Protest Wolnych Obywateli w dniu 12 lutego (wtorek) 2019 r. o godz. 11.00, WARSZAWA, Al. UJAZDOWSKIE 29/31, przed Ambasadą Stanów Zjednoczonych.

by | 10 lutego 2019 · 02:05

Nie – polskiej republice wołowinowej !

Panie Pompeo, Warszawa jest stolicą Polski, a nie Pana prywatnym ranczem! Wasz kraj ma niechlubną tradycję imperialnych wojen bananowych, ale My, Polacy, nie chcemy okupacyjnego stacjonowania wojsk amerykańskich i realizacji scenariusza wojny wołowinowej.

Dzięki  niczemu innemu  jak dzięki pieniądzom amerykańskich Żydów z J.P.Morgan dofinansowano i zbudowano niemiecki przemysł zbrojeniowy. Za rozkwitem  Rheinische Metallwaren und Maschinenfabrik, z której wyłonił się Rheinmetall-Borsig (później jeden z głównych producentów broni i pojazdów opancerzonych dla Wehrmachtu), stał nie kto inny tylko amerykańskie giganty: General Electric i United States Steel Corporation związane kapitałowo z J.P. Morgan. Ta właśnie, stworzona przez amerykański kapitał i pracę niemieckiego( taniego wówczas robotnika) hitlerowska machina wojenna napadła na Polskę we wrześniu 1939 r., a pięć lat później starła barbarzyńsko z ziemi Warszawą, stolicę Polski.

Po  wyzwoleniu Polski, w tym także Warszawy, przez Armię Radziecką i zakończeniu wojny, Warszawa została wysiłkiem, niezłomną wolą i ogromnym nakładem środków materialnych, odbudowana i jest obecnie pięknym, europejskim miastem.

(Przypomnę Panu, Panie Pompeo, przy okazji, że w trakcie wyzwalania polskiej ziemi zostało w niej pogrzebane ponad 600 tys. żołnierzy rosyjskich, a nie amerykańskich; dla porównania w trakcie działań wojennych na wszystkich frontach  zginęło  294,5 tysięcy żołnierzy USA oraz zostało zabitych 6000 cywilów, z tego 5638 stanowili marynarze floty handlowej; a tylko dla porównania  podam, że jedynie w Powstaniu Warszawskim zginęło ok. 180 tys. polskiej ludności cywilnej, w tym 33 tys. dzieci, i ok. 20 tys. żołnierzy- powstańców.)

Panie Pompeo, Pan chce beztrosko i bezkarnie igrać bezpieczeństwem Polski, i być może ponownie doprowadzić do zburzenia Warszawy i przelaniu polskiej krwi, a tylko dlatego, że Stany Zjednoczone chcą z naszej Ojczyzny zrobić sobie teren do jądrowych lub konwencjonalnych wojennych „zapasów” z Rosją ?!  Albo obszar do realizacji znanej z Bałkanów i Bliskiego Wschodu polityki chaosu z wykorzystaniem banderowskiej Ukrainy i urojonych „roszczeń żydowskich” ?!

Panie Pompeo, Stany Zjednoczone, to jest młody kraj, którego jak dorastającego nastolatka rozpiera złudne poczucie własnej mocy i aroganckiej pewności siebie. Może Pan w swej arogancji nie poznał dostatecznie dobrze kilkunastowiekowej historii ( a niektórzy szukają tych korzeni, i to nie bezpodstawnie, w starożytności) naszego narodu i państwa, które zwie się Polska, a wcześniej Lechistan, a jeszcze wcześniej Lechia. My, Polacy, jesteśmy starym narodem, wielokrotnie boleśnie i krwawo doświadczonym przez historię, a nierzadko dzięki własnym błędom, naiwności i złym, zgubnym sojuszom.

Mamy obecnie wszelkie podstawy sądzić, że tzw., przez obecne władze nazywany, ” sojusz polsko-amerykański” , to kłamstwo i  jednostronna próba cynicznego wykorzystania Polski przez Stany Zjednoczone, że te tzw, „amerykańskie gwarancje bezpieczeństwa”, to nie tylko czek bez pokrycia, ale od początku, do końca zły biznes.

