Miasta nie chcą już WOŚP!

 
W wielu miastach Polski tegoroczny wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka nie odbędzie się albo będzie znacznie skromniejszy.

Jak informuje serwis niezalezna.pl, finał WOŚP nie odbędzie się między innymi w Ostrołęce (woj. mazowieckie), a znacznie skromniejszy będzie w Poznaniu czy Elblągu.

Stowarzyszenie, które dotychczas było organizatorem imprezy w Ostrołęce, wycofało się z inicjatywy. „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest organizacją pozarządową i miasto, jako samorząd nie organizuje zbiórek, zawsze za to chętnie wspomaga organizatorów” – stwierdził Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Po raz pierwszy poznański finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odbędzie się na scenie przed Zamkiem, gdyż Centrum Kultury Zamek wycofało się z organizacji głównej sceny z powodu wysokich kosztów i impreza odbędzie się wewnątrz Zamku. Zwykle finał WOŚP kosztował Centrum około 25 tysięcy zł.

Z kolei w Elblągu, gdzie miało w ogóle nie być finału WOŚP, odbędzie się najprawdopodobniej tylko zbiórka pieniędzy. Brawo Elbląg, najwyższy czas przestać wydawać publiczne pieniądze na Owsika – skomentował jeden z internautów. – Ostatnie procesy Owsiaka pokazały wiele nieprawidłowości. W moim przekonaniu to człowiek skompromitowany. Jestem z Lublina i bardzo bym sobie życzył, aby moje miasto też nie brało udziału w tej medialnej szopce – napisał inny.

Źródło: niezalezna.pl

 

za: http://nczas.com/2015/01/02/miasta-nie-chca-juz-wosp/

2 myśli w temacie “Miasta nie chcą już WOŚP!

 1. 01.01.2015, godz. 21:36

  WOŚP nie zagra w Ostrołęce. To szczególny cios dla Owsiaka

  W Ostrołęce (woj. mazowieckie) nie zagra w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dla Jerzego Owsiaka to cios wyjątkowy, ponieważ to właśnie w tamtejszym zakładzie Stora Enso produkuje się skarbonki, do których wolontariusze zbierają co roku pieniądze.

  Stowarzyszenie, które dotychczas było organizatorem imprezy w Ostrołęce, w tym roku wycofało się z inicjatywy. Do ostrołęckiego ratusza nie wpłynęła też dotychczas prośba o zgodę na organizację finału WOŚP w mieście, a termin na zgłaszanie sztabów już dawno minął.

  Nie będzie światełka do nieba, koncertów, nowych rekordów zbiórki pieniędzy, a najprawdopodobniej także wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestujących z puszkami po ulicach Ostrołęki” – pisze „Tygodnik Ostrołęcki”.

  To spore zaskoczenie, ponieważ Ostrołęka jest miejscem szczególnym na mapie WOŚP – to właśnie w tym mieście – w fabryce celulozy i papieru należącej do fińskiej firmy Stora Enso – od lat produkuje się skarbonki, w które wolontariusze zbierają pieniądze.

  Jak już podawaliśmy, WOŚP ma kłopoty z organizacją finałów również w innych miastach. Np. po raz pierwszy poznański finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odbędzie się na scenie przed Zamkiem, bo nie ma na to pieniędzy. Informowaliśmy też, że finału WOŚP miało nie być w Elblągu. Teraz elbląski sztab na liście się pojawił, został zarejestrowany przez tamtejszy oddział PTTK. Jednak nasi Czytelnicy pisali, że w mieście odbędzie się najprawdopodobniej tylko zbiórka pieniędzy.

  Przypominamy również o uzasadnieniu wyroku w procesie Jerzego Owsiaka przeciwko blogerowi Matka Kurka – jego treść zmiażdżyła prezesa WOŚP. Sąd wykazał szereg nieścisłości w zeznaniach Owsiaka, który w jednym zdaniu zaprzeczał czemuś, a w następnym to potwierdzał.

  plk

  KONTAKT Z AUTOREM

  źródło: http://niezalezna.pl/62856-wosp-nie-zagra-w-ostrolece-to-szczegolny-cios-dla-owsiaka
   

  Polubienie

 2. „Przez Tomasz Cukiernik – 

  Nie dawać Owsiakowi!

  Chory na nowotwór Artur Górski, poseł PiS, zaapelował ze szpitalnego łóżka, by nie wspierać Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdyż Jerzy „Owsiak zmienił akcję społeczną w maszynkę do zarabiania pieniędzy, a na cele charytatywne idzie tylko połowa zebranych środków” (fakt.pl).Jest to biurokratyczna instytucja, która pozwala dobrze żyć z ludzkich pieniędzy grupie kolesi związanych z Owsiakiem – stwierdził poseł Górski.

  Dziennikarz Robert Tekieli w rozmowie z Diakonią Wyzwolenia ujawnił, że słyszał kiedyś rozmowę Owsiaka na temat jednego z pierwszych finałów WOŚP i miał głębokie przekonanie, że były to słowa „cinkciarza, który robi interes” (fronda.pl).

  – Ja nigdy nie dałam i nie dam choćby grosza na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Choćby dlatego, że jest to środowisko, które brutalnie zwalcza Kościół, chamsko i wulgarnie odnosi się do ludzi, którzy próbują ewangelizować na Przystanku Woodstock. Przecież w telewizji mogliśmy zobaczyć, jak zostali potraktowani obrońcy życia, którzy pojechali pokazywać swoją wystawę na obrzeżach Woodstocku. Ich wystawa została aresztowana przez policję! Kościół i księża sam tam określani w sposób najgorszy z możliwych, ale kiedy chcą pieniędzy, to wolontariuszy wysyłają z puszkami pod kościoły – to jest bezczelność! – powiedziała dla Fronda.pl prof. Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS. – Sam Owsiak epatuje biednymi i chorymi dziećmi, a przecież dobrze wiemy, że część pieniędzy przeznaczana jest na absolutnie zabójczą dla młodzieży rozrywkę pod hasłem „Róbta, co chceta!”. Media pokazują młodych, tarzających się błocie, pijanych, pod wpływem alkoholu i narkotyków – dodała.

  Z kolei Wojciech Wybranowski, dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy” przypomniał, jak to Jerzy Owsiak publicznie zbluzgał Polskę. Mianowicie ponad 10 lat temu podczas Przystanku Woodstock, dokładnie w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wrzeszczał do młodych, zgromadzonych pod sceną ludzi obraźliwe słowa pod adresem Polski: „coś że pieprzy Polskę, że Polska to… i tu padają bardzo wulgarne słowa” (fronda.pl).

  W roku 2012 przychody WOŚP sięgnęły mniej więcej 65 milionów złotych (w tym niemal 3,5 miliona z podatku 1%). Na działania dobroczynne wydano około 39 milionów. Działania promocyjne pochłonęły – i tu uwaga – niemal 8 milionów złotych! Suma ta nie obejmuje podarowanego WOŚP wsparcia mediów – studio telewizyjne w każdym z 16 ośrodków regionalnych TVP, wozy transmisyjne, dziesiątki dziennikarzy, prezenterzy i setki osób obsługi technicznej – wylicza poseł Jacek Żalek.”

  źródło: http//nczas.com/2014/01/12/nie-dawac-owsiakowi/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s