siłą w najmniej oczekiwanych chwilach.
Inni ludzie decydują się na rozwiązania trudniejsze, wymagające pełnego zaangażowania i na efekty których zazwyczaj trzeba czekać znacznie dłużej. Czemu, skoro można natychmiast poczuć się lepiej? A temu, że realny rozwój, prawdziwe uzdrawianie i głębokie zmiany nie znają drogi na skróty.
W większości przypadków aby osiągnąć trwałe rezultaty musimy się nieźle napracować. Jednakże zyskujemy dzięki temu wyniki bardziej satysfakcjonujące i możemy się nimi cieszyć znacznie dłużej niż gdybyśmy zdecydowali się na rozwiązanie łatwe i przyjemne.
O tym dylemacie opowiadam w dzisiejszym filmie.
Dziękuję za odwiedzenie mojego kanału i do zobaczenia już wkrótce.
Tadeusz Pietraczek

15:08

Poznanie Emocjonalne czy Myślenie Logiczne? – Pozorny konflikt

Tytułowy dylemat, to dwa sposoby na postrzeganie rzeczywistości, które, jak wielu nas wpojono, mają się rzekomo wykluczać.
W dzisiejszym filmie dzielę się z Wami swoim poglądem na tę sprawę. Staram się przedstawić „myślenie sercem” w sposób przystępny dla wszystkich skłaniających się bardziej ku logice i racjonalności.
Na podstawie dostępnej wiedzy z zakresu anatomii człowieka i zasad naszego funkcjonowania udowadniam, że postrzeganie emocjonalne istnieje i ma się dobrze.
Zachęcam również do tego, by zamiast negować fakty, nauczyć się rozpoznawać sygnały płynące z serca i wspólnie z myśleniem logicznym wykorzystać je do podnoszenia własnego dobrostanu.
Dołożyłem starań aby materiał zawarty w tej prezentacji był jak najbardziej rzetelny, lecz jeśli ktoś z Was posiada większą wiedzę z tego tematu lub uzna, że któryś fragment wymaga sprecyzowania czy rozwinięcia, to zapraszam do podzielenia się tym ze mną i pozostałymi widzami.
Ja się nie obrażę a wręcz przeciwnie, chętnie dowiem się czegoś nowego.
Możecie także pisać na moim fanpage’u na Facebooku.
Dziękuję za obejrzenie filmu, życzę ciekawego tygodnia i do zobaczenia w kolejnym odcinku.
Tadeusz Pietraczek.

18:08

Silna Wola. Jak Ją Kształtować?

Chcesz rozpocząć regularne treningi, ale zapału wystarcza Ci zaledwie na kilka pierwszych?
Zamierzasz rozstać się z jakimś przyzwyczajeniem, które ewidentnie Cię ogranicza, ale każda próba kończy się tym, że wracasz do dawnego nawyku?
Patrzysz czasem z podziwem i nutką zazdrości na ludzi, którzy konsekwentnie realizują swoje cele i myślisz sobie: „gdybym tylko miał trochę więcej silnej woli…”?
Możliwe, że ten odcinek jest właśnie dla Ciebie. Staram się w nim przekazać to, że poziom naszej woli zależy od tego ile pracy wkładamy w jej budowanie oraz od determinacji do tego aby ją wzmocnić.
Z tego filmu dowiecie się jakie czynniki wpływają na kształtowanie silnej woli. Zarówno budująco, jak i destrukcyjnie. Pokazuję jakimi narzędziami należy pracować, aby w przyszłości w sytuacjach trudnych nie rezygnować z realizacji marzeń, lecz sięgnąć do zbiornika w którym zmagazynujecie zapasy silnej woli i podpierać się nią aż do przełamania kryzysu.
Jeśli będą potrzebne dodatkowe wyjaśnienia, możecie o nie pytać w komentarzu pod filmem, lub na moim fanpage’u.
Dziękuję za obejrzenie filmu, życzę Wam sukcesów w budowaniu silnej woli i do zobaczenia za tydzień.
Tadeusz Pietraczek

15:09

Rola Emocji W Sztuce Wywierania Wpływu.


Spinoza twierdził, że emocji o negatywnych skutkach przeciwstawić można tylko inną, potężniejszą emocję.
Nie pamiętam gdzie przeczytałem to zdanie, ale ciekawie komponuje się ono z tematem dzisiejszego odcinka. Omawiam w nim kilka reguł, które warto poznać zanim przystąpimy do nauki i praktykowania sztuki wywierania wpływu. Jedną z takich zasad jest właśnie ta, że silniejsza emocja zawsze wygrywa ze słabszą.
O innych zasadach rządzących perswazją, o dylematach moralnych z nią związanych i o czynnikach ściśle związanych z naszymi emocjami możecie posłuchać w dzisiejszym filmie. Natomiast o twardych technikach wywierania wpływu, czy jeśli ktoś woli: manipulacji, opowiem w innym filmie.
Moim celem na dziś, było pokazanie ogólnych praw, które warunkują skuteczność zastosowanych technik, oraz uświadomienie Wam, że sztuka wywierania wpływu na innych może być moralnie czysta, a nawet w pewnych sytuacjach użycie jej może stanowić nasz obowiązek.
Zapraszam do oglądania, życzę udanego wieczoru i całego tygodnia. Wszystko wskazuje na to, że kolejny film będziecie mogli zobaczyć w następny poniedziałek.

źródło: http://www.youtube.com/channel/UCC3ASekZ3sssYa9SZtIXFsA/videos?sort=da&view=0&flow=list

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s