Na koniec chciałbym Panu dać motyw do zastanowienia: to nie Amerykanie ginęli za Polskę, tylko Polacy za Stany Zjednoczone. To generał Kazimierz Puławski jest bohaterem Stanów Zjednoczonych, a nie ma ani jednego generała amerykańskiego, który walczył i ginął za wolność Polski, na polskiej ziemi. To nie miliony Amerykanów pracują na pomyślność i dobrobyt Polski, tylko od ponad  150 lat czynią to miliony Polaków ( a zapewne i dłużej, znając historię Jamestown) pracują na rzecz Stanów Zjednoczonych.

Dlatego z pewnym zdziwieniem i zażenowaniem patrzymy na postępowanie waszego rządu, który toleruje ubliżający Polakom obowiązek ubiegania się o wizy. Nic to, przecierpimy i to, byle tylko jak najprędzej wasi żołnierze opuścili nasz kraj, gdyż sprzeczne jest z duchem naszego wolnego i dumnego narodu, aby na jego odwiecznej ziemi stacjonowały sprowadzone tu dobrowolnie przez rząd obce wojska. To jest hańba obecnych władz, ale nie jest to wyraz woli i marzenie narodu polskiego.

PZ

Dnia, 09 lutego, 2019 r.

K O M U N I K A T

Zapraszamy na Protest Wolnych Obywateli dnia 12 lutego (wtorek) 2019 r. o godz. 11.00, WARSZAWA, Al. UJAZDOWSKIE 29/31, przed Ambasadą Stanów Zjednoczonych.

Sprzeciwiamy się wprowadzeniu na europejski rynek , kontyngentu silikonowej wołowiny ze Stanów Zjednoczonych, wypierającej z rynku europejskiego polską, krystalicznie zdrową wołowinę.
Zabieramy stanowczy głos , Wolnych, Godnych Obywateli w imieniu polskich rolników, naszych konsumentów i konsumentów europejskich, wypowiadając wojnę amerykańskiej wołowinie.
Przed siedzibą Ambasady Stanów Zjednoczonych, wyrażamy sprzeciw przeciwko wciąganiu narodu polskiego w rozgrywki polityczne USA na Bliskim Wschodzie , służące interesom Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników, kosztem pogorszenia relacji Rzeczypospolitej Polskiej z państwami arabskimi i Iranem.
Pierwszą ofiarą sprowokowanego konfliktu poprzez nieodpowiedzialne działania obecnego rządu, będą rolnicy i producenci żywności.
Eksportujemy do państw Bliskiego Wschodu znaczące ilości produktów mleczarskich, wołowiny, drobiu, a także szeregu innych artykułów rolno-spożywczych. Nieuniknione embargo ze strony Iranu i państw arabskich na produkty rolno-spożywcze, dobije polskie rolnictwo. Jednocześnie przypominam , że są to rynki bardzo chłonne , perspektywiczne i atrakcyjne finansowo. Wciąganie Narodu Polskiego przez obecny rząd w kolejne rozgrywki polityczne, które kończą się embargiem gospodarczym ( przykład: embargo do Rosji ) są narzędziem anty rolniczej i wbrew interesom obywateli polskich, inspirowanej z zewnątrz, polityki obecnego rządu.

Tel. kontaktowe

Halina Dondziło 691 693 448

Marcin Bustowski 792 434 657

Paweł Ziemiński 510 070 755

Krzysztof Tołwiński

Federacja Gospodarstw Rodzinnych

Paweł Ziemiński

Partia Polska Patriotyczna

Dodatek edukacyjny:

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/740889,dr-oetker-boss-bayer-bmw-te-wielkie-firmy-wspolpracowaly-z-nazistami.html

http://ciekawe.org/2016/12/02/firmy-ktore-wspolpracowaly-nazistami/

http://www.newsweek.pl/wiedza/historia/skad-hitler-mial-pieniadze-na-wojne-finanse-iii-rzeszy/w25yetx

źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/02/10/nie-polskiej-republice-wolowinowej/

9 myśli w temacie “Protest Wolnych Obywateli w dniu 12 lutego (wtorek) 2019 r. o godz. 11.00, WARSZAWA, Al. UJAZDOWSKIE 29/31, przed Ambasadą Stanów Zjednoczonych.

 1. by paziem | 8 lutego 2019 · 02:26

  Wojna polsko-amerykańska?

  Kiedy pan prezydent Andrzej Duda gnie się w ukłonach przed prezydentem Donaldem Trumpem; kiedy pan minister Krzysztof Szczerski deklaruje pełne poddaństwo wobec USA, gdy pan premier Mateusz Morawiecki w podnieceniu przesuwa początek kontaktów dyplomatycznych polsko-amerykańskich na kilkaset lat wstecz (sic!), a pan minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, tak gorliwie potakujący wszystkim najbardziej szalonym pomysłom sekretarza stanu Mike’a Pompeo, jako ostatni dowiaduje się, że Warszawa, poświęceniem i trudem Polaków wzniesiona z ruin spowodowanych barbarzyństwem „niemieckich nadludzi” wyposażonych w broń i chemikalia wyprodukowane dzięki finansom „amerykańsko-żydowskich” bankierów – ma być miejscem „sabatu politycznych czarownic” w sprawie suwerennego Iranu, kreowanego na współczesnego diabła i wroga ludzkości; kiedy to „amerykańskie” media – gdyż nikt inny, jak amerykańsko-żydowski kapitał globalny ( Vanguard, Black Rock, Fidelity Management & Research, JPMorgan Investment Management, Massachusetts Financial Services, SSgA Funds Management itd.) jest decydującym akcjonariuszem 6-7 największych światowych mass-mediowych korporacji) – decydują o treściach i technice socjalnej przekazu informacji sączącej się z tzw. „polskich mediów”, które dzień i noc zapewniają, że największym przyjacielem Polski i Polaków są Stany Zjednoczone …..

  Kiedy to wszystko słyszymy, oglądamy i czytamy, to nagle okazuje się, że rzeczywistość jest zupełnie inna !

  Okazuje się, że Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę Polsce na wszystkich frontach !

  Powiecie, szeroko otwierając oczy i usta, a niektórzy być może pukając się w głowę i mówiąc „, coś się panu pomyliło, ma pan halucynacje”, a być może niektórzy wykrzykując: ”jest pan a ruskim agentem”, albo co pewniejsze: ”jest pan agentem Putina”!

  A zatem wypada odpowiedzieć.

  Stany Zjednoczone, to kraj biznesu, to fakt myślę bezsporny. I nie chodzi o jakiś biznes dziewiętnastowieczny, jakąś mityczną wolną konkurencję, której tak naprawdę i tak nigdy nie było. Bo równocześnie z nią narodziła się myśl, jak tę wolną konkurencję ograniczyć, a najlepiej jak się jej pozbyć i zastąpić ”wolną konkurencją”, to znaczy oligopolem, albo monopolem. Co bystrzejsi połapali się w tym natychmiast, dlatego nie kto inny, ale właśnie Stany Zjednoczone wyrosły na bazie polityki protekcjonizmu i bezwzględnego strzeżenia własnego rynku i interesów rodzimych producentów rolnych i przemysłowców. To z niczego innego, jak m.in. z przyswojenia zasad amerykańskiego protekcjonizmu zrodziły się w XIX w. idee protekcjonistycznej, narodowej koncepcji niemieckiej gospodarki dążącej do skutecznego współzawodnictwa z angielskim przemysłem, z francuską produkcją manufakturową i rolną oraz z holenderskim handlem.

  Każdy biznes musi przynosić zysk, a drogą do tego jest zbyt i sprzedaż. Żeby to zapewnić nie wystarczała jedynie jakość produkcji i niezawodność dostawy towarów – dóbr konsumpcyjnych i inwestycyjnych. Co bardziej „przedsiębiorczy” wpadli na pomysł, że potrzeby należy kreować, a sprzedaż dodatkowo wspierać reklamą. I na gruncie takiego rozumowania zrodził się w Ameryce Północnej w XIX w. (choć Żydzi stosowali to już od czasów ich niewoli babilońskiej) fenomen reklamy i marketingu oraz wpisany w amerykańską przedsiębiorczość mechanizm walki z konkurencją wszelkimi metodami, a w ostateczności także metodami militarnymi w postaci karnych ekspedycji ( obecnie nazywane jest to politycznie poprawnymi bon motami ”rozszerzaniem demokracji” i ”obroną praw człowieka”).

  Tak, Stany Zjednoczone, to niewątpliwie kolebka reklamy i marketingu – zarówno gospodarczego, jak i politycznego. Współczesne Stany Zjednoczone ( rozumiejąc przez to USA po I wojnie Światowej), to także kraj zbudowany na dominacji wielkich korporacji, na początku ogólnoamerykańskich, ale od czasów II wojny światowej – potężnych korporacji globalnych. Korporacje te niemal zawsze pozostawały w bliskich kontaktach, zarówno personalnych, jak i kapitałowych, ze sferami politycznymi i wojskowymi. W ostatnich dekadach XX w. zdarzało się tak bardzo często, a w wieku XXI jest to niemal regułą.

  Kontrolująca dziesiątki bilionów dolarów udziałów i wszystkie największe korporacje grupa inwestorów-właścicieli grupy do zarządzaniu aktywami Vanguard, mająca w swym składzie Donalda Rumsfelda, Richarda Cheney’a, klany Rothschildów, Bushów, Rockefellerów i wielu innych wpływowych ludzi, praktycznie zmonopolizowała politykę zagraniczną i obronną USA w okresie prezydentury Bushów, Clintona i Obamy. Za czasu prezydentury Donalda Trumpa niewiele się zmieniło oprócz tego, że z wąskiego wpływowego kręgu w sposób naturalny kilku wypadło, ale zarazem dołączyło kilku „nowych graczy”.

  Można w skrócie tak scharakteryzować amerykański punkt wiedzenia na politykę globalną, ale i regionalną: ”zgodne z demokracją jest to, co odpowiada bezpieczeństwu USA i interesom korporacji amerykańskich; wolny rynek jest bliski ideału, jeśli pozwala bez przeszkód wejść na rynki globalne lub regionalne produktom amerykańskiej gospodarki, natomiast zbyt szerokie wejście produktów zagranicznych na rynek amerykański, jest oznaką, że reguły wolnego rynku zostały złamane” – w tym wyraża się amerykański pragmatyzm i amerykańska arogancja wobec świata.

  Pozostaje jednak retoryczne pytanie: czy świat musi wyznawać amerykański punkt widzenia i czy poszczególne państwa nie mają prawa kierować się własnym bezpieczeństwem i własnym interesem, pojmowanym w sposób równie pragmatyczny, jak to czynią Amerykanie ?!

  Jaką formalnie niewypowiedzianą, ale faktycznie trwającą wojnę Stany Zjednoczone prowadzą przeciw Polsce ?

  Darujemy już sobie powtarzanie znanej, ale ciągle zatajanej przed Polakami prawdy, czego dowodzi propagandowy przekaz ostatnich dni z okazji 30 rocznicy tzw. Okrągłego Stołu, że rzekomo spontaniczny „Solidarnościowy” przełom polityczno-ustrojowy, był w rzeczywistości skrupulatnie przygotowaną operacją amerykańskie służb, mającą na celu wyeliminowanie ZSRR ( obecnie Rosji) jako globalnego przeciwnika USA. Zrealizowano to poprzez zdemontowanie najbardziej istotnych ogniw bloku państw socjalistycznych. Polska była elementem kluczowym (zdecydowanie ważniejszym niż NRD).

  Tak zwane „zdemokratyzowanie Polski” i ”urynkowienie polskiej gospodarki” na warunkach Konsensusu Waszyngtońskiego z 1989 r. w praktyce oznaczało całkowite polityczne zwasalizowanie naszego kraju wobec priorytetów amerykańskiej polityki globalnej i regionalnej oraz przejęcie kluczowych branż, a nawet całych gałęzi polskiej gospodarki przez obcy kapitał – w wiekszości amerykańsko-żydowski. Przy czym dochodziło często nie tylko do przejęć, ale wprost do zniszczenia szeregu branż (np. hutnictwo aluminium, kopalnictwo siarki, przemysł stoczniowy, rybołówstwo dalekomorskie, przemysł elektroniczny i komputerowy- z wyjątkiem oprogramowania, przemysł aparatury optycznej i pomiarowej, olbrzymia część przemysłu włókienniczego – oprócz konfekcyjnego i dodatków, wiele dziedzin przemysłu elektrotechnicznego i maszynowego).

  W stosunku do rolnictwa tzw. ”urynkowienie” w pierwszej kolejności oznaczało całkowite niemal zlikwidowanie państwowych gospodarstw rolnych, przejęcie fazy skupu oraz znacznej części przetwórstwa rolno-spożywczego, przejęcie nasiennictwa i produkcji materiału rozrodczego, popieranie niedostosowanego do polskiej specyfiki strukturalno-gruntowej i demograficznej – farmerskiego modelu gospodarstwa. Na późniejszym etapie zastosowano mechanizm grabieżczo-eksploatacyjnej polityki cenowej, brak interwencyjnej polityki państwowej w obrocie ziemią chroniącej interes (zapisanego jako zasada konstytucyjna) polskiego, rodzinnego gospodarstwa rolnego. W ostatnim czasie narzędziem, do walki z polskim rolnictwem i przetwórstwem oraz na szkodę kondycji zdrowotnej polskiego konsumenta, jest brak kontroli i nadzoru: ilościowego, jakościowego i zdrowotnego nad importem zwierzęcych i roślinnych produktów rolnych (niekontrolowany i nie nadzorowany wwóz na teren Polski produktów rolnych z Ukrainy jest wręcz „priorytetem”; nic dziwnego kilka mld $ zainwestowanych przez Stany Zjednoczone w „demokrację na Ukrainie” musi się szybko zwrócić) oraz brak przemyślanej i konsekwentnej polityki promocji i wsparcia sprzedaży surowców i przetworów polskiego rolnictwa.

  „Operacyjnymi” narzędziami w wojnie z polskim rolnictwem jest wojna informacyjna i dominujący negatywny PR dotyczący kultury rolnej polskiej wsi i jakości polskich produktów – ich stanu sanitarnego i zdrowotnego (nie jest to trudne wobec sprawnie działającej machiny telewizyjno-prasowej będącej pod wpływem amerykańsko-żydowskich grup kapitałowych kierujących polskimi mediami drukowanymi i elektronicznymi).

  Bardzo efektywnym narzędziem jest także struktura własnościowa, a co za tym idzie i polityka zakupowa, handlu hurtowego i detalicznego w Polsce, nazywanego dla niepoznaki ”polskim handlem”. Po pierwsze zatarto granicę między handlem hurtowym- pół detalem i detalem w wyniku rozwoju handlu sieciowego należącego do tej samej grupy kapitałowej, która z olbrzymich magazynów hurtowo-logistycznych zaopatruje zarówno hiper- super – jak i markety osiedlowe (sklepy detaliczne).

  Należące do grup kapitałowych (kontrolowanych przez system bankowy będący z kolei we władaniu globalnych kapitałowo-finansowych grup Vanguard, Black Rock itd., w większości amerykańsko-żydowskich) sieci handlowe przy biernej postawie polskiego rządu demolują od lat polski handel, obecnie polskie rolnictwo i przetwórstwo( poprzez geografię polityki zakupowej oraz politykę cenową) oraz zdrowie polskiego konsumenta (gdyż praktycznie nie istnieje efektywna, niekorupcyjna polityka nadzoru nad jakością żywności w polskim handlu). Konsument ma kształtować swe preferencje zakupowe i kierować się w swych wyborach konsumenckich tym, co nachalnie reklamują i uważają za „zdrowe” telewizja, radio, internet i prasa – należące do amerykańskich grup kapitałowych.

  Timeo Danaos et dona farentes

  Na koniec o jeszcze jednym ”niezwykle efektywnym narzędziu” niewypowiedzianej, ale trwającej hybrydowej wojny amerykańsko-polskiej, jak mawiają Amerykanie least but not last. Chodzi o MONSANTO. Ale za tym gigantycznym ”zbawcą-trucicielem” rolnictwa i naszego zdrowia stoi kto? Znowu Vanguard i Black Rock. Ale o tym i o innych „darczyńcach” i ”gwarantach naszej pomyślności i suwerenności” w następnym odcinku opowieści o wojnie amerykańsko-polskiej.

  Zatem jak mawiali starożytni, wspominając podstępnych Greków, którzy zdobyli i zniszczyli Troję ”Obawiam się Greków, nawet gdy przynoszą dary” (Timeo Danaos et dona farentes). Co stosując do naszej obecnej sytuacji można wyrazić słowami:

  Strzeżcie się Amerykanów, nawet gdy przywożą dary – w postaci wołowiny, kredytów oraz rakiet małego i średniego zasięgu !

  PZ

  źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/02/08/wojna-polsko-amerykanska/

  Polubienie

  1. „Maj 16, 2019, 09:18

   Amerykańscy kongresmeni: Polska musi zapłacić za Fort Trump przynajmniej 300 mld dolarów

   The Washington Free Beacon to amerykański portal pro-republikański założony przez Michaela Goldfarba – żydowskiego blogera i jednego z członków sztabu wyborczego w kampanii prezydenckiej Johna McCaina. Goldfarb jest znany z lobbowania na rzecz Izraela. Jest m.in. członkiem stowarzyszenia The Executive Committee for Israel, a swego czasu zarzucał Barackowi Obamie “długą historię przebywania w otoczeniu antysemickim i antyizraelskim”.

   Na portalu znaleźć można opublikowany wczoraj artykuł Johna Kredo pod znamiennym tytułem “Kongres: Żadnych baz amerykańskich w Polsce, dopóki nie zapłaci ona ofiarom Holokaustu (Congress: No U.S. Military Base for Poland Until It Pays for Holocaust Victims).

   Autor informuje, że w Kongresie zawiązała się koalicja parlamentarzystów, która “rozważa szereg inicjatyw, które zmusiłyby administrację Trumpa do zażądania od Polski konkretnych rozstrzygnięć na rzecz ofiar Holokaustu, zanim Stany Zjednoczone zgodzą się ustanowić stałą bazę wojskową znaną jako Fort Trump”. Oznacza to, że baza kosztowałaby nas nie tylko samą sumę jej wzniesienia, ale również 300 mld dolarów (przy założeniu, że Żydzi nie domagają się więcej).

   – Administracja Trumpa i polscy urzędnicy od jakiegoś czasu prowadzą rozmowy w sprawie ustanowienia nowej stałej bazy wojskowej USA w kraju, aby przeciwdziałać zagrożeniom ze strony Rosji i reżimu irańskiego – czytamy w artykule, w którym przyznaje się iż obok kongresmenów również czołowi żydowscy lobbyści dążą do naciskania na nasz kraj.

   – Polska pozostaje jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie wprowadził przepisów nakazujących restytucję starzejącym się osobom, które przeżyły Holokaust i ich rodzinom, których majątek i inne aktywa zostały skonfiskowane podczas II wojny światowej. Polska, w której odradza się antysemityzm, zaprotestowała przeciwko tym żądaniom, argumentując, że była tak samo ofiarą nazistów, jak miliony polskich Żydów, którzy zostali wysłani do obozów śmierci – pisze Kredo. – W toku negocjacji w sprawie Fort Trump ustawodawcy dostrzegają okazję do wykorzystania siły USA, aby zmusić Polskę do ostatecznego stawienia czoła kwestii restytucji. Pompeo kilkakrotnie podnosił ją w rozmowach z polskimi urzędnikami, zdobywając pochwały od grup żydowskich. Źródła w Departamencie Stanu mówią, że rozmowy trwają. Kongres może jednak wydać przepisy, które wstrzymałyby finansowanie Fortu Trump, dopóki kwestia restytucji nie zostanie rozwiązana, według wielu przedstawicieli kongresu i społeczności żydowskiej, którzy rozmawiali o tej sprawie z The Washington Free Beacon (…) Kwestia restytucji w Polsce podejmowana jest w trudnym czasie w Europie, ponieważ antysemityzm gwałtownie rośnie na całym kontynencie, szczególnie w Polsce, gdzie dziesiątki protestujących nacjonalistów wyszło na ulice w zeszłym tygodniu, by odmawiać restytucji po Holokauście. Wielu protestujących używało antysemickich obrazów i retoryki, atakując prezydenta Donalda Trumpa, pro-izraelskich członków Kongresu i grupy żydowskie popierające restytucję.

   za: freebeacon.com”

   źródło: http://dzienniknarodowy.pl/amerykanscy-kongresmeni-pow/

   Polubienie

    1. „26 czerwca 2019 netinfo24

     Ten list do Błaszczaka wprawił Polaków w osłupienie. Powinien przeczytać go każdy

     Emerytowany oficer Wojska Polskiego, Dionizy Sołobodowski postanowił napisać list otwarty do Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka.

     Mężczyzna zadał w nim politykowi kilka pytań, które podbijają serca internautów.

     Brawo za list. Czekam na reakcję. – napisała w odpowiedzi jedna z internautek.

     Jestem emerytowanym oficerem Wojska Polskiego (nie żadnego „ludowego”, bo takiego neologizmu nie znajduję w moich dokumentach). Pochodzę z polskiego, szlacheckiego Rodu o tradycjach wojskowych i niepodległościowych.

     Moi Przodkowie walczyli w Legionach H. Dąbrowskiego oraz w Insurekcji Kościuszkowskiej.
     Służyłem jednej Ojczyźnie: POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ (PRL), bo innej do wyboru nie było.

     Służyłem tej Ojczyźnie i przysięgałem temu NARODOWI, która dała wykształcenie, bezpieczeństwo i pracę między innymi naczelnemu inżynierowi Fabryki Samochodów Osobowych, członkowi egzekutywy Komitetu Zakładowego PZPR (a którego miałem możność poznać osobiście w stanie wojennym) – inż. Lucjanowi Błaszczakowi.

     Tenże towarzysz, który ostentacyjnie (nawet na fartuchu warsztatowym) na co dzień nosił znaczek PZPR (ja go wbrew zaleceniom ówczesnego ministra nie nosiłem), z racji produkcji na potrzeby obronności Państwa (produkcja dla WP oraz MSW) – współpracował jawnie i bez oporów z SB oraz WSW (WSI), bo (chyba) czuł się Patriotą. – rozpoczął.

     Pytania:

     Czy potępia Pan swojego ojca za służbę „tamtej Ojczyźnie”??

     Czy zamierza Pan zdegradować ojca (porucznika WP) za ten czyn??

     Czy zamierza Pan odebrać swojemu Ojcu emeryturę??

     Czy zamierza Pan oddać swój dyplom uzyskany w wyniku bezpłatnych studiów w „tamtej Ojczyźnie”.

     Czy służył Pan w wojsku, a jeżeli tak: to w jakim? A jeżeli NIE- to co Pan robi na zajmowanym stanowisku??

     Czemu ma służyć nadruk na pismach MON: ”Służymy Niepodległej” (czyli PODLEGŁEJ NATO, a właściwie USrAelowi)? No to jakiej OJCZYŹNIE służył Pana Ojciec??

     Czy zamierza Pan zwrócić pieniążki, jakie „tamta Ojczyzna” łożyła na Pana darmowe przedszkole, szkołę podstawową, szkołę średnią oraz studia??

     Czy pełne podporządkowanie firm ochroniarskich „chroniących” obiekty wojskowe pod IDF oraz Mossadowi to dowód, że służycie niepodległej???

     Czy Pan ma aktualne badania lekarskie??? (przedtem wymagane od ministra ON)?? Antoś walnięty o brzozę miał: jedno z Rybnika (oddział zamknięty) i drugie z „Dziekanki” w Gnieźnie…

     Dionizy Sołobodowski
     Pułkownik WP w rezerwie
     Warszawa 21.11.2018 r. – zakończył.”

     źródło: http://netinfo24.pl/2019/06/26/ten-list-do-blaszczaka-wprawil-polakow-w-oslupienie-powinien-przeczytac-go-kazdy/

     Polubienie

  1. Wojna o wołowinę – Krzysztof Tołwiński przed Ambasadą USA w Warszawie 12.02.2019

   STUDIO POLAKÓW
   Opublikowany 13 lut 2019

   Wspierając nasze działania na rzecz Narodu polskiego i
   Dobra Polski wspierasz równocześnie swoją przyszłość. Stowarzyszenie Polacy Słowianie Patrioci.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